Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a talentum, amiről Jézus beszél? fórum

Mi a talentum, amiről Jézus beszél? (tudásbázis kérdés)


1 2
50. Regin_a (válaszként erre: 49. - Loch ness)
2012. szept. 19. 13:19

OK!

Nem értettük meg egymást mit szeretne tudni a másik

Te ezt a fórumon való beszélgetést/vitát , nagyon komolyan veszed

Én nem!

Senki nem vonta kétségbe Isten mibenlétét tulajdonságát, bár inkább Jézusrol volt szó

Mindenki a saját világszemlélete alapján elfogadja, vagy tagadja létezését

Ez nem zárja ki hogy beszéljünk róla


Különösképpen hogy nem is ez volt az induló téma


Mindegy is, ugorgyunk!

Jókat!

49. loch ness (válaszként erre: 47. - Regin_a)
2012. szept. 19. 09:05

Nem azért nem kaptam választ, mert nem voltál itt, hanem mert folyamatosan másra válaszoltál, mint amit kérdeztem. Ha megnézed a 22. és 25. hozzászólásokat, láthatod, hogy azt kérdeztem: honnan származik az az idézet, amit marduk naplójából vettek. Arra mondtam, hogy biztos nem a Bibliából. Erre válaszként mindent írtál, csak azt nem, hogy ha szerinted ez a Bibliában van, akkor hol van.


De szerintem nem érdemes tovább írogatnunk. A Biblia, az eegész Szentírás annyira másról szól, mint a mi kicsinyes vitatkozásunk. Sajnálom, hogy én is belementem, és tartok tőle, hogy ezzel hamis képet sugallok az Istenről, aki a világon a legizgalmasabb, legcsodálatosabb lény, akivel egyedül érdemes megismerkedni, és Benne megismerni minden mást. Ismerek ollyan embereket, akik így élnek, és ezt sugározzák is - ők viszont ritkán vitatkoznak. Sajnos én még nem tartok ott, mint ők, pedig szeretném.

48. marduk (válaszként erre: 41. - 57aa4ea1e8)
2012. szept. 18. 18:02
Valojában felnötnek tartom azt aki kiváncsian olvasni akarja a mások érveléseit. Csak annyit szerettem volna ha mindenki ráérezne ha megszerezte a talentumát(HA) azt gyarapitja és kincsnek tartja. Kapok Én is sugalatokat és a talentumról ezt a tudást kaptam meg. A bibliai írások szellemi értelemre vannak kodolva. Jelzi nem egy idézet az írásból ki ki az értemlme szerint érti. Aki olvassa a bibliát az idővel sokmindent érteni tud. Persze szeretnek más értelemmel látatni de ha szellemileg érett leszel nem tud rászedni valaki más. Érted ezt?
47. Regin_a (válaszként erre: 45. - Loch ness)
2012. szept. 18. 17:59

Fórumzgatok, nem csak téged figyellek

Másfelől nekem semmiböl sem áll elismerni ha tévedek. Miért kerülném ki a választ?


Máté 25. fejezet, de Lukács is ír ugyanerröl , Lukács 19. fejezet


Abban igazad van, az evangelistáknak, igy Máténak sem leveleik voltak

46. marduk (válaszként erre: 40. - Marduk)
2012. szept. 18. 17:54
Valojában felnötnek tartom azt aki kiváncsian olvasni akarja a mások érveléseit.Csak annyit szerettem volna ha mindenki ráérezne ha megszerezte a talentumát(HA) azt gyarapitja és kincsnek tartja.Kapok Én is sugalatokat és a talentumról ezt a tudást kaptam meg.A bibliai írások szellemi értelemre vannak kodolva.Jelzi nem egy idézet az írásból ki ki az értemlme szerint érti.Aki olvassa a bibliát az idővel sokmindent érteni tud.Persze szeretnek más értelemmel látatni de ha szellemileg érett leszel nem tud rászedni valaki más.Érted ezt?
45. loch ness (válaszként erre: 43. - Regin_a)
2012. szept. 18. 17:34

Úgy látszik, nem kapok választ...


Máté evangéliumáról tudom, hogy az Újszövetségben van, a konkrét idézet érdekelt, pontosan hol van benne. De úgy látszik, ezt már nem fogom megtudni.


Máténak amúgy nincsenek levelei...


Tartottam tőle, hogy valami ilyen lesz a fórum vége. Nem jó, mikor nem jutunk egyről a kettőre, mert elbeszélünk egymás mellett. Illetve én igyekeztem reagálni a kérdésekre, de az én kérdéseimre csupa kerülő választ kaptam.

44. Regin_a (válaszként erre: 43. - Regin_a)
2012. szept. 18. 16:35

De adok még egy linket

[link]

43. Regin_a (válaszként erre: 42. - Loch ness)
2012. szept. 18. 16:32

én rákerestem és úgy itélem , mert ott olvastam,hogy a Bibliában van

Erre mondják "azakkormosthogy"

Mármint hogy te is rákereshetsz és cáfolod vagy egyetértesz vele

Szerinted Máté evandeliuma/levelei hol szerepelnek?

Mert szerintem az Üjszövetségben

Nem végeztem teologiát csak anno kezembekeültek könyvek

De itt egy link, a kép kinagyítható

[link]

42. loch ness (válaszként erre: 38. - Regin_a)
2012. szept. 18. 16:27

Mi az "akkor most"? Bocs, de tényleg nem értem.


Azt kérdeztem, meg tudod-e pontosan mondani, hol van ez a Bibliában, ha ott van, hogy megnézhessem.

41. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 31. - Marduk)
2012. szept. 18. 16:27
bizonyára. viszont eléggé felnőtt itt mindenki, hogy eldöntse, kitől, mit, és mi módon szeretne tanulni. és elég furán veszi ki magát, ha néhány dolog csak igy vanaz arcába tolva.
40. marduk (válaszként erre: 22. - 57aa4ea1e8)
2012. szept. 18. 16:24
több is szerezhető az igazságoság bölcseség, szeretet, tudás,hit.Ha szeretet nincsen?Ha tudás nincsen Ha hít nincsen?Ha valaki nem tud hinni magában vagy a másikban,aki szeretni nem tud vajon boldogul e és a tudás ugye tudni kell az igazság meg mire jó ha nem eszközöd akkor a szeretet,a hit,a tisztaség Megvan?Gyenge a lelket ez zavarja és máris betegséggé alakul.
39. Regin_a (válaszként erre: 35. - Loch ness)
2012. szept. 18. 15:42

Más a véleményem, a véleményemröl

:)

38. Regin_a (válaszként erre: 29. - Loch ness)
2012. szept. 18. 15:41

Már csak rágugliztam most!

Evangelisták levelei az Újszövetségben szerepelnek


Azt irják , az Ószövetség i.e.450 körül ér véget és az Új Kristus születésével kezdődik

E-kettő alkotja a Bibliát

Akkormost?

37. marduk (válaszként erre: 34. - Loch ness)
2012. szept. 18. 15:37
nem is ezzel akarlak hibáztatni és oly mindegy mi a kiinduló pont az a lényeg,hogy esetleg olyat ismersz fel a mondatokban ami segít az élet realitásán.
36. marduk (válaszként erre: 28. - Loch ness)
2012. szept. 18. 15:33
Nem sok idő és a bölcseségeddel felismersz sokmindent amit a bibliából tanultál.Kell ez a tudás ha nem ez a legfontosabb.
35. loch ness (válaszként erre: 33. - Regin_a)
2012. szept. 18. 15:31
Lehet, hogy van ebben az érvelésben valami, de az égvilágon semmi köze a Bibliához, se ahhoz, amit Jézus mondott.
34. loch ness (válaszként erre: 31. - Marduk)
2012. szept. 18. 15:30

Másban is felvetődött, hogy esetleg téríteni akarsz... Nekem is van rossz tapasztalatom e téren. De tényleg nem értem, miért kérdéssel kellett kezdeni, nem azzal, hogy gyerekek, beszélgessünk erről.


Úgy érzem, nem volt semmi szeretetlenség a hozzászólásaimban. Bennem biztos, hogy nem volt, miközben írtam őket, sőt

33. Regin_a (válaszként erre: 28. - Loch ness)
2012. szept. 18. 15:29

akinek nincs, még azt is elveszik tőle, amije van". Mármint attól, aki nem kamatoztatta. Honnan szedted a sanyarú sorsot?


Sanyarú sors az én szóhasználatom volt, ezért nem szedem elő a könyvet vagy guglizok éppen


Én egész másképp értelmezem

Én úgy, főleg ahogy ma folyik a világ, hogy a gazdag gazdagabb, a szegény szegényebb lesz.


És az életnek sok köze nincs hogy gazdag vagy szegény leszel

Ez igy ugyan féreérthető, de ha megnézzük hány milliárd szegény csóró és hány milliárd dúsgazdag van, nem az észbeli képességeken múlik


Hogy min is, a fene sem tudja

Sok mindennek össze kell jönni az életben hozzá

USA a lehetőségek országa, mondják, mégsem milliomos ott se senki

Ha meg nem lennének csórók akiktöl el lehet venni az utolsót is, nem lennének gazdagok

Képletesen, több pénz nem képződik a világban, csak átrendeződik az elosztás

Lásd rendszrváltás Mo-gon

32. loch ness (válaszként erre: 24. - Habospite)
2012. szept. 18. 15:28
Szerintem ez helyes érvelés, jól megfogalmazta. Összesen annyi a különbség, hogy ő mást nevez talentumnak, mint a Biblia (amelyben a talentum az Istentől kapott jó tulajdonságok, adottságok, tehetségek, stb.) gyűjtőfogalma. Ha erre a különbségre odafigyelünk, akkor szerintem az derül ki, hogy nincs is különbség a kettő mondanivalója között. Illetve a Biblia még az egyéni felelősségünkre is figyelmeztet.
31. marduk (válaszként erre: 22. - 57aa4ea1e8)
2012. szept. 18. 15:27
mások nevében ne nyilatkozál nincs szó téritésről.Az élet sokkal könnyebb ha formálodunk és tanulunk.Bizonyára töled is van mit tanulni de amit nyujtani szeretnél azt szeretettel tegyed.
30. marduk (válaszként erre: 27. - Regin_a)
2012. szept. 18. 15:23
akkor nem azt a bibliát olvasod amit a legtöbben.
29. loch ness (válaszként erre: 27. - Regin_a)
2012. szept. 18. 15:22
Nyilván. De ez az idézet nem hiszem, hogy onnan való. Vagy te tudsz pontos helyet mondani?
28. loch ness (válaszként erre: 26. - Regin_a)
2012. szept. 18. 15:21

Jaj! Az utolsó mondatra különösen is feljajdultam. Jobb lenne, ha elolvasnád, ami ott le van írva, mert nem ez van.


A talentumos történet példabeszéd, aminek mindig van magyarázata is. A történetben arról volt szó, hogy aki dolgozott a kapott talentummal, és megfialtatta, az dicséretet kapott. Aki elásta, az kapott büntetést, és el is vették tőle. A történe úgy végződik, hogy "akinek nincs, még azt is elveszik tőle, amije van". Mármint attól, aki nem kamatoztatta. Honnan szedted a sanyarú sorsot? (Ami nem is Máté következtetése, hanem Jézus zárószavai a példabeszédhez). Ha valaki önhibáján kívül nem tudja kamatoztatni a tehetségét, pl. a sanyarú sorsa miatt, az nyilván nem fog büntetést kapni. Isten jó és intelligens, sőt ő maga a júság, szeretet és intelligencia, és nem az a korlátolt figura, akinek sokan gondolják. Ha egy afrikai éhező azzal tölti az életét, hogy a létfenntartásért küzd, és közben nem bontakoztatja ki a csodálatos fizikai tehetségét (amiről talán nem is tud, mert iskolába se járhatott), arról nem ő tehet, hanem azok, akik miatt ilyen helyzetbe került.


Kicsi korom óta járok hittanra, ezért ismerem sokmindennek a magyarázatát, ami a Bibliában szerepel. Most lehet jönni azzal, hogy ez a papok dumája, de nem tudom, ezzel miért szoktak előjönni, mert pl. a gyógyszer használati utasításánál sem szokott senki legyinteni, hogy á, ez az orvosok dumája... A Bibliát nem lehet amatőr módon magyarázni, hogy "én úgy gondolom", hanem ahhoz is kell egy bizonyos alaptudás, és én örülök, hogy a teológiai szakemberektől, a papoktól tanultam ezt.

27. Regin_a (válaszként erre: 25. - Loch ness)
2012. szept. 18. 15:12

de nem a Bibliából"


Hmm! Mivel az Újszövetségben szerepelnek az evagélisták levelei, igy az az ÓSzövetséggel együtt alkotja a Bibliát

26. Regin_a (válaszként erre: 12. - Loch ness)
2012. szept. 18. 15:08

Olyan talentuma mindenkinek van, amiről Jézus beszélt, "


Több levelet kelelne olvasni az evangelistáktol!

Jézus semilyen észbeli képességröl nem beszét ilyen értelemben

5-2-1 talentumot adott egy gazda a szolgáinak mikor elutazott

Végül akinek csak egyet adott attol azt visszavette és kivágta a hóra

Igaz, ehhez a sztorihoz, az ügyességhez, társitották a talentum szót

de

Máté következtetése az volt, hogy akinek van, annak adnak, aki sanyarúságban él attol még azt a keveset is elveszik

25. loch ness (válaszként erre: 22. - 57aa4ea1e8)
2012. szept. 18. 15:04

Nem tudom, honnan van ez az idézet, de nem a Bibliából, az biztos. Csak hogy ne keverjük össze a dolgokat.


Nem tartom tisztességes dolognak, amit csinálsz. Kérdezel valamit, amire titokban megvan a saját válaszod, összecsődítesz egy csomó segítőkész embert, és aztán elkezdesz minket téríteni. Akkor ezzel kellett volna előjönnöd, hogy van egy véleményed, itt az öt talentum, ki akar beszélgetni róla?

24. Habospite (válaszként erre: 18. - Marduk)
2012. szept. 18. 14:58
Dr. Czeizel Endre egy igazán éles határvonalat húz a tehetség, és talentum fogalmai közé. Szerinte a tehetség nem több, mint puszta lehetőség, egy velünk született adottság, „ígéret” a jövőre nézve. Mert ugyan lehet, hogy megvan az emberben ez a fajta plusz, de egyáltalán nem biztos, hogy azt kamatoztatni tudja, illetve valóra tudja váltani az élete során. Ebben bizony már külső és belső tényezők is egyaránt közrejátszanak (mint pl. család, társadalom, motiváltság, kreativitás stb.). Ha sikerül „kimunkálni” ezt a rejtőzködő tehetséget, onnantól már talentumról beszélünk. De mi is az a talentum? Számos olyan „géniuszról” tudunk, akik az iskolában nem nyújtottak túlságosan kimagasló eredményt. Ennek oka lehet, hogy kevés olyan tanár létezik, aki felismeri a diákban rejlő tehetséget, hogy aztán segíthessen annak kibontakoztatásában. Ezt leginkább talán Michelangelo Dávid szobrához lehetne hasonlítani. Mikor Michelangelo megpillantotta a márványtömböt, már egyből a benne rejlő Dávidot látta, ő csak úgymond „leszedte róla a felesleget”. Mi emberek is pont ilyenek vagyunk. Le kell szedni rólunk a „felesleget”, hogy talentummá válhassunk, és ehhez bizony sok esetben szükség van némi külső segítségre is. Kb. ennyi!:)
2012. szept. 18. 14:55

Én úgy tudom, hogy az a "tálentum" ami ott szerepel, az pénz. 3 ember között osztotta szét, azzal, hogy őrizzék meg. Az egyik "befektette" és sokasodott, a másik felhasználta, a harmadik elásta és úgy őrizte, hogy megmaradjon. Végül a harmadik bűnhődött. Sokáig nem értettem ez, hogy miért? Hiszen a feladat az volt, hogy őrizzék meg!

De ha úgy nézzük a dolgot, hogy a tálemtum egy adottság, akkor nyilván való, hogy azt fejleszteni, tökéletesíteni, "sokasítani" kell, akkor járunk el helyesen ezzel az adománnyal.

22. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 20. - Marduk)
2012. szept. 18. 14:54

"Krisztus 5 talentumot adott van aki elássa van aki gyarapitja.A talentumok a következök,szeretet,tiszteség,tudás,hit,erény.Ha hiányzik egyis az a többit is gyengiti.Sokszor sőt bíztos betegiti az embert ha nem azon vagyunk,hogy gyarapitsuk e kincseket."


A naplódból kopizom...

Te most teszteled a népet, vagy téríteni jöttél? Mert szvsz egyikre sincs szükség.. Értekezd meg a naplódban továbbra is, és olvassa, aki akarja.

21. marduk (válaszként erre: 19. - Loch ness)
2012. szept. 18. 14:54
nagyszerű gondolat és szeretném ha sokan gondolkodnának el rajta ,még írok és megírom
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook