Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Testvérfellépőtől lehet rendesen tolni a babakocsit? fórum

Testvérfellépőtől lehet rendesen tolni a babakocsit? (tudásbázis kérdés)


25. Pen80 (válaszként erre: 24. - T_marcsi)
2012. szept. 20. 10:36
:))
2012. szept. 20. 10:34

Tegnap megtört a jég. Találtam egy fellépőt, ami illik a kocsira, fel lehet akasztani a kormányra, állítható, hogy mennyi legyen a távolság a fellépő és a kocsi között, a közepén pedig van hely, hogy tudjak lépni is :) Teszteltem, imádom :D


Járdaszegélynél működik, mozgólépcsőnél meg egyszerűen felhajtom.

2012. szept. 17. 14:34

Hát, köszönöm, nagyon tanulságosak a hozzászólásaitok. Még a végén lehet, hogy leteszek róla. Sajnos nálam nagy gond, hogy a világ végén lakom, és olyan boltba, ahol ilyeneket lehet venni, kipróbálni, sose jutok el. :( De látom, hogy attól még hogy univerzálisak, nem feltétlanül jó tényleg sok babakocsira, így neten nem merem majd megvenni. Leget, hogy marad az a verzió, hogy a nagy megy a kocsiba, a pici meg a karomba :) Vagy bevetem a kengurut. Testvérkocsitól valamiért nagyon idegenkedek. A hátul ülő nem is lát ki. Na meg nem igen akarok, vagyis tudok sok pénzt rászánni, kevéssel nem igen tudok majd válogatni.

De már fél siker, hogy nem dobtam ki pénzt számomra használhatatlan dologra, aminek meg így látatlanban nagy esélye lenne.

22. Pen80 (válaszként erre: 21. - T_marcsi)
2012. szept. 17. 09:10

Szegény :( Gondolom, azért ez függ a babakocsitól is. Meg a fiam még nem ül, lehet, hogyha felültetjük, akkor nem fog elférni a lányom sem, ezt még nem próbáltam.

De egyébként a lányom azért áll rá, mert tetszik neki, ritkán van valójában szüksége rá.

Mi is gondolkodtunk testvérkocsiban is, de köztük ahhoz már nagy a korkülönbség, főleg, hogy a nagy másfél éves kora óta nem ült babakocsiban. Így nem lett volna értelme 2 évesen visszaültetni bele.

21. t_marcsi (válaszként erre: 19. - Pen80)
2012. szept. 17. 08:11
Az én 3 évesem 18 kiló, és 108 centi :( Lehet hogy akkor ezért feszül, és ezért veri be a száját :(
2012. szept. 17. 07:21

Én tegnap nézegettem testvérkocsikat vannak esernyőre csukható is!Nagynénéméké lapra csukható semmivel sem foglalt nagyobb helyet a kocsiban!

Minden esetre tényleg jól át kell gondolni!Nálunk fontos szempont lesz az is hogy azért védőnőhöz is egyedül kell mennem és szinte a falu másik végében van!Meg télen azért jobb a kocsi szerintem!Már 15-20ért lehet kapni!

Amint írod elszaladgál a lányod szerintem ez is fontos szempont,igaz pont most volt a tvbe hogy a gyerek kiugrott a kocsiból hát az is szép lehetett!!

Sokan írják hogy be rakod a picihez ez mind szép és jó ha már elég nagy a pici kb.fél éves de egy újszülőtthöz?én tuti nem raknám!Meg eleve ha vizes,sáros a lába?


tényleg mindegyiknek van előnye hátránya!végig kell gondolni fel írni egy papírra...mire fog majd kelleni?


amúgy van aki teljesen megvan ezek nélkül!csak ugye a legtöbb esetben van segítség!

Még valami írtad db lépcsőt igaz nem tudom hol,miben laktok,de nekem a párom csinált egy feljárót fából így könnyen le tudtam vinni a kocsit,a fiam!


Minden esetre mi még csak most kezdünk bele esni ebbe a kérdésbe majd,de úgy látom elég jó segítség van ebből

Kívánom hogy sikerüljön megtalálni a számotokra a legjobb megoldást!

19. Pen80 (válaszként erre: 17. - T_marcsi)
2012. szept. 17. 01:57

Mi sokat használtuk, de még a vasúti síneken se szállt le róla a "nagy", aki 2,5 éves és 14-15 kiló között van. Ez szépen mozog, ahogy kell, nem feszül.

Egyébként tényleg ki kell próbálni, mi is kb a harmadikat vettük meg.

18. Pen80 (válaszként erre: 12. - Málnabogyó)
2012. szept. 17. 01:54
Nekünk Lascal Maxi buggy board van, esernyőre csukható kocsival használjuk, kicsit oda kell figyelnem, hogy hova lépek, de lehet vele sietni és átmegy bármin. :)
17. t_marcsi (válaszként erre: 15. - Málnabogyó)
2012. szept. 16. 20:18
Lépcsőnél le kell majd szerelned, és útpadkánál le kell róla szállítani a gyerkőcöt, mert olyankor megfeszül a szerkezet, és elpattanhat a rögzítésnél (ezt ma az eladó mondta, direkt rákérdeztem).
2012. szept. 16. 20:16

Én ma megint belevágtam, és elmentem hogy majd veszek fellépőt.

Még jó, hogy vittem a nagyobbikomat, mert hiába szerelték fel a vázra, és lettem nagyon boldog, mikor a nagyfiam ráállt, a tolókar pont a szájához ért... aztán rátették az ülős változatot, azzal meg az volt a baj, hogy nem tudtam abszolut hozzáférni a tolókarhoz, annyira kilógott.


Szóval mielőtt bármit veszel, azt tanácsolom, hogy a kiválasztott márkát (ha használtan akarod venni akkor is) menj el, és próbáld rá gyerkőccel együtt. Hiába jó a kocsi vázára a fellépő, ha utána nem fog tudni ráállni a gyerek, vagy nem fogod tudni tolni :(


Nekem ma konkrétan 4 félét szereltek fel és le, 3 féle rá se ment rendesen, mégse volt jó egyik se :'( Asszem feladom végleg :(

15. málnabogyó (válaszként erre: 13. - Bea0124)
2012. szept. 16. 12:05
Néztem azt is, de kocsinkba ez is alig fér be, és hát nem csak otthon használnám. Meg a lépcsőzés. Szerencsére nem sok, de van. Úgy érzem nekünk praktikusabb a fellépő. De köszönöm az ötletet. Szerencsére gyerkőceimnél egy kicsit több a korkülönbség (majdnem 17 hónap). Így is elég nehéz. Le a kalappal azon szülők előtt akiknél még kisebb a korkülönbség, bár később ennek is meg lesz az előnye :)
14. anyuka1975 (válaszként erre: 6. - Málnabogyó)
2012. szept. 16. 12:04
Mi is megvettük a testvérfellépőt, de nem sokszor használtuk (3 év van a két gyerek között). Nálunk a lábbal hajtós kismotor vált be a legjobban a nagynak, mint közlekedési eszköz. A testvérfellépőnknek (bár biztos minden modell más) pici kereke van, járdaszegély nem lehetetlen, de macerás, nagy hóban pedig szerintem esélytelen a dolog. Amikor a nagy nagyon elfáradt, akkor meg néha beült a babakocsiba, a kicsit meg kézben vittem, igaz, nálunk nincs olyan messze a játszótér...
2012. szept. 16. 11:56

testvér kocsira nem gondoltál?

tesóméknak volt fellépő jó volt de szerintem hosszabb útra ez sem praktikus erről is bármikor leszállhat a gyerek!

nagynénéméknek testvér kocsi volt nem a legdrágább de szuper volt!Nyilván mindegyiknek megvan az előnye hátránya érdemes átgondolni!

amúgy mindegyiknél 1év volt a korkülönbség.

2012. szept. 16. 11:37
Köszönöm a segítséget! Még jól utána kell néznem, bár biztos, hogy megveszem, mert nagyon nagy segítség lenne. Remélem sikerül egy nekünk megfelelőt találni, lehetőleg olcsón. :)
11. *gyönci* (válaszként erre: 3. - Acuko)
2012. szept. 16. 11:24
hát én cáfolom amit írsz... nekem egy 5 ezer forintért vásárolt babakocsim van, amire 6 ezerért vettem egy fellépőt. ezek új ára természetesen nem ennyi... :) a babakocsi tolásánál eleinte szokatlan, de abszolút nem kényelmetlen volt a tolás... nekem óriási segítség a két picivel eljutni bárhová. A nagyobb januárban lesz 3 éves, a pici egy éves lesz októberben... Nagyon szeretem, és nem bántam meg, hogy beruháztam a fellépőre, bár én is nagyon sokat gondolkoztam, mint te, de megérte... sok sikert neked a döntéshez...
10. t_marcsi (válaszként erre: 9. - Amália78)
2012. szept. 16. 10:27
Ezt már én is néztem, mert fel lehet akasztani egy madzaggal a tolókarra, és nagyon megtetszett (nagyon kacérkodtam vele, pedig megfogadtam hogy soha többet, miután az összes mozgólépcsőnél le és fel kellett szerelnem egy másik fajtát, és az összes padkánál le kellett szállítanom a gyereket róla), de nem jó a babakocsink vázára :'( (BBC High Trek)
2012. szept. 16. 10:21

Szia!

Mi Lascal Kiddy Board álló fellépőt használtunka nagylányom 4,5 éves koráig. Kölcsön kaptuk de nagyon szerettem. Az én nagyobbik lányom 3 éves volt mikor a kicsi született.Segítség nem volt aki vigyázzon a kicsire míg én a nagyot oviba gyalog elviszem. A padkát könnyen veszi, a kanyarodást tanulni kell de pici gyakorlás után már nagyon megy.

Mi Bergon nagy babakocsihoz használtuk, a sportkocsikhoz nem alkalmas. A nagyobbik lányom a kar és a babakocsi között állt és tudott kapaszkodni, valamint elszórakoztatta a kicsit. Nekem nem volt útban tudtam lépni, bár én csak 162 cm vagyok.

Vaterán 4-5 e ft-ért láttam ilyet. Jó mert ha a nagyot leteszem az ovinál 1 mozdulat és leveszem a babakocsi aljába beteszem és a vissza kapcsolás is egyszerű gyors.

2012. szept. 16. 09:59

Nekünk Haberkorn easy van és a lábtartójára vígan ráfért állva a nagyobbik gyerekem, tudott kapaszkodni, a kicsi meg nézte őt :)

Ja és én tudtam menni rendesen, bőven volt hely lépnem. Magas vagyok én is.

Most adtam el :S

2012. szept. 16. 09:53
Ugyanezzel küszködtem én is kb. fél éve. Nekem nem vált be :( Ráadásul járdaszegélynél, mozgólépcsőn katasztrófa az egész :(
6. málnabogyó (válaszként erre: 3. - Acuko)
2012. szept. 16. 09:45

hát a mi babakocsinkra senki nem mondhatja hogy ufo, inkább a retoó szó illik rá. 10e vetem (Ft) :) Tényleg egy két kocsi szörnyű, láttam olyat ami leginkább egy bárszékre hasonlít. De azért van előnyös fejlesztésű is, bár tény, hogy drágák.

A fellépő szerintem nagyon jó ötlet! és nagy segítség!

Sajnos gyalog, a gyors tempómba bő fél órányira lakunk a játszótértől:( Képzeld ezt egy két éves tempójában télen, a nagy hóba (pici falu). Két szopi között van 3 órám, amibe bele kell férnie a szopinak, büfinek, öltöztetésnek, oda vissza útnak, és hát jó lenne, ha játszhatna is a Lányom a játszótéren, nem csak oda séta után indulnánk is haza. Na tehát, ezért kell, elsősorban, a doki még messzebb van :(

2012. szept. 16. 09:30
Szintén magas, nagyot lépő anyuka vagyok, nem akartam soha tesófellépőt. Ha a nagyobbik fiam nem bírta az iramot vagy elfáradt, akkor ketten ültek a babakocsiban :D persze nem órákat, csak bevásárlásnál pl. és a kisebb is tudott már ülni, tehát terpeszben ült a kicsi és úgy elé a nagy :) néha furán néztek ránk, de mivel mindenkinek megfelelt, és kettejük össz súlya se haladta meg a babakocsi képességeit, így mindenki jól járt és nekem se kellett gésa mód tipegnem vagy előrehajolva tolni a babakocsit :)
2012. szept. 16. 09:28
Nekünk magas, hosszú karú babakocsink van, mégis mikor egy ilyen típust kipróbáltam testvérfellépővel csak totyogni tudtam. Mondjuk én nagyokat lépek, az esernyőkocsira is sokszor rálépek:(
2012. szept. 16. 09:26

Hát nekem ilyen gondom nem volt. Talán olyan kocsit kellene venni, ahol nincs olyan kütyü. Nem??

Nem tudom, de régebben ez nem volt probléma, pedig akkor is voltak anyukák, kicsi és még kisebb gyerekek és normális babakocsik.

Az a baj, hogy a mostani babakocsik már olyanok mint az ufók közlekedési eszköze. Túl sok minden lehetőség van rajtuk, bennük, igy az ember elvész a sok lehetőségben. Ez azért lássuk be, nem a kismama és gyermeke kényelme miatt van, hanem azért, hogy minél drágábban, esetenként szézeezrekért adjanak el babakocsikat. Az egész egy nagy üzlet, köze nincs a család kényelméhez. Olyan, mint a telefon, vagy az autó esetében. Hozzunk ki újabb és újabb tipust, hogy a vevő elmondhassa, hogy az övé a legújabb modell, ezen ez is, meg az is van, igaz annyiba került, hogy fél évig koplalunk miatta, de elmondhatjuk, hogy a miénk a legszuperebb..

Már bocsánat, de igy gondolom.

2. d@nu (válaszként erre: 1. - Málnabogyó)
2012. szept. 16. 09:24

Babakocsitól és anyuka-lépésmérettől függ. :D

Én viszonylag magas vagyok és általában szeretek kilépni, ha gyalog megyek valahová - na ez testvérfellépővel nem ment, mert rendszeresen belerúgtam. :/ Egyébként használható és praktikus dolognak tartom.

2012. szept. 16. 09:12

Ahogy nézem a képeket, sokszor az a kérdés merül fel bennem, hogy "és hova áll az anyuka"? Főleg az ülős változatnál, bár a sima állósnál is vannak kételyeim, hogy rendesen tudnék e lépni.

Érdekelnének a tapasztalatok.

Sajnos be kell látnom, hogy szükség van rá. Igaz, lányom szívesen sétál, de nem abban a tempóban, és leginkább, nem abba az irányba amibe én.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook