Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szerintetek jogos, hogy a közeljövőben felülvizsgálják a rokkant nyugdíjasokat? fórum

Szerintetek jogos, hogy a közeljövőben felülvizsgálják a rokkant nyugdíjasokat? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯
877. Rozália (válaszként erre: 876. - Smudlaagi54)
2011. márc. 2. 19:35
Megnyugodtam. Meg ugyan nem gyógyultam...:(
2011. márc. 2. 17:47
Örülök,hogy "sikerült" most akkor megnyugodhatsz!
2011. márc. 2. 15:32
Ma voltam felülvizsgálaton. Az elmúlt 3 év alatt III. csoportú 50 %-ról (67 %) II. csoportú 83 %-ra romlott az egészségi állapotom. Levéglegesítettek. Nagyon normálisan bánt velem az orvos.
874. abri
2011. febr. 23. 10:56

Akkor én vagyok az ellenpélda!

Protézis műtéteim lesznek, gyermekkorom óta fájnak a csípőim ennek ellenére dolgozom, nem vagyok leszázalékolva! Meg se mertem próbálni, mert azt hallottam erre nem százalékolnak le, legfeljebb járadékot kapnék.

Végigülöm a 8 órát, alig tudok felállni, kiegyenesedni,mindenbe kapaszkodva megyek. Autóval jövök dolgozni, férjem kiáll a garázsból, itt meg az ajtó előtt szállok ki.

Ja, és folyamatosan fájdalomcsillapítót szedek, de már nem használ egyik se, alig tudok otthon valami házimunkát csinálni.

Azt mondta a háziorvos, hogy a műtétek után egészséges leszek. Ha most kiesek a munkából hol találok másikat vidéken 50 felett?

873. Rozália (válaszként erre: 872. - Emili0418)
2011. febr. 23. 06:05
Csak a legjobbakat tudom kívánni...
872. Emili0418 (válaszként erre: 861. - Rozália)
2011. febr. 22. 21:38

szisztok. rég vtam erre.

szerencs , h van munkám mert 27ezerből a hitelt nem bírnánk és már rég nem lenne lakásunk.


deee. a szemenek annyi lesz. egész nap monitor előtt ülni és egy szemes látó vok. nagyon fárasztó.. a másikra vak vagyok.

jó lett vona 6órás de azt nem engedték mert akkor nem kellettem vna. el kellett vállalnom... ha lakásomat akartam.

kíváncsi vok mennyit romlott a szemem.

mert igényeltem szemüveget a gép mellett se azt mondták a régi képerőkhöz volt kötelező.

ez tudom, h nem így van...de merjek én szólni???

871. ba9d1cefa0 (válaszként erre: 870. - Hybyskus)
2011. febr. 22. 18:30
Sajnos nem hiszem. Én biztos azt vizsgálnám, hogy dolgozik e? főleg hány órát? az lenne valami szűrés, de itt jelenleg mindenkit kivágnak, ha még él és levegőt bír venni. Aki meg sunnyog az marad és dolgozik a nyugdij mellett, aká 10 órában is.
2011. febr. 22. 17:30

Talán ez az új felülvizsgáló rendszer ( masina ) kiszűri Őket !!!

Ezt igérik.

2011. febr. 22. 14:48
Jogosnak tartom,nagyon sok a visszaélő, és azok akik valóban betegek,nem tudnak dolgozni azokon csattan az ostor.Ismerek olyan vállalkozót,aki már évtizedek óta rokkant nyugdíjas és virágzó vállalkozása van,ergo a nyugdíja a borravalója...:-(
868. voltih
2011. febr. 22. 14:31
sziasztok szerintem jogos de kimondotan azoknál akik meloznak a rok nyud melet itt a példa "vannak még csodák" 6 orásban dolgozik de még 4 orást akar válalni szégyen gyalázat,ilyenek miatt szurnak ki velunk és van bör a pofáján beirni elhiszem hogy kevés a pénze de aki nem tud dolgozni mert valoban beteg és kap50-60 ezret? szeretném kérdezni hogy eu okbol bevonták a jogsim menni nem birok 8 ho letelt meprobálom vissza szerezni csak nem tudom hogy megy ez mi a menete a házi doki kéri vagy én a felulvizsgálatot lehet ha a jogsit vissza kapom de a vissza minösitenek puf josi lesz de miböl tankolok volt már ilyen szoszban valaki????????
2011. jan. 13. 10:43

Vannak még " csodák "

„Sziasztok

Érdekelne, ha tud valaki segíteni II csoportba tartozó rokkant vagyok. Van egy 6 órás állásom, de még szeretnék vállalni egy 4 órásat. A munkáltató tud e felvenni utánnam támogatást a 4 órás? Mert a 6 igen, de szükségem lenne az állásra, anyagi gondok miatt. ”



Vannak még „csodák“ vagy megvett II. csoportba tartozó ORSZI szakvélemény ???? Bexarás.

Képes 10 órát lehúzni, munkával eltölteni, lehet valami zsenikém jelölt vagy baxxottul ügyes. "

866. 1ebb4c5670 (válaszként erre: 865. - Kacagó11)
2011. jan. 13. 10:38

Nem rólam szól!

A jógi fórumot itt a netem megkeresed ott lehet ehhez hasonlókat olvasni !

865. kacagó11 (válaszként erre: 864. - 1ebb4c5670)
2011. jan. 12. 18:06
Szia. Ezt hol találtad? Mert gondolom nem rólad van szó/idézőjelek/. Jól kinézünk...
2011. jan. 12. 06:26

"Husz évig rokkantnyugdíjas voltam, szív-érrendszeri, inzulinos diabéteszes,alig látó cső látó ,magas vérnyomás , vese...


Husz évig rokkantnyugdíjas voltam, szív-érrendszeri, inzulinos diabéteszes,alig látó cső látó ,magas vérnyomás , vesebeteg,és pszichiátriai betegségekkel véglegesítettek 2008 évben.Ezek ellenére a Kormány elrendelésére újabb ORSZI vizsgálaton melyet 2011 janúár 06. volt megszüntette a rokkantságomat, s véleményként a teljesen gyógyult minősítést adta ki, ezzel megszűnt a rokkant nyugdíjam folyósítása is. A vizsgálaton a szakértő orvosok azt közölték nem tudnak mást kiadni, mert 90%kal csökkenteni kell a rokkantnyugdíjas ellátást, e napon 16- an voltunk ezen vizsgálaton s 14 személynek az egészsége helyre jött szerintük. ( Megjegyzem Autóbusz vezetőként dolgoztam a rokkantságomat megelőzően, viszont a betegségeim miatt elveszítettem jogosítványomat, a személygépjármű kategóriát is. A háziorvosom ezek tudatában nem adta meg az orvosi alkalmasságot jogosítványomra, mert szerinte a betegségeim ugyan úgy fennállnak de azt is elmondta hogy én a csőlátásom miatt sem kaphatom meg a jogosítványomat mert a csőlátást megállapították azt meg gyógyítani nem lehet, milyen érdekes, ekkora ellentét a háziorvosom meg a OOSZI szakorvosai közt, milyen jó lenne ha az orvosok egyformán tudnák feladataikat. Most a rokkant nyugdíjam megszűnik, semmilyen munkaköri megoldást nem találok. Kérdezem mi lesz ennek a vége? A Kormány kitalálta ezt amit megvalósít a OOSZI, s ezzel csak súlyosbítja az ellátatlanok helyzetét nagyon. Várom a hozzászólásokat a fentiekre ? Valamint a szakértők válaszait az ügyre?"



Creatív válasz | megnéz | könyvjelző

863. Rozália (válaszként erre: 862. - Smudlaagi54)
2011. jan. 3. 05:18
Nem merte leírni???? Akkor a problémák már itt kezdődnek:(
862. smudlaagi54 (válaszként erre: 861. - Rozália)
2011. jan. 2. 11:32
Nekem is 40%-om van.Elmentem a kardiológiára,hogy szeretnék egy terheléses EKG-t csináltatni.Amikor megmondtam,hogy mélyvénás trombózisom volt,és véralvadásgátlót szedek,azt mondta a doktornő felejtsem el,mert nincs az az ember aki megcsinálja így nekem a terheléses vizsgálatot!De leírni nem merte!!!Most én hogy bizonyítsak,hogy pl felseprem a konyhát,és már le kell ülnöm,aztán kis pihi után jöhet jó esetben a felmosás??
861. Rozália (válaszként erre: 863. - Emili0418)
2011. jan. 2. 11:17

Még szerencse, hogy van munkád.

(Az a tapasztalatom, hogy kórházi zárójelentés nélkül nem igen veszik komolyan az emberek betegségét. Ez arról jutott eszembe, hogy amikor - mivel infarktusom is volt - vissza kell mennem a kardiológusomhoz, mindig azt kérdezi, volt-e esemény. De esemény neki csak az, ha mentő vitt a kórházba. Ha pusztán rosszul voltam, de a háziorvos megoldotta, azzal még ő sem foglalkozik. Hát akkor a bizottság hogy foglalkozna.)

2011. jan. 1. 13:12

üdv.

egy kérdés, nem tudom ért e vki hozzá.

2009 decemberében a fellebbezés ellenére elvették nyugdíjamat és 40%ot adtak.


nem végleges 40%ék.


az idén akkor már tanácsos beadni megint vagy hogy van ez?


ha nem adom be a nyugdíjra a kérelmet azért a 40%al behívnak még hogy "jobban leszek e"?

az állapotom végleges a szakorvos szerint ill rosszabbodhat csak. a szememmel van gond....amúgy.


találtam éppen munkát de nem tudok úgy dolgozni a szememmel. sok hibát vétek és így nagyon félek mikor dobnak ki.

2010. dec. 20. 10:04

Aki járadékos az egy fityinget annyit nem kapott!

Orbán névre szólóan biztósított arról , hogy megörzi a nyugdijamat

Na most akkor mi járadékosok akik nem vettük vagyis nem tudtuk meg venni rokkantságot, / Akinek nem inge ne vegye magára!/ egy árva fitying emlést sem kaptunk " horibilis" 27.000 forintunkhoz.

Az ORSZI fő igazgatója olyan tudatlan , hogy hozzá képest mi betegek jobbn látjuk mi is megy az ORSZI -ben.

858. gyorgye
2010. dec. 17. 18:29

Az ORSZI főigazgatója szerint a felülvizsgálatot speciális műszerekkel, úgynevezett munkaszimuláto­rokkal végzik majd, “Ezek segítségével objektíve képesek leszünk megmondani, kinek mire maradt még képessége, amit kamatoztatni lehet, aminek a segítségével a személy visszatérhet a munka világába” – érvelt a főigazgató.


Én már előre röhögök ezen a vizsgálaton.Rá­fekszünk a futószalagra,bevisz a gépbe bennünket,és aki egészséges azt bedobja a gyár kapun,aki meg nem abból konzerv lessz?

857. kacagó11 (válaszként erre: 856. - Jjhmarta)
2010. dec. 17. 12:00
Nahát! :) Igazad van,beszoroztam és tényleg 12 havi emelést küldtek. A tv-ben én ezt nem hallottam,de az a fontos,hogy megvan.:) Puszillak. szia
856. jjhmarta (válaszként erre: 853. - Kacagó11)
2010. dec. 17. 10:02
de rajta volt novemberbe ez biztos, többször is bemondták a tévébe, hogy a decemberit is novemberbe adják, összevonták a 12 hónapot
2010. dec. 17. 05:23

A címre utalok.

Persze, hogy jogos.

Sok (sok ezer!) sumák veszi fel az államtól a pénzt és semmi baja.

854. Rozália (válaszként erre: 852. - Aranka2)
2010. dec. 17. 05:17
Akkor szerintem adjad be. Bíróságra minek alapján mennél?
853. kacagó11 (válaszként erre: 851. - Smudlaagi54)
2010. dec. 16. 09:29
Nem,novemberben csak a tárgyhó/november/ és januárig visszamenőleg volt rajta az emelés. A decemberi nem,előre nem fizetnek. Ez érdekes,ilyen még nem volt.
852. Aranka2
2010. dec. 16. 08:28

Sziasztok !

Tanácsot kérek. Érdemes várni és amikor lehet egyből beadni az állapotrosszabbodást? Vagy bíróságra menni? A II.fok után derült ki az újabb betegségem ,ami szintén autoimmun .

Köszönöm a választ Aranka

2010. dec. 16. 06:07
A novemberihez volt hozzáadva az egész éves emelés,egy összegben fizették ki!
850. Rozália (válaszként erre: 849. - Jjhmarta)
2010. dec. 16. 05:50

Tényleg? És ez miből derül ki? Az én elszámolásomon van egyszer az alap összeg + az emelés... Vagy ki kell számolni.

Köszi:)

849. jjhmarta (válaszként erre: 848. - Rozália)
2010. dec. 16. 05:48
Azért nem volt rajta mert már novemberben azt is rátették.
848. Rozália (válaszként erre: 847. - Kacagó11)
2010. dec. 16. 05:30

Tényleg nem volt rajta. Én is annyit kaptam, mint előtte, most néztem meg az értesítést. Fel sem tűnt.

A nyugdíjfolyósítót nem hívtad fel? Én mindenesetre felhívom őket.

❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook