Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Átugrottuk a középső csoportot az oviban! Kicsiből a nagyba... fórum

Átugrottuk a középső csoportot az oviban! Kicsiből a nagyba... (beszélgetős fórum)


1 2
35. ageeeka (válaszként erre: 34. - Pepi2)
2012. szept. 25. 16:04

Ok, bocsánat, akkor én értettem félre valamit! :)))

Most már értelek és helyeselek! Igazad van!

34. pepi2 (válaszként erre: 33. - Ageeeka)
2012. szept. 24. 23:09
igen ezzel egyetértek, nem értem ezt most miért írtad, Én csupán azt nem tartottam helyesnek, hogy eddig túl nagy volt a szórás, majdnem 2 év korkülönbséggel is voltak gyerekek elsőben, amikor még a fél-1 év is óriási különbségnek számít!
33. ageeeka (válaszként erre: 31. - Pepi2)
2012. szept. 23. 19:48

Az iskolaérettség nem csak életkortól függ! Nem az a fő szempont, hogy 6 éves vagy 7 éves a gyerek.

1 év is nagyon sokat jelenthet a gyerekeknél, mert az idő alatt sok minden változhat, sőt sok gyereknek előnyösebb, ha marad.

32. Gitta19 (válaszként erre: 30. - Driennke83)
2012. szept. 20. 09:52
Sajnos már nem így van,idáig elég volt ha az óvónő és a szülő egyetértett jövőre a nevtan véleménye dönt.
31. pepi2
2012. szept. 20. 09:16

ez a helyzet: Az új köznevelési törvény alapján a gyermek abban az évben válik tankötelessé, amelynek augusztus 31. napjáig a 6. életévét betölti, legkésőbb az azt követő évben.

vagyis az utolsó rész a lényeg, a nev. tanácsadó munkája fog megnőni, hiszen rengeteg szülő nem akarja majd, hogy menjen a gyereke(főleg, akik máj.31után születtek)


személyes vélemyényem, hogy totál egyetértek ezzel, minek kellett engedni, hogy ekkora legyen a szórás, miért hagyták, hogy az épp 6éves együtt legyen a majdnem vagy szinte 8évessel elsőben? mi is 6évesen(vagy max még nem 7évesen, akik évvesztes) mentünk suliba, és ez így van rendjén. A kislányom tavaly kezdte az elsőt, márciusi, így egyértlemű volt, hogy megy suliba, de egy jópár barátnője nem ment, akik febr-i, áprilisi, vagy éppen januári volt, mert jaj szegénnyel mi lesz a suliban, ha a 7-8évesekkel lesz együtt? ezért visszatartani egy gyereket, szerintem hülyeség, a lányomat sem ették meg a suliban, sőt simán vette az akadályokat, nem is kellett itthon vele tanulnom, egy játék volt az első, sőt majdnem osztályelső lett. Pedig teljesen normális képességű, nem zseni, csak érdekli a világ, így már ismerte a számokat, betüket(olvasni még nem tudott!), és ennyi(ami szerintem a mai gyerekek 99%-ra elmondható). Miért kell a szülőket ijesztegetni, és egymást hergelni, hogy milyen rossz lesz a gyereknek, , nehéz lesz a tananyag, és már nem játszhat többet, ha iskolás lesz...és hasonlók. A falra tudnék mászni az ilyen hozzáállástól. volt bőven ideje játszani..

30. driennke83 (válaszként erre: 8. - Gitta19)
2012. szept. 20. 09:13
Nekünk azt mondta a vezető ovónő szülőin, hogy első évben, tehát 6 évesen a szülő és az ovónő dönthet arról, hogy megy-e a gyerek iskolába vagy sem. Tehát egy évet simán maradhat, ha az ovónő egyetért a szülő kérésvel. Után évben is maradhat, de akkor már kell a Nevelési tanácsadó szakvéleménye.
29. Gitta19 (válaszként erre: 28. - Beata21bea)
2012. szept. 19. 20:25
Igen erre is van példa,ismerni kell hozzá a gyereket,de nem az általános,és mit nyertél vele,vagy másképpen miért volt jobb hamarabb vinni?
28. beata21bea (válaszként erre: 10. - Dia1985)
2012. szept. 19. 20:18
Nekem aug. 26-án töltötte a 6-ot, idén. Én akartam hogy iskolába menjen, nem javasolták az óvónők sem.... Most az élet engem igazol, imádja a sulit és a tanárok is dícsérik!!
27. Fisica
2012. szept. 19. 20:11

jó hát azt nem tudom mikor dől el, de az elvárások ha változnak akkor lassan egy 8 éves sem tud egyedül öltözködnimeg egyebek?!:S

Szerintem túlféltik a mai szülők a gyerekeket..

26. Gitta19 (válaszként erre: 24. - Fisica)
2012. szept. 19. 19:57
Nem,sokan nem tudják,talán mióta te iskolába kerültél eltelt néhány év,változtak a gyerekek is és az elvárások is,azonkívűl,miért akarjuk megrövidíteni az ovis éveiket?Nem várhat tavaszig,mert pl.a nevtanba már januárban el kell küldeni a véleményeket,tehát a szülőnek és az óvónőnek ezt decemberben vagy legkésőbb január elején meg kell beszélniük,erről beszéltem amikor azt mondtam,hogy nem láthatnak hónapokkal előre,hogy milyen érett lesz a gyerek.
25. Tina87 (válaszként erre: 24. - Fisica)
2012. szept. 19. 19:55

Ezt jó hallani :)


Amúgy decemberben dől el az iskolaérettség...

24. Fisica (válaszként erre: 17. - Gitta19)
2012. szept. 19. 19:47

Azért 6 évesen ezeket az önállósági dolgokat tudnia kell a gyerekeknek.

Én aug 31.-én lettem 6 éves, másnap mentem iskolába, és semmiben se szenvedtem hátrányt a többivel szemben, sőt talán jobban is jöttem ki abból, hogy "időben" iskolába mentem.

De ha valaki úgy érzi, hogy nem elég érett a gyereke az iskolára, az még biztosan vissztarthatja, de ezzel még tavaszig bőven lehet várni, addig kiderül ki hogyan halad az óvodában.

23. Kistanítónéni (válaszként erre: 20. - Tina87)
2012. szept. 19. 19:47

Nem értek egyet azzal, hogy ilyen hirtelen vezették be hat éves kortól az iskolakötelességet. Kellett volna néhány év átmeneti megoldás.

De az nem okozhat gondot, hogy középsősök is vannak a csoportban. Nagyon sok óvodában csak vegyes csoport működik, ahol 3-7 évig járnak a gyerekek. Az óvónőknek így is meg kell oldaniuk, hogy külön foglalkoznak a nagycsoportosokkal és felkészítik őket az iskolára.

22. Gitta19 (válaszként erre: 18. - Tina87)
2012. szept. 19. 19:46
szerintem nálatok van így,sok helyen pont az óvónők vannak felháborodva,a törvény ostobaságán.
21. Gitta19 (válaszként erre: 20. - Tina87)
2012. szept. 19. 19:44
Általában,külön foglalkoznak velük,amikor bent van a dajka,ő figyel a kisebbekre,az óvónő foglalkozik a nagyobbakkal,vagy ha már ott van a váltótárs.Ügyes óvónő,nagyobb csoportban is tud velük foglalkozni,mert egyénre szabott feladatot ad,például,amíg a középsősnek szt adja,hogy tapsoljon egyenletesen a mondókára, a nagytól már a ritmus tapsolást fogja kérni,na mondhattam volna jobb példát.
20. Tina87 (válaszként erre: 19. - Gitta19)
2012. szept. 19. 19:26

ebből 3 már van nálunk :)

az meg, hogy egy csoportban van 10 nagycsoportos a többi középsős, nem tudom hogy lehet így haladni velük..?

19. Gitta19 (válaszként erre: 16. - Tina87)
2012. szept. 19. 19:24
Akkor lesz átállás,ha már eltelt 1-3 év,ennyi legalább kell.Még az iskolaérettségről:megkezdődik a fogváltás,szeretne iskolába menni,várja,érdeklődik betűk,számok iránt,tud cipőt kötni,bármilyen mókás ebből a finommozgás fejlettségére lehet kövtkztetni,soroljak még néhányat?:)
18. Tina87 (válaszként erre: 17. - Gitta19)
2012. szept. 19. 19:23
szerintük fognak és én úgy érzem ha kicsit is jobban erősködöm akkor is ha csak nem hülye egy gyerek nem maradhat az oviban.Lehet ez nálunk van így nem tudom...
17. Gitta19 (válaszként erre: 11. - Tina87)
2012. szept. 19. 19:21
Ilyen nincs,bocsánat,de a pedagógusok nem jósok,honnan tudják,hogy mindenki iskolaérett lesz?Az iskolába kerülő gyerekeknek nincs könnyü dolguk,nem az értelmi képességekkel van probléma,hanem például az önállósággal,tudnak önállóan öltözni,vetkőzni,popsit törölni,problémát felnőtt nélkül megoldani?
16. Tina87 (válaszként erre: 13. - Gitta19)
2012. szept. 19. 19:18
állítólag lesz átállás az iskolákban is, de mivel kell a hely az oviban ezért én úgy érzem a nev.tan.os csaj azt mondta hogy hát csak akkor ne menjen ha komoly az indok.
15. jpatti (válaszként erre: 13. - Gitta19)
2012. szept. 19. 19:18
Köszi, akkor szerencsére ránk nem vonatkozik, kislányom decemberi.
14. Gitta19 (válaszként erre: 10. - Dia1985)
2012. szept. 19. 19:17
Nevelési Tanácsadó,nem nagy dolog,elviszed a gyereket,foglalkoznak vele egy időpontban,aztán a szakvéleményt megkapod.Ők nem egy hatóság.
13. Gitta19 (válaszként erre: 9. - Jpatti)
2012. szept. 19. 19:15
Elvileg,abban az évben amelyben augusztus 31.ig betölti a hatodik életévét,szeptemberben meg kell kezdenie az iskolát,ami alól felmentést adhat a Nev.Tan.Nem lenne ezzel semmi gond,de így átállás nélkül van,ha minden gyerek 6 évesen menne iskolába,játékosabbak lennének a tanító nénik,de jövőre lesz aki 7 évesen,lesz aki épphogy 6 évesen kezdi az iskolát.
12. Tina87 (válaszként erre: 10. - Dia1985)
2012. szept. 19. 19:11

Igen, én azt gondoltam, hogy ránk nem vonatkozik, csak azokra akik most kezdik az ovit, lánykám 2007.08.14-én született :S és elvileg egy minimális logopédiai problémát leszámítva nincs semmi gond vele, nem tudom, jó e ha tartom vagy ha nem.


Elmeg mindenki mellőle iskolába ő meg marad :S

11. Tina87 (válaszként erre: 6. - Dia1985)
2012. szept. 19. 19:09

ez egy elv, de kell a hely az oviban, úgyhogy én nem tudom, milyen komoly indok kell ehhez.


Nekünk meg megmondták az oviban, hogy a 10 nagycsoportos közül mindenki érett lesz az iskolára...az iskolaérettségi feladat meg semmi nem ér.

2012. szept. 19. 19:06
ja és még kislányom nyári is igaz hogy augusztus 31-ig betölti majd a 6-ot de akkor is gáznak érzem ezt az egészet.Miért nem lehet úgy megcsinálni ,hogy aki még a régi rendelet alapján kezdte,azokra nem vonatkozik.
2012. szept. 19. 19:04
Hogy van most pontosan az iskolakötelezettség? Mikortól kell kezdeni az első osztályt?
8. Gitta19 (válaszként erre: 1. - Tina87)
2012. szept. 19. 19:03
Igazad van,nem lesz jó,ez esetben a gyerekeknek,annak aki éppen betölti a 6. életévét és bekerül,mondjuk a másik óvodából érkező 7 évessel egy osztályba,A törvény egyébként lehetőséget ad arra,hogy a gyereked még egy évig óvodában maradjon,semmi más nem kell hozzá,mint a Nevelési Tanácsadó szakvéleménye,ez esetben nem 10 gyerek megy el iskolába,hanem rákövetkező évben az egész csoport.
7. d71ef05a8e (válaszként erre: 4. - Tina87)
2012. szept. 19. 19:02
A gyerekérettségétől függ minden. Ha 6 évesen még nem érett az iskolára, akkor különórás fejlesztéssel sem lesz az sajnos, viszont még évekig kell vele külön foglalkozni, amíg utoléri magát. aki viszont 6 évesen már csak unatkozik az oviban, már magától érdeklik a számok, betűk, és legszívesebben megtanulna írni-olvasni, az akkor is jól veszi az első akadályokat, ha kimaradt a középső csoport. de a gyerekek többsége azért nem ilyen, és nem is kell ilyennek lenniük.
2012. szept. 19. 19:01

Sziasztok!

Mi is pont így jártunk,kislányom mini csoporttal kezdte az ovit,mert év vesztes lesz.most nekünk is mondták hogy elvileg nagycsoportosok lettek.Én jövőre biztosan nem engedem még iskolába,az óvónénink is megmondta hogy nem érzi még érettnek a csoportot az iskolára.a szülő elvileg beleszólhat,hát remélem...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook