Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szerintetek jogos, hogy a közeljövőben felülvizsgálják a rokkant nyugdíjasokat? fórum

Szerintetek jogos, hogy a közeljövőben felülvizsgálják a rokkant nyugdíjasokat? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
2012. jan. 1. 07:13
Boldog új évet kívánok mindenkinek!!
1176. bubinana
2012. jan. 1. 06:58
BÚÉK!!!!
1175. b25f783933 (válaszként erre: 1174. - Smudlaagi54)
2012. jan. 1. 05:07
Szia! egyidősek vagyunk én is májusban töltöttem az 57.-et. Rokkant ellátás cimén kapjuk változatlan összegben, illetve a januári emelésekkel. nekünk nyugi semmi más változás./ nem kell jelentkezni ,mert öt éven belül vagyunk és III.csop.-ba tartozóak. BUÉK!!)))))
1174. smudlaagi54 (válaszként erre: 1173. - B25f783933)
2011. dec. 30. 18:07
Elolvastam,de azért biztos ami biztos alapon még bemegyünk,és utána érdeklődünk.Mivel betöltöttem az 57-et,így rokkantsági ellátást kapok majd!(?)
2011. dec. 30. 06:11
[link] a magyar közlöny 162.számában kihirdetve a törvény. /2012.01.01-vel lép hatályba/ keresőbe beirod magyarközlöny.hu és a 162. szám -ra katt. majd pdf -letöltés és olvasható...
1172. bubinana
2011. dec. 29. 14:47

Érdekelt vagyok én is...ezért böngészek ennyíre..

A gond csak az,hogy a felülvizsgálók is zsebre dolgoznak...és a betegek szívhatnak...Pl egy rákost hogy lehet egészségesnek nyílvánítani....és két kemó közben rehabilitálni?

1171. bcb6de9272 (válaszként erre: 1. - 94f5071827)
2011. dec. 29. 14:37

Ezektől igen is vegyék el a támogatást, sok ember alkalmas lenne a munkára, de amíg segélyt osztogatnak,addig hülyék volnának dolgozni!

Én érintett vok a témában....de véleményem az, hogy menjen dolgozni aki nem beteg!

vannak kitalált, színész játékok, sokan el játszák a depit stb, stb...menjen dolgozni aki nem beteg!

Mozgássérültek dolgoznak, akkor akinek van keze lába az is menjen!!!

1170. bcb6de9272 (válaszként erre: 1167. - Bubinana)
2011. dec. 29. 14:33

itt nagyon csűrik csavarják a szitut!

csak azok fognak megint szívni akik nem vették a betegséget.

Én azt mondom hívjanak be mindenkit, aztán döntsenek igazságosan, de igazság itt ebben az országban már régóta nincs!

1169. bubinana (válaszként erre: 1168. - B25f783933)
2011. dec. 29. 14:30

És..ez az eleje....


A T/5000 sz. törvényt december 20-án a Parlament elfogadta, kihirdetés előtt áll.

December 12-én elküldtem Önnek a T/5000 sz.törvényjavaslat általános vitájában elmondott beszédemet. Változatlanul ugyanaz a véleményem, amit ott elmondtam. Bevallom, hogy ezt a mélységű elkeseredettséget egyszerűen nem értem. Szerintem rengeteg a fél- és félreinformálás van a felülvizsgálattal kapcsolatban, és miért gondolja a 195 ezer felülvizsgálandó, hogy valamenyit visszaküldenek a nunkába. A felülvizsgálat egy komplex minősítés lesz, amelyet a szakértői bizottság végez, amely minimum négy tagú lesz:

a.) legalább két tagja orvosszakértő,

b.) legalább egy tagja foglalkozási rehabilitációs szakértő,

c.) legalább egy tagja szociális szakértő lesz.


Miért is gondolják, hogy a komplex minősítés célja a súlyos betegek rokkantnyugdíjának elvétele. Őszintén nem értem. Két orvos lesz a bizottságban, és én hiszem, hogy legjobb tudásuk szerint, objektíven fognak dönteni nemcsak az Ön, hanem minden felülvizsgált rokkantnyugdíjas esetében. 40 évig belgyógyászként gyógyítottam a betegeket, de soha senki nem akarta az igazán beteget visszaküldeni a munka világába. Az is igaz, hogy több olyan egyén is szerette volna magát lerokkantosítatni, akiket nem rokkantosítottak le, mert nem volt olyan mértékű az egészségkárosodásuk.


Miért is nem értem ezt a mértékű kétségbeesést? Személyes okom van rá. Tudja kérem, az én édesapám német anyanyelvű volt, az egész falu (kivéve egyetlen embert, édesanyámat, ő magyar volt) bajor ősöktől származott, akit Mária Terézia telepített be a törökök miatt elnéptelenedett Magyarországra. 1948-ban 48 óra alatt mindenünket elvettek, módos parasztházunkat is, mert édesapámnak és a többi parasztembernek is az volt a bűne, hogy német anyanyelvűek voltak. Soha semmiféle pártban nem volt senki a faluból. Kitelepítettek bennünket (hárman voltunk testvérek és kiskorúak!) a falu határában levő, tulajdonosok által elhagyott rozoga ház egyik földes szobájába, a másik földes szobába egy négytagú németajkú családot telepítettek. Szombati nap volt. Vasárnap minden ugyanúgy zajlott: édesanyám ment a 8 órás kismisére, édesapám velünk, a három gyerekkel a 10 órás nagymisére, aztán megebédeltünk, délután 2 órára mentünk litániára, és utána együtt volt a család a kis földes szobában, amiben három ágy, egy asztal, egy pad, három szék és két szekrény fért be - eléggé zsúfolva. Szőlőnket a kis gyümölcsössel is elvették, és kisgyermekként akkor ettem gyümölcsöt, ha a szomszédék udvarában levő körtefa termett.

Szüleimtől soha panaszhangot, kétségbeesést, vagy hitbéli megingást nem tapasztaltam, soha nem volt kisgyerekként bizonytalanság-érzésem; pedig - felnőttként tudtam már - lehetett volna, hiszen elmondhatatlanul, rettenetesen szegények lettünk, mert ugyebár a padlásunkat is lesöpörték, és kenyérsütéshez sem maradt lisztünk. Mai mentalitással - nyilván szüleim is látták az elkövetkező súlyos nyomort - mit kellett volna tenniük, mennyire kellett volna kétségbeesni nekik három kiskorú gyerekkel??? Szerencsére szüleim mély Isten-hite megtartotta a családot - mondhatom, hogy boldognak


Tudom, hogy nagyon sok a félreinformálás. Kérem, higyje el, nem az a cél, hogy munkaképtelen beteg emberektől elvegyük a járandóságot. Minden gondolkodó ember bizonyára belátja, hogy a nincsből nem lehet adni rokkant nyugdíjat illetve nyugdíjszerű ellátást olyannak, aki rehabilitálható. Felszólalásomban felsoroltam, hogy 8 féle jogcímen fizettek ki rokkantnyugdíjakat, illetve nyugdíjszerű ellátást - hát ez sem normális dolog. Ha szupergazdag ország lennénk, akkor sem lehetne ezt vállalni. Ön sem tudna most hozzátartozóinak egy-egy lakást venni, mert nincs rá pénze. Az országnak nemcsak, hogy nincs pénze, hanem még egy borzalmas méretű eladósodottsága is van, amit ki kell fizetni. Mint tudjuk - elmondtam egyik parlamenti beszédemben is - hogy az a nagy helyzet, hogy a kormány-átadáskor derült ki, hogy katasztrófális az ország helyzete. Sejtéseink voltak, de hát nem nálunk volt a buksza, nem láttunk bele a sötét valóságba. Annyit tudtunk, hogy 2002-ben az államadósság 8000 milliárd Ft volt; (1 milliárd=1000 millió forint!) és 2010-ben,amikor átvettük a kormányzást, 20.000 milliárd Ft lett, azaz a nyolcéves szocialista-szabaddemokrata kormányok 12.000 milliárd forinttal növelték az államadósságot, ami azt jelenti, hogy minden magyar embert: az újszülöttől az aggastyánig kétmillió forint adóssággal terheltek meg.. Csak kamatként 2010-ben 1250 milliárd forintot kellett kifizetni, idén hasonló a kamat nagysága. Tetszik tudni, hogy mit lehetne csinálni 1250 milliárddal, ha itthon maradhatna? Az egészségügyet például "világszínvonalra" lehetne tenni ennyi pénzzel. De hát ki kell fizetni kamatokra. Olyan súlyos örökséget,eladósodottságot vettünk át, ami szükségessé tette Magyarország teljes újjáépítését, átalakítását, ha azt akarjuk, hogy unokáinkés dédunokáink vállát már ne nyomja egy ilyen csődveszélyes adóssághalmaz.


Ha egy családban baj van, ott mindenkinek ki kell venni a részét a baj hordozásából; én kisgyermekként is megéltem ezt. Ha hagytunk volna mindent a régi posványban, akkor elérkeztünk volna Görögország-szintre, ahol már szigeteiktől kezdve mindent eladtak, és önrendelkezésről már nem nagyon lehet náluk beszélni. Ez kellett volna nekünk is?

Vagy megtagadni az adósság visszafizetést, ahogy azt a Jobbik követeli?(Finoman az adósság újratárgyalását követelik) 2 hónapon belül olyan helyzetbe került volna az ország, hogy sem fizetéseket, sem nyugdíjakat, sem szociális ellátásokat, semmit nem tudtunk volna fizetni. És akkor mi lett volna az emberekkel?


Igen, a nagy ellátórendszerek átalakítása az utolsó pillanatban történt, de hála Isten megtörtént. Lettek "kárvallottak"? Igen lettek (sajnos), de nem a teljes népesség maradt fizetés, nyugdíj, szociális ellátás nélkül. Mi azt mondtuk: tiszta viszonyokat teremtünk a kasszáknál, legyen átlátható a rendszer. Ezért: csak a Nyugdíjkasszába befizetett nyugdíjjárulékokból lehet az öregségi nyugdíjkorhatárt elértek öregségi nyugdíját fizetni; a rokkantsági ellátás és a rehabilitációs ellátás az egészségügyi kasszából kerül kifizetésre. Utóbbiak ugyanis nem az életkorral, hanem az egészségromlással - ha úgy tetszik - betegséggel kapcsolatosak. Tehát nyugdíj egyféle van: az öregségi nyugdíj, ami annak jár aki Tb.törvényben megfogalmazott nyugdjkorhatárt elérte.Bizonyára elhiszi, hogy az igazi boldogság az lett volna számunkra, hogyha mindenkinek már egy év alatt munkahelyet, fizetésemelést, nemcsak inflációkövető, hanem annál nagyobb nyugdíjemelést tudtunk volna adni. De 20.000 milliárd forint államadósság mellett csoda, hogy el tudtunk rugaszkodni a szakadék szélétől. Én ezért hálát adok a Jóistennek.


Más országokban még nyugdíjcsökkentést, és fizetéscsökkentést is kénytelenek voltak bevezetni, pl. Romániában 25 százalékkal csökkentették a közalkalmazottak bérét, és 15 százalékkal csökkentették a nyugdíjakat. Görögországban 15 százalékos a bér- és nyugdíjcsökkentés mértéke, és 150 ezer fős az elbocsátás a közszférában. Portugáliában pedig 10 százalékkal emelkedett a forgalmi adó.

Mi pedig valóban megőriztük és megőrizzük a nyugdíjak reálértékét: az infláció mértékével azonos a nyugdíjemelés értéke.


Még valamit:

A T/5000 sz. törvény célul tűzi ki azt is, hogy a foglalkoztatás növekedjék, hiszen ma hazánkban a megváltozott munkaképességű emberek foglalkoztatása rendkívül alacsony. Ezt a tényt különböző érdekképviseleti szervezetek is jelezték, azt mondták, hogy ezen változtatni kellene, hiszen a munkával szerzett jövedelem adja vissza a megváltozott munkaképességű embereknek is az önbecsülését és az anyagi függetlenségét.


December 2-án volt egy konferencia ahol egyesületek, alapítványok, hazai kisvállalkozók és multik képviselői voltak jelen. Hozzá szólásaik mind pozitívak voltak a törvényjavaslattal kapcsolatban, mindenki egyet értett a célokkal, és a törvényjavaslatban megfogalmazottakkal. Az egyik nagy civil szervezet vezetője - mely fogyatékos emberek munkába állításával foglalkozik, és csak Vas megyében évente 200 ember elhelyezését oldja meg - azt mondta, hogy 15 éve várnak erre a törvényre. Egységes, átlátható szabályok, csökkenő bürokrácia, munkáltatók támogatása a Rehab.Kártya bevezetésével, a súlyos, ill.halmozottan fogyatékos munkavállalók után járó tartós támogatás stb. mind kedvezően hatnak a munkavállalásra.

Ezek a vélemények sem laikusok szájából hangzottak el, és nem is politikusok voltak.

2011. dec. 29. 12:23
köszi kedves bubinana! ezt akartam pont idemásolni ,de sehogyan nem sikeredett)) kivánok fájdalommentes Boldog Uj Évet minden fórumtársnak))
1167. bubinana
2011. dec. 29. 11:18

Válaszinformáció Lanczendorfer képviselőasszonytól

2011-12-29 11:24


Tragikus eseményekre hívtam fel figyelmét,erre kapott választ adom tovább:


"Kérem, terjessze ezt a rövid tájékoztatót, és ne essen senki depressióba a felülvizsgálat miatt: annak örülni kellene, ha valaki rehabilitálható. Aki súlyos beteg, azt nem fogják rehabilitációra küldeni - ez meggyőződésem.


RÖVID TÁJÉKOZTATÁS


1. Akik a 62. életévüket betöltötték:

Azok a rokkantsági nyugdíjban, baleseti rokkantsági nyugdíjban részesülők, akik 2011. december 31-ig betöltik vagy korábban betöltötték a 62. évi öregségi nyugdíjkorhatárt, olyan értesítést fognak kapni, mely szerint a nyugdíjuk összege nem változik és a korábbi évek gyakorlatának megfelelően évente emelkedni fog. A változásból semmi sem érinti őket, csupán arról kapnak tájékoztatást, hogy rokkantsági nyugellátásuk a továbbiakban öregségi nyugdíjként kerül folyósításra.


2. Betöltött 57. és 62. életév közötti rokkantaknak, valamint az önmaguk ellátására képtelen, vagy csak mások segítségével képes rokkantak:

A parlament döntésének megfelelően külön értesítő levelet kapnak az önmaguk ellátására képtelen vagy mások segítségére szoruló rokkantnyugdíjasok, illetve azok a saját jogú III. csoportú rokkantsági ellátásban részesülők, akik 2011. december 31-ig betöltik az 57. életévüket (1954-ben és korábban születettek). Ők arról kapnak tájékoztatást, hogy az eddigi rokkantsági nyugdíjukat 2012. január elsejétől rokkantsági ellátásként kapják és ez az ellátás megegyezik a korábbi nyugdíjuk összegével, továbbá évente a nyugdíjakkal azonos mértékben emelkedik az ellátásuk. Arról is tájékoztatják őket, hogy ezzel kapcsolatban jelenleg semmilyen tennivalójuk nincs.

DE:

Külön felhívják az értesítő levélben a figyelmet arra, hogy az új rokkantsági ellátás folyósítása mellett munkát is végezhetnek, azonban az így megszerzett jövedelem három egymást követő hónap átlagában nem haladhatja meg a minimálbér másfélszeresét, azaz 2012-ben várhatóan a 138 000 forintot. Ha ezt az összeget meghaladja a háromhavi átlag, akkor megszüntetik a rokkantsági ellátást.



3. Az 57. életév alatti III. csoportú rokkantak (111 ezer fő) és rendszeres szociális járadékosok (84 ezer fő:)

A kihirdetésre váró törvény értelmében azok a rokkantsági nyugdíjban, baleseti rokkantsági nyugdíjban, illetve rendszeres szociális járadékban részesülő személyek, akik az 57. életévüket 2011. december 31-ét követően töltik be, olyan személyre szabott levelet kapnak, amelyben az átalakuló nyugdíjrendszer őket érintő változásairól értesülnek.


Ennek legfontosabb eleme az, hogy 2012. január elsejétől felülvizsgálatának elvégzéséig a jelenlegi rokkantnyugdíjuk rehabilitációs ellátásra változik. Ennek összege megegyezik a korábbi ellátás összegével.

FONTOS!!!

Amennyiben az értesített személyek úgy ítélik meg, hogy az egészségi állapotuk és körülményeik akadályozzák őket a munkavállalásban (a rehabilitációban), úgy 2012. március 31-ig nyilatkozatot tehetnek az illetékes nyugdíjbiztosítási szervnél. Ebben kérhetik egészségkárosodásuk felülvizsgálatát.


A felülvizsgálat elvégzéséig a korábbi szabályoknak megfelelően munkát lehet vállalni.


A felülvizsgálat eredményeként:


- ha a kérelmező nem foglalkoztatható és rehabilitációja nem javasolt, akkor rokkantsági ellátást fog kapni, melynek összege megegyezik a korábban folyósított rokkantnyugdíjának összegével,

- ha foglalkoztatható és rehabilitációja javasolt, akkor a továbbiakban fix összegű rehabilitációs ellátásban fog részesülni, de együttműködési kötelezettség terheli az illetékes szervekkel, annak érdekében, hogy mielőbb a munka világába visszatérhessen.

A rehabilitációs ellátás azokat az embereket érinti, azoknak fog járni, akiknek az orvos szakértői vizsgálat azt állapítja meg, hogy munkavégzésre képessé és alkalmassá tehetők.


Rehabilitációs Kártya


A munkaviszony létesítéséhez az 57 év alatti rokkantsági ellátásban vagy rehabilitációs ellátásban részesülők Rehabilitációs Kártyára jogosultak, amely a munkáltatókat is ösztönözni fogja, mert a Rehabilitációs Kártyával a foglalkoztató mentesül az őt terhelő munkabér után fizetendő közterhek megfizetése alól.


Aki a felülvizsgálatát 2012. március 31-ig nem kezdeményezi, annak 2012. május 1-gyel megszűnik a rehabilitációs ellátása.


2012. május elsejét követően az érintettek már csak az új ellátásra vonatkozó szabályok szerint lesznek jogosultak rokkantsági vagy rehabilitációs ellátásra.


Köszönti:


Dr. Lanczendorfer Erzsébet

országyűlési képviselő (KDNP)"

1166. Ncilány
2011. dec. 28. 11:26

Akkor itthon ülünk és várjuk mikor halunk éhen, vagy árverezik el a lakást, mert nem tudjuk fizetni.

Egyedül lennék rég éhen haltam volna..

2011. dec. 28. 11:14
Nci! rehab. ellátásos 2012-ben ! nem dolgozhat mellette, ha rokkant ellátást kap 2012 -ben akkor 3 hó alatt .....ahogyan irtad a min.bér 150% -a))))
1164. Ncilány (válaszként erre: 1159. - D812831663)
2011. dec. 28. 09:10

Köszi hogy bemásoltad nekünk.

Biztosan bennem a hiba, 2 X elolvastam és nem világos : melózhatok vagy nem? Vagy csak napi 4 órában, és akkor 3 hónap alatt nem lesz több az összjövedelmem a munkáltatómtól mint a minimálbér 150 % a.

Újév után úgyis mennem kell a munkaügyibe, ott megkérdezem, hogy én is értsem.

Ebbe csak az a Xar, hogy aki kap 40.000. Ft körüli rehab vagy akármilyen címen a nyufitól, nem él meg belőle! És csak 40.000. - et se kereshet mellete / hó, mert elveszti a járandóságot? 100.000. Ft jövedelem ami minimum kellne hogy legyen hol laknom ( ne veszítsem el azt amivel rendelkezem ) rezsi és ne haljak éhen.

2011. dec. 28. 08:43
capediem! nem kivánok veled itt bármiféle vitába belemenni. Irén55 megválaszolt neked már, de hozzátenném, itt beteg emberek vannak a fórumon! nem csalók, nem olyanok akik abba betegedtek meg ,hogy malmoztak otthon!!! ugyhogy máskor ha kommentelsz akkor győzödj meg először mihez is szolsz hozzá, másodszor tiszteld mindenkiben az embert! Harmadszor! ne adja a sors ,h a családodban legyen egyetlenegy beteg, rokkant ember ! ezt én kivánom neked!
1162. iren55
2011. dec. 27. 23:10
capediem! A Cseheknél több a r.nyugdíjas! Nálunk azért ilye magas a százalék, mert a korbetöltött is rokkantnyugdíjas maradt! Az idén 370 ezer rokkant van ! Ez nem egészen 5%!Kicsit utána kéne nézned mielőtt elhiszel valamit! Ez a szám uszítás volt a rokik ellen! Ha visszanézed a mai Tények-et meglátod kiket küldenénének vissza dolgozni! Egyébként ezek az emberek átlag 30-35 évig fizettek ny.járadékot! Csak ennyit akartam mondani! iren55
1161. bubinana (válaszként erre: 1160. - 173c31dcdf)
2011. dec. 27. 15:55
Megnéztem az adatlapodat...hányungerem lett...meg a beszólásodtól is... a helyesírásodra is figyelhetnél...
1160. 173c31dcdf (válaszként erre: 1151. - Smudlaagi54)
2011. dec. 27. 15:33
Már ne haragudj de tényleg úgy gondolod hogy egy egész ország a csecsemőtöl az aggig felelőssé tehető mindekinek a személyes tragédiájáért?Készséggel elismerem mert igy van hogy számtalan ember belenyomoródik ebbe.Bár az is érdekes hogy a Cseheknél tized annyi rokkantnyugdijjas van mint nálunk és ők is kb annyi polgárral rendelkeznek mint mi.
2011. dec. 27. 14:40

Tájékoztató


A 2011. december 20.-án az Országgyűlés által elfogadott

a

Megváltozott munkaképességű személyek ellátásairól és egyes törvények módosításáról szóló (T/5000. számú) törvényjavaslatban foglaltak alapján

a megváltozott munkaképességű személyek ellátásainak

2012. január 1-től hatályba lépő főbb változásai


Az „új igények” és a „soros (időszakos) felülvizsgálatok” esetében is megszűnik a saját jogon megállapítható rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugellátás, a rehabilitációs járadék ellátás, a rendszeres szociális járadék, illetve az átmeneti járadék ellátás (valamint a bányász dolgozók egészségkárosodási járadéka).

A rokkantsági nyugellátások, illetve az rendszeres szociális- és az átmeneti járadék helyett rokkantsági, vagy rehabilitációs ellátást (illetve bányászok egészségkárosodási járadékát) lehet megállapítani.

A 2011. december 31-ig megállapított rehabilitációs járadék ellátás a határozatban megjelölt időpontig lehet továbbfolyósítani azzal, hogy annak meghosszabbítására 2012. évtől már nincs lehetőség.


Új igények

Az egészségi állapot változáson alapuló ellátások igénybejelentését a lakóhely szerint illetékes kormányhivatal nyugdíjbiztosítási igazgatóságánál lehet beadni személyesen, postai- vagy elektronikus úton. Az ellátás megállapításáról, vagy elutasításáról a nyugdíjbiztosítási igazgatóság határozatban dönt. A határozathoz az Nemzeti Rehabilitációs és Szociális Hivatal (NRSZH) szakhatósági állásfoglalását is be kell szerezni, ezért az igénybejelentést követően a nyugdíjbiztosítási szerv értesítése szerint az NRSZH területileg illetékes kirendeltségének szakértői bizottsága komplex minősítés keretében vizsgálatot végez és megállapítja az igénylő egészségkárosodásán alapuló egészségi állapotát, illetve rehabilitálhatóságát.


Amennyiben a szakértői bizottság az egészségi állapotot 60%-ban, vagy annál kisebb mértékben véleményezi és a foglalkoztathatóság tekintetében az igénylőt rehabilitálhatónak minősíti, úgy az igénylő rehabilitációs ellátásra szerezhet jogosultságot.


A rehabilitációs ellátás mértéke az egészségi állapot mértékétől is függ, így amennyiben az egyéb jogosultsági feltételeknek*az igénylő megfelel


51-60% közötti egészségi állapotnál a havi átlagjövedelmének 35%-a, de minimum a minimálbér** 30%-a és maximum a minimálbér 40%-a.,

31-50% közötti egészségi állapotnál a havi átlagjövedelmének 45%-a, de minimum a minimálbér** 40% és maximum a minimálbér 50%-a

az ellátás összege.


A rehabilitációs ellátás legkorábban a kérelem benyújtásától állapítható meg, maximum, a folyósítás kezdetétől 3 évre.

A rehabilitációs időszak alatt rehabilitációs szolgáltatások kerülnek biztosításra.

A rehabilitációs ellátás folyósításával egyidejűleg nem engedélyezett a keresőtevékenység, ebben az esetben az ellátás folyósítása felfüggesztésre kerül.


Amennyiben a foglalkoztathatóság szempontjából a szakértői bizottság az egészségi állapotot 60%-ban, vagy annál kisebb mértékben véleményezi és a rehabilitációt nem javasolja, úgy az igénylő rokkantsági ellátásra lehet jogosult.

A rokkantsági ellátás mértéke az egészségi állapot mértékétől is függ, így amennyiben az egyéb jogosultsági feltételeknek* az igénylő megfelel

51-60% közötti egészségi állapotnál a havi átlag jövedelmének 40%-a, de minimum a minimálbér 30%, maximum a minimálbér 45%-a,

31-50% közötti egészségi állapotnál a havi átlagjövedelmének 60%-a, de minimum a minimálbér 45%, maximum a minimálbér 150%-a,

1-30% közötti egészségi állapotnál és kizárólag folyamatos támogatással javasolt foglalkoztatásnál a havi átlagjövedelmének 65%-a, de minimum a minimálbér 50%, maximum a minimálbér 150%-a,

1-30% közötti egészségi állapotnál és önellátási képesség teljes vagy részben elvesztése esetében a havi átlagjövedelmének 70%-a, de minimum a minimálbér 55%, maximum a minimálbér 150%-a

az ellátás összege.


A jogszabálytervezet értelmében annak az igénylőnek is rokkantsági ellátást kell megállapítani, akinek az egészségkárosodása 40-69% közötti (egészségi állapota 31-60%) és a kérelem benyújtásának időpontjában az öregségi nyugdíjkorhatár betöltéséig hátralévő időtartam az 5 évet nem haladja meg.


A rehabilitációs ellátásokat és a rokkantsági ellátásokat a NYUFIG folyósítja.



Ellátásban már részesülők új típusú ellátásai, illetve felülvizsgálata



Azok a (2011. december 31-én) rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugellátásban részesülő személyek, akik már betöltötték az öregségi nyugdíjkorhatárt, felülvizsgálatra nem kötelezettek. Ellátásuk megegyezik a jelenleg folyósított (illetve az évvégi nyugdíjemelés mértékével növelt) ellátás összegével, de azt a korábbi jogcímeken folyósított ellátás helyett – egységesen – öregségi nyugellátás címen kapják majd.



Azoknak a személyeknek akik 2011. december 31-én

I. vagy II. csoportú rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugellátásban, illetve III. csoportú rokkantsági, vagy baleseti rokkantsági nyugellátásban részesülnek és 5 éven belül betöltik az öregségi nyugdíjkorhatárt,

rendszeres szociális járadék ellátásban részesülnek és már betöltötték, vagy 5 éven belül betöltik az öregségi nyugdíjkorhatárt,

átmeneti járadék ellátásban részesülnek

ellátásuk megegyezik a jelenleg folyósított (illetve az évvégi nyugdíjemelés mértékével növelt) ellátás összegével, de azt a korábbi jogcímeken folyósított ellátás helyett – egységesen – rokkantsági ellátás címen kapják majd. Az ellátást folyósító szerv (NYUFIG) az ellátás átalakulásáról 2012. január 31-ig levélben nyújt tájékoztatást. Az átalakítás nem érinti a soros felülvizsgálati kötelezettséget, így ha a szakvéleményben (határozatban) soros „időszakos” felülvizsgálati idő került meghatározásra, a felülvizsgálati időben kötelezettek a felülvizsgálaton megjelenni. A felülvizsgálat helyéről és pontos idejéről a nyugdíjbiztosítási igazgatóság küld értesítést.


Azokat a személyeket akik 2011. december 31-én III. csoportba tartozó rokkantsági vagy baleseti rokkantsági nyugellátásban, vagy rendszeres szociális járadék ellátásban részesülnek és a reájuk irányadó öregségi nyugdíjkorhatárt több mint 5 év múlva érik el – függetlenül attól, hogy korábban felülvizsgálatukat a szakértői bizottság nem tartotta szükségesnek, vagy állapotukat véglegesnek minősítette – az ellátásukat folyósító szerv (NYUFIG) 2012. január 31-ig kiértesítést küld a jogszabályok változásáról és az ellátások átalakításáról, valamint a szükséges teendőkről. A tájékoztató levél alapján a fenti személyeknek nyilatkozniuk kell arról, hogy kérik-e az új szabályok szerinti komplex minősítés elvégzését.

A komplex minősítést az NRSZH területileg illetékes kirendeltségének szakértői bizottsága fogja elvégezni.

A jelentkezésre 2012. március 31-ig van lehetőségük.

Azok a személyek akik a fenti időpontig nem kérik a nyugdíjbiztosítási igazgatóságnál a felülvizsgálat elvégzését Rehabilitációs kártyával történő foglalkoztatásra jogosultak lesznek, de ellátásukat a nyugdíjbiztosítási szerv 2012. május 1. napjával megszünteti.


Azok a személyeket, akik 2012. március 31-ig kérik a komplex minősítés elvégzését, a nyugdíjbiztosítási igazgatóság – az NRSZH által megadott kapacitás függvényében –szakértői felülvizsgálatra fogja behívni. Azoknál a személyeknél akik esetében a szakvéleményben (határozatban) soros „időszakos” felülvizsgálati idő került meghatározásra, a felülvizsgálati időben lesznek kötelezettek a felülvizsgálaton megjelenni. A felülvizsgálat helyéről és pontos idejéről a nyugdíjbiztosítási igazgatóság küld értesítést.


A 3. pont alá tartozó személyek pénzellátása megegyezik a jelenleg folyósított (illetve az évvégi nyugdíjemelés mértékével növelt) ellátásuk összegével, de azt a korábbi jogcímeken folyósított ellátás helyett – egységesen – rehabilitációs ellátás címen kapják majd.


A felülvizsgálatot követően csak rehabilitációs, vagy rokkantsági ellátás megállapítására van lehetőség, amennyiben az egészségkárosodás mértéke (ÖEK) a 40%-ot, eléri és ez alapján az egészségi állapot 60%, vagy az alatti mértékben kerül megállapításra.

A felülvizsgálatot követően az ellátások összege – eltérően az új igényeknél alkalmazottaktól – az alábbiak szerint kerül majd meghatározásra.

Rehabilitációs ellátás esetén:

51-60% közötti egészségi állapotnál a közfoglalkoztatási bér 40%-a,

31-50% közötti egészségi állapotnál a közfoglalkoztatási bér 80%-a

az ellátás összege.


Rokkantsági ellátás esetén az ellátás megegyezik a jelenleg folyósított (illetve az évvégi nyugdíjemelés mértékével növelt) ellátás összegével.


A rokkantsági ellátások esetében lehet keresőtevékenységet folytatni, viszont meg kell szüntetni az ellátás folyósítását, ha a keresőtevékenységből származó jövedelem

3 egymást követő hónapra vonatkozó átlaga, meghaladja a minimálbér 150%-át.


A szakhatósági állásfoglaláshoz kötött eljárások esetében van jogorvoslati lehetőség.

Az ellátásokat az E-alap fedezi.

1158. bubinana
2011. dec. 27. 12:08

Forrás:


[link]

1157. bubinana
2011. dec. 20. 14:35

Ha nem jön be...akkor kattints a

Rokkantsági nyugdíj kontra rehab-ra és ott keresd ezt

kati.n # e-mail 2011.12.20. 13:03 a kék csikban...és onnan letölthető..

1156. bubinana
2011. dec. 20. 14:31

Itt a törvényszöveg:

[link]

1155. bubinana (válaszként erre: 1152. - B25f783933)
2011. dec. 20. 14:00

Szia kedves...


Innen böngészgetek.,..

[link]

2011. dec. 20. 13:16
Köszi szépen az infot ,akkor a MK. hamarosan várható!!!!)) hát elég elszomoritó .
2011. dec. 20. 13:16
helyesen ! 45 éves))
2011. dec. 20. 13:15

Bubinana! köszi szépen!)) és még egy módositó javaslat ugye amit elfogadtad, ezt hogy értelmezzék? kérlek ird le vményed, adott egy 45 éve fiatalember 2013-ban megy/menne/ sorosra ,akkor addig kapja a r.nyugdiját, és ha netán rehabilitálható lesz akkor lép ez életbe???Záró szavavzás előtt még két modosító indítványt terjesztettek be!

Az első azt tartalmazza, hogy aki rehab ellátást kap, az két féle összegben részesűlhet. Ha egyszerűen rehabilitálható akkor a közfoglalkoztatási bér 40%, ha tartó rehabot igényel akkor a közfoglalkoztatási bér 80%!

1151. bubinana
2011. dec. 20. 11:45

Szintén onnan...

Sziasztok!

Most beszéltem a Magyar Közlöny Nyomdával. Az alábbi honlapon kell keresni a legújabb kiadványt. Ez előbb megjelenik mint a nyomtatás, és kihírdetésnek számít. Miután a köztársasági elnök aláírta, rögtön felkerül ide. Utána lehet elindítani a strasboughi kérelmet.

[link]

1150. bubinana
2011. dec. 20. 11:44

A rokkanntfórumról hozom...


Zárószavazás előtti módosítóként került bele. Akik 2011. dec. 31-ig betöltötték az 57 évet, azaz 54-ben, vagy az előtt születtek, azonos kategóriába kerülnek az I. és II. csoportosokkal, azaz nem kell menniük felülvizsgálatra.

1149. b25f783933 (válaszként erre: 1155. - Bubinana)
2011. dec. 20. 08:54
légyszi ,majd a módositot másold be ,bár sztem rajtunk kivül nemigen foglalkozik vele senki, de szeretem a pontosságot. Az éjszakat az az 50 % -ból 40% , ill. 80% lett./ a közfoglalk. bér. 57.ezer nek a 40 és 50 %-a, hát sajnálom akiket érint ,mert kevesebb lesz mint per.pill. a Szoc. segély 57x0.40 huszonpárezer, jó esetben ha hosszabb rehabilitációt igényel akkor jár majd a 80%-as, ami nagyonkevés szintén 40 pár ezer. ft.. látom szoktál irni ide ,azért irtam neked))szia
2011. dec. 20. 08:51
igen Ncilány! rehab. ellátássá alakul, és a többi ott van a linkben, nem ilyen egyszerü lesz azért. a közlönyben majd megjelenik sürgőséggel, tehát akkor látjá mki , mi is lesz.
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook