Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Alzheimer kórban szenvedő családtag otthoni ápolása fórum

Alzheimer kórban szenvedő családtag otthoni ápolása (beszélgetős fórum)


2013. jún. 29. 21:44
Anyukám is járkált éjszaka mondhatni napi 24 órát, jó isten a mai napig nem tudom miért aludt olyan keveset.Hagytuk nem csinált semmi bajt. Egy idő után kapott altatót.Valahogy mindent megoldottunk. Én elfogadtam és szeretettel csináltam, ezt biztosan érezte. Csak akkor került kórházba mikor nem tudott nyelni.
2013. jún. 29. 21:37
nagyon régen volt hozzászólás. Senki nem ápol demens beteget. Én az Édesanyámat nagyon fiatalon veszítettem el alzheimer kórban halt meg. És 8 évig ápoltuk apuval. Így felváltva volt egy kis szabadidőnk.
9. 2a69f78972 (válaszként erre: 1. - Micimacko62)
2012. szept. 17. 19:47

Röviden:


Ha eddig volt SAJÁT életetek, ezentúl nem lesz !

Sőt, nem lesz egy perc nyugodt éjszakátok sem.

A családban örökös lesz a feszültség és a beteget a végére gyűlölni fogjátok, de vigasztaljon a tény, hogy ő is titeket.


Na, erre az életélményre jogos azt mondani:

Őszinte részvétem!

2012. szept. 16. 16:52

Igen ,ezt észrevettem hogy kevésbé érdekli az orvosokat föleg ha 76éves.

Már 5 éve kezelik demenciával és depresszioval,holott szerintem nem volt az.

Minden1-s alkalommal csak azzal foglalkozott az orvos,hiába mondtam hogy mást tapasztalunk rajta.Itthon vagyok de ,mindig mikor közbejön valami akkor hajlamossak vagyunk feladni....

7. bnedora (válaszként erre: 6. - Micimacko62)
2012. szept. 16. 16:43
Sajnos, kórházban nemigen foglalkoznak az ilyen betegekkel. Ha otthon vagy, akkor te magad is tudod gondozni. De előfordulhat, hogy olyan állapotba kerül a beteg, hogy már nem tud megbirkózni vele a gondozó, akkor sajnos, otthonba kell adni.
2012. szept. 16. 15:57

Elötte demenciával és depivel kezelték,most jött el az éves infuzios kura és ekkor emlitettem meg,hogy rossabodott az állapota.kedden befektette szerda este már lekötötték mert zavarta a többi beteget.

ekkor kezdte a orvos adni ezt a két ujfajta gyogyszert,majd hozzátette :hogy olyan mint volt már nem lesz.

Ma hivtuk a orvost de nem volt bent igy holnap a férjem beszél vele.

Egyébként otthon tartozkodunk sajnos a férjem leszázalékolt amputált és én ápolásin vagyok vele.

De igy is nehezen visejük a helyzetett.

5. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 3. - Micimacko62)
2012. szept. 16. 15:49
Nem javasolta az orvos, hogy gyógyszert kellene cserélni, mert ez hosszútávon nagyon nehéz lesz.
4. zebracsikó (válaszként erre: 3. - Micimacko62)
2012. szept. 16. 15:48

Ha meg tudjátok oldani a 24 órás felügyeletet, akkor sok erőt kívánok Nektek a gondozásához.

De javaslom, azért nézzetek utána az ápolási lehetőségeknek!!

2012. szept. 16. 15:44

Igen ,felhivták a figyelmünket erre a megoldásra is,de a lelkiismeretünk valahogy nehezen viselné el.

Nálunk lakik 2hétig a pszihiátrián volt,2teljessen uj gyogyszert kapott és kap,lehet hogy ez váltja ki ezeket a tüneteket.

elötte nem voltak ilyen alvási problémái,csak azota amiota ezt a szereket kapja.

2012. szept. 16. 15:38
Egyik kolléganőm anyukája is ebben szenvedett....egy idő után 24 órás ápolásra szorult, találtak neki egy kellemes otthont, ahol biztonságban tudhatták. Azt hiszem, ez a legmegfelelőbb megoldás mindenkinek.
2012. szept. 16. 15:36

Érdekelne az ápolásuk,mert 1 hete tudtuk meg hogy az anyosomnak ez a betegsége van.Sajnos nem igazán tudunk mit kezdeni vele,hallucinál ,nem alszik,éjszaka mászkál.

Ki hogy birkozik meg ezzel a betegséggel.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook