Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szerintetek jogos, hogy a közeljövőben felülvizsgálják a rokkant nyugdíjasokat? fórum

Szerintetek jogos, hogy a közeljövőben felülvizsgálják a rokkant nyugdíjasokat? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... ❯❯
697. Rozália (válaszként erre: 691. - Aranka2)
2010. okt. 7. 05:23

Hadd kérdezzem meg, a 40 %-od a régi, vagy az új számolási rendszer szerint volt?

Mert én még mindig nem igazodok el a számolási módokon. Én három éve voltam felülvizsgálaton, akkor tűztek a papírom mellé egy kis cetlit, hogy ez az (új %) megfelel a régi ennyi, meg ennyi %-nak.

Az új alacsonyabb volt. De ha megfelel a régi magasabbnak, akkor tulajdonképpen nincs miért aggódnom...

2010. okt. 7. 05:20

Ugyan, hagyjátok már Nick Árpit... költse gyógyszerre a pénzt, amit rokkant nyugdíjként felvesz!

Attól, hogy ezen mérgelődünk, senkit sem tartanak bent megfelelő indok nélkül.

Kivétel a Nick, de ő - ezek szerint - erősíti a szabályt.

695. 1ebb4c5670 (válaszként erre: 694. - Aranka2)
2010. okt. 6. 18:44

Van fent ,de értelmezhetetlen számunkra .

De a jógi fórumon ha irsz ott biztos segitenek.

694. Aranka2 (válaszként erre: 692. - 1ebb4c5670)
2010. okt. 6. 18:04

Nekem sajnos a nem létező RA támadta meg a fülemet és szememet. Nem tudom ,hogy nézték végig ha a fő betegségem nem került a papírra? A többiről nem is beszélve. Na és a matek zsenik :(

Próbáltam megnézni ,de sehol sem találom a betegség % ? Na ezt nem tudom ,hogy írjam... Nos hogy számolták a százalékot van ilyen valahol ?


Az erőművész nagyon, nagyon ügyes :(

693. 1ebb4c5670 (válaszként erre: 691. - Aranka2)
2010. okt. 6. 17:29

Fellebezd csak meg !

Ha NIck Árpád lehet rokkant akkkor mi is !

692. 1ebb4c5670 (válaszként erre: 691. - Aranka2)
2010. okt. 6. 17:28

Ha meg halgattátok amit ide tettem, ki bukott "rokkant" erőművész.

Hiába faggatta szerencsétlen Ércfalvi a " doktorokat" vlahogy nem érkezett válasz , hogy lehet egy erőművész rokkant??????????????

Kétszer is feltette kérdés , válasz szépen másra terelve a szót ,HABLATY!

De ugy látom valami elindult , mert valakik meg kukucskálják ezeket a fórumokat.

Szoval Ércfalvi nem volt elég határozott, hogy ki kényszeritse választ " a dokiból"

Nem baj , de egyre többször kerül teritékre rokkant ügy.

Közben az is kiderült , hogy egy nagy szépités a szlovák 50 ezres rokkant létszám.

Ennél sokkal többen vannak.

[link] ugdij-elbiralasa.html

Ha figyeltetek és biztos ígyvan !

Akkor az is kijön az elhangzottakból. hogy miért lesz vala kiből 67% -s ból 62 % . Az összeg marad!

Azért , hogy pár év mulva azt mondják neki jé neked kinőtt a lábad meg mászhatod hegyet is, hogy fogod az te dolgod.

Vagyis szépen módszeresen kidobálni akit csak lehet.

DE!

Még mindig nem kezdték el véglegesitettek újra vizsgálatát.

Pedig az egyik " nagy tudású" azt találta mondani lefényképezték mikor lehajolt!

Győzelem ! Ez kéne minden gyanus rokkanttal tenni.

Az elbirálás , hogy mit vizsgálnak és hogyan csak arra jó hogy jó Isten se értse meg hát még az akinek érdeke lenne !

Azért piszkálj a fülemet ez az erőmüvész " rokkantsága!

ORSZI a tiedet nem ?

691. Aranka2
2010. okt. 6. 12:17

Sziasztok !

Megjött az elutasító papírom. elvették a 40% is.

Nem értem

belszervi részkár 30 %

mozgásszervi 10 % ebből ,hogy lett 37 % ?

Jövő héten lesz a körzeti orvosom aki megírja a fellebbezést. Ugyanis "megszűnt az alapbetegségem" -szerintük :(

Megkeresem azt a bizonyos levelet.

2010. szept. 20. 13:12

Sziasztok !

Ha van aki meri vállalni a nevét az iwiw-n nyilt egy fórum " Dávid Ferenc Népszava levelére válasz "

689. 1ebb4c5670 (válaszként erre: 688. - Aranka2)
2010. szept. 19. 17:28

Igen !

Nekem ez nagyon borzolja a kedéjemet.

688. Aranka2 (válaszként erre: 686. - 1ebb4c5670)
2010. szept. 19. 15:51
Hiába , mi nem vagyunk olyan betegek mint Nick Árpád:(
2010. szept. 19. 13:28

Azért felmerül bennem kérdés h vlki elkezd egy pert az ORSZI ellen egy polgári bíróságon .

Hány lentebb leírt beteg ember áll nem mögéje mellé?

2010. szept. 19. 13:26

A helyzet változatlan az ORSZI Vajda Péter és más utcák beli intézményeibe.


z alábbi történet nem za enyém .

Egy a sok közül kik szenvednek a pénzért vett rokkantság miatt !

A III.csoportban levőket mind kivágják a bizottságon.Még az orvosi papírokat sem nézik meg!Én is többféle betegséggel élek de senkit nem érdekel,én 5 évig 67%-os rokkant voltam 2004-2009-ig majd a III.fokú csoportba,az ellátásom megszüntette és 40%-os rokkant lettem,fellebbeztem 41%-os lettem,újra fellebbeztem és 46%-os lettem.Most a nyaki gerinc műtétem után pár napra adták meg a 46%-ot és azt kérdezték mikor tudok elmenni dolgozni?Nem részletezem a betegségemet csak röviden a 6-7-es nyaki gerincsérvemet 10 évre úgy műtötte meg egy doki,hogy meg kellett fogadnom mert ahova tartozom ott nem vállalták be!Amint megoperáltak már rá 5 napra mehettem volna dolgozni is!Most fellebbeztem újra és tárgyalásra kell menni ahol előtte orvosi vizsgálatra hívatnak és minden kritikát el kell viselnem!Felháborító mert az utóbbi években én is sorozatos műtéteken estem át és még 3 műtétem lesz és 27 ezer ft szociális segélyben részesülök.Rehabmunkát elvállalni nem tudok mert be vagyok táblázva olyan sűrűn kell vizsgálatokra,kezelésekre járni.És most fekszem be kedden a kardiológiára is kivizsgálásra mert nem lehet a vérnyomásom beállítani!Tudom hogy II.fokon sem kapom vissza a rokkantságit és már nem is adják meg soha!Aki nem tud dolgozni az dögöljön meg!Nekem 33év 160 napon van és 5 év 67%-os rokkant most 2 év 27 ezer ft járadékon élek!

685. Aranka2 (válaszként erre: 684. - A14deb9047)
2010. szept. 18. 16:42

Szerencséd volt.

Remélem ,én is emberséges orvoshoz kerülök. Mert 2 éve sajnos nagyon megalázott.

2010. szept. 18. 16:29
Július elején voltam bizottság előtt - Bács-Kiskun megyében lakom -. Rendes orvost fogtam ki, nem bántott, udvarias volt. 2 év múlva hívnak újra vissza.
683. Aranka2
2010. szept. 18. 15:50

Sziasztok !

Volt mostanában valaki a Vajda Péter utcában?

Én hamarosan megyek.

2010. aug. 23. 07:20
igen.
681. Rozália (válaszként erre: 680. - Rozália)
2010. aug. 23. 06:32
Bocs, és természetesen megírom, mi lett az eredmény:)
680. Rozália (válaszként erre: 679. - Szera1)
2010. aug. 23. 06:32
Amíg itt nem olvastam ilyen rémséges dolgokat, eszembe se jutott, hogy megtörténhet.
679. Szera1 (válaszként erre: 678. - Rozália)
2010. aug. 21. 20:17

Reméljük, hogy nem jársz így...

Majd írj, hogy hogy alakult a dolog, kíváncsi vagyok, hogy van-e pofájuk leminősíteni...

Minden jót kívánok...!!!

2010. aug. 9. 05:15

A párom cca egy hónapja volt felülvizsgálaton. Betegségei: 4 infarktus, egy enyhe stroke, gerincösszenövés, diabetes, általános testi érszűkület, magas vérnyomás, hogy csak párat említsek. II. fokú, 80 %-os rokkantként levéglegesítették. Boríték nélkül.

56 éves. És én is rokkantnyugdíjas vagyok. Én rosszindulatú, áttételes rákkal kezdtem, infarktussal folytattam, azóta diabetesem lett, két csigolyám el van csúszva, 30 éve magas a vérnyomásom... Én 67 %-on vagyok. De azok után, amiket olvastam, fel vagyok készülve, hogy a következő felülvizsgálaton kiraknak.

677. Szera1 (válaszként erre: 676. - Kata1958)
2010. aug. 8. 14:04

Kedves Kata!

Eszedbe ne jusson ilyen patkány nép miatt beváltani a leveledben írt elkeseredett ígéretedet!!!

Van egy másik fórumunk az IWIW-en, gyere át oda ha tudsz, és ha tag vagy, mert ott próbálunk kitalálni valami okosat az OOSZI szemétsége ellen...!!!

Ha nem vagy tag, írj, és küldök meghívót, ne legyél elkeseredve, hiszen láthatod milyen sokan vagyunk hasonló cipőben...!!!

Vigyázz magadra, és fel a fejjel, valahogy ki kell őket csinálni, hogy ne írthassák a népet vagy így...vagy úgy...!!!

2010. aug. 7. 13:54

Nekem is muszáj, ezt megosztani veletek.

Egyik ismerősöm 2 napja volt Budapesten az OSZI

előtt.

Elmondása szerint már lassan nyíltan folyik a borítékolás.

Aki vitte vígan jött ki, aki nem az sírva és megalázva. Többekközött Ő is az utóbbiak közzé tartozott.

Részletezni nem szeretném, mit mondott neki az orvos.

Lényeg: Páros lábbal dobták ki, 60-évessen.

Miért írom ezt le? 20 éve vagyok rokkant, eleget szégyenítettek meg és tapostak porig Engem is.

Én tavaly voltam, rehabot kaptam 2 évre ami jövőre telik le.

Tegnap mondta a munka ügyön az ügyintéző ami határozatott kapunk a következő felülvizsgálatra az nagy kamu. Mivel a rehab utáni felülvizsgálatra, sorra nem hívták vissza a betegeket. Azt senki nem mondta, hogy visszahívásra sor nem kerül , hanem állapotrosszabbodást kell beadni mielőtt letelik a rehab. Ami tudjátok azt jelenti, hogy a te állapotod utána nem rosszabbodhat és úgyszintén páros lábbal vagy kirúgva.

Remélem érthetően írtam le, de most nagyon ideges lettem.

Én oda jutottam már, hogy az életemnek véget kell vetnem. Úgyis ezt akarják.

És nézzétek meg, a kormány törekszik, arra hogy sportos nép legyünk.

Ők sportolnak az biztos! Sportot űznek többekközött a nyomorunkból. A rehabrjáradékból is vonják a nyugdíjjárulékot. És kérdem én, amit az OSZIs orvosok zsebre tesznek jogtalanul azt az adóbevallás alkalmával melyik rublikába írják be?

És abból mennyit tesz az államkasszába?

2010. júl. 23. 19:41

Az ország legerősebb rokkantnyugdíjasa

Szerző: zero - 2010.07.19. 10:45


Íme Nick Árpád (Iron Jaw), Guinness rekorder erőművész, hazánk és a világ egyik legerősebb embere.

57 éves.


Négyszeres Guinness rekorder:

-1997-ben Balatonfüreden egy 234 tonnás katamarán hajót 11 méterre.

-2002-ben egy Boeing 737-es, 60 tonnás repülőgépet.

-2004-ben egy 309 tonnás komphajót.

-2010-ben 100 embert hintókon foggal húzott el.


"Igazi példaképe egy egész sportolói generációnak.

Ma is aktív médiaszereplő, csupaszív ember

A Drogmentes Magyarországért Mozgalom védnöke." - írják.


És rokkantnyugdíjas.


Nézzünk egy példát, mire is képes egy rokkantnyugdíjas ma Magyarországon:


Árpi helyében a postást, aki hozza a rokkantnyugdíjat, minden hónapban egy hasonló produkcióval szórakoztatnám ...


Nick Árpi hivatalosan rokkantnyugdíjas, évekkel ezelőtt leszázalékolták gyenge szíve miatt.


"A hetvenezer forintos rokkantnyugdíj mellé nagy segítség volt a néhány tízezer forint, amit egy-egy show után kaptam. Ám jóval többször mentem iskolák, óvodák, állatotthonok és nyugdíjasklubok javára jótékonysági célból szórakoztatni, csupán tapsért, mosolyért. Elmondhatom, hogy nem csak a pénzért vállaltam a fellépéseket, lelkileg is szükségem volt a közönség szeretetére." - nyilatkozta Árpi a Blikknek.


Az erőember a Blikknek elmondta: nem érzi úgy, hogy jogosulatlanul vagy etikátlanul venné igénybe az állami támogatást, állítja: tényleg beteg. Úgy véli, nem az ő szégyene, hogy a kevés rokkantnyugdíja mellé kénytelen volt haknikat vállalni egészsége kockáztatása árán is. Ráadásul gyakran vállal jótékonysági fellépéseket óvodák, állatotthonok javára.


Mindjárt elsírom magam, szívfacsaró egy történet, ahogy a gyenge szívű óriás az óvódásoknak nyomja a haknit, az élete árán is. Meg az árva kutyusoknak. Vagy a kutyusok javára

2010. júl. 14. 21:09
Én is rokkantnyugdíjas vagyok.Betegségeim:Diabétes-inzulinos (szövödményekkel,a cukor megtámadta az idegrenszeremet),magas vérnyomás,vérképzőrendszeri betegséd-(ITP),depressió-szövödményekkel,vérszegénység,szivritmus zavar,gerincbántalmak,a méh jóindulatú daganata amit szeptemberig meg kellene csináltatnom(ugyanis addig kaptam a bizottságtól haladékot,de jelenleg nem vagyok műthető állapotban)Jelenleg 40 éves vagyok.Ha egészséges ember nem kap munkát hogy várhatják el,hogy beteg dolgozzon.Állandó orvoshoz járást melyik munkahely tolerálja?Én szívessen átadnám a betegségeimet annak aki ezt a rendelkezést hozta!
673. 1ebb4c5670 (válaszként erre: 671. - 1ebb4c5670)
2010. júl. 14. 10:24

Kitettem hadd lássa ország világ


A GYILKOSSÁG ESZKÖZÉNEK ÁLLAGA


A rokkant-nyugdíj, a megváltozott munkaképesség, - esély(-telenség)...


Korunk egyik jellemző tünete a rokkant-nyugdíj.

Mint valami üzletben, - sokan valóban megvásárolják, - ma 380-at hallottam árfolyamként.

Ezrekben...

Fiatal srác toporog, - ruházatán látszik, hogy pár perce még a létra tetején állva korongecsetezhetett.

Dünnyög-morog...

Ő nem ér rá, - mit képzelnek, nem azért fizetett...- s valóban hamarosan indulhat vissza piktorkodni, - merthogy neki az idő=pénz.

Hja, s hogy miért van leszázalékolva? Ő maga mondja: mert nagyon szédül...


Ne röhögj, ez nem vicces!

Szédül, és nem bír dolgozni, - csak maszekolni, mert az adómentes is, meg abból több mindenre futja, - pl megvenni a rokkantságit. Így többen járnak jól...


Tolókocsi..., - s benne szemmel láthatóan nagyon komoly problémákkal küszködő páciens, - ki felügyelet-segítség nélkül képtelen bármire.

Már nem először vannak itt, - nem százalékolták le ugyanis..., s most újra jöttek, hátha...


Szélsőséges példák, de valódiak.

Most talán lássunk egy átlag-példát is... ami egyre jellemzőbb:


Az 50-es korosztály nem kelendő, immár betegeskedő is zömében, sokan többet vannak orvosnál-kórházban, mintsem otthon. Menetrendszerű kezelések, vizsgálatok, - aztán még jönnek újabb problémák a meglévőkhöz. A táppénz pedig végleges.

Nem ritka, hogy pácienskében a szike még dolgozik, s jogilag ő maga is dolgozik és adózik e nap is után éppúgy..., - papíron.

Elfogyott a táppénze...

Hja, hogy ez hülyeség?

Az, de valós eset, és probléma.

Nos, következő lépcső: elindítani a rokkantsági nyugdíj felé a dolgokat, hiszen a kezelések, esetleges műtétek szükségességének sora bővül inkább, mintsem fogyna.

Leletek elég ramatyok, hogy indokolt legyen, s bár első nekifutásra nem tuti, de mivel elég gyors az állapot-rosszabbodás, - másodikra meg van. Nem végleges...

A következő felülvizsgálatig (cirka egy év) újabb regény vastagságú iromány, - s nem körzeti orvostól, - gyűlik össze. Kórházi zárójelentések, kezelések iratai, röntgenek, CT-MR... - s az eredmények a korábbiakhoz képest rosszabbak.

Felülvizsgálat.

Rá sem kukkantva páciensre - a döntés meg van.

Hja, nem akkor, nem aznap, - hanem jóval korábban.

Talán emlékszel még, pár hónapja volt valami elszólás, - miszerint a rokkant-nyugdíjat meg kell szüntetni.

Ez most úgy fest, hogy a rokkant-nyugdíjasokat kell megszüntetni.

Nem vicc.


Mintegy 80-90 %-ban vissza is vonják! (Pár napja ugyancsak figyelem a kiszivárgó statisztikát)

Gyanítom az a 10 %, kik megmaradnak, - a létrán szédelegnek...

De folytatom:

Visszavonják, - ez egy dolog, - de hogyan tovább?

Merthogy a munkaképesség lecsökkenése zömében komoly, ki a fenét is érdekel ez már ma?

Korban még messze a korhatár, - s ha reálisan nézzük, - korosztályunk zöme ezt el sem fogja érni, - tehát nem lesz nyugdíjas!!!

Papírusz megérkezik, - s rajta az "ítélet".

Ha még rehab-járadékra jogosult az illető, akkor éhenhaláshoz kap némi "segítséget"

De!

Rehab-járadékra sem jogosult már minden visszadobott leszázalékolt, - tudtad?

Pedig így van!

Munkahelyre nem kell, - valójában nem is tudná végezni, - s ráadásul az orvoshoz járás, kórházasdi, műtétek...- szóval ezt egy munkahely sem nézi jó szemmel, - az esetleges munkahelyi rosszullétekről meg már ne is beszéljünk, - hiszen egyes egészségügyi problémák nem viselhetőek el könnyen, - akár ülve, vagy állva dolgozva több órán keresztül.

Nos, ez kilőve, - esetlegesen lehet még némi megalázás, ha a Munkaügyi Központ kiközvetítése által kerül önkormányzatokhoz, - közmunkásnak, vagy mindegy minek nevezzük. Mászhatna árokba, lapátolhatna sáros trutyit, tolhatná a talicskában a sittet... Hja, hogy nem bírja?

Érdekel ez valakit, azt hiszed?

Élt már eleget, - miért nem méltóztatott már feldobni azt a q..va bakancsot? Akkor most nem kerülne ilyen helyzetbe...

Nos, sokan a "visszadobottak" közül nem kaphatnak rehab-járadékot sem...

Ez komoly! Nem vicc!

Hivatalos éhhalálra ítéltek.

Kereset, s egyéb nélkül a számlákat fizetni sincs miből, - persze a rehab-járulékból sem jutna rájuk, - így gyakorlatilag "csak" fel lett gyorsítva egy folyamat.

Ez a korosztály nem kell, - pláne ha még betegeskedik is...

Nem, - nincs szó szerint kimondva, hogy "dögöljön meg!", - csupán lehetetlenné lesz téve az életben-maradása.

Én ezt gyilkosságnak nevezném...

A gyilkosság eszközének az "állaga" változott csupán, - s az elkövetés módja...

(Gyilkosság, melyért nem jár büntetés, nem jár számonkérés, mert...)


Az érintettek zöme mintegy 30-35 évnyi keményen ledolgozott munkaviszonnyal rendelkezik, mely időszak alatt a fizetési kötelezettségeknek eleget tett.

A nyugdíj-járulék fizetésének is..., - hogy majdan, ha aktuális lesz...-gondolta egykor.

De nem lesz aktuális...

Az ítélet-végrehajtás az aktuális...

Hja, hogy kissé kemény?

Valóban az.

Annak, aki érintett, - hiszen nem mindenki milliomos, nem mindenki tudott olyan helyen elhelyezkedni, ahol "tartalékolni" is lehetett...

A napról-napra élők tábora viszont napról napra növekszik... - még...


...s még talán szabad a vélemény...- ezért leírtam.

Értékelés


Eredmény:

Kedvenc + Nyomtatom Továbbküldöm Megosztom



Címkék

cinkosság, egészségügy, esély. esélytelenség, gyilkosság

Hozzászólások RSS csatornája

Hozzászólások Hozzászólások RSS csatornája

A funkció használatához lépj be vagy regisztrálj!


« 1 2 »


Listázás:


szegfücsokor

2010-07-13 21:32

#1032955

Az élet bármely területét nézzük mindenhol probléma-probléma hátán. De az egészségügy - szociális ellátás ezen területe maga a tömény bűn. Ami itt folyik az egyszerűen kriminális. A leszázalékolási ügyek - csak saccolni lehet - 80-85%-a jogatalan pénzszerzés. Az ügyfélnek járadék formájában, az elbírálónak paraszolvenciaként. Hiszen megérti az ember, hogy akit 50-55 évesen, vagy még korábban elbocsájtanak azért még valamiből meg kell élnie. A maradék 15-20% aki valóban jogosan kap ilyen szociális ellátást nem alaptalanúl háborog. Egyrészt az ügyeskedők miatt kap nagyon keveset, másrészt szintén az ügyeskedők miatt kell újra és újra felülvizsgálatokra, kontrolokra mennie. (Hátha Ő is csak ügyeskedik). Minden esetre tényleg meg kellene szüntetni a sok, indokolatlanúl fizetett rokkant-nyugdijat. A téma sokkal komolyabb, hogy ezzel viccelődni lehesen, de mégis ide kivánkozik: Ne csüggedjetek rokkant nyugdíjas ügyeskedők. Ha elveszik a járadékotok, annyi baj legyen. Rövidesen 1.000.000 új munkahely vár Benneteket.


smaragdszemek

2010-07-13 20:14

#1032861

Nagyon jó írás. Sajnos, saját tapasztalataim is alátámasztják ezeket. 42 évesen kaptam infarktust, szívkatéter, majd stent (értartó kosár) beültetése. 67%, majd állapota javult címen 50%. Rokkantnyugdíj elvesz, rendsz. szoc.jár. (27 e.Ft)jár és "út a munkához" című segítség, bár én találtam önállóan. Munkáltatóm szabályos bejelentésére (most figyelj! Bttó 69 e. Ft) megvonták a 27.e.Ft járadékot, mert magas a keresetem.

Összegezve: Infarktus, nem haltál meg(te bajod), meggyógyultál, dolgozz, de ingyen, mert bünti jár érte. Ja!! ami hab a tortán. Hagyja a nyufig, hogy felvedd a járadékot a "magas" fizetés mellé 3 hónapig jogtalanul, majd felszólít, hogy fizesd vissza a 3 hónapot egy összegben (81 e.Ft)


Ha megvan a jogosultságom a rendsz.szoc. ellátásra, akkor valószínű nem azért kaptam, mert össze tudom rakni, hogy visszafizessem?!!


Ez az én egyéni szoc. problémám, tudom. A baj az, hogy rosszulléteimkor lévő érzéseimet nem tudom átsugározni abba az orvosba, aki egy tollvonással földönfutóvá tud tenni. Marad az, hogy minden hasonlót kívánjak azoknak, akik nem tudják megszűrni a betegeket és a nem betegeket és "eskü alatt " korruptak.

672. 1ebb4c5670 (válaszként erre: 670. - Orr56)
2010. júl. 14. 07:32
A második mondat számomra értermezhetetlen.
2010. júl. 14. 07:31

[link]


Kéretik elolvasni nem csak az írást hanem a hozzáfűzött kommenteket is.

670. Orr56 (válaszként erre: 666. - 1ebb4c5670)
2010. júl. 13. 22:15
Dávid úr gondolom kötelező tagságnak vagy állami újra osztásnak köszönheti a jövedelmét. Ezért az ön befizetéseit is más finansziroza.
669. abri
2010. júl. 13. 09:08

Felénk is rengeteg rokkant van, aki annyit maszekol amennyit bír.

Én születéstől fogva mozgássérült vagyok, ahogy megy a kor egyre rosszabbul vagyok, gyakorlatilag fájdalomcsillapítón élek. Hosszas várólista után jövőre megműtik majd a csípőimet.

33 éve dolgozom, ülőmunkát amit végülis el tudok látni, csak felállni ne kelljen..

Meg bejutni a munkahelyre hóban, fagyban, síkosban..

Még nem próbáltam meg a leszázalékolást, mert azzal bíztattak, hogy csak 50%-ot kapnék /régi szerint/, a férjem is keveset keres, mi is gyereket taníttattunk. Bízom benne, hogy a műtétek után továbbra is tudok dolgozni.

Attól is félek, hogy most esetleg megadnák a százalékot, a műtét után meg elvennék, mondván "egészséges" vagyok, közbe ugrott a munkahely, itt vidéken soha az életbe nem találnék másikat.

Nagyon nehéz a valóban betegek élete.

2010. júl. 13. 07:55

a 661 írás igy pontos

Nem én vagyok az ismerős

Nekem van ismerösőm VIDÉKEN ,bizotságnál sose járt de a megyei fő úr vadászatát ,és rendezvényeit látja el,

Nó ki fog a főúrral szembeszálni,ki mondja majd nem vagy rokkant,ki mer szembe szállni velúk?

❮❮ ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook