Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mi a véleményetek a naplómban leírt helyzetről? fórum

Mi a véleményetek a naplómban leírt helyzetről? (beszélgetős fórum)


1 2
2012. szept. 17. 20:24
Köszi a válaszokat! Egyébként ma beszéltem vele róla... :) Csak ide nem írom már ki, a naplómban ott van. :)
33. f758a7200f (válaszként erre: 32. - 9a79033264)
2012. szept. 16. 09:26

De ha te is tudod hogy nem jelent semmit vagyis inkabb hogy jelent, de nem garancia, miert nem jut eszedbe hogy o is pont ugyanezt erzi?


Marmint, hogy szeret igy is de ezt nem az eljegyzestol teszi fuggove? Mar eleve az is hogy bevallotta, nincs penze gyurure, azt jelenti hogy szeretne megadni a modjat:) szerintem vard ki!


Amugy az elozot azert irtam mert a naplodban azt irtad hogy az utobbi idoben tobbet celozgattal ra, amiota a tobbiek pasijai megtettek ezt a lepest, nem banto szandek volt. De azok akik rovid ido utan jegyeztek el egymast, szinten tavkapcsolat es semmi egyutteles utan tettek? Mert mondjuk nem mindegy, ha valaki csak 1 eve is van egyutt de az mind egyutteles volt, relative kicsit elorebb van a kapcsolat, nemcsak az ido szamit hogy mennyi ideje jarsz egyutt vkivel hanem az is hogy azt az idod hogy toltottetek

2012. szept. 15. 21:01
Köszönöm mindenkinek tényleg! Én is úgy gondolom, hogy az az igazi, amikor spontán és váratlan...de egyszerűen nem érzem azt, hogy valaki akarna engem úgy tényleg igazán...és talán ezért akarom ennyire. Pedig tényleg tudom, hogy nem jelent semmit úgymond...attól még ugyan úgy vége lehet. De azt is tudom ugyanakkor, hogy vele nem lesz vége, mi együtt maradunk. Sok megpróbáltatás volt már, például rögtön az első pár hónapban nekem egy súlyos betegség...na mindegy, én biztos vagyok benne, hogy ő nekem z igazi.
31. 9a79033264 (válaszként erre: 29. - F758a7200f)
2012. szept. 15. 20:57
Ki mondta hogy most kérdeztem rá? Már elég régen volt, hogy rákérdeztem, kb fél éve, és azóta jöttek sorban az ismerősök eljegyzései. Velem ez így van mindig...
30. Carmena (válaszként erre: 28. - 9a79033264)
2012. szept. 15. 20:57
Fogja még mondani, az biztos! Egy olyan pasi, aki napi 4x telefonál rád, annak fontos vagy és hiányzol! :)
2012. szept. 15. 20:53

Szerintem a baratod nagyon szerethet teged, de rajott, mert gondolom ismer, hogy azert kerdezted meg tole a dolgot pont most, mert teged zavar hogy korulotted mindenkit eljegyeztek, pont teged meg nem es azt gondolod hogy emiatt teged az a mindenki lenez majd.


A baratodnak gratulalok hogy a helyen van az esze es o akarja eldonteni, hogy milyen korulmenyek kozott (es megadva a modjat, mert ez uriemberre vall) akar teged eljegyezni es nem azert mert masok meg megtettek massal. Szerintem szeret es ne firtasd nagyon mert lehet hogy felidegesited vele hogy neked ennyire szamit masok velemenye. Ha nem is eltek egyutt miert szeretned hogy eljegyezzen pont most? Azert, hogy mondhasd: en is en is?


Nalunk 2 ev egyutteles utan volt egy szep gyuru de sosem mondta hogy ez egy eljegyzesi gyuru igy en sem mondtam senkinek igy. Ra 6 evre hazasodtunk ossze, nem siettuk el:) o kerte. Megvartam ahogy illik, vard meg te is, es ne cseszegesd, de komolyan, olyan szep mikor ok kerik spontan:)))

28. 9a79033264 (válaszként erre: 27. - Carmena)
2012. szept. 15. 20:49
Ezt tervezem, de azóta meg nem kérdezi... :D
27. Carmena (válaszként erre: 26. - 9a79033264)
2012. szept. 15. 20:47

Akkor ne kérdezz rá!

Vess be egy kis női praktikát! Ha legközelebb ő mondja, mondogatja ne reagálj, légy titokzatos!

2012. szept. 15. 20:42
Igazából azt még nem is mondtam, hogy mindig mondogatja, hogy legyek a felesége, meg hogy mi lesz 10 év múlva ekkor meg akkor, a legváratlanabb pillanatban rákérdez, hogy hozzámegyek e...amikor meg felhozom a témát akkor jön a szitu amit a naplóban már írtam.
2012. szept. 15. 20:40
Köszönöm a hozzászólásokat. Egyébként én nem sürgetem, csak megemlítettem neki az utóbbi időben párszor.
24. katie_rose (válaszként erre: 20. - 9a79033264)
2012. szept. 15. 20:38

4 éve vagyok a párommal.. 25 éves vagyok jelenleg. (ő éppen annyi,mint én) 23 évesen nem is álmodtam volna,hogy 30 előtt a párom egyáltalán elgondolkozik a babán, habár én már 19 éves korom óta vágytam anyának lenni.

Idén januárban minden erőltetés nélkül teljesen magától mondta ki,hogy babát szeretne. 32 hetes terhes vagyok.

Szóval az,hogy most valami nincs az nem jelenti azt,hogy ne lehetne 1-2 hónap vagy év múlva. :))

Várni kell és erőltetni semmit nem szabad és nem is érdemes. :)

23. 9a79033264 (válaszként erre: 19. - Renesmee)
2012. szept. 15. 20:38
Ők nem barátnők... ismerősök. Nem versenyzek. Kinek ne támadna olyan gondolata, ha mással megtörténne amire ő maga vágyik?
22. Milup2
2012. szept. 15. 20:36

Az a baj, ha a pasi nem akarja, akkor úgysem lesz eljegyzés, merthát mindkettőtöknek kellene akarni.

Várd meg, míg munkát talál, lesz pénze, s majd akkor hozd elő megint ezt a témát szerintem...

Addig mondjuk körülnézhetnél ékszerüzletekben, hol milyen gyűrűk vannak, mennyiért, melyik tetszene neked a legjobban, mert ahhoz a legtöbb pasinak nincs idegzete, hogy gyűrűt keresgéljen üzletekben..Meg az sem rossz, ha a gyűrű-méretedet is már tudod...Szóval tudatosan készülhetsz a jeles alkalomra;)

Hogy mikor majd megint szóba hozod, ne gondolja, hogy nyűg az egész, hanem lássa, mennyire nagyon szeretnéd, s mennyire előre terveztél már, neki ez ne legyen gond;)

És addigra kigondolhatod, szerinted ő milyen eljegyzést szeretne: kettesben, vagy családdal? Hogy tudnád úgy csinálni, hogy a te elképzeléseddel összhangban legyen, meg ilyesmi...


Lényeg: ne erőltesd a pasidra, mert azt ők egyáltalán nem bírják...Fontos szerintem, hogy legyen munkahelye, hogy ő tudja aztán megvenni a gyűrűket, hiszen igazából tényleg a pasinak kell megkérni a lány kezét, s nem fordítva;) Legyünk már annyira büszkék, csajok!

21. 9a79033264 (válaszként erre: 17. - Carmena)
2012. szept. 15. 20:36
Azért tűnt úgy, mert én épp erről akartam írni, hogy vágyom erre. Nem akarnám ha nem szeretném...
20. 9a79033264 (válaszként erre: 14. - Evamaria0803)
2012. szept. 15. 20:34
Én úgy érzem szerelmes vagyok, és érzem, hogy ő szerelmes. Egyébként ez meg a másik, hogy 30 éves korom előtt akarok gyereket...addigra nem hinném hogy mindenünk meglenne...
19. Renesmee (válaszként erre: 12. - 9a79033264)
2012. szept. 15. 20:33

Ha valaki meg akar kérni valakit,akkor nem kell neki felemlegetni.Ha meg Te mondogatod neki akkor az olyan mintha te kérnéd meg.Nézőpont kérdése.

De úgy látom Te versenynek fogod fel.Ha a b.nőid is,akkor Te is.És ha kútba ugranak öten közülük akkor te is???

Ha esélyetek sincs összeköltözésre,akkor addig kár hidd el,ez tényleg nem biztosíték semmire.

18. 9a79033264 (válaszként erre: 13. - Zsuzsa88)
2012. szept. 15. 20:32
Én 23 vagyok, utolsó éves egyetemista. Ő 26
2012. szept. 15. 20:32

Szerintem sem kell sietni!

Ahogy olvastam a naplódat, az tűnt fel.... ne haragudj, ha nem így van, nem bántani akarlak.... hogy szinte jobban szerelmes vagy a házasság, az eljegyzés gondolatába, mint a párodba. Nekem hiányzott a szenvedélyes, mindent átütő szerelem az írásodból. Tényleg ne haragudj, de ha kicsit is így van, akkor ne várd hogy pont ő jegyezzen el! Házasodni csak lángoló szerelemmel kellene! Higyj nekem, én nem így tettem, meg is bántam!

16. b830f7d751 (válaszként erre: 10. - 2b2a4a10d2)
2012. szept. 15. 20:29
Az eljegyzésnek akkor van értelme, ha a két fél nem tud illetve nem akar tovább egymás nélkül élni és a jövőt együtt tervezik és együtt élnek.
15. katie_rose (válaszként erre: 11. - 9a79033264)
2012. szept. 15. 20:28

A papír (gyűrű) mit javítana a kapcsolatotokon? Úgy értem, mitől lenne jobb vagy több,mint ami most van?

Úgy érzed,hogy kell valami biztosíték? (mert ez nem az.... :/)

2012. szept. 15. 20:28

Álljon itt két példa, az egyik a sajátom: régen volt, a férjem annak idején azt mondta, nincs pénzünk, nincs lakásunk, majd ha lesz, akkor összeházasodunk. Ez egy évvel a megismerkedésünk után volt. Mondtam, ha arra várunk, hogy mindenünk meglegyen, mikor lesznek gyerekeink, stb. Összeházasodtunk. A mai napig együtt vagyunk.Ennek immár 37,5 éve. A másik a lányom esete, aki 17 éves korától 7 évig volt együtt a sráccal, aki öt év után eljegyezte, majd két év múlva szakítottak. Egy nő életében rengeteg a 3-5-7, akárhány év. Egy srác/férfi bármikor újra kezdhet, a 25 fölötti hölgyek pedig.... Végül is újra kezdte, öt éves volt a kapcsolata, amikor kiderült, hogy gyermeket vár, a pasi azt mondta, neki nem kell. A lányom megtartotta, de ez már nem ide tartozik. (egyébként imádjuk a kicsit)

Túl sok időt egy bizonytalanra nem szabad áldozni, de a szerelemről mintha nem olvastam volna egy fél szót sem!

2012. szept. 15. 20:27
Azt még nem tudjuk, hány éves vagy. Lehet, tényleg korainak érzi, nem is a pénz piatt, lehet, a korod az oka. Felteszem, nem vagy még 25. Nem kell sietni, ez állja. Nem kell másokat figyelni, másokkal lépést tartani, ez is OK. Minden kapcsolatnak megvan a maga tempója. Viszont sajnos a körülöttem lévők illetve jómagam tapasztalata azt mutatja, hogy a tinikori első komoly kapcsolatok, melyek évekig tartanak, jóformán 1ütt nő fel a 2 fiatal, óriási fájdalmakkal, de véget ér. Formálódunk, csiszolódunk mindannyian, mint 1 gyémánt, változunk, és sajnos előfordul, hogy 2 ember másfelé változik, pont ütköznek az érdekek. Huszonévesen, az első csalódások után jön rá mindenki, mennyit kell, mennyit ÉRDEMES engedni a másik félnek, mennyire érdemes alárendelnünk magunkat a másiknak, vagy mi az, amit inkább ne tegyünk, ha meg akarjuk óvni a kapcsolatunkat. Az, hogy nem érzel benne hajlandóságot, még nem jelenti, hogy nem akar elvenni. Lehet, a megfelelő pillanatot várja, és ahhoz igen, kell pénz is. A társadalomban már igaz, hogy dolgoznak a nők is, de a férfiakban még legbelül 1 kicsit ott van az, hogy ő lesz a családfő, az, aki eltartja a családját. És ha kenyérre is alig telik, ne is várd el tőle, hogy most kérje meg a kezed. Ha van benne 1 pici büszkeség és hiúság, nem fog 1 fűszálból csavart/fűzött gyűrűt húzni az ujjadra. Adj időt magatoknak, találjatok mind2en munkát, ha már meg tudtok állni a saját lábatokon, szerintem minden rendbe jön. A pénz nem boldogít - mondja a közmondás. De nagyon sokmindenbe belerondít, megkeseríti a hétköznapokat a hiánya. Türelem, és sok sikert a munkakereséshez!
12. 9a79033264 (válaszként erre: 9. - Renesmee)
2012. szept. 15. 20:27
Nem kértem meg a kezét...csak szeretném ha ő kérne meg... nem ugyan az. :)
11. 9a79033264 (válaszként erre: 6. - Katie_rose)
2012. szept. 15. 20:26
Mielőtt diplomázott, nálunk töltötte a féléves gyakorlatát... akkor együtt laktunk és minden rendben ment.
2012. szept. 15. 20:23
Valahogy én sem látom értelmét annak, hogy valakik 3-4-5-6 évig is úgymond eljegyzett állapotban legyenek, de ne házasodjanak össze. Az eljegyzésnek akkor van értelme ha egy-másfél éven belül össze is házasodnak.
2012. szept. 15. 20:23

Oké,hogy modern világot élünk,de ne a csaj kérje már a pasit hogy jegyezze el!!!

Az már régen rossz.

Amúgy meg 4év után eljegyeztek,2hét múlva szakítottunk.Na ennyit arról,hogy mit is jelent mindez!!!

Szerintem várd meg amíg a fiú kér meg!

8. b830f7d751 (válaszként erre: 1. - 9a79033264)
2012. szept. 15. 20:22
Az a véleményem, hogy ne erőltesd. Egyrészt mert az erőszakból és félelemből jövő dolgok sosem jók, másrészt ha megfigyeled, halott kapcsolat az ahol nem a férfiben saját magában jön létre ez az akarat,hanem a nő erőszakolja ki, függetlenül attól, hogy te szeretnéd. Mindig meg kell hagyni a férfinek, hogy Ő ne akarjon téged elengedni, hanem örökre maga mellett akarjon tudni.
7. kismacska2 (válaszként erre: 1. - 9a79033264)
2012. szept. 15. 20:20

Szia.

Mindenképpen tudnotok kell mindkettőtöknek, hogy' tervezi a jövőt a másikkal. És ez sajnos sok beszélgetéssel jár. Tudjuk, a pasik pont fontos dolgokról nem akarnak beszélni. Hasonló cipőben járok...

2012. szept. 15. 20:18

A tempót ne mások diktálják! Mindenki életében máskor jönnek el a fordulópontok.

Az eljegyzéstől nem garancia semmire. Ettől még ugyanúgy vége lehet,mint ahogyan szólhat örökre is.

Sőt, távkapcsolat esetében szerintem bölcsebb lépés előbb összeköltözni,hogy kiderüljön egyáltalán "elviselitek-e" egymást tartósan.

Az pl elég fura lenne,hogy eljegyez téged és 2 hét együttélés után rájöttök,hogy kár volt. :)

Viszont 2-3 hónap együttélés után ha minden jól megy,akkor is eljegyezhet nem? :)

2012. szept. 15. 20:14
Nem a barátnőim, csak az említett lány, és már kb fél éve emlegetem a témát... pont Verával beszéltem először róla.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook