Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehet tenni, hogy ne lyukadjon ki a fog negyed évente és ne törjön le belőle mindig egy kis darab? fórum

Mit lehet tenni, hogy ne lyukadjon ki a fog negyed évente és ne törjön le belőle mindig egy kis darab? (beszélgetős fórum)


2012. szept. 18. 20:35

A fogaknak szükségük van megfelelő építőanyagokra. Ezek az ásványi anyagok, vitaminok.

A fog is csont és élő anyag, ha nem kapja meg a megfelelő tápanyagokat,törik és lyukad.

A kálciumot magnéziummal együtt kell használni, mert ekkor nem okoz gondot. A felesleg így kiürül - nem rakódik le pl. a kálcium.

A civilizáció ártalmas a fogakra...

"Hogy mennyire összefügg a szuvasodás a civilizációval, azt mi sem bizonyítja jobban, hogy ahová a civilizált emberek tápláléka eljutott, - pl.: az eszkimókhoz is - elterjedt a fogszuvasodás. Az eszkimók gyakorlatilag nem ismerték a szuvas fogat, ma viszont majdnem mindegyiknek van legalább egy. Európában a cariesek hirtelen megszaporodása egybeesik az olcsó répacukor elterjedésével, mivel a napóleoni háborúk tengeri blokádja következtében a nádcukor helyett a répacukor használatára kényszerült Európa lakossága."

"A húsevő embereknél lényegesen kisebb a szuvas fogak száma, mint akik elsősorban gabonát és növényt esznek. Nem a rágás mechanizmusa, hanem a táplálék összetétele okozza ezt. A húsfogyasztás egyenes arányban áll az A-vitamin bőséggel, az pedig serkentőleg hat a fogak fejlődésére."

14. moonlight13 (válaszként erre: 13. - 7144101303)
2012. szept. 18. 19:46

Szerintem ha a fogad minősége nem túl jó, akkor az elektromos fogkefe lehet, hogy még rosszabbat tesz neki.

Az én fogaim is sajnos hasonlóak a tiedhez! :(

2012. szept. 18. 14:02
Lehet kipróbálom az elektromos kefét hátha jobb lesz mint a sima bár arról is megoszlanak a vélemények:(
2012. szept. 18. 12:15
Bocsi 32 fogat akartam írni!! ::)) ( bölcsességfogakkal együtt)
11. marxné (válaszként erre: 9. - Zsoka1984)
2012. szept. 18. 12:14
Nagyon jól karba tartotta a nagypapád a fogait, ha mosás nélkül 84 évesen hiány nélkül megvan neki mind a 36 foga!!! :::: )))))) Ritka nagyon az az ember akinek ennyi idősen még saját fogai vannak és nem kivehető fogsora! Gratula neki!!! ::))
10. Hudvig
2012. szept. 18. 12:00
Nekem is hasonló volt a problémám. De biztos, hogy a helytelen fogmosás lehetett, mivel kb. 1 éve van elektromos fogkefénk és azóta semmi bajom. A fogkő sem épült fel újra és tisztább és fehérebb a fogam, mint előtte. kb. 6000 Ft egy jobb minőségű és szerintem megéri.
9. zsoka1984 (válaszként erre: 7. - 8d33847c1b)
2012. szept. 18. 11:39

Mi is ezt használjuk és a fogkő 1-2 hét után elkezdett lejönni most már nincs.

De a fog szerintem is genetika a 84 éves nagyapám az életében nem mosta a fogát és meg van neki mind és fehérek. A másik már nem volt ilyen szerencsés.

2012. szept. 18. 10:03
Tanulj meg helyesen fogat mosni, sajátíts el egy jó tecnikát, és legalább 5 percig mosd a fogaidat. Használj lepedékfestő tablettát, ami befogja a lepedéket a fogaidon. A régi lepedék lila, a friss lepedék rózsaszínű lesz tőle. Ha fogmosás előtt használod, meglátod, hogy hol kell erősebben sikálni a fogaidat, ha fogmosás után, úgy azt fogod látni, hogy hol nem mostad meg rendesen azokat. Használhatsz Sendodyne Pronemel fogkrémet pakolásként is a fogaidra. Állítólag az felépíti az ásványi anyagokat a fogadban.
7. 8d33847c1b (válaszként erre: 5. - 7144101303)
2012. szept. 18. 08:10
szia, én egyetlen fogkrémet találtam eddig, ami hozza le a fogköveket, a régieket is - igaz, mindig csak egy kicsit, de legalább hozza. Dabur a neve, 1000 ft-ba kerül, és bioboltokban lehet csak kapni.
6. 34c48a3825 (válaszként erre: 1. - 7144101303)
2012. szept. 18. 08:03

Ahhoz képest, hogy nem ér "semmit" a kalcium, elég szépen megállítja a terhesség alatti fogromlást és fogtöredezést.

Szedj napi 1000mg-ot belőle!

Használj fogselymet!

Használj speciális fogkrémet!

Ne fogyassz gyümölcsöt fogmosás előtt!

És tényleg szedd a kalciumot, mert valóban genetika a fogak állapota, de lehet rajta sokat változtatni, javítani.

2012. szept. 18. 08:01
Köszi:)A dokiné még mondott valamit, hogy van valami drága krém paszta amit kivülről a fogra kel kenni és ez gátolja a szuvasodást vagy mit valami ízesített cucc:)Hát igen meg nem tudom, hogy lehet állandóan fogköves a fogam:(Biztos rosszul mosom igaz a fogak közé meg hátulra nehéz elérni és lehet ez a baj
2012. szept. 18. 07:50
Sajnos a fogak állományának minőségét tényleg lehet örökölni, és nem mindig függ össze, a fogmosások minőségével. Gondolok itt arra hiába mossa valaki alaposan a fogát, ha a családban volt rossz minőségű fogállomány, sajnos lehet örökölni. Próbáld meg a fluorid tartamú fogkrémeket (elmex). Igaz felnőtt korban már nehezebben épül be a fogakba, de kicsit talán késlelteti a szuvasodást! Kerülni kell a savas ételeket, italokat amik károsíthatják a fogzománcot! ( vagy csak módjával fogyasztani, ha nem lehet teljesen kiiktatni az étkezésből) A túlzott kálcium fogyasztás idővel valóban káros lehet a veseműködésre. Remélem tudtam valamit segíteni :) ( amúgy fogászaton dolgoztam 10 évig, tapasztalatból javasoltam a fluoridos fogkrémeket )
2012. szept. 18. 07:48
:((
2012. szept. 18. 07:43
semmit - a fog tényleg genetika
2012. szept. 18. 07:38
Nem iszok nem dohányzok de mindig valamit talál a dokim a fogammal amikor kontrolra megyek:(Hol fogkő leszedés hol tömés.Azt mondta az egész genetika nem lehet ellene semmit tenni.Létezik valami vitamin ami erősítené a fogat?A doki szerint a kálcium semmit nem ér mert nem épül be a fogba csak a sok kálcium káros lesz majd.Vese gondok alakulnak ki.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook