Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szerintetek jogos, hogy a közeljövőben felülvizsgálják a rokkant nyugdíjasokat? fórum

Szerintetek jogos, hogy a közeljövőben felülvizsgálják a rokkant nyugdíjasokat? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... ❯❯
2010. júl. 13. 07:52

Erre a levélre a mai napig válasz nem érkezett



A Népszavához eljuttatott levél.

Kérek mindenkit nyilvánitsa ki véleményét

Dávid Ferenc Népszavába meg jelent írásához!

Népszava email cime nepszava@nepszava.hu


Tisztelt Népszava szerkesztősége !


Minap Dávid Ferenc A Válalkozok és munkáltatók Országos Szövetégének a levelére reagálnék.


Tisztelt Dávid Ferenc !


Magyarországon a renszer váltás elött is elég sok volt a rokkant.


A tényleges betegség miatt rokkantak nagy valószínűséggel kevesebben lehettek mint akik csak úgy " legyünk rokkantak "- ságot választották valami miatt!


Magyarországon 1991 után futószalagon rokkantósították le azokat az embereket akiknek a munkahelye megszünt valamilyen oknál fogva.


Ehhez az ORSZI / OOSZI/ is hozzájárult a mai igen magas rokkantsági látszámhoz!


Az ORSZI /OOSZI/ maga is felül tudja bírálni, sőt felül is bírálja a szakorvosok diagnozisait.


Legyen az ténylegesen alátámasztva diagnózissal, és persze ezeket ne hagyja figyelmen kívül az orvos szakértő!


Mint ahogy most lesöpri a szakorvosok által diagnosztizált betegséget.!


Az utóbbi elmúlt 2–3 évben ez a jellmező !


Ön Szlovákiát hozta példának!


Rossz példa, mert Szlovákiában aki betegségéből adódóan például gyógyfürdőre jogosult, ingyenesen igénybe veheti nem kell hosszú hónapokat várni.


Nálunk mi is a helyzet? Vagy kapsz, vagy nem.


Magyarországon ma az 1960 évek egészségi állapotban van a lakosság.


Ezt nem én mondom, hanem olyan orvosi szaktekintélyek, akik sajnos nem az ORSZI felülvizsgáló orvosai.


Akik hosszú évtizedes orvosi tapasztalataik után jutottak erre a megállpításra.


Magyarországon magas a stroke- ban elhunytak száma.


A magas vérnyomás, igen gyakori betegség, ami egyben előszobája sztroke-k.


A mai 50-s korosztály szenved – szenvedett a legtöbbet a redszerváltás utáni években és most is.


Magyarországon, a feketén dolgozó „rokkantak“ számát megbecsülni nem nagyon merészelik.


Ehhez csak annyit kellene tenni, megnézni, utánajárni hány falu,– község,– város lakossága „rokkant“.


Ehhez még meg kell nézni milyen munkahelyek vannak a környéken.


Milyen összetételű a „rokkantak“ száma korosztály szerint.


Azonban elgondolkodtató, hogy egy vállalkozó miért nem alkalmaz csökkent munkaképességű dolgozót.


Sőt az is, hogy ha 4 órában foglalkoztatható, akkor miért dolgoztatja 8 órában.


Persze ez már nincs benne a munkaszerződésbe csak a 4 óra!


Ezeknek az embereknek nem mindegy, hogy 4–5–6–8 órába dolgoznak-e.


Aki tudd 8 órát dolgozni az nem rokkant!


De!


Kikényszerítik a már amúgy is beteg embertől aki előbb vagy utóbb még betegebb lesz!


Vagyis a válalkozóknak és az összes adófizetőnek sokkal többe fog kerülni!


Az állam kimenekült a járadékosok és a rokkantak/ 40%-50%-70%/ foglalkoztatásából. Igen, oda lökte a vállalkozásoknak .


Ez pedig nem nagyon tetszik Önöknek.


Egy beteg embernek el kell jutni valahogy a munkahelyére – ha van.


Ennek a lehetőségét sem biztosítják – nem, hogy a munkát.


Ön Szlovákiával példálózott.


Én Európa nyugati felével, ahonnan példát, sőt sok példát átkellene venni mind az államnak mind a vállalkózóknak.


A vállalkozók nem szeretik, ha a dolgozó beteg, azért van, hogy dolgozzon, hogy képzeli, hogy még beteg is lesz !


Bizony még az egészséges ember is elkaphat akár egy járványos hasmenést vagy egy influenzát.


De! Ezzel is menni kell dolgozni Magyarországon, mert a vállalkozó kirúgja .


„Van, akik kint a kapu előtt várnak“…mondják a dolgozóknak.


A szabadság kiadás is kész cirkusz!


Ki sem fizeti a munkáltató, ha szabadságra próbál szerencsétlen ember menni!


Két hét, hogy képzeli a dolgozó !?


Talán őt nem illeti meg a pihenés?


Talán ő abba az ember csoportba tartozik, akik csak arra jók, hogy termeljenek?!


Megteremtve értékeket, de hogy emberszámba vegyék azt már nem !?


Magyarországon az férfiaknál a várható életkor 62 év.


Nőknél kb. 5–8 évvel több.


Miért?


A fenti okok miatt!


Még oda tehetjük a túlhajszoltságot. A munka mellett másod állás.


Miért?!


A jövedelemnek vagy bérnek nevezet valami nem elég arra, hogy egy család rendesen megéljen belőle.


Amig 60–70 ezer forintért dolgoztatnak több müszakba embereket, az ország több helyén kihasználva a már fent említett tényeket !


Visszatérve rokkantsághoz, mert amit kitérőként leírtam út a rokkantsághoz!


Az ORSZI mint felülvizsgáló szerintem nem áll a helyzet magaslatán, hogy megtudja ítélni ki az aki beteg és ki az aki 4–6–8 órában is tud dolgozni.


De ehhez megint vissza kell térni a már fentebb emlitettekhez!


Vannak jól képzett szakorvosok.


Minden megyei kórházba meg találhatók !


Belgyógyász, Neurológus, reumatológus, kardiológus, stb….


…akik igenis eltudják együttesen dönteni, hogy a vizsgált ember tényleg olyan betegségbe,– betegségekbe szenved amivel nem tudd hosszú távon dolgozni.


Csak egy példa.


Kb. 110 kg nő beteg számtalan olyan betegsége van amivel a szakorvosai szerint igenis rokkant, nem tudd dolgozni.


ORSZI visszavette a százalékát 40 % ra mert fel tudd öltőzni !


Kérdezem Önt, alkalmazna egy 110 kg nőt akinek mozgásszervi problémája, magas vérnyomása, súlyos aszthmája van, porérzékeny?


Visszatérve a vizsgálatra az ORSZI-be nem egészen 15 perc alatt eldöntik, hogy rokkant vagy nem rokkant az ember.


Teszik ezt annak függvényébe, hogy ott a szemük előtt egy súlyos gerinc beteg áll. /tele van vérdaganattal a gerince/, agydaganatos , inkontinenciába szenvedő /vizelet és széklet/, magas vérnyomásos akinek még ott az ORSZI-be 190/100 mértek.


Kérdezem ÖNT alkalmazna ilyen embereket ?


Ez igazi csoda részükről mert általába két három pumpálással megtudják állapítani a delikvens vérnyomását.


Remélem a fentieket olvasva elgondolkodik azon amit leírt!


Igen, felül kell vizsgálni a rokkantságot.


Főleg azokat akik véglegesített rokkantak.


Ez régióként megtehető !


De!


Ne az kerüljön ki a renszerből aki igazán beteg, hanem az aki kitömött borítékot tesz a orvosi szakvélemények közé!


Az igen is menjen dolgozni, ehhez pedig munkahelyek, bejelentett munkahelyek kellenek !!!!!!!!!!!


Ahol nem kozmetikázva van, hogy kapsz minimálbért, de a többit megkapod zsebbe!!!!!!

2010. júl. 13. 07:49

"Rokkantország" Magyarország?



2010. Június 23., 05:00

[A+ A-] [Nyomtatás] [Küldés e-mailben] Ossza meg!



A rokkantnyugdíjazással kapcsolatos számokat, arányokat eddig is ismertem, de más irányú érdeklődésem és tevékenységem következtében nem sokat elmélkedtem a rendszer összefüggésein. Az elmúlt hetekben a világhálón több alkalommal is olvastam a rokkantnyugdíjazás hazai helyzetéről. A 10 milliós Magyarországon megközelítőleg 800 ezren élnek rokkantnyugdíjból (több mint a felük még nem érte el az öregségi nyugdíjkorhatárt), az 5 milliós Szlovákiában pedig 70 ezren. Semmiképpen nem szeretnék beállni a "bezzeg Szlovákiában" hangoztatók sorába, de erre az ordító különbségre magyarázatot kell keresni, találni.

HIRDETÉS



Sajnos, mélyreható szakmai elemzésbe nem kezdhetek, hiszen nem vagyok sem társadalomtudós, sem orvos, sem nyugdíjszakértő, így írásom kizárólag a figyelem felkeltése céljából került papírra. Az, hogy a téma nem a szakterületem nem jelenti azt, hogy néhány konkrét megállapítást ne tehetnék.


Nem hiszem, hogy ilyen "bődületes" különbség van (a magyarok hátrányára) a két nép egészségi állapota között. Az sem valószínű, hogy Szlovákia ellátatlanul hagyja rokkant polgárainak százezreit! A jelentős differenciát - vélhetően - a társadalom szemléletében, a leszázalékolási folyamat feltételeiben és az eljárási módban, illetve a rokkant nyugdíjba vonulásban való érdekeltség területén kell keresni. (Talán érdemes figyelmesen tanulmányozni északi szomszédunk és más országok gyakorlatát. Ha nem is adaptálhatók egészében, azért néhány jól működő részelem biztos átemelhető.)


2010-ben a korhatár alatti rokkantnyugdíjasok havi átlagos ellátása csaknem 70 ezer forint, az éves - országosan e jogcímen - kifizetett összeg bőven meghaladja a 300 milliárd forintot. Szakemberek szerint a leszázalékoltak 5-10 százalékának nincs olyan betegsége, ami miatt nem végezhetne munkát Ha ez igaz, a mai szabályozási környezetben éves szinten 15-30 milliárd forint tűnhet el értelmetlenül és jogellenesen. Azt se felejtsük el: a rokkantnyugdíj-kifizetések alapját (elméleti szinten biztosan) jelentős részben a 40-45 évet dolgozók járulékfizetései fedezik. A szolidaritás elve tehát érvényesül, az egészségesek segítséget nyújtanak a rászorultaknak. Ez így is van rendjén. Az viszont irritáló, hogy a közös teherviselés elvével és gyakorlatával cinikusan és durva módon vissza lehet élni és valószínűsíthető: sokan meg is teszik. Ez előbb-utóbb oda vezethet, hogy a hosszú ideig fegyelmezetten fizetők "ráunnak" a járulékfizetésre, mondván: a sunyi módon megcsapolt közös kasszába nem érdemes befizetni.


Mennyit lehetne megtakarítani egy korrekt és korszerű szabályrendszer alkalmazásával? Talán további 15-30 milliárdot is? Nem tudom. Azt viszont bátran ajánlom az ambiciózus munkaügyi ellenőröknek, hogy a feketén dolgozó rokkant nyugdíjasokra fordítsanak több figyelmet, és jelentéseikben javasolják a "megfogott" személyek azonnali reaktiválását is. (Ha valaki képes 40 évesen, rokkantnyugdíjasként feketén dolgozni, próbálja meg nyugdíj nélkül vagy nyugdíjjal, de legális módon. Hátha sikerül.) A jövő szempontjából fontosnak tűnik, hogy a hosszú - 40-45 éves - szolgálati idővel rendelkezők érzékelhetően magasabb nyugellátásban részesüljenek, mint akik 20-25 éves szolgálat után rokkantnyugdíjasok lesznek. Ha ilyen irányú változás nem lesz, akkor értelmét veszti a hosszú szolgálati időben való érdekeltség és a nyugdíjkorhatár emelés is.


Középpontba kell állítani a rehabilitálhatóságra való törekvés kérdését is. Jelszó: a megmaradt képességekkel is vissza a munkaerőpiacra! (Ma a mintegy 400 ezer korhatár alatti rokkantnyugdíjasnak mintegy 10 százaléka dolgozik legálisan, holott vélhetően a háromnegyed része alkalmas lenne valamilyen munkavégzésre.) Meggyőződésem, hogy abban az esetben a versenyszféra munkáltatói is nagyobb érdeklődést mutatnának, ha a társadalombiztosítási járulék jelentős csökkenésével preferálnák a megváltozott munkaképességük alkalmazását. Zsákutca a jelenlegi gyakorlat, nevezetesen: a húsz fő feletti vállalkozásokra rótt rehabilitációs hozzájárulás folyamatos és brutális emelése (idén a tavalyihoz képest ötszörösére emelték), nem szolgálja a célt és rendkívüli ellenérzést kelt munkáltatói körökben a "büntető adó" kivetése. A szabály: 20 fő feletti cégeknél akkor nem kell fizetni a fent jelzett hozzájárulást, ha a megváltozott munkaképességűek létszámának aránya a vállalkozás összlétszámához viszonyítva meghaladja az 5 százalékot.


Húsz fős vállalkozásnál ez egy főt jelent, nem foglalkoztatás esetén a befizetendő hozzájárulás: 964.500,-Ft/év/fő, azaz 20-as osztályközönként csaknem egymillióval ugrik a tarifa. Nesze neked ösztönzés, nesze neked társadalmi szolidaritás! Arról már nem is szólok, hogy bizonyos szakmákban - a tevékenység jellegéből eredően - nem is alkalmazható megváltozott munkaképességű személy. A hozzájárulás persze ez esetben is fizetendő. Törni kellene a szakértő fejeket az ösztönző és alkalmazható megoldáson.


Valószínű, hogy az életviteli szempontokat is be kell építeni a jövő rendszerébe. Nálam más elbírálás alá esik az, aki önpusztító életmódot folytatva 40-45 éves korára jut el a fizikai (és lelki) összeomlás határára és másként viszonyulok azokhoz az esetekhez, amelyeknél az egyén ilyen vonatkozásban vétlen. (Bizonyára nem egyszerű a pontos mérés, de törekedni kell rá, hogy egyre közelebb kerüljünk a hiteles diagnózishoz).


Hozzáértők szerint a rokkantnyugdíjazások számának növekedése nagyrészt a munkaerőpiac alakulásának következménye, azaz indirekt módon kimondják: egészséges emberek is hozzájuthatnak az ellátáshoz. Ezt a feltételezést erősítik a következő számok is: a korhatár alatti rokkantsági nyugdíjasok száma az 1991. évi 232 ezerről a 2009. évre 422 ezerre emelkedett, ez 20 év alatt 81 százalékos növekedést jelent. Jól kinézünk: összességében javuló életkörülmények és folyamatosan emelkedő átlagéletkor mellett csaknem megduplázódott a fiatalon - papír szerint részlegesen vagy teljesen munkaképtelenné válók és - nyugdíjba vonulók száma. (Az öregségi nyugdíjra jogosultak száma ugyanezen időszak alatt "csak " 18 százalékkal nőtt.) Érdemes lenne megvizsgálni (összehasonlítani), hogy a rokkantnyugdíjba vonulók és az öregségi nyugdíjba vonulók várható és tényleges élettartama miként alakult az elmúlt tíz-húsz évben. Mondjuk ki: a szóban forgó kérdéskör hosszú ideje a "rendezetlen" ügyeink számát gyarapítja. Mindenki beszél visszaélésekről és "sumákságokról", de csak ritkán "borul ki a bili". Szerintem is kényes kérdés a korhatár alatti nyugdíjazás szabályainak felülvizsgálata és esetleges megváltoztatása, de ebből nem következhet az ellentmondások és rendszerhibák agyonhallgatása. Nem hiszem és a jövőben sem akarom hinni, hogy hazánk polgárainak egyetlen célja, hogy minél hamarabb nyugdíjba meneküljenek.


Természetesen a rászorult és jogszerűen nyugellátást felvevőkre semmiféle negatív jelzőt nem aggathatok és nem is aggatok, elég baj nekik, hogy részben, vagy egészben elvesztették egészségüket és munkaképességüket. De a dörzsölt ingyenélők orrára azért - inkább előbb, mint utóbb - oda kellene koppintani. Sem a rafinéria, sem az orvosok "szociális érzékenysége", sem pedig a sokszor valóban kilátástalan munkaerő piaci helyzet nem adhat okot a leszázalékolási folyamat elnéző, nagyvonalú kezelésére. Hamis a megoldás, rossz az üzenet és a válasz: ezt mindannyian tudjuk!


A gyors és - reményeim szerint - hatékony beavatkozás azért is indokolt, mivel a munkaképes korú magyar lakosság aktivitási aránya 56 százalék körül van, ami a nemzetközi adatok tükrében rendkívül alacsony. Ennek az arányszámnak rövid időn belül hatossal kell(ene) kezdődnie. A már korábban említett Szlovákiában ez az arány 60 százalék fölötti, Európa gazdagabb és boldogabb felében 65 százalék körüli. A nemkívánatosan magas inaktivitás és az egészségi okból eredő (vagy arra hivatkozó) korai nyugdíjba vonulás közötti, vélhetően szoros kapcsolat valamennyi érintkezési pontját érdemes lenne feltárni és megismerni. Az alapos helyzetelemzést követően viszont határozott lépésekre van szükség, ezt követeli az igazság érvényülése iránti egyre erősebb társadalmi igény. Egyet ne tegyünk! Ne fogadjuk el, hogy az írásban szereplő intézményrendszer Magyarországon csak így működhet, ahogy most, és nem lehet beavatkozni! Intenzív jogalkotási periódus előtt állunk, van mód arra, hogy a jelenlegi - rossz végeredményt produkáló - gyakorlatot jó irányba tereljük. Mindannyian tudjuk: itt az ideje, hogy a közösségi pénzeket újraosztó rendszerek működése áttekinthető és igazságos legyen. Lehet húzni-halasztani a korrekt megoldást, de fölösleges. Emberséges és jól átgondolt rokkantnyugdíjazási rendszerről álmodom, türelmetlenségemmel a hozzáértők szívére és eszére szeretnék hatni. Általam is ismert kiváló szakértők dolgoznak e területen, adjunk nekik megbízást az átfogó elemzésre és a szakmai javaslattételre. Ezt már csak a bátor és határozott cselekvésnek kell követnie!


Dávid Ferenc, Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége /

2010. júl. 13. 07:46

Én is az vagyok,szerintem igen.

Persze ez nem könnyű,viszont nem biztos hogy mint

valami menedékhely-ként kéne ezt alkalmazni?

2010. júl. 13. 07:46

Ez is egy történet! A pénzen vett rokkantakat igen is ki kellene szűrni, ha lenne valakinek bátorsága , hogy elindítson valamit ez ügyben !

A másik gond szerintem a sok véglegesített rokkant nyugdíjas, akik közül ténylegesen akkor vették meg a rokkantságijukat, amikor beindult a munkanélküliségi válság Magyarországon.

Szerintem azokat a véglegesítetteket kellene kiszűrni, akik több milliós terepjárókban, meg luxus kocsikban feszítenek, és „üzletelnek“ !!


Sajnos ilyeneket mindannyian ismerünk, de nem tudunk ellene semmit tenni!!

Mi egyszerű emberek kicsik vagyok ezekhez képest !!

2010. júl. 13. 07:45
igen, a mi adónkból fizetik...
2010. júl. 13. 07:44

Egy történet

Hasonló volt az én ügyem is. Nálam is ellentmondásra hivatkozott a Nyug.ig. és ennek feloldására az Egészségügyi Tanács kirendelését kérte. Ekkor fordultam ügyvédhez. Az ügyvéd beidéztette a tárgyalásra az igazságügyi szakértőt és az ORSZI II. fok orvosát, aki nem jött el. A tárgyaláson az ügyvéd és az igazságügyi orvosszakértő bebizonyította, hogy az ig.ügyi orvosszakértőt szakvéleménye alapos, mivel a vizsgálatba több szakorvost is bevont, a polgári perrendtartás által előírt szempontoknak megfelel, nem homályos, nem ellentmondásos. Ezzel szemben az ORSZI I. és II. fok vizsgálata nem alapos, azon csak 1 orvos és 1 gépíró vett részt, a diagnosztizálás nem teljeskörű, stb. Egy ügyvéd pontosan tudja, mit kell bizonyítani. Ezek után a Nyugdij. ig. bizonyítási indítványát a bíróság elutasította. Ezt követően kértük a független szociális és foglalkoztatási szakértő kirendelését a rehabilitálhatág megállapításáról.Két szakértő állapította meg, hogy nem vagyok rehabilitálható, majd a bíróság megítélte részemre a rokkantsági nyugdíjat, visszamenőleg, az ORSZI I. fok vizsgálatának dátumától.

Remélem,hogy segíthettem.

2010. júl. 13. 07:40

Nekem van ismerösőm VIDÉKEN ,bizotságnál sose járt de a megyei fő úr vadászatát ,és rendezvényeit látja el,


Nem rólam van szó

660. Emili0418 (válaszként erre: 659. - Aranka2)
2010. júl. 10. 09:49

majd meglátjuk lesz e változás...

nekünk már csak a remény maradt...

659. Aranka2 (válaszként erre: 658. - Emili0418)
2010. júl. 10. 00:52
Talán az orvosokat sem ártana DDD
2010. júl. 9. 15:06
most olvastam az indexen, h leváltották a leszázalékolásokért felelős oorszi vezetőjét...
657. Emili0418 (válaszként erre: 656. - Anyuca66)
2010. júl. 7. 18:35
kösz, h biztatsz...
2010. júl. 6. 15:44
Sehogyse.
2010. júl. 6. 13:09

nos, anno én is írtam ide - még néven -

akkor 67%-os vtam.

múlt év októberében elvették a nyugdíjat s levettek

40%ra...fellebbeztem de elutasítottak...


a rendszeres szoc.járadék nem járt mert volt munkahelyem.


most sajna felmondtak és igényelhetem a járadékot.

nagyon keves volt aki infót adott - cegléd - elmondott mindent.


mivel 41 éves vok be kell jelentkeznem munkanélkülinek..de csak regisztrálnak mivel egészségkárosodott vok.

és a járadék és a mun.segély is jár.


de mi lesz akkor ha munkát nem találok és munkanélküli sem jár csak a 27ezer ftos járadék akkor mi lesz? az ember hogyan fog megélni?!

654. Emili0418 (válaszként erre: 651. - 1ebb4c5670)
2010. júl. 6. 13:04
elolvastam nagy nehezen..de jobb lett vna ha kissé tagolva írod mert elég fárasztó olvasni így "egybeöntve" az egész szöveget..
653. 5776ca0007 (válaszként erre: 651. - 1ebb4c5670)
2010. jún. 21. 13:05
Gondolom te is voltál ORSZI ellöt és talán nem sikerült, én nagyon szivessen aktivan dolgoznák de mivel a munkahely indittata el a százalékolásom "anno" a 90-es években igy nem vesznek fel sehova.Én tölem "kvotát" nem kapott senki, meg állapitottak 50%-ot.Most voltam felül vizsgálatton.
2010. jún. 21. 12:34
sziasztók,én a tórtúrát még,az 1993ban,csináltam végig.}az,ismerősőm nem százalékólták,le.mert,csak,mózgássérült vólt.}meg indókólták,hógy mivél,vás betegsége,nincs.ha,lenne,és 10 év muka viszóny.kel.}mivel.én epis és mózgássérült,és igazólás,róla,hógy,csak,a bal.szememre,látók.}ezeket,elólvasták.}igy százalékóltak,le.}de,hógy móst,hógy müködik,nem tudóm.{de rólam,is feltételezték,hógy nem akarók,dólgózni.24 éves vóltam,és megszünta cég.ágnes1219
2010. máj. 28. 12:27

Sorstársak,és fórumozók !


Az utóbbi időkben felmerült, újnak nem mondható kérdések és érdeklődések témaköre. Egy bizonyos: az ORSZI mint (el)bíráló bizottság allkalmatlannak bizonyúlt az eltelt időben, a korrekt állapotfelmérés­ben,tartaniuk kellet a kitűzött „kvótát“ sajnálatosan sok sorstársunk kárára.Lassan érzékelhető lessz a munkaerőpiacon ennek a kényszeres allkalmazása,negatív értelemben.Szögezzük le: aki akart és tudott dolgozni a megrokkanása mellet az meg is tette,feketén vagy fehéren.A baj ott kezdődött,hogy sokan látták amint a rokkantnyugdíj mellé még szép summát is beszedett az álrokkant nyugdíjas.Vállalkozása(i),több helyen tanácsadói,és egyéb nem fizikai munkakörökben.Aki fizikai munkával pótolta a nem megfelelő összegű rokk.nyugdíját,nos itt van elásva az a bizonyos élőlény :-). Az írígység nem csak sárgává változtatja a bőr színét,hanem megfogalmazódik a dolog:BETEG és NEM tud dolgozni,vagy BETEG de dolgozni azt még tud,persze nem cementes zsákot hordani egész nap.

Ténylegesen elkell dönteni: Rokkantnyugdíj (munkáról szó sem lehet ! )vagy valamiféle járadékszerűség munkával kapcsoltan.A lényeg az lenne,hogy SZOLGÁLATI IDŐT szerezzen a szerencsétlen.Elképedve hallja,olvassa az ember,az említett betegségeket,állapotokat,melyeket megalázó módon nem vesznek figyelembe a bizottság orvosbűnözői.A „kókler“szociális munkatársakról ne is tegyünk említést.Az egész tortúra a szerencsejátékhoz hasonlítható sajnálatosan,van akinek bejön és van akinek nem!Akinek igen,mint jómagam is idesorolható vagyok csak annak tudható be,hogy szerencsém volt a felülvizsgáló orvossal,mégpedig: Ő milyen betegségeket ill. állapotokat preferál.Hogyan állítja „csatasorrendbe“ a zárójelentéseket.A számítási táblázat egy nagyrakás hablatty, azokat senki nem alkalmazza,nem is lehet.Alapbetegség megállapítására helyeződik a hangsúly, a többi csak hab a tortán.

Tőllem is megkérdezte: melyik a roszabb, a fájdalom (kétoldali csípőprotkó plussz gerinc téma )vagy az asztma ?Egyszerű válaszom volt:levegő nélkül próbálja meg valaki!a fájdalom az „csak“ fájdalom.Szeren­csémre mindig ehhez az orvoshoz vezérelt a vak végzet.Többször nem kérdezett semmit!A rehab­járadékot meg automatice osztogatják.Egyenlőre van rá keret,hála az EU-nak,mert NEM az ország állja a számlát.Mostmár ott tartok,hogy havonta találkoznom kell személyesen a mentorral,aki visszavezetne a munka világába.Márha létezne efféle jelenség.Megfogalmaztam régebbi hozzászólásaimban. azt a tanácsot kaptam,nem szabad hadakozni a rehab témában!Igazat mondott aki mondta (rehabos ügyintéző),hiszen a mentor is csak alkalmazott,és a cége nyerte el ezt a zsíros pályázatot.Adok neki esélyt a munkára! ÉN a megváltozott munkaképességű!Valószínűleg nemsokára lekerül a porondról ez a megalázóan kínos és sérő hozzáállás a rokkantak irányában.Nincs az a pénz ami egyszer elne fogyna,és a cégeket megadóztató rehabhozzájárúlás nem lessz elegendő ennek a szemfényvesztéses játéknak a további fenntartására.ÉN megértem,hogyha valakinek „lóg a bele“ és akkor is muszály dolgoznia a léte érdekében,főleg a mai világban.Aki viszont harácsolási sporthajlandóságát fitogtatja,nos ŐKET kellene valahogy kiszűrni a rendszerből.Nos erre van egy jó mondás: Csak a hülye ember tart maga körűl rendet,az okos uralkodik a káosz felett.Reméljük a frissen avanzsált parlamenti szavazógépek jókor és főleg jó gombot nyomnak meg,amikor TÉNYLEGESEN emberi sorsokat tesznek tönkre egy tolvonással.De ez már politika,amit sajnos nem lehet elválasztani a sorstársak életétől.


By

2010. máj. 26. 07:07

orstársak,és fórumozók !


Az utóbbi időkben felmerült, újnak nem mondható kérdések és érdeklődések témaköre. Egy bizonyos: az ORSZI mint (el)bíráló bizottság allkalmatlannak bizonyúlt az eltelt időben, a korrekt állapotfelmérés­ben,tartaniuk kellet a kitűzött „kvótát“ sajnálatosan sok sorstársunk kárára.Lassan érzékelhető lessz a munkaerőpiacon ennek a kényszeres allkalmazása,negatív értelemben.Szögezzük le: aki akart és tudott dolgozni a megrokkanása mellet az meg is tette,feketén vagy fehéren.A baj ott kezdődött,hogy sokan látták amint a rokkantnyugdíj mellé még szép summát is beszedett az álrokkant nyugdíjas.Vállalkozása(i),több helyen tanácsadói,és egyéb nem fizikai munkakörökben.Aki fizikai munkával pótolta a nem megfelelő összegű rokk.nyugdíját,nos itt van elásva az a bizonyos élőlény :-). Az írígység nem csak sárgává változtatja a bőr színét,hanem megfogalmazódik a dolog:BETEG és NEM tud dolgozni,vagy BETEG de dolgozni azt még tud,persze nem cementes zsákot hordani egész nap.

Ténylegesen elkell dönteni: Rokkantnyugdíj (munkáról szó sem lehet ! )vagy valamiféle járadékszerűség munkával kapcsoltan.A lényeg az lenne,hogy SZOLGÁLATI IDŐT szerezzen a szerencsétlen.Elképedve hallja,olvassa az ember,az említett betegségeket,állapotokat,melyeket megalázó módon nem vesznek figyelembe a bizottság orvosbűnözői.A „kókler“szociális munkatársakról ne is tegyünk említést.Az egész tortúra a szerencsejátékhoz hasonlítható sajnálatosan,van akinek bejön és van akinek nem!Akinek igen,mint jómagam is idesorolható vagyok csak annak tudható be,hogy szerencsém volt a felülvizsgáló orvossal,mégpedig: Ő milyen betegségeket ill. állapotokat preferál.Hogyan állítja „csatasorrendbe“ a zárójelentéseket.A számítási táblázat egy nagyrakás hablatty, azokat senki nem alkalmazza,nem is lehet.Alapbetegség megállapítására helyeződik a hangsúly, a többi csak hab a tortán.

Tőllem is megkérdezte: melyik a roszabb, a fájdalom (kétoldali csípőprotkó plussz gerinc téma )vagy az asztma ?Egyszerű válaszom volt:levegő nélkül próbálja meg valaki!a fájdalom az „csak“ fájdalom.Szeren­csémre mindig ehhez az orvoshoz vezérelt a vak végzet.Többször nem kérdezett semmit!A rehab­járadékot meg automatice osztogatják.Egyenlőre van rá keret,hála az EU-nak,mert NEM az ország állja a számlát.Mostmár ott tartok,hogy havonta találkoznom kell személyesen a mentorral,aki visszavezetne a munka világába.Márha létezne efféle jelenség.Megfogalmaztam régebbi hozzászólásaimban. azt a tanácsot kaptam,nem szabad hadakozni a rehab témában!Igazat mondott aki mondta (rehabos ügyintéző),hiszen a mentor is csak alkalmazott,és a cége nyerte el ezt a zsíros pályázatot.Adok neki esélyt a munkára! ÉN a megváltozott munkaképességű!Valószínűleg nemsokára lekerül a porondról ez a megalázóan kínos és sérő hozzáállás a rokkantak irányában.Nincs az a pénz ami egyszer elne fogyna,és a cégeket megadóztató rehabhozzájárúlás nem lessz elegendő ennek a szemfényvesztéses játéknak a további fenntartására.ÉN megértem,hogyha valakinek „lóg a bele“ és akkor is muszály dolgoznia a léte érdekében,főleg a mai világban.Aki viszont harácsolási sporthajlandóságát fitogtatja,nos ŐKET kellene valahogy kiszűrni a rendszerből.Nos erre van egy jó mondás: Csak a hülye ember tart maga körűl rendet,az okos uralkodik a káosz felett.Reméljük a frissen avanzsált parlamenti szavazógépek jókor és főleg jó gombot nyomnak meg,amikor TÉNYLEGESEN emberi sorsokat tesznek tönkre egy tolvonással.De ez már politika,amit sajnos nem lehet elválasztani a sorstársak életétől.


By

649. majean (válaszként erre: 645. - CILUSKA)
2010. febr. 28. 16:11

[link]

ezen a címen találsz hasznos infókat

648. 1ebb4c5670 (válaszként erre: 645. - CILUSKA)
2010. febr. 17. 07:42

Én nemtalálkoztam nyilvánosan leirt betegség kódok milyen százalékot kaphatnak.

Valószinű ez " államtitok ", nehogy elkezdjünk tudni számolni.

Pedig jólenne.

2010. febr. 16. 12:22

na megjött a visszafizetésre a válasz.

megfellebbeztem a visszafizetést mert többszöri kérelmemre , jelzésemre is küldték a nyugdíjat.


5ezer forintjával kell visszafizetnem 2 havi nyugdíjat azaz kv 133600 ft ot.

646. Szera1 (válaszként erre: 645. - CILUSKA)
2010. febr. 13. 21:39

Szia Ciluska!

Hát hiszed vagy sem, ahogyan ők akarják!!!

Elvileg a számítógépen lévő programjuk számítja ki, hogy ki mennyit kaphat, de sajna ahhoz az kéne, hogy az eredeti betegségkódokat /BNO/ írja be a vizsgáló OOSZI-s doki!!! De sajna nem ezt teszik!!! Erre csak a JóIsten tudna válaszolni, de ŐT nem zaklathatjuk ezzel a problémával...sajna...!!! A háziorvos nem tudna segíteni az eligazodásban??? Hátha...!!!

645. CILUSKA
2010. febr. 8. 17:53

Tudna valaki segíteni?

Hogyan számolják a százalékokat?

Egy ismerősöm most kapta meg a határozatot:

....megbetegedésből eredő ek.:29%

.... -"- -"- ek.: 8%

.... -"- -"- ek.: 5%

.... -"- -"- ek.: 6%

A másik oldalon:

Össz-szervezeti egészségkárosodás:42%

Hogy van ez? Ha összeadom, akkor nekem 48 jön ki.

Vagy nem így számolják? Akkor hogyan?

644. mazsola 58 (válaszként erre: 643. - Szera1)
2010. febr. 6. 13:21
Szera csak kitartás,gyógyulj meg minél hamarabb.
643. Szera1
2010. febr. 6. 10:40

Szia Marcsi!

Örülök, hogy végre valaki elhiszi, hogy hiába bízza magát a bíróságra, nem tudnak mit kezdeni velünk, hiszen Ők nem orovosok!!!

Az egy felesleges körfutás, és mindenkit arra bíztatok, hogy írjon végre a Reuma Híradónak, mert Ők gyűjtik ezeket az eseteket, és tesznek ellene!!!

Én is csak egyre betegebb vagyok, most már a tüdőmön is találtak valamit, amit úgy diagnosztizáltak, hogy mindkét tüdőmben hörgődaganat van, de reménykedek benne, hogy tévedtek, és csak valami gyulladás látszik a képeken! Majd a további vizsgálatok megmondják!

De amiíg mozogni tudok addig biztos, hogy ezt az ügyet nem hagyom nyugodni, amíg nem lesz "betegbarát" ez a nyomorult rendszer!!!

Neked is kívánok mielőbbi gyógyulást, és ne hagyjátok Ti sem, hogy az éeletetekkel játszanak, hiszen nem Istenek Ők sem!!!

642. mazsola 58 (válaszként erre: 640. - Szera1)
2010. febr. 4. 05:27

Szia Szera!

Tegnap voltan MR-en a nyaki sérvek miatt.A 4-ből kettő nyugalomban van , a harmadik csak 50%-os viszont a negyedik nagyon rossz állapotban van. Nagyon nagy,be van gyulladva és a csaj szerint ennél jobb állapotban lévőket is meg kell műteni,mielőtt bénulás lesz belőle.Szóval a zabszem nem fér be.

Beszéltem a munkaügyi per kapcsán a nép ügyvédje szolgálattal a csaj nagyon rendes volt. Elmondta ez mivel jár és megmutatta,hogy senki nem nyeri meg a pert,mert a bíróság nem a betegségeket vizsgálja,hanem csak azt,hogy minden papír időbe jött e meg ,tehát csak a jogszabályi részét.

Esély egy szál se,hogy megnyerje az ember. Azt tanácsolta,hogy állapotrosszabbodás címén kérjek új vizsgálatot.Zárjam ki Veszprém és Fejér megyét,mert itt dobják vissza a legtöbb embert.

Így most újra kezdem az egészet.


Neked mielőbbi gyógyulást kívánok. Légy jó és ne add fel csak így nyerhetünk.

Puszi:Marcsi

641. Szera1 (válaszként erre: 639. - Mazsola 58)
2010. febr. 3. 13:19
Még hozzáteszem, hogy nagyon drukkolok Neked a gyógyulásod miatt is, és a per kimenetele miatt is!!!
640. Szera1 (válaszként erre: 639. - Mazsola 58)
2010. febr. 3. 13:18

Szia Mazsola!

Nagyon sajnálom, hogy Veled is így bántak, hát pontosan emiatt harcolok, mert az igazi betegeket kivágják, de vidéken élő munkanélküli emberek leszázalékolt állományban vannak, és az OOSZI főorvosa szerint ez természetes!!! Csakhogy így kiszorulnak a valóban beteg enberek akik nem tudnak dolgozni a bajuk miatt!!!

Én is kíváncsi vagyok, mert nemsokára agyműtétem lesz, és hogyan fog dönteni a vizsgáló-bizottság...!!!???

Jól tetted, hogy pert indítottál, kérlek, hogy írj majd hogy mi lett az eredménye!!! Őrület amit megengednek maguknak!!!

639. mazsola 58 (válaszként erre: 638. - Szera1)
2010. febr. 3. 08:44
Csak annyi hozzászólást akarok mondani Szera,hogy én vidéken élek egy kis faluban a Balaton partján.Öt héttel a hátsófali infarktus után vágtak ki ma rendszerből még 14 db neurológiai szakorvosi vélemény ill.betegség mellett. Ma indítom a munkaügyi pert.Ja és ma megyek újabb MR.re a nyakammal,február 17-én meg újabb szívkatéterezésre.
638. Szera1 (válaszként erre: 637. - Cca887cff8)
2010. febr. 2. 22:07

Nikol!

Nagyon sajnálom, hogy így alakult, bizony megint bebizonyosodott, hogy ki lettünk szorítva, és még mindig azokat százalékolják le akik fizetnek, vagy vidéken élnek és nincs munkalehetőség...:((

❮❮ ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook