Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A gyerek mindenek előtt! De nem túlzás ez már? fórum

A gyerek mindenek előtt! De nem túlzás ez már? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
94. zizabella (válaszként erre: 87. - Valakievy)
2012. szept. 20. 10:56

Szívből ajánlom, ha még nem olvastad Louse Hay Éld az életed c. könyvét. Ennek a könyvnek az éjjeliszekrényen a helye, amikor szükségünk van rá beleolvasunk. Sok mindenre rájövünk és próbálunk változtatni az életünkön.

Egy videó az írónőről és az életéről.

Remélem tudtam egy kicsit segíteni:)


[link]

2012. szept. 20. 08:52
Ha a jővőben nem akarsz ennyire félre menni, akkor mikor egy emberről tudni akarod, hogy kicsoda-mindig a cselekedetét nézed, és sosem a beszédjét:)
2012. szept. 20. 08:48

Nézd, ez a pasi téged nem szeret. Csak egy eszköznek tart, aki kiszolgálja és ellátja mind őt, mind a gyerekét. Ha ez nem igy lenne, nem rángatna bábként, és félne attól, hogy neked fájdalmat okozzon a viselkedésével.Nem te lennél az utolsó a sorban ex mögött kullogva, hanem a gyerek után az első.Mert akit szeretnek azt minden módón védik.Védik érzelmileg, és fizikailag is.

Te sem szereted ezt az embert, ez egyértelműen látszik az írásodból.

Az meg pont az I-re, hogy te veted fel, hogy költözzetek össze. Ezt sosem szabad tenni, mindig a pasié az első lépés, főleg ha család-egyesítés, vagy család-alapításról van szó. Kicsit gondolkozz el a jővőtökön(a tiéden, meg a gyermekedén).

91. michelle.r (válaszként erre: 83. - Valakievy)
2012. szept. 19. 18:59

Nem, az nem önzőség, ha fontos vagy magadnak és számítanak az igényeid. Nem mástól veszel el, ha magadnak is adsz.

A probléma gyökerét látod, sok sikert ahhoz, hogy kigyomláld, amire nincs szükséged ;)

90. Pen80 (válaszként erre: 83. - Valakievy)
2012. szept. 19. 17:41
Azért ez már sok akkor. Ha látod ezt, akkor a következő lépés az, hogy változtass rajta.
89. valakievy (válaszként erre: 88. - B8103f009a)
2012. szept. 19. 15:16
Igen, ez a legjobb meghatározás: érdekes. De én ennek ellenére szeretem, és bízom benne, hogy ez egyszer nem csak azt hiszem, hanem valóban így is van. S ha egyszer sikerül magamon "túllépnem" vagyis fordítva, másokon, egy kicsit magam előtérbe helyezve, talán meg is oldódik majd minden.
88. b8103f009a (válaszként erre: 87. - Valakievy)
2012. szept. 19. 14:54
Nem mindegy, hogy milyen mértékben vagyunk alázatosak. Egy párkapcsolatban egyenlő felek vannak, nem kell alárendelni senkinek magát a másiknak. Sok ember van, aki ezt kihasználja sajnos. Csak akkor tudjuk a párunkat is boldoggá tenni, ha magunk is azok vagyunk. De így nehéz, ha neki csak elvárásai vannak, Te érts meg, tolerálj mindent, de Ő már abba is beleavatkozna, hogy a gyerekeddel miért törődik tisztességesen az apja, véleménye van róla anélkül, hogy ismerné..... Érdekes egy fazon ez hallod.
87. valakievy (válaszként erre: 86. - Zizabella)
2012. szept. 19. 14:39
Igyekszem! És köszönöm. Néha jó, ha felrázzák az embert, még akkor is ha éppen nem rosszat csinált, egyszerűen csak egy kívülálló jobban láthatja a helyzetet. Nem hagyom el magam, de a "késztetés" az alázatosságra (volt aki gondoskodjon erről...) azt gondolom mindig is bennem marad, tehát ha úgy tetszik majd harcolok magammal.
86. zizabella (válaszként erre: 85. - Valakievy)
2012. szept. 19. 13:46
Mindenképpen változtass magadon, te vagy a legfontosabb magadnak:)
85. valakievy (válaszként erre: 84. - Zizabella)
2012. szept. 19. 13:06

Egyszer már elmondtam neki a véleményem, sőt azt is felhoztam, ha nem megy ne erőltessük... Hallani sem akart róla.

Köszönöm a hozzászólásokat. A végeredményt előre is láthattam volna, nem kell úgy felfújni a dolgokat, sőt inkább velem van a gond, mint másokkal. Sokan, sokfélék vagyunk, sokféle módon látunk és élünk meg dolgokat. Nem érzem magam attól rossz embernek, sem mártírnak, sem "másnak", mert ilyen természettel vagyok megálldva. Igyekszem változtani...

84. zizabella (válaszként erre: 83. - Valakievy)
2012. szept. 19. 12:08

Ne haragudj, de meddig akarsz mártírkodni?

Ez a pasi pont ezt a tulajdonságodat használja ki, rajtad gyakorolja az ex által kapott megaláztatásokat. Az csak mese, hogy attól fél hogy a gyereken tölti ki a bosszúját, ez a pasi az ex-től fél igazából.

Bocsi de nem látod a fától az erdőt!

Szerintem félsz attól, ha megmondod a véleményedet akkor ott hagy.

83. valakievy (válaszként erre: 81. - Michelle.r)
2012. szept. 19. 11:36

Nem bántasz, mindezzel én is tisztában vagyok. Tehát legyek... hogy is mondjam? Kicsit önző? Amit szeretnék, akarok vigyem véghez, igaz? Ne csak azzal foglalkozzam másnak hogyan jó, mit szeretne.

A törődéssel és figyelemmel a kezdetekkor nem is volt semmi baj, de mára... ha előkerült valami, nézeteltérés esetén azonnal felvállaltam, hogy én lehetek az okozója, a hiba csak bennem van. És ez mostmár természetessé vált

82. michelle.r (válaszként erre: 73. - 4244093cd0)
2012. szept. 19. 11:13

Nahát, szinte ugyanezt írtam :)


Dehogynem, akkor meg a közös unokák ;). De egészséges lelkületű embereknél szerintem ez inkább egy jó móka mint tortúra.

81. michelle.r (válaszként erre: 70. - Valakievy)
2012. szept. 19. 11:01

Szerintem te magad vagy a helyzet kulcsa. Te vagy az, aki olyan bizonytalan önmagában, hogy minden momentumban visszaigazolva is látja, hogy nem kap elég figyelmet. Magad erősítsd, vívd ki a figyelmet, a törődést, elő sorban magadtól. A többieké varázsütésre jönni fog :)


Nem bántani akarlak, de te vagy az, aki mindenkivel szemben és minden helyzetben alárendeltté teszed magad.

80. michelle.r (válaszként erre: 47. - Valakievy)
2012. szept. 19. 10:46

De, persze hogy lehet. Az pedig minden kapcsolat kötelező kelléke, hogy elmondom ami bánt és hogy min szeretnék változtatni. Addig amíg nem teszed meg, ne várd a megoldást.

Addig is menj a dolgok elébe, mire jön a kölyök, főzd meg a kaját, ne akkor dumáljon bele mindenki, csinálj előre programokat, picit vedd a kezedbe az irányítást.

79. valakievy (válaszként erre: 78. - B8103f009a)
2012. szept. 19. 10:32

Én már semmiben nem vagyok biztos. Kivel van a gond? Bizonyára, mint mindig, csak velem. Annyira ismerem magam, hogy apróságokat is felfújok... illetve györtöm magam, akkor is ha véletlenül más a "hibás". Hogy miért zavarja az én exem? Nem tudom. Nem is ismeri, mégis "meg van a véleménye", mint a saját exéről...

Lehet, hogy nem volt jó ötlet leírnom mindezeket... Eléggé felkavart mindez.

78. b8103f009a (válaszként erre: 77. - Valakievy)
2012. szept. 19. 10:08
Hajjaj, ezeket én írtam, de így még jobban úgy gondolom a leírásod alapján, hogy a pasival van gond. Őt miért zavarja, hogy a Te gyerekeddel rendesen törődik az apja?
77. valakievy (válaszként erre: 73. - 4244093cd0)
2012. szept. 19. 09:48
Jóban lennének...?Igazad van, zavar. Nagyon zavar. Azért zavar, mert ha éppen nem telefonál és együtt vagyunk, akkor (majdnem) mindennek elmondja azt a nőt... megélhetési anya, stb. És nem mellesleg kijelentette, hogy jobban örülne, ha az én gyerekemmel kevesebbet foglalkozna az apja... (ezt csak arra a felvetésedre, hogy:"A közös gyerekek meg normális esetben egy életre kapcsolatban tartják egymással a 2 szülőt.") Ezek szerint hazudik, nekem és magának is. És akárhogy szeretném, nem tudunk beszélni.
76. Pen80 (válaszként erre: 73. - 4244093cd0)
2012. szept. 19. 09:42

"Tudjátok volt rá példa, hogy ha kettesben voltunk, a gyerek az anyjánál, akkor is telefonált. . . és én ott ültem csendben, és vártam"

Téged nem zavarna? :)


Azt sajnos nem mi itt fogjuk eldönteni, hogy az ex a problémás vagy a fórum kiírója. Az ex is viselkedhetne máshogy. Csak neki nem tetszik a másik új kapcsolata, ezért esze ágában sincs. Abban egyetértünk, hogy ezt csak a férfi tudja helyre rakni. De lehet, hogy nem véletlen, hogy tart az extől. Meg az is lehet, hogy csak ezzel magyarázza a bizijét. Nem tudjuk, de bármelyik lehet.

Hogy kizárólag a fórum kiírója legyen a ludas, azt ugyanúgy nem hiszem, mint ahogy azt sem, hogy az ex makulátlan - nem beszélve persze a pasiról.

75. b8103f009a (válaszként erre: 73. - 4244093cd0)
2012. szept. 19. 09:40
De a pasi az, aki érdemben tudna változtatni bármin is, a fórum kiíró nem valószínű. Tehet vele kellene, hogy megbeszélje, mik azok a dolgok, amik Őt zavarják, nem tudja elfogadni.
74. b8103f009a (válaszként erre: 70. - Valakievy)
2012. szept. 19. 09:32
Persze, hogy nem a főzésről van szó, gondolom Te magad sem ezért rágtál be amikor tanácsoz kaptál rá. Miért kell 10 percig beszélni neki a semmiről az exel, ha veled van? Ez tőle tiszteletlenség feléd ha elfogadod, ha nem akkor is. Mi az oka, hogy nem tudja neki azt mondani, bocs, de most zavarsz, a kedvesemmel vagyok? Az, hogy a gyerekkel takarózik, Ő a magyarázat a csevejre, elég gyengécske kifogás, és nem is éppen tisztességes. Egyébként meg, ha az exének tényleg nem tetszik a kapcsolatotok, azt is csak Ő tudja megoldani, hogy ne tudjon kellemetlenkedni. Hogy kettőtök kapcsolata jól működjön, arra hiába vársz kintről megoldást. Üljetek le, és beszéljétek át a dolgaitokat értelmesen, én még mindig csak ezt tudom javasolni. Ha nem működik megfelelően a kommunikáció, akkor meg alapvető problémák vannak.
73. 4244093cd0 (válaszként erre: 71. - B8103f009a)
2012. szept. 19. 09:10

Szerintem meg a kulcs a fórum kiíró.Igazából őt zavarja,hogy a pasi ennyire jóban van az exével.

Ha nem zavarná,akkor nem is lenne miről beszélni,mert nem is lenne probléma...:))


"A közös gyerekek meg normális esetben egy életre kapcsolatban tartják egymással a 2 szülőt."


Azért ,hál istennek nem:))Amikor felnő a gyerek ,már nem feltétlen.:))

72. 4244093cd0 (válaszként erre: 70. - Valakievy)
2012. szept. 19. 09:04

"Tudjátok volt rá példa, hogy ha kettesben voltunk, a gyerek az anyjánál, akkor is telefonált... és én ott ültem csendben, és vártam"


Na.Én ezt nevezem gáznak!:((

71. b8103f009a (válaszként erre: 65. - 4244093cd0)
2012. szept. 19. 09:00
Én is így gondolom. A közös gyerek közös felelősség marad válás után is, és normális esetben fontos mindkét szülőnek, mert szeretik mindketten. Valószínű anyukának van miért aggódnia, ha az apjával van a gyerek, ezért hívja olyankor. Ha nem így lenne, akkor nem hívná őt apuka, ha véletlenül a nő nem hívja. Sőt, ha a pasit zavarná az exe, akkor leülne vele, és tisztáznák a dolgokat, azt is, mikor milyen formában kommunikáljanak, hogy senki számára nem legyen ez kellemetlen, zavaró. Tetszik vagy sem, itt a pasi a kulcs, neki van kapcsolata minkét nővel, ő tudja azok milyenségét is tisztába tenni. Mint olvashattuk, az anyának már új családja van, nemrég szült, én nem gondolom, hogy rá kellene adni az utat, ha gond van az apa új kapcsolatában. Azt oldja meg ő. Egyébként sosem értettem, hogy akik gyerekes nővel/férfival vannak kapcsolatban, miért mindig az exeket hibáztatják, ha nem olyan az ő kapcsolatuk a választottjukkal, amilyennek szeretnék, ha zavarja őket valami. Mindenki életébe csak annyira lehet belefolyni, és olyan módon, amennyire és ahogy azt az érintett akarja, engedi. A közös gyerekek meg normális esetben egy életre kapcsolatban tartják egymással a 2 szülőt.
2012. szept. 19. 07:32

Nem szándékoztam olyan mélységeibe belemerülni az életemnek, ennek a kapcsolatnak, hogy részletesen, mindenről beszámoljak, viszont így igen csak megoszlanak a vélemények. (Persze talán akkor is) Úgy érzem, már régen nem a főzésről szól a "vita". Talán nem is csak arról van szó. Tudjátok volt rá példa, hogy ha kettesben voltunk, a gyerek az anyjánál, akkor is telefonált... és én ott ültem csendben, és vártam, hogy mintegy 10 perc semmiről nem szóló csevely után velem is foglalkozzanak. Igaz ez nem sűrűn fordult elő, de szerintem egy vehemensebb vérmérsékletű hölgyemény úgy otthagyta volna, hogy... Mikor rákérdeztem, hogy mégis miért megy ez így: a válasz, ha nem kedves az exel, kevesebbszer láthatja a gyereket, és hát miután az sem tetszik neki, hogy én vagyok, még netalán a srácon torolná meg. Ezek persze mind-mind a rossz, és fájó dolgok a kapcsolatunkban. Vannak a csodás, és kellemes és fantasztikus pillanatok, amelyekről még nem is írtam... de ezek már egyre ritkábbak. Ahhoz, hogy pontos képet adjak, nem elég néhány sor, és tudom, hogy nem elég kiragadni egy "eseményt", arról véleményt kérni.

Már írtam, én is anya vagyok. Aggódom a lányomért. Az, hogy az apja jelenlegi családjával a lehető legjobb a kapcsolata, minden szerénytelenség nélkül állíthatom, hogy rajtam múlott. Három hónapos volt a gyerek, amikor elhagyott. Azután a se veled, se nélküled, majd talált valakit, aki el tudja viselni, és van egy szép családja. A lány volt hogy hónapokig nem is látta, mégis úgy neveltem, hogy szeretettel és tisztelettel gondoljon az apjára, és én kértem apukát, hogy vigye, foglalkozzon vele, mert szüksége van a gyereknek rá.Ma már (majdnem) minden úgy működik, ahogyan kell. És nincsenek rákérdezős telefonok, sem exek, új élettársak gyülölködése. Én nem tartom magam különbnek másoknál, de Pen80 véleményével azért egyetértek, persze elfogultabb vagyok...

69. 4244093cd0 (válaszként erre: 68. - Pen80)
2012. szept. 19. 00:54

Blablablablabla......ez te-ti vagytok.Ők meg ők.

Pár telefon még nem a világ vége.

68. Pen80 (válaszként erre: 67. - 4244093cd0)
2012. szept. 19. 00:50

Igen, de miért érzem őt biztonságban? Mert úgy alakítottam a dolgokat. Mert ez legfőképpen az én "tevékenységem" eredménye. Támogatom pl az apa-gyerek kapcsolatot és erősítem az apa önbizalmát. És nem várom el, sőt, nem akarom, hogy mások mindent ugyanúgy csináljanak a gyerekkel, ahogy én.

Szerintem itt a felvázolt esetben anyukával nincs valami rendben pszichésen (mondjuk a 3 apától 3 gyerek elég beszédes). És innentől kezdve rengeteg oka lehet ennek a kötődő kapcsolatnak exek között. Ezek pedig csak szépen lassan derülnek ki és csak ugyanilyen lassan orvosolhatók.

67. 4244093cd0 (válaszként erre: 66. - Pen80)
2012. szept. 19. 00:10
Valszeg azért ,mert biztonságban tudod a gyerekedet.Nem?:)
66. Pen80 (válaszként erre: 65. - 4244093cd0)
2012. szept. 18. 23:53
Én nem telefonálgatok állandóan a gyerekek után, amikor a szüleimmel vannak. Ha az apjukkal, akkor meg aztán főleg nem. Nekem ez azért inkább érdekes, mint normális.
2012. szept. 18. 22:55

Ne csináljatok már ekkora drámát ebből?

Szerintem tök természetes ,hogy az elvált szülők kapcsolatban vannak ,a közös gyermekük végett.

Az is tök természetes,hogy egy anya jobban aggódik a gyerekéért ,amikor távol van ,és ezért többször telefonál.

Az lenne a gáz,ha együtt lennének gyerek nélkül ,és akkor is napjában többször telefonos kapcsolatban lennének,de erről úgy tudom nem szól a fáma.

Szóval ez a bolhából elefánt ,tipikus esete.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook