Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szerintetek jogos, hogy a közeljövőben felülvizsgálják a rokkant nyugdíjasokat? fórum

Szerintetek jogos, hogy a közeljövőben felülvizsgálják a rokkant nyugdíjasokat? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... ❯❯
2010. dec. 15. 14:28
Sziasztok! Lányok,nem vettétek észre,hogy a decemberi nyugdijhoz nem volt hozzáadva a novemberi emelés?0,6 % ha jól emlékszem. Ugyanannyit kaptam,mint pl.októberben,mert ugye novemberben visszamenőlegesen is kaptunk,de a decemberi ugyanannyi volt,mint az emelés előtt. Nézzétek már meg,hogy Ti is úgy kaptátok-e? Januárban megint emelnek,de nem mindegy,hogy mennyinek az akárhány %-a.Aki utánna tud érdeklődni,megtenné?gyorgye Neked rajta volt az emelés?
846. gyorgye (válaszként erre: 841. - Minerva223)
2010. dec. 15. 11:19
Minerva223.Megnyugtattál.Mostmár akkor nem 44 ezerből kell megélnem egy hónapba,hanem 45 ezerből.Hogy mire fogom költeni azt a nagy emelést azon még nem is gondolkodtam.Most jöttem a patikából 12 ezret hagytam ott.
845. 1ebb4c5670 (válaszként erre: 845. - Ebetke)
2010. nov. 30. 16:44
Irj létszíves erről, hogy kinél mennyibe is kerül !Hol és kinél .
844. 1ebb4c5670 (válaszként erre: 843. - Minerva223)
2010. nov. 29. 13:58

Ez nem én vagyok .

Egy fórumról másoltam ki.

Ott nagyon nagyba megy az ORSZI viselt dolgainak taglalása.

843. minerva223 (válaszként erre: 842. - 1ebb4c5670)
2010. nov. 27. 19:26

Nagyon sajnálom amit át kellett élned. Én is nyögöm a kemó utóhatásait már harmadik éve. Az információ nem az én véleményem,csupán tájékoztatásul emeltem be, mert tegnap még kérdéses volt,hogy a rokkant nyugdíjasok is kapnak -e emelést.

A kérdésedre csak annyit tudok válaszolni, hogy azért mert nincs az államnak pénze. Én sem értek egyet ezzel de nem tudok mit tenni.

842. 1ebb4c5670 (válaszként erre: 841. - Minerva223)
2010. nov. 27. 19:09

Ebből 450 ezer emberből nagyon sokan nagyon betegek !

Pont ők szorulnának támogatásra

Csak egy sok közül

Jelenleg 57 éves daganatos beteg vagyok. 2006-ban operált meg egy varázsló, majdnem 7 órás műtéttel IV. stad. gyomortumorral.Gratisként tüdő, máj, gyirok, vese, hasi áttét. Műtét után még tüdőgyulladást, tüdővizenyőt, sepsist, tüdőembóliát kaptam. Ezután jött a kemo. Brutális volt. Még a szempillám is kihullott, induló súlyom 78,6 kg. volt, a mélypont 44 kg. lett.Jelenleg „anorexiás alkatú“ vagyok. A kemo kétélű fegyver, a nem kívánt mellékhatásai a mai napig kínoznak: fázékonyság, nem érzek ízeket, hallásromlás, térérzékelési- és mozgáskoordinációs zavar, lábak és kezek zsibbadása, spontán idegrángások az egész testben, főként a végtagokban, és még sorolhatnám. A jogsimat bevonták örök időre, dolgozni nem tudok, fáradékony vagyok, álmatlanság kínoz. Emésztési problémáim vannak, a műtét és kemo után tej- és lisztérzékeny lettem. Ha eszem vagy hányás, vagy azonnal WC, (közlekedőedény elv, mivel nincs gyomor, és 1/3 bél). Súlyos csontritkulásom is van. Ilyen állapot mellett a berendelt rokkantfelülvizsgálat legutóbb 20%-al azonnal leminősített. Az egyszemélyes bizottság láthatólag nem kívánt foglalkozni velem, 3 órát várattak étlen-szomjan, közölte a doki, hogy nem lehetnek neuropathiás tüneteim, a végén az volt a kérdése, mi ez az óriási vágás a hasamon? Kitetkóztattam! Kiváncsi lennék, mit olvasott el a 3 óra alatt. Márciusban újra mennem kell, félek, mert most az a módi, hogy megvonják a rokkantnyugdíjat, mivel még nem haltam meg – sajnos nem egy daganatos ismerősöm így járt, aki túlélte az 5 évet!

Szerintem nem lehet egy kalap alá venni minden rokkantat, egyszerű lenne a kiszűrés, létezik a BNO kód! A műtöttek, amputáltak, daganatosok nem álltak sorba a bajaikért, nem feltétlen önpusztító életvitel miatt jutottak ide. Miért kell őket megalázni és anyagilag büntetni?

841. minerva223 (válaszként erre: 839. - Rozália)
2010. nov. 27. 18:51

2010-11-27. 13:13


A rokkantnyugdíjasok is kapnak emelést


A rokkantnyugdíjakra is vonatkozik a bejelentett januári emelés - közölte Soltész Miklós. A Nemzeti Erőforrás Minisztérium államtitkára szerint félreértésen alapulhatott az a hír, hogy ez a járandóság nem emelkedik.

A politikus elmondta: 2 millió 650 ezer ember kap 3,8 százalékos emelést januártól, azok pedig akik nem idén mentek nyugdíjba, további 0,6 százalékos növekedéssel számolhatnak. Soltész Miklós szerint körülbelül 450 ezren vannak azok, akik nem kapnak nyugdíjemelést. Ugyan az ő járadékukat, a nyugdíjszerű rendszeres szociális ellátást is a Nyugdíjfolyósító Igazgatóság utalja, ám az mégsem számít a klasszikus értelemben vett nyugdíjnak.

(HírTV)

840. smudlaagi54 (válaszként erre: 838. - Rozália)
2010. nov. 27. 09:32
Micsoda igényeid vannak neked is!!!!Megélni???
2010. nov. 27. 09:19
Tegnap este helyesbítették a megjelent híreket, és már benne vannak a rokkant nyugdíjasok is a jobb érthetőség kedvéért.:)
838. Rozália (válaszként erre: 837. - Smudlaagi54)
2010. nov. 27. 06:42
Jó. De ha már így alakult, valamiből csak kell élnünk... addig is, míg elpusztulunk.
837. smudlaagi54 (válaszként erre: 835. - Rozália)
2010. nov. 26. 14:16
Drága életem ha még nem vetted volna észre ennek az országnak addig kellesz,amíg egészséges vagy,és dolgozol!Aztán meg pusztulj meg,lehetőleg minél hamarabb!!
2010. nov. 26. 14:10

Ezt csak ide másoltam!


" Tisztelt hozzászólók,érdekeltek,és „csak“ érdeklődést mutatók !

A Rokkant nyugdíjasokra és Rehabilitációs járadékosokra épűlő,országos lefedettséggel rendelkező Maffia hálózat, melyet én „csak a "Rehab-biznisz“-nek titulálok.A mozaik szót az „etno-biznisz“ alapján kreáltam.Alapjaitól büdös az egész rendszer:

Kell egy beteg,valamilyen állapotban szenvedő ember,aki a társadalom „kegyelemkenyerére“ van szorulva.

Ennek az egyénnek olyan állapotban kell lennie,ami „kizárja“ Őt az álltalánosan ismert és allkalmazott „munka“ világából.(Táppénzen nem lehet lenni éveken keresztűl.)

Vannak akiket ideiglenesen érint csak a dolog,az orvostudomány és a gyógyszermaffia csodatétele végett.

Őket,ha a „belüket húzzák“ is kiteszi a rendszer a partvonalon kívűlre.Rengeteg szentéavatást lehetne a Vatikánnál kezdenényezni,hiszen kézrátétellel,de java részt egyszerű szemmelfelmérve is csodálatos gyógyításokat végeznek az ORSZI állítólagosan megkérdőjelezhetettlen,mindenek fölött álló,felülvizsgáló hiénái (tisztelet a kivételnek,nem álltalánosítok,de most nem a kivételek kerülnek a porondra).

Az elhibázott rendszer nem most alakult ki,hanem amikor elkellet dugni szem elől a „nyomorékokat“!!!!A „hőn áhított“, és azóta bebizonyosodott,nálluk csak Szocializmusnak nevezett förmedvény ideje alatt.

Indult ez a trojka a második világháborúban megsérűlt emberekkel,hadirokkant címmel,amit anno mindenki elismert.

A rommálőtt,kifosztott,megbecstelenítet országnak ujjáépítésében a „félkezűek“ is kivették a részüket!!!A műlábbal(sokszor mind a két alsó végtag)„rendelkezők sem otthol verték a brét,hanem mint csomagoló,portás,udvaros, és még sorolhatnám mennyiféle beosztásban és munkakörben vették ki a részüket FIZETÉSÉRT.Természetes volt,hogy a hadirokkant járadékot is megkapták!“Megszolgáltak" érte,higyjük el!

A vasmarokkal ránkkényszeritett Kemény Kommunizmust megunva a jónép ( természetesen első soraiban az akkori fiatal értelmiség ) fellázadt a padlássöprögetö,csak elvtársazni tudó,az azonos nemű egymást szájoncsókolgató csőcselék ellen.Valamennyire nállunk szerencsére felpuhult a kemény rendszer.A legvidámabb barakk jelzővel illetek bennünket.

A szocializmus erényei közé nem illet bele a beteg,„nyomorék“ emberek kirakatban történő mutogatása.Hol láttunk akkoriban annyi kerekesszéket használó embertársunkat mint mostanában ???Mert a társadalom csupán őket tartja rokkantnak.

A nagy „RENDSZERVÁLTÁS“ legtöbb embernek a nyomorúságot,kiszolgáltatottságot és éhbérért (legtöbbször azt is feketén )történő gürcölést hozta.A szociálisan érzékeny rétegnek nem volt hova mennie!!Megoldották,falvak,kistelepúlések lettek lélekszámilag szinte teljesen „rokkantosítva“.Akkor még Ingyen !!!!!!Természetesen az adót és járulékot tisztességesen fizetők rovására.

Mikor „ráébredt“ a tisztelt házban lévők némelyike a tarthatatlan rendszerre,kikiáltották az „ÚJ“ palotaforradalmat: „REHABILITÁCIÓ“ !!!Az uniótól,lecsorgó pár milliárd forintra alapozva.De nincs az a pénz ami egyszer elne fogyna,főleg ha arra szakosodott hivatásos „bűvészek“ is a piacra lépnek.

A szerencsétlen,ténylegesen rokkant,betegségben,állapotban szenvedő sorstársainkat odadobbták koncnak az ORSZI,és az ÁFSZ-el karöltve mutyizó Megváltozott Munkaképességűeket Foglalkoztató kamucégeknek.Persze az államilag fentartott,mostmár a nagy sietségben meghozott,megváltozott munkaképességűeket kötelező alkalmazni x %-ban címő bóvlival egyetemben.

Nem akarják,és nem is fogják megérteni,hogy aki valóban beteg az NEM TUD A TÁRSADALMILAG ELFOGADOTT NORMÁK SZERINT DOLGOZNI még kényszer hatása alatt sem.Hiába nem tudja a gyógyszereit,rezsijét fedezni,ha beledöglik akkor se!!!

A REHAB-bizniszt kihasználó piócák megjelentek,orvosi és álbeteg részről is, mégpedig szép számmal!Hiszen a kereslet-kínálati piac kialakult.

Az vesse rám az első követ,aki még nem adott orvosi hálapénzt (paraszolvencia),vagy a „nevében“(gyermekkorában a szülei,godviselői) nem tettek ijesmit!Állok elébe!!!Nem arra vagyok kíváncsi,hogy mennyiért írta ki az orvosa táppénzre,mert éppen építkezett anno!Mert az már ugye a megvesztegetés kategóriája.

A „sima“ nyugdíjasokkal nemlehet karöltve felszólalni,hiszen tőllünk teljesen függetlenek,más besorolásúak.De ugyan abból a nagy kalapból vagyunk kielégítve.(Már a „szerencsésekhez“ tartozók.)

Ősszefogás hiányában az egyszerű „proletárt“ eltüntetik a „hadszintérről“.Kivel és hogyan kell(ene) összefogni??Talán a mozgássérültek szervezetével?Vagy a vakok és csökkentlátók szervezetével? Vagy a diabéteszesek egyesűletével? Vagy a … és még sorolhatnám a szervezeteket,e­gyesűleteket,alapítványokat napestig,mert van bőven belőlük,de csak KÜLÖN-KÜLÖN egymástól függetlenűl próbálnak meg tagjaik részére könyöradományokat koldúlni!


A megoldást magában hordozza a kérdés,miszerint a lecsukott orvoshiéna „praxisát“ (az összes általa rokkantnak nyilvánított beteg,vagy nem beteg csak paíron)előveszik felűlvizsgálatra.Na itt van a nagy lehetőség beszállni azon sorstársainknak,akik a bíróság (is)elutasította a fellebezését,az „érinthetetlen“-nek kikiáltott ORSZI hiéna miatt,mert Ő nem vásárolta be magát,hiszen betegen,valamilyen állapotban állt a plénum elé,és a pénzen rokkantá nyilvánított állbeteg turta ki a „kvótából“.

Jelen esetben,mivel az „utolsó“ orvosmaffiózó lebukás egri érdekeltségű,itt lehetne a rendőrségen feljelentést tenni név szerint,ismeretlen elkövetővel szemben,súlyos hátrányt okoző megvesztegetés miatt,hiszen valószínűsíthető,hogy téged NEM a betegséged alapján vizsgált,hanem a pénztárcádnak nyitóhangjára volt csak kíváncsi!

Egyesőletet bejegyeztetni: AZ ORSZI álltal megkárosítottak érdekvédelmi szövetsége,de valamilyen civil szervezetbe tömörítve,hiszen ha kialakul,akkor pénz is kell!Tagdíjat kitől szednél be? Akit kitet a rendszer?


Építő jellegű kritikát várok a hozzászóláshoz."

2010. nov. 26. 09:14
Ahhoz mit szóltok, hogy a januári nyugdíjemelés nem érinti a rokkant nyugdíjasokat? Még a nyugdíjfolyósítót is felhívtam, hogy jól értettem-e. Jól:(
834. 47aa244e13 (válaszként erre: 833. - Ba9d1cefa0)
2010. nov. 21. 05:06

Remélem az igért millió munkahelyből az környékedre is jut,

különösen ha sokat is teszel érte és keresel.Sok szerencsét hozzá.

833. ba9d1cefa0 (válaszként erre: 832. - 47aa244e13)
2010. nov. 20. 17:41

Félreértettél. Én nem várom, hogy vezetgessenek, 15 éves korom óta a saját lábamon állok, soha nem vártam, hogy bárki is megoldja a problémáimat. Csak

a jelenlegi helyzetben. aki dolgozni szeretne annak sincs lehetősége, ez a program, arról szólt, hogy "vissza vezessenek" a munkába olyan embereket, akik átképzés után munkát tudjanak végezni. Egyébként nekem is volt már egy szakmám, de mivel abban az egészségem megromlása miatt nem dolgozhatok, ezért végezhettem el egy olyan tanfolyamot, amit jól tudnám végezni, ha lenne ilyen hely....de nincs, pedig igen sokat teszek azért, hogy legyen.

2010. nov. 15. 20:58

Nem bántóan mondom még szerencsés is vagy,hogy 26 hónapja kapod,ez legalább pénzzel jár,az ismeretségi körömben 20 hónap volt a legtöbb és tanfolyamra sem engedték mert,van már három végzetsége,minek neki több,akkor minek mondják

életfogytig kell tanulni.

Hidd el nem volt ez haszontalan idő,ez alatt volt jövedelmed és szolgálati időnek számít valmint képezted is magad,most jön egy ujabb kihívás és azt neked kell megoldani,mert senki nem fog vezetgetni.

831. ba9d1cefa0 (válaszként erre: 829. - 47aa244e13)
2010. nov. 15. 17:44

26 hónapja vagyok rehabjáradékos. Az első évben elvégeztem egy középfokú OKJ-és tanfolyamot, bízva abban, hogy ez segít az elhelyezkedésemben.

Én nagyon örülnék, ha "vissza vezetnének" a munkába, mert akkor lenne valami értelme ennek az egésznek, de így csak telik az idő és rágom magam.

Jövőre telik le a 3 év és nem számítok arra, hogy a

felülvizsgálaton az egészségkárosodásom elérné a rokkant nyugdíjhoz szükséges %-ot.

830. abri
2010. nov. 15. 12:48
Jó kilátások.
829. 47aa244e13 (válaszként erre: 828. - Ba9d1cefa0)
2010. nov. 15. 08:28

Igen 3 év max,de senkinek nem adnak 36 hónapot csak kevesebbet,

utánna gyógyultnak nyilványítják és mehet dolgozni.

828. ba9d1cefa0 (válaszként erre: 827. - 47aa244e13)
2010. nov. 14. 23:19

Ez nem így van 3 év max és nem hosszabbítható, illetve csak rendkívüli esetben hosszabbítható.

Mármint a rehabjáradék.

827. 47aa244e13 (válaszként erre: 826. - Hybyskus)
2010. nov. 14. 16:47

Akinek az egszségkárosodása 50% alatt van az nem kaphat rokk.nyugdijat,

de ha felette van akkor is rehab.járadokot adnak és azt sem három évre

csak tiz vagy husz hónapra általában.

826. hybyskus (válaszként erre: 824. - Ba9d1cefa0)
2010. nov. 14. 16:18

Nem a rokkantsági fokot veszik vissza, hanem az egészségkárosodás fokát.

40 % eü. károsodott,lehet régi 67 %-os rokkant.

A nyugdíj összege pedig a ledolgozott évek alpján van % -os arányban megállapítva.

825. Rozália (válaszként erre: 823. - Hybyskus)
2010. nov. 14. 13:55
A páromat az idén augusztusban véglegesítették. 76 %-on. 56 éves. De állapota nem javult sok-sok év alatt sem. Szerintem megunták.
824. ba9d1cefa0 (válaszként erre: 823. - Hybyskus)
2010. nov. 14. 12:44
Kifejtenéd ezt bővebben? Mert, ha visszaveszik a %-ot és kiessel az 50-feletti %-ból, akkor megszünik a rokkantsági ellátás, helyette esetleg kaphatod az un. rendszeres szociális járadékot, ami lényegesen kevesebb, mint a rokkinyugdij, fix 27000,-ft.
2010. nov. 14. 12:20

Ha van egy betegség kodótok , az alapján kísérnek

végig.

Mégpedig addig, amíg nem éred el a nyugíjkorhatárt,nem is véglegesítenek, ha a betegséged indokolná , akkor sem.

Ha visszaveszik a %.t , az nem azt jelenti , hogy a nyugdíjat is visszaveszik.

822. 1ebb4c5670 (válaszként erre: 820. - Aranka2)
2010. nov. 13. 20:18

Erről beszélek és írok hol tehetem.

Egy passzióból hegymászót egy munkás kőművessel vagy szobafestővel összehsonlítani szerintem a legngyobb dilentizmusra utal!

Ha az emlékeztemnem csal Erős Zsolt ő maga kérte , hogy amputálják a lábát !

821. ba9d1cefa0 (válaszként erre: 820. - Aranka2)
2010. nov. 13. 13:51
Sok sikert és majd írd meg mi történt. Veled vagyunk!
820. Aranka2 (válaszként erre: 819. - 1ebb4c5670)
2010. nov. 13. 11:19

Sziasztok !


Sajnos a bátyám lábát szintén amputálták. Az ő szakmája szobafestő. Az biztos ,hogy létrázni soha az életben nem tudna. Még akkor sem ha neki is azt a több milliót érő csoda protézist adnák. de hát ő normális dolgozó volt egész életében ,nem a hobbijának élt.


Már most idegelem magam a csütörtöki II.fok miatt:(


Szép hétvégét !

819. 1ebb4c5670 (válaszként erre: 817. - Aranka2)
2010. nov. 12. 20:23

Meghalgattam.

Ezeknek halvány egymerő fogalmuk sincs vagy hülyének tetetik magukat.

Egy hegymászót össze hasonlítani egy kőművessel.

De az is elgondolkodtat valyon ugyan olyan minőségű mű végtagot kapott mind a kettő ?

A másik -Nick Árpika rehbilitáációja hol késik?

És a hozzá hasonlóké !

818. Aranka2
2010. nov. 11. 21:26
- A végtaghiány is gyógyítható? A férfinak nincs karja, mert levágta a gép, de a hivatal szerint fokozatosan vissza kell vezetni a "munka világába". 20 év után döntöttek úgy, hogy rehabilitálható, és most jóval kevesebb járadékot kap.
❮❮ ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook