Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szemüvegesek, vagy optikusok, válaszolnátok egy kérdésemre? fórum

Szemüvegesek, vagy optikusok, válaszolnátok egy kérdésemre? (tudásbázis kérdés)


13. Guruljka (válaszként erre: 12. - Bluelake)
2017. máj. 28. 15:12

Látom, régebbi téma.


Az én javaslatom a szemészet lett volna, ahol bemérik a szemet is, a szemüveget is.


Nem az optikában végzett bemérés, mert a szakrendelőben több vizsgálatra van lehetőség.

12. Bluelake (válaszként erre: 11. - Forgatos)
2012. szept. 15. 08:30
Nem igazán, csak teljesen egyenesen nézve jó. Oldalra min. az egyik homály
11. forgatos (válaszként erre: 6. - Bluelake)
2012. szept. 14. 21:27
Oldalirányban jól látsz vele?
10. Bluelake (válaszként erre: 9. - LadyAnn)
2012. szept. 14. 20:44
az lesz, bár sejtem nagyjából a végkimenetelt...
2012. szept. 14. 20:41

Nem hallottam még róla (jót se, rosszat se).

Az én szemüvegem 10 éves, Vision-ben készült, a férjemé meg 2 éve az Ofotértnél. De a mai napig nincs velük semmi gond.


Vissza vinni nem tudod, hogy nézzék meg?

2012. szept. 14. 20:31
Optimarkt
7. LadyAnn (válaszként erre: 6. - Bluelake)
2012. szept. 14. 20:30

Hol csináltattad?

Lehet, hogy elszúrták neked a lencséket, ilyesmiről még nem is hallottam, hogy csak középen lát jól valaki új szemüveggel.

2012. szept. 14. 20:27
Ezt mondtam én is a nőnek, de azt mondta jó én meg naívan elhittem. De magán a lencsén is csak középen látok alul már alig... :S
2012. szept. 14. 20:26
30%-osan vékonyított egyébként a lencse
2012. szept. 14. 20:26

Nekem is mínuszos szemüvegem van, mondjuk nem ilyen erős, de én tökéletesen látok vele.

Ha kicsi a keret az szerintem gond, nem szabadna kilátnod nagyon felette és alatta. Ezen viszont csak a keret csere segíthet.

2012. szept. 14. 20:25

Nekem kb. 1 hónap kellett, hogy megszokjam a szemüveget, folyamatosan úgy éreztem, hogy mozog a talaj előttem. De ehhez a szemüveget felíró dokinak is tutinak kell lenni.

Én úgy tudom, hogy a kisebb keretek jobbak a szemnek, mint a régi nagy lencsés szemüveget, de magyarázatot nem tudok, ehhez nem értek.

2012. szept. 14. 20:18

1. A kérdésem az lenne, hogy -5,25 és -4,25ös szemüvegnél normális, hogy csak a lencse közepén látok tisztán? A peripheriám szinte 0. Hasonló lencsével másnak sincs peripheria, vagy ez valami hiba? Barátnőm szemüvegével ( 2,5 körüli) van peripheriam rendesen....

2. Ráadásul rábeszéltek egy 20.000 forintos keretre, ami kicsinek tűnt akkor is, mert kiláttam nagyon fölötte és alatta is, de azt mondta, hogy ez így normális és majd megszokom (eddig kontaktlencsét hordtam, nem sok tapasztalatom van szemüveggel). Viszont a -5,25 dioptria kontraszttól igencsak szédülök és nagyon zavaró. Ezzel lehet vajon kezdeni valamit?

2012. szept. 14. 20:18
Szemüvegesektől, vagy optikusoktól lenne kérdésem! (Kérdés 1. hozzászólásban)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook