Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szaktanári figyelmeztetés adható felszerelés hiánya miatt? fórum

Szaktanári figyelmeztetés adható felszerelés hiánya miatt? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
2012. szept. 24. 10:18
Na nálunk komolyság van a suliban!Amúlt héten a kisebbik fiam feketét kapott!-Ha megérdemli nem is tenném szóvá-ám:a következő szöveggel érkezett a feketepont:a szünetben bohóckodik,rendetlenkedik(csúszkált a folyosón)!Acsúszkálásért megértem,balesetveszélyes,na de azért mert bohóskodik??Mikor tegye,órán???:)))Ám nem panaszkodtam,megbeszéltük és viszlát!!!
2012. szept. 19. 17:11
sőt! helyénvaló
2012. szept. 19. 17:10
simán
68. d71ef05a8e (válaszként erre: 7. - Magdi22)
2012. szept. 19. 16:56

EZt nem tőlünk fogod megtudni. DE - bár azt írtad, hogy nem szidod a tanárt - ebben a kérdésben benne rejlik, hoyg feltételezed, hogy igazságtalan volt a gyerekeddel, mert mással talán nem tette volna ezt. Ejnye:) Hol a bizalom?


Én nem vagyok híve amúgy a szaktanáriknak, de kizárólag azért nem, mert nálunk semmi ereje, jelentősége nincs. osztályfőnöki figyelmeztetéstől már esetleg. De a legtöbb kollégám inkább megoldja másképp, kinek milyne módszer fekszik.

2012. szept. 19. 16:52

Valahogy a szaktanárit nem érzem idevalónak, de az iskolafüggő.


Nálunk a kollégák azt csinálják, hogy az első alkalmat teljesen elnézik. UTána viszont ha összegyűlik 5 vagy 6 (nem emlékszem pontosan) alkalom, amikor nincs felszerelése, akkor automatikusan osztályozóvizsgára küldik. Ugynais nálunk utcai ruhában nem vehet részt az órán, ha pedig 5-ször vagy 6-szor nem vesz részt az órán, akkor nem osztályozható. (Itt nem mindennapos testnevelésről van szó, kevsebb órájuk van eg yhéten).


Erre a szigorú intézkedére azért volt szükség, mert nagyon sokan egyáltaln nem voltak hajlandóak átöltözni, és részt venni a testnevelés órán, a tanár mindeddig tehetetlen volt. Voltak lányok, akik folyamatosan menstruáltak egy tanéven át, mások arra sem vették a fáradságot, hogy kitaláljanak valamit.


De abban nálunk mindenki egyetért, hogy egyszer otthon lehet felejteni a felszerelsét, kivel ne fordulna elő ilyesmi?

2012. szept. 19. 15:26
sokadjara?miert is ne...Te is megunnad...
2012. szept. 19. 15:21
Ha végigtesizte az órát, akkor nem érdemelte meg a figyelmeztetést. Akkor lett volna ez igazságos, ha végigtespedte volna az órát a padon...
64. nzs2001 (válaszként erre: 57. - Mödke)
2012. szept. 19. 13:40
Bocs, félre értettelek. Amire írtad abban teljesen igazad van, ez értelmetlen zöldség. Én nem az értelmetlen leckéztetésnek vagyok híve, csak nem tetszik- ahogy már írtam- hogy annyira oda vagyunk a jogokkal, hogy elvesztek a kötelességek
2012. szept. 19. 11:24
Nem vagyok tisztában azzal,hogy mire szoktak adni szaktanárit ezért tettel fel ezt a kérdést,kicsit elkanyarodott a dolog.Megkapta érte a gyerekem a megfelelő büntetést,az biztos hogy többet nem kap azért mert nincs ott a felszerelés.
62. de Luca (válaszként erre: 60. - Magdi22)
2012. szept. 19. 11:20

Jól tetted!

Egyébként azt is a gyerekre hagynám, ha igaztalanul érné támadás, tanulja meg, hogy az élet gyakran igazságtalan.

61. magdi22 (válaszként erre: 39. - Turkkati)
2012. szept. 19. 11:17
nem hiszem,hogy bármelyik hozzászólásomban szidtam volna a tanárt,a gyereket sem dicsértem meg mert otthon hagyta a felszerelést.Neked meg ha nem tetszik a fórumtéma akkor ne olvasd!
60. magdi22 (válaszként erre: 37. - De Luca)
2012. szept. 19. 11:15
A gyerek nem panaszkodni jött,csupán hozta a szaktanárit ,hogy írjam alá.Nem pátyolgattam.
59. magdi22 (válaszként erre: 37. - De Luca)
2012. szept. 19. 11:14
A gyerek nem panaszkodni jött,és nem dicsértem meg azért mert nem vitt felszerelést.Viszont a szaktanárit én írtam alá.
58. Syksy (válaszként erre: 56. - Nzs2001)
2012. szept. 19. 10:56

Példamutatással kell egy gyereket a rendre és a kötelességre tanítani, nem pedig értelmetlen és indokolatlan büntetéssel.


Mindazonáltal elismerem, hogy a mai világban, a mai gyerekekkel nehéz, de az ilyesmi nem hiszem, hogy építő jellegű.

57. Mödke (válaszként erre: 56. - Nzs2001)
2012. szept. 19. 10:49

Én pedig neked üzenem, hogy nézd meg azt is, mire válaszoltam azt, amit. Nem a fórumindító kérdésére. Felszereléshiányért lehet és szoktak is adni figyelmeztetőt. Ellenben ha az, amit cmajom írt a 18-ban, idézem

"Az en idomben, ha volt igazolasod, mert mondjuk el volt torve a kezed es nem volt ott a teljes felszereles tornaoran, akkor szaktanari ES igazolatlan ora.

Szeretnem, ha mire kozepiskolas lesz a gyerekem, akkora ez visszajonne, valahol meg kell tanulniuk a rendet."

Nos, ha szerintetek ez így van rendjén, akkor nagyon kifordított világban éltek. Ez nem rend, hanem önkény, ismétlem. Ha el van törve a keze a gyereknek, és föl van mentve, akkor miért kellene dupla büntetéssel sújtani???

2012. szept. 19. 10:14
Nem értem miért kell ebből ekkora ügyet csinálni a fórum indítónak. Érdekelne, hogy csak a tanárral szembe ilyen kritikus, vagy esetleg a feledékeny gyerekkel is elbeszélgetett arról, hogy a diáknak mi a kötelessége. Azt veszem észre, hogy egyre inkább csak a jogaikról beszélünk. Nem lennék a mai viszonyok között tanár semmi pénzért, amikor a szülők tiltakoznak a gyerek bármilyen fegyelmezése ellen. Ezért jutottunk odáig, hogy a diák nekimegy a tanárának. Mödkének és Syksynek üzenem, hogy nem attól lesz valaki szabad ember, hogy nem tanítjuk meg arra, hogy kötelesség is van a világon, és nem csak a saját érdeke számít.
55. Fishyke (válaszként erre: 54. - Fishyke)
2012. szept. 19. 09:58
Vagy lányoddal:)
54. Fishyke (válaszként erre: 52. - Fishyke)
2012. szept. 19. 09:57
Szerintem ennyi, nem érdemes mögé látni többet, nem gondolnám, hogy pont a fiaddal lenne bármi baja, csak kapóra jött, hogy megmutassa, be kell tartani a szabályokat.
53. Fishyke (válaszként erre: 38. - Urbanszkyviki)
2012. szept. 19. 09:52
Jah, látom, már más is írta ezt:)
2012. szept. 19. 09:51
Év eleje van, lehet, hogy példát akart statuálni a tanár, nem?
2012. szept. 19. 09:49
Nálunk nemhogy egyest adtak anno puskázásért, d eolyan piros egyest véstek be, hogy csak lestünk..! :S És kiküldtek a folyosóra "szégyenkezni", amíg tartott a dolgozatírás....
2012. szept. 19. 09:34
Mi régen puskázásért kettest kaptunk, mert azt mondta a tanár, hogy míg a puskát írtuk, addig is foglalkoztunk a tananyaggal :)
2012. szept. 19. 09:26
Helyes! Szidjuk az iskolát, a tanárt, az oktatási rendszert... bárkit... kivétel az, aki nem tette azt meg, ami a kötelessége lett volna.
48. urbanszkyviki (válaszként erre: 45. - 6f257fd90e)
2012. szept. 19. 09:21

Szép szülő......:S

Nekünk most ment még csak általános 2.-ba a lányunk, tegnepelőtt kapták meg az első igazi jegyet egy év eleji írás felmérőre. A szülőin elmondták a tanárok, hogy puskázásért, meg csacsogásért dolgozat közben egyes jár, és meg is értem, igenis már egy alsósnak is tudnia kell, mi az, amit szabad, és mi az, amit nem. És ha már gy alsósnak is tudnia kell, akkor így természetes, hogy a középiskolában is szigorúan veszik a dolgokat...

47. kacsa118 (válaszként erre: 45. - 6f257fd90e)
2012. szept. 19. 09:18
Ilyenért minket is kivágtak óráról! :D Dogára mi is 1-est kaptunk, ha puskáztunk! :) Max röhögtünk rajta, anyuhoz sosem szaladtunk.
46. 6f257fd90e (válaszként erre: 45. - 6f257fd90e)
2012. szept. 19. 09:18
Ja, a megmotozás annyiból állt, hogy belenyúlt a tolltartójába és kivette a cetlit. Jelen voltam az órán, osztálytársam volt a diák, tényleg így történt.
45. 6f257fd90e (válaszként erre: 42. - Kacsa118)
2012. szept. 19. 09:17

Hát anyukám matematika tanárnő. Dolgoazatírás volt, és az egyik diák puskázott, a tolltartójába volt téve a cetli. Anyukám megtalálta, és 1-est kapott a dolgozatra a diák, holott tisztázva lett óra elején, hogy ne puskázzanak.


A szülő másnap az igazgatóhoz ment, hogy anyukám a gyerek személyi jogait sérti, mert megmotozta.

44. urbanszkyviki (válaszként erre: 37. - De Luca)
2012. szept. 19. 09:16
Igen, ez nálunk is így volt - micsoda történeteket meséltek nekünk gyerekkorunkban a feljebbmenőink...! :D
2012. szept. 19. 09:16

Erről jut eszembe egy karikatúra amit láttam egyszer. Sajnos nem találom ismét, de megprobálom leírni.


Két kép van rajta, mindkettőn ugyanaz: a szülő és a gyerek áll a tanár előtt, a gyereknek be van írva az 1-es/intő. Az első képen a szülő a gyerektől kérdezi, hogy: "Mégis ez mi? Hogy tehetsz ilyet?", míg a másodikon is ugyanezt kérdezi, de a tanártól. Alattuk megjegyzésként: 1980 és 2012.

42. kacsa118 (válaszként erre: 40. - Serry)
2012. szept. 19. 09:15

"Jogod van nem tanulni és nem részt venni az órán, de nincs jogod mást zavarni abban, hogy tanuljon!"

Itt van a kutya elásva!!!!

Azzal, hogy kölcsönkéred, beszélgetsz stb zavarod a többit!

Mi ezt nem tettük, mert felfogtuk a lényeget!

Amúgy minket pl. megtanítottak jegyzetelni, tanultunk tanulásmódszertant is!

A legtöbb suliban ilyen nincs!

Akkor mégis mi a jobb?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook