Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szerintetek jogos, hogy a közeljövőben felülvizsgálják a rokkant nyugdíjasokat? fórum

Szerintetek jogos, hogy a közeljövőben felülvizsgálják a rokkant nyugdíjasokat? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
1117. bubinana
2011. nov. 21. 15:58

A 750 ezer magyar rokkantnyugdíjasból 190 ezret kiszórna jövőre a kormány az ellátásból. A cél az: aki bármilyen munkát képes elvégezni, az dolgozzon. Kérdés, sikerül-e mindez?



Megszűnik a rokkantnyugdíj. Réthelyi Miklós nemzeti erőforrás miniszter a hét végén nyújtotta be az erről szóló törvénytervezetet. Ezek szerint két új dolgot vezetnek be a megszűnő ellátások helyett. Az első a rehabilitációs ellátás. Ezt legfeljebb három évig kaphatják azok, akiknek munkaképessége helyreállítható, rehabilitációt igényelnek. Összege a minimálbér 30 és 50 százaléka (jövőre 28 ezer és 46 ezer forint) között mozogna és a kötelezettségek szerint aktívan munkát kell keresniük, a rehabilitációs hatóság által felajánlott munkát pedig el kell fogadniuk.

2011. nov. 17. 15:46

[link]


...hátha jól jön egy kis információ...

1115. melindike
2011. nov. 17. 12:46

Ma aztán semmi nem akar összejönni. :/

Végre, rászántam magam és felhívtam a megyei nyugdíjbiztosítót, és naná, hogy csak hétfőn lesz elérhető az a hölgy, aki bármiféle felvilágosítást tudna adni.

Viszont, annyit legalább mondtak, hogy, aki Tatabányán volt felülvizsgálaton, ne essen kétségbe, ha nem kapja meg a határozatot 1 hónap alatt, mert "a tatabányaiak elég lassan dolgoznak.

1114. b4c06bc553 (válaszként erre: 1113. - Pandnóra)
2011. nov. 16. 12:51
Köszönöm. Majd meglátjuk mi lesz.
1113. Pandnóra (válaszként erre: 1099. - B4c06bc553)
2011. nov. 16. 12:47

Szerintem nem, hisz ő már betöltötte a korhatárt nem kel neki felülvizsgálatra menni, sőt akik a nyugdíjkorhatár elött 5.évvel van sem kell.

Szurópróba szerű vizsgálatok bármikor történhetnek, de az az őrület, hogy mindenkit becitálnak már nem lesz.

1112. b4c06bc553 (válaszként erre: 1111. - Pandnóra)
2011. nov. 16. 12:45
Köszi. Csak azt nem értem, hogy ha már betöltöttem a nyugdíj korhatárt, akkor miért kell FÜV elé mennem, miért nem automatikusan kapom az öregségi, saját jogú nyugellátást? Vagy kérni kell, hogyha elértem az öregségi nyugdíjat, hogy lehessek nyugdíjas? Anélkül nem megy? Hát látják, hogy betöltöttem az időt! Nem értem.
1111. Pandnóra (válaszként erre: 1108. - B4c06bc553)
2011. nov. 16. 12:38

A jelenlegi III.csoportba tartozó rokkantsági nyugdíj megállapítása úgy történik, mit az öregségi nyugdíj megállapításánál.

Ha, mint rokkant nyugdíjas dolgozott és szerzett biztosítási időt, akkor lehet kérni ennek az időnek a beszámítását az öregségi nyugdíjhoz.

Az új elnevezés tervezete szerint, aki betölti a nyugdíjkorhatárt öregségi nyugdíjas lesz, mivel erre jogosultá válik. A rokkantsági nyugdíj megszünik. Helyette rehabilitációs járadék, vagy egészségkárosodási járadék lesz.

1110. b4c06bc553 (válaszként erre: 1109. - Melindike)
2011. nov. 16. 12:37
Beszéltem velük - semmire nem voltak képesek érdemben válaszolni, félrebeszéltek. :(
1109. melindike (válaszként erre: 1108. - B4c06bc553)
2011. nov. 16. 12:27

És ha a nyugdíjbiztosítónak írnál e-mailt?

Biztos találsz olyan emil címet, ahova írva, válaszolni tudnak az ilyen jellegű kérdésekre.


Én meg lassan ott tartok, hogy tényleg telefonálok. Nagyon nem akartam, de kezdem nem bírni ezt a feszültséget, hogy mikor jön meg végre a határozat (okt. 4.-én voltam felülvizsgálaton). Lassan ott tartok, hogy ennél a bizonytalanságnál még a biztos, negatív "ítélet" is jobb. Akkor legalább el lehet indítani a fellebbezést.

1108. b4c06bc553 (válaszként erre: 1107. - Smudlaagi54)
2011. nov. 15. 21:19
Azon már túl vagyok. Sajnos nem találtam olyant, amit értettem is volna. :(
2011. nov. 15. 11:56
Próbálj meg rákeresni a neten,hátha találsz valamit!
1106. b4c06bc553 (válaszként erre: 1099. - B4c06bc553)
2011. nov. 15. 11:29
Nincs senki sem itt olyan, aki már betöltötte a nyugdíjkorhatárát és előtte rokkant nyugdíjas volt?
1105. lonix (válaszként erre: 1100. - Geranna7)
2011. nov. 14. 17:59
Koszi,hogy valaszoltal.RA-s vgyok.Ha talalsz meg valamit akkor irjad meg.
1104. Ditta67 (válaszként erre: 1102. - Bubinana)
2011. nov. 14. 17:39
Nálunk a fél falu így nyugdíjas.Tudjuk a pszichiátrián kinek kell jattolni,hogy befektesse és legyen megfelelő zárója!Ki tudja ellenőrizni?Ki ellenörzi azt aki külföldön dolgozik,itthon meg már 20 éve rokkantnyugdíjas?Engem csak az zavar,hogy ÉN nem tudok eleget adózni,hogy nekik jusson.Nem a valóban betegektől sajnálom,hanem attól,aki otthon ül,nézi a tv-t és irigykedik arra,aki még hétvégén is dolgozik,adózik!Valóban lehetne keresni munkát!
1103. hybyskus
2011. nov. 14. 16:49
pl.az (SM) még némelyik orvos sem ismeri fel igazán, a hétköznapi emebrről nem is beszélve.de itélkezni azt tud !!!
1102. bubinana (válaszként erre: 1101. - Ditta67)
2011. nov. 14. 15:22

Gondolom neked van az ismerőseid között ilyen...ezért ez a durva hangnem.

Előfordulhat ilyen...de nem kívánnám ,hogy megtapasztald milyen az "idegi"alapon lévő megbetegedés...

1101. Ditta67 (válaszként erre: 1096. - Bubinana)
2011. nov. 14. 15:05

Kiváncsi leszek,az a sok ember aki "idegi"alapon lett leszázalékolva és egyébként feketén dolgozik vagy itthon vagy külföldön,-mit fog tenni?K5 fogja eldönteni ki melyik kategóriába tartozik?

Én részrehajlás nélkül akkor tudnám ezt elfogadni,ha a betegek nem tudnák előre kihez kell menniük.Mig tudják igyekeznek pénzzel megvenni a jogosulatlan ellátást pl.Eger.Utaztatnám a felülvizsgáló orvosokat!Egyik nap Miskolcon másnap Debrecenbe stb.

1100. geranna7 (válaszként erre: 1098. - Lonix)
2011. nov. 14. 14:51

A nyugdíjasfórúmon találtam..talán segít ....


Azt vettem észre, de ez csak egy személyes észrevétel,hogy ha be is hívnak véglegest rendkívülire,csak azt nézik meg,hogy az a betegség,amivel végleges lett, valóban fennáll-e. És ha fennáll,akkor automatikusan marad a végleges státusz,mert jogilag nem nyúlhatnak hozzá. Tehát szerintem csak akkor piszkálhatnak bele,ha az a betegség valakinél NEM létezik,amivel végleges lett. Az meg jogos,hogy olyantól megvonják, DE mivel a végleges státuszt régen is alaposan megfontolták és nem viccből adták és nincsenek is sokan véglegesítve, így nem nagyon találni ott csalót!

2011. nov. 14. 11:32
Kérdésem van: ha valaki elérte már a nyugdíjkorhatárt, akkor is be kell mennie vizsgálatra, hogy át tudják sorolni saját jogú nyugdíjra?
1098. lonix
2011. nov. 14. 08:31

En most szept-ben voltam es veglegesitettek.Januarban leszek 56 eves,tĂŠnyleges nyugdij meg odebb van.

Mit tudtok arrol,hogy azokat is visszahivjak,kik veglegesitve vannak?3.rokkantsagba tartozok.Megjelent hatarozatbol nem tudom ertelmezni,hogy aki veglegesitve van,azt is behivjak ujbol?Vagy azokra vonatkozik,kiknek ugyis kell menni,mert nem veglegesek?

Minden kinek a valaszat elore is koszonom.

1097. LIFELOVE
2011. nov. 11. 19:48
az , hogy felülvizsgálják, az jogos, de az , hogy eltörlik a rokkantnyugdíjat , az durva...
1096. bubinana
2011. nov. 11. 16:22

Tovább...

Azok a rokkantnyugdíjasok, akik már a nyugdíjkorhatár betöltötték, azok számára csak annyi változás lesz tapasztalható, hogy nem rokkantnyugdíjat kapnak, hanem rendes nyugdíjat, természetesen csak a név változik, maga az ellátás összege nem.


Azok számára sem kell felülvizsgálatra számítani, akik az irányadó korhatártól 5 évnyire vannak, hiszen az ő ellátásuk szintén megmarad. Főszabályként két csoportot érintenek a felülvizsgálatok, a jelenleg III. kategóriában lévőket (111 ezer ember), valamint a rendszeres szociális járadékban részesülőket (84 ezer ember).


A felülvizsgálat során két fajta döntés születhet, valakit vagy munkára alkalmasnak találnak, vagy nem. Akiket munkára alkalmasnak találnak, azok a továbbiakban rehabilitációs ellátást fognak kapni, azok akik a munkaerőpiacon nem tudnak szerepet vállalni, azok rokkantsági ellátást fognak kapni. A rokkantsági ellátás összege megegyezik a rokkantsági nyugdíj összegével, mellette lehet dolgozni, viszont csak bizonyos határok mellett (ha a munkából származó bér eléri a minimálbér 18-szorosát év közben, akkor az év végéig a rokkantsági ellátást szüneteltetni kell).


A rehabilitációs ellátást kapóknál egy fix összeg van meghatározva, ennek mértéke 58 ezer forint, amelyből még a járulékok lejönnek. Az ellátás mellett párhuzamosan dolgozni nem lehet, az ember vagy dolgozik, vagy ellátást kap. A kormány a munkaképesek számára munkalehetőséget is kínál, amely több részből áll.


Egyrészt a kormány a Start munka program segítségével közmunkaprogramokat szervez, ahol a rehabilitációs ellátást kapók találhatnak állami munkát. Ezt meghaladóan a versenyszférában a foglalkoztatást a rehabilitációs munkavállalóknál úgy próbálják emelni, hogy a friss foglalkoztatás esetén nem kell munkaadói járulékot fizetni (rehabilitációs kártya bevezetése). Végül, de nem utolsó sorban a kormány bér- és költségtámogatási programot is biztosít. Ennek két fajtája van, van egy tranzit-foglalkoztatási oldal, ahol a munkaadót arra ösztönzik, hogy a nyílt munkaerőpiacra engedje ki a rehabilitált munkavállalót. A megváltozott munkaképességűek esetében a támogatás az első évben 100%, a második évben 90 százalék, míg a harmadik évben 80 százalék. A támogatás természetesen szólhat hosszabb távra is, azoknál a foglalkoztatottaknál, akik nem tudnak a nyílt munkaerőpiacra kerülni.

1095. bubinana
2011. nov. 11. 16:19
A kormány a tegnapi kormányülésen elfogadott egy előterjesztést, amely az új rokkantnyugdíjrendszer koncepcióját tartalmazza, a szükséges törvény-előkészítés már meg is kezdődött. A rendszer a jövőben teljesen megújul, a fő szempont a rehabilitáció és a foglalkoztatottság elsődlegessége lesz - mondta Giró-Szász András kormányszóvivő a mai sajtótájékoztatón. A lényeg, hogy a rokkantnyugdíjak megszűnnek, és átalakulnak rehabilitációs- és rokkantellátássá. A Nemzeti Erőforrás Minisztérium államtitkára szerint nem várnak rövid távon nagy bevételt az intézkedéstől, a cél a friss ellátások csökkentése, a foglalkoztatás emelése, valamint hosszabb távon egy átláthatóbb rendszer kialakítása.
1094. smudlaagi54 (válaszként erre: 1091. - 03e8385f6c)
2011. nov. 9. 12:02

Bocsi,hogy közel 40 év fizikai munka után le mertem robbanni.Én is fizettem addig amíg bírtam dolgozni!Nehogy azt hidd hogy élvezet 27 ezerből élni.Bár a pároméval együtt 100 ezer,de ő meg szklerózis multiplexes.Munkát 4 éve nem találok,

és úgy kaptam meg a 40%-ot,hogy álló munkát,sok járkálással járó,sérüléssel járó munkát,valamint nehéz fizikai munkát,és kényszer testhelyzettel járó munkát nem végezhetek!De ha tudsz valami olyan melót amit így is megtudnék csinálni,akkor szólj!

1093. geranna7 (válaszként erre: 1092. - Pandnóra)
2011. nov. 9. 11:42

Nagyon jó választ írtál!!!

De szerintem az ilyenekkel nem is kell foglalkozni...

Ez a magyar mentalitás...:(

1092. Pandnóra (válaszként erre: 1091. - 03e8385f6c)
2011. nov. 9. 10:10

Itt nem azok írnak, akik "potyáznak"-szerintem, hanem akik isszák a levét azoknak az intézkedéseknek, amit az ilyen idióták miatt most meghoztak a honatyák.

Te is lehetsz még beteg és nem hiszem, hogy tisztességtelen javakat fogsz majd kapni, mert esetleg 27000.ft.-ból kell megélned és nem találsz munkát mert betegen nem rughatsz labdába ebben a pénzéhes társadalomban.

2011. nov. 9. 06:12
Nagyon helyes, igen sokan potyáznak a társadalombiztosítás - és így a tisztességes járulékfizető polgárok - kárára.
1090. Rozália (válaszként erre: 1087. - Melindike)
2011. nov. 9. 06:01
Ez így igaz. (Nem azért írtam ezt be, hogy a rokkant nyugdíjasoknak ajánlanám... Csak a másik oldal is érdekes.)
1089. wica53 (válaszként erre: 1087. - Melindike)
2011. nov. 8. 19:37

Na és azt láttad a minap, hogy az országgyűlésen köszöntötték a 90 éves képviselő urat. Hát ez nem semmi. 90 éves, hol leszünk mi már akkor?

Felháborít.

1088. melindike (válaszként erre: 1085. - Pandnóra)
2011. nov. 8. 09:26
Nem tudom, mit akarnak. Komolyan kíváncsi lennék, mit csinálnának az ország vezetői, ha csak 1 hónapig annyi pénzből kéne megélniük, mint egy átlag, földi halandónak?!
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook