Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a talentum, amiről Jézus beszél? fórum

Mi a talentum, amiről Jézus beszél? (tudásbázis kérdés)


1 2
20. marduk
2012. szept. 18. 14:52
ölyanra gondolj ami erőssé tesz és ha hiányzik 1 is az 5ből akkor gyengiti a többir is.
19. loch ness (válaszként erre: 17. - Marduk)
2012. szept. 18. 14:50
Azt kérdezted, mit jelent szerintünk a talentum, amiről Jézus beszélt. Ha tudod, akkor miért kérdezted? Akkor szerinted micsoda?
18. marduk (válaszként erre: 16. - Habospite)
2012. szept. 18. 14:49
oszd meg velünk is
17. marduk (válaszként erre: 12. - Loch ness)
2012. szept. 18. 14:48
nem a tulajdonságokról van szó, egész más a talentum.
2012. szept. 18. 14:48
Én csak arról a talentumról hallottam amiről Dr Czeizel Endre beszél!
15. loch ness (válaszként erre: 13. - Marduk)
2012. szept. 18. 14:47
Szerintem többet is felsoroltam...
14. loch ness (válaszként erre: 9. - Bujuli)
2012. szept. 18. 14:46
Igazad van, minden talentum célja az kell, hogy legyen, hogy növekedjek a szeretetben és másokat is erre segítsek. Erre a célra kaptuk őket.
13. marduk
2012. szept. 18. 14:46
5 talentum,feltudod sorolni?
12. loch ness (válaszként erre: 7. - Regin_a)
2012. szept. 18. 14:45
Te most egy másik területet keversz ide. Itt az volt a kérdés, a Bibliában mit jelet a talentum. Ott minden emberről szó van, nem csak a kiemelkedők számítanak. Olyan talentuma mindenkinek van, amiről Jézus beszélt, mert minden ember kapott valami olyan pozitív tulajdonságot, tehetséget, adottságot, amitől értékessé vált. El lehet pazarolni is ezt (pl. aki a jó szervezői talentumát betörésre és rablásra használja fel), el is lehet ásni (pl. ha páratlan énekhangom van, és önhibámból hagyom parlagon hevertetni), és fel is használhatom, ha valami jó célra használom, fejlesztem. Pl. az említett csodálatos hang tulajdonosa lehet operaénekes sokak gyönyörűségére, vagy családanya, aki a gyerekei zenei műveltségét alapozza meg a szőp hangjával, és a vele kapcsolatba kerülőknek is segít. Vagy ha egy barátom megcsinál nálam valami banális javítást, ami neki semmi, nekem viszont nem megy, akkor is kamatoztatta a tehetségét... Mindenki másban jó, és kiegészíthetjük egymást, ha egymásra odafigyelve használjuk fel az adottságainkat. Ezek közül az adottságok között van, ami feltűnőbb, mint pl. az említett énekhang, vagy egy feltalálónak a találmánya, és van, amit nem ismernek el annyira, és ettől azt hiszik, hogy ez nem ér annyit (pl. aki otthon úgy megszervezi a házimunkát, hogy mindenre jut ideje, és minden tiszta, meg van főzve...).
2012. szept. 18. 14:40
2012. szept. 18. 14:39

Átvitt értelemben a telentum az emberi tehetség.

Ki mennyit kapott, attól többet kell/ene visszaadnia. Minél többet kap az ember, annál többet kell tennie még érte, és a szorgalom gyümölcse többszörös viszonzásra lel, mellyel eredetileg megajándékoztatott.

2012. szept. 18. 14:39
Sztem a legfőbb talentum, amit kivétel nélkül mindenki egyenlő mértékben birtokol az a szeretni, mint cselekvés képessége.
8. loch ness (válaszként erre: 6. - Regin_a)
2012. szept. 18. 14:38

Súly- és pénzegység volt.


Pénzérmét már jóval Jézus kora előtt is készítettek, ld. a sok régészeti leletet. Leellenőrizheted a Wikipédiában is.

7. Regin_a (válaszként erre: 4. - Loch ness)
2012. szept. 18. 14:37

Ezeket kevésnek tartom , hogy valakit talentumnak nevezzübk

Kiemelkedőnek kell lennie az adott témában

Ami nálunk X faktor az angol-amerikai területen a "Got Talent" volt, illetve más szakmai versenyek nyertesei

2012. szept. 18. 14:32

Talentum súlymérték volt , aranyban vagy ezüstben

Fémpénzt sokkal később készitettek , mint Jézus kora

2012. szept. 18. 14:31
Érdekes téma :) Megvan a mai olvasnivalóm :)
2012. szept. 18. 14:31
Könnyen tanulsz nyelveket, van érzéked a főzéshez, gyorsan észreveszed, ha valaki segítségre szorul, tehetséged van a matekhoz, fizikához (nem úgy, mint nekem...), vagy valami más tudományhoz, szép az énekhangod, tehetséges vagy valamelyik hangszerben, jó és praktikus ötleteid vannak a háztartásban... Nagyon sok minden belefér ebbe. És ezzel lehet egy,ásnak segíteni. Pl. én könnyen tanulom a nyelveket, könnyen fogalmazok, nem egyszer segítettem így másoknak. Nekem viszont az jó, amikor valaki a háztartási praktikákkal segít, mert abban elég kétbalkezes vagyok...
2012. szept. 18. 14:25
Igen és legalább 5 eszedbejut ami talentum?
2012. szept. 18. 14:20

Az Istentől kapott tehetségeinket szokták talentumnak nevezni, amiket azért kaptunk, hogy kamatoztassuk a magunk és mások javára. Aki ezzel nem törődik, az a földbe ásta.


A talentum egyébként akkoriban egy nagyértékű pénz volt.


Erre gondoltál?

2012. szept. 18. 14:17
Szeretném tudni szerinted miről van szó.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook