Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szerintetek jogos, hogy a közeljövőben felülvizsgálják a rokkant nyugdíjasokat? fórum

Szerintetek jogos, hogy a közeljövőben felülvizsgálják a rokkant nyugdíjasokat? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... ❯❯
397. Rozália (válaszként erre: 396. - Cca887cff8)
2009. szept. 26. 04:08
Én is tavaly voltam... (Akkor volt először ez, hogy a záradék végéhez csatolt egy papírt, hogy az új % mennyi réginek felel meg.)
396. cca887cff8 (válaszként erre: 394. - Rozália)
2009. szept. 25. 15:35

szia , akkor te most vtál?

nekem is 67 volt eddig de ez már 2008ban is 54% ot írtak de azt mondták az 67et ér..n em értem de ez van.


engem sem lehet reabilitálni ezt mindig írták.

395. Rozália (válaszként erre: 377. - Vadasz61)
2009. szept. 25. 15:32
Nem írod meg, mi volt?
394. Rozália (válaszként erre: 385. - Anyuca66)
2009. szept. 25. 15:28
Hál' Istennek, nekem meghagyta a 67 %-ot (ez ér most 50-et). Nem rehabilitálhatóan...
393. Kiccicu (válaszként erre: 392. - Cca887cff8)
2009. szept. 25. 12:15
sok sikert! amúgy hányadikán mégy?
2009. szept. 25. 11:53
na megyek mert éppen most írja meg a háziorvos a beatutalót majd...
391. cca887cff8 (válaszként erre: 390. - Kiccicu)
2009. szept. 25. 11:53

aha, nem tudom nekem mi lesz.

sok sok munkából eltanácsolnak a térlátás hiánya miatt.

még ha egy irodában dolgoznék pl egy könyvelőnél...

mi gáz lenne a térlátás miatt más rublikába írnék vmit...

vagy egy boltba..melléraknék dologkat vagy akár hol...

erről hiába viszek 100 papírt. erről elég 1 is.

390. Kiccicu (válaszként erre: 389. - Cca887cff8)
2009. szept. 25. 11:46
nem elsőre, hanem felülvizsgálatra.sztem nem hátrány ha dolgozol, nem hiszem hogy ez fogja vmerre lendíteni a mérleget. Egyébként én sem tudom feldolgozni azt, gyakorlatilag már csak egy csonk vagyok.Kezem -lábam még van. Más semmi. Vittem papírt az onkológustól, a háziorvostól, egyik sem javasolt rehabilitációra. Urológusnál, szemészeten stb,is voltam, de sajna ez sem volt elég.
389. cca887cff8 (válaszként erre: 387. - Kiccicu)
2009. szept. 25. 11:07

bosc, már ezt hogyan érted, h akiket 2009.aug.31 után hívtak be...

ezt írtad.

ezt most arra érted, h addig hívtak be elsőre % - okásra vagy hogy érted?

388. cca887cff8 (válaszként erre: 387. - Kiccicu)
2009. szept. 25. 11:05

jó jó de csak olyan orvosokhoz mehetek akihez tartozik a problémám.

szemész, onkológus, meg max pszichoterapeuta-hoz kéne elmennem ha mernék..

első kettő megvan de az utóbbi....

sokat kérdezni nem tudnak tőlem hisz látják tudják mi van velem. azt is látják, h pszichésen nem tudom feldolgozni még mindig...

sokat nem szoktak kérdezni.


max én attól félek, h az a kis pénz amiért dolgozom hátrány e?!


a többitől nincs félnivalóm egyáltalán.

hisz orvosi vizsgálatok és vélemények szerint is levettek sok sok munkáról az állapotom miatt.

387. Kiccicu (válaszként erre: 386. - Cca887cff8)
2009. szept. 25. 10:18
én is voltam 2008-ban,(1 évre kaptam)de közel sem volt a tegnapihoz. a legújabb szabályozás atokra vonatkozik,akit 2009.aug 31. után hívnak be. Állítólag azokat is felülvizsgálják, akik régebb óta le vannak %-va. Kíváncsi vagyok neked mit fognak mondani. Próbálj meg minél több mindent összeszedni papíron, mert ha nem kérdeznek legalább látja. Veszteni nem vesztesz.
2009. szept. 25. 07:39

én is vtam 2008ban de nem küldtek máshová.

csak nem 3évre kaptam hanem csak 1re és most fogok nem soká menni.

akkor is volt ez a rehabos izé...de nekem nem mondtak semmit ezzel kapcsolatban.

2009. szept. 25. 07:20
40% én is 3 évre kaptam. Állitólag akik ezen, és a rehabillitációs járadékon vannak,azokra most is megjár a munkáltatóknak a kedvezmény. Igényelhetnek támogatást. A többire nem jár az új törvény szerint.
384. Rozália (válaszként erre: 380. - Kiccicu)
2009. szept. 25. 04:49
Valóban így van. Én tavaly voltam felülvizsgálaton és azt hiszem azzal, hogy három évre adta meg, a legjobbat tette velem.... Az előttem lévő beteget is elküldte egy másik irodába....
383. Kiccicu (válaszként erre: 382. - Cca887cff8)
2009. szept. 24. 18:20
Ne értsd félre, nem akarlak megbántani. Csak a mai tapasztalatomat írtam le. Egyébként azt megkérdezhetem, h téged mivel % le? Abban igazad van, hogy mindenki más eset. De nagyon sok minden igazságtalanul működik, és az új jogszabállyal nem hiszem , hogy ennek vége.
382. cca887cff8 (válaszként erre: 380. - Kiccicu)
2009. szept. 24. 18:07

azt sem kéne elfelejteni, h mindenki más eset.

egy embert sem lehet összehasonlítani.


olvastad mit mondott a minap nekem a belgyógyász? olvassad el kérlek itt van nem messze...

381. cca887cff8 (válaszként erre: 380. - Kiccicu)
2009. szept. 24. 18:04

már múlt évben is változtak a szabályok.

én is 67 vtam és 2008ban 54 et írtak de ezt közölték minden annyi mint régen.


most is beszéltem a nyugdyj. iggal és a kérdezte %om és azt mondta ua. mint a 67.


na mind1 én ezen nem tudok már elmenni csak ha leteszik a földre...............

380. Kiccicu (válaszként erre: 378. - Cca887cff8)
2009. szept. 24. 15:42

Szia!

Tegnap szerinted hülyeségeket írtam a %-ról. Na most jöttem haza a felülvizsgálatról: a következő történt:szokásos papírátnézés, levetkőztetés ,vérnyomásmérés,stb. közölték velem, hogy ugye tisztában vagyok vele ,hogy változtak a jogszabályok,és aki 79% alatt van, (67 voltam én is)arról dönthet úgy a bizottság,hogy rehabilitálható vagy sem.és ha igen, akkor kaphatok rehabilitációs járadékot, de azt is csak akkor ha ők úgy döntenek.Együtt kell működnöm a munkanélkülivel, ahol majd segítenek munkát találni. :) gondolom. Egyből meg is mondták,hogy át kell mennem egy másik irodába egy nagyon kedves hölgyhöz, aki részletesen elmagyarázta, hogy milyen lehetőségeim vannak.Tehát:jól értelmeztem a leírást: a rokkantnyugdíj csak 80% felett jár. Alatta csak ez a járadék,(max.3 év) de mellette munkát kell keresned, vagy el kell fogadnod amit felajánlanak. Mindezt a tizedik műtétem után. Ja, és aki hasonló cipőben jár, mostanában meg vannak győződve az OORSZI-ban arról,hogy a rák nem betegség csak állapot. Lehet,hogy most a méreg és az elkeseredettség szól belőlem, de biztosan nem egyedül vagyok így. Az előttem lévő tíz emberből kilencet szintén képesnek találtak arra, hogy egy-két év alatt vissza tud illeszkedni a munkába.

379. Rozália (válaszként erre: 377. - Vadasz61)
2009. szept. 24. 04:12

Nagyon szomorú....:(

Legtöbben olyanok vagyunk, mint az említett alma... Rohadt ideges leszek, amikor egy rég nem látott ismi felkiált: - Te beteg? De hiszen olyan jól nézel ki!

Mit lehet erre mondani?! Cseréljünk.

378. cca887cff8 (válaszként erre: 377. - Vadasz61)
2009. szept. 23. 22:32

szia

olastalak. igen, jó lenne ha bemásolnád a cikket amit említettél.


én jövő hó legelején megyek majd hozzájuk.

2009. szept. 23. 20:29

Sziasztok!

Én holnap megyek az igazságügyi orvos elé. 2 évig 67 %-osvoltam, Horváth Ágnes okoska volt eü.miniszter új rendelete szerint tavaly aug-ban visszavették 40-re II. fok 40 %. Harmadfok Munkaügyi Bíróság. Tudniillik olyan betegség mint pl. a szklerózis multiplex (lumbálással, MRI-vel alátámasztva) nem gyógyuló betegség. De hát ezek az OOSZI-ban csodát tettek, mert egyik évről a másikra "meggyógyultam. Mérhetetlen dühömben megírtam egy újság szerkesztőjének és ő szívesen le is közölte. Majd ennek folytatása volt,mert ugyebár 0 forintból kellett hirtelen megélni. Azt is megírtam neki, azt is leközölte. Nem mintha ki lennék vele segítve, de legalább azt megtapasztaltam, hogy vannak igenis nagyon jólelkű emberek. Sorra kaptam a mail-eket, nem egy esetben nyugdíjas néni a kis 5000 forintját ajánlotta fel. Természetesen nem fogadtam el senkitől semmit. Kivéve egy kertes házban lakó hölgytől 5 kg almát, mert rengeteg volt neki. A célom az volt, hogy mások is olvassák el és okuljanak, és tudják hogy mire számíthatnak. Mondanom sem kell, a NYUGIG is megkeresett mailben, hogy mi is a probléma hátha tudnak segíteni. De én nem méltattam válaszra őket, mértnem akkor figyeltek rám, amikor kellett volna.

Az idő sajnos kegyetlen: tavaly augusztusban volt az I. fok, októberben a II. pillanatok alatt megkaptam az újabb elutasítást, ekkor adtam be a Munkaügyi Bírósághoz. Május 5-én volt 1-ső tárgyalás, ami 5 perc. Megkérdezte a bírónő, hogy kérek-e igazságügyi orvosszakértői vizsgálatot. Aranyosan meg is magyarázta, hogyha nem kérem, azzal le is mondok további lehetőségemről. Persze, megértettem és kértem. Augusztusban telefonáltam az igazságügyi-hez hogy ugyan meg fognak-e nézni, vagy megvárják azt a néhány évet esetleg amig megheklekk. Erre a hölgy: éppen most akart írni, mert akinek vizsgálnia kell Amerikában volt, egy hete érkezett meg. Így SZÓBAN holnap 1/2 2-re kaptam időpontot.

Azt még nem értettem meg, hogy miért elmeorvos fog vizsgálni????

Ha érdekel titeket elmesélem mi volt. Esetleg beszkennelhetem a cikkeket is.

Remélem más könnyebben boldogul ezzel a trágya bandával. Vagyis a holnapit nem tudom, de az OOSZI-ban iszonyatos!!! Megalázó, nem hallgatták végig amit mondok, magasvérnyomásomra azt írták, hogy a szokásos "fehérköpeny" szindróma. Hiába mondtam, hogy annyit voltam már orvosnál, hogy nem ijedek meg a fehér köpenyétől... Csak magas a vérnyomásom (is). Amit bediktáltam, felét nem írták bele. Inkontinencia!!!! Ilyet még szerintem nem tapasztaltatok: BELENÉZETT A NŐ A BUGYIMBA!!!! Azt hiszi az állat, hogy ezzel viccelek? Nem is tudja elgondolni, milyen ez egy 48 éves nőnek... Egyébként is jellegzetesen olyan vagyok mint az alma: kivülről piros, szép, belülről rohad:-))

Na köszi, ha elolvasta valaki.

Sziasztok

2009. szept. 23. 18:50

ma vtam oorsz - i előtti kivizsgálásokon amit még a házidoki kért: belgyógy, tüdű, vérkép.


a belgyógy kérdi mivel katam %-ot? mondtam neki és és eddigi szakorvosi papírokat is mutattam.


írt ajánlásba még évenkénti koponya ct-t mert indokolt lenni bizti kedvéért - nem baj úgy is járok félévente mellkas és hasira és ez még hozzá - legalább így nyugodt leszek...

meg még ajánlást is írt , h pszichoterápiára - mert nem tudod elfogadni a betegséget meg sok mindent - tehát lelkileg nem tudom elfogadni a dolgkat...


azt mondta dolgozzak ha tudok mindenképpen - mondom azt teszem míg hagyják.


azt mondta még, h az alapbetegség miatt meg fogják hagyni a %-ot mert úgy enem nő ki amit kivettek és így állapotom végleges.

csk azért nem kapok még véglegesítést mert még fiatal vok - xxxx- éves.


de tényleg kéne járnom ilyen beszélgetésekre de úgy félek ezektől is. na mind1. nem soká mennem kell majd eldől mi ítélnek.


ez legalább egy normális belgyógyos dokinő volt.


kicsit megnyugtatott.

375. 1ebb4c5670 (válaszként erre: 374. - Rozália)
2009. szept. 23. 09:22

Iróniának szántam !

Nem komoly!

Mert nincs az a szimuláns aki ezzel előrukkolna!

Ő bizony ennyit és ennyit fizetett X és Y orvosoknak.


Vagyis jártassuk csak a szánkat és püföljük a gép billentyüit.

374. Rozália (válaszként erre: 373. - 1ebb4c5670)
2009. szept. 23. 04:17
:))
373. 1ebb4c5670 (válaszként erre: 371. - Rozália)
2009. szept. 22. 19:33

Már én is gondoltam rá .

De még jelenkező nem volt.

372. 1ebb4c5670 (válaszként erre: 370. - Cca887cff8)
2009. szept. 22. 19:31

Mindenkinek a saját baja a nagyobb.

Habár én időnként azon a véleményen vagyok amit máshol olvasok .

Ó az enyém nem is olyan nagy dolog.

Én is szerettem dolgozni .

Valahogy benne vannak a génjeimben.

Dehát az a nyamvadt infarctus csak beleszolt ebbe.

Tudom , hogy a munka mellett volt nekem is még két mellékállásom , vagyis kodoltatam már előre ami jött is.

Tehát megértelek !

2009. szept. 22. 19:00

Figyu, nehogy már itt is, mi is veszekedjünk....:((( Akkor aztán tényleg úgy tűnik, semmi bajunk sincs...

Én spec nem bizonygatom, hogy ez, vagy az a bajom. És nem is akarok senkit felülűberelni. Mindenkinek a saját baja a legnagyobb, a saját problémája a legfájóbb. Azzal pedig tényleg nem segítünk se egymásnak, se senkinek, ha felsoroljuk, hogy - szerintünk - ki a beteg, és ki az aki úgy vette a %-át.

Aki esetleg nem beteg és %-ot szeretne, én eladom a %-omat az egészségéért cserébe....

370. cca887cff8 (válaszként erre: 369. - 1ebb4c5670)
2009. szept. 22. 16:17

jó de te sem tudod nekem mi a gondom......

én sem vettem meg a százalékom hanem a munkáltatóm küldött anno az OOrszi hoz


könyörögtem akkor, ne minősítsen mert akkor nem foglalkoztatnak...imádtam a munkám...

369. 1ebb4c5670 (válaszként erre: 368. - Cca887cff8)
2009. szept. 22. 15:09

Segiteni ez igaz !

De ha nemírunkarról , hogy hány szimuláns vette meg a rokkanságot, hány olyan van aki tengődik mert a járadékábol nemtud kijönni, mert dolgozni nemtudd.

Nem azért mert nem akar -nem tudd.

Nálam a példa.

Az egyik megyei korházban valahogy nem olyan MR vizsgálatot csináltak amit kellett.

Az már egy másik orvoson mult , hogy ujból megcsinálták de immár máshól és arról a területről ami a lényeges.

Hamár a külsőről beszélünk !

Akkor mi a baja egy kétajtós szekrénynek álcárott emberkének .

A fuxia annyi rajta , hogy mérlegelni kéne ma nehezebb ő vagy a fuxia.


Vagyis jártatni fogjuk a szánkat.

2009. szept. 22. 09:16

az tmég hozzátenném, h nem kellene itt riogatni hanem segíteni egymásnak...

vannak jó és rossz tapasztalatok egyaránt.

de mindenkit nem lehet egy kalap alá venni.

van akinek ez vkinek az abaja.

van olyan is akin külsőre nem létszik semmi de mégis a betegsége ill állapota indokolja.

mint pl nálam is. senki meg nem mondaná mi a bajom.

de én tudom és az orvosaim és én mégsem tudok még mindig megbékélni vele.


anno engem két orvos baszott el mikor nem vették észre a bajom és végén már késő volt!!!!!!!!


már egyikben orvosban sem bízok tulajdonképpen.

❮❮ ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook