Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Idézetek önismeretről és emberismeretről fórum

Idézetek önismeretről és emberismeretről (fórumjáték)

1 2
2016. márc. 13. 12:39

A magukat nyílt és őszinte embereknek mondók gondolkodás nélkül, önző ürügyekkel elérik, amit akarnak, és közben észre sem veszik, mit művelnek. A "mások érzéseire fogékonyak" pedig a legátlátszóbb hízelgésnek is bedőlnek. Mindez elég ahhoz, hogy föltegyem magamnak a kérdést: valójában mennyire ismerjük önmagunkat?

.

Murakami Haruki

31. Mira8
2016. márc. 11. 20:31

Az önismeret sokszor nehezebb dolog, mint kiismerni a másikat.

Richard Russo

2016. márc. 11. 19:05

Még az emberiség legsötétebb óráiban is van bennünk egy belső hang, ami segít, hogy emberek maradjunk.

.

Nemes Jeles László

2012. szept. 16. 11:30

- Mi vesztenivalód van?

- A méltóságom. Nem szeretem ráerőltetni magam másokra.

- Mi a méltóság? Hogy az egész világ azt gondolja rólad, hogy illedelmes, jó kislány

vagy, akinek csordultig telve a szíve felebaráti szeretettel? Figyeld az állatokat, nézz több természetfilmet, és figyeld meg, hogy harcolnak a területükért. Mindannyian örömmel fogadtuk azt a pofont.


Paulo Coelho

2012. szept. 16. 11:30

Ami te vagy, annak kilencvenkilenc százaléka láthatatlan és érinthetetlen.


Richard Buckminster Fuller

2012. szept. 16. 11:29

Nekem is vannak rossz napjaim, nekem is vannak problémáim, mint mindenki másnak. A buddhisták szerint a vágyak boldogtalanná tesznek. Ha az emberek nem tudják beteljesíteni a vágyaikat, akkor kielégületlenséget éreznek, és a körülményeket vagy az alkalmazott eszközöket hibáztatják. Ha viszont beteljesülnek a vágyaik, akkor az rendre nem hozza meg a várt kielégülést, és a csalódás lesz úrrá rajtunk.


Sebestyén Balázs

2012. szept. 16. 11:29

Ne hagyd egyedül! Menj utána, és figyeld meg, hogyan viselkedik egy ember, aki életében először találkozik a valódi Csodával.


Müller Péter

2012. szept. 16. 11:29

Mások hiúsága azért tűrhetetlen a számunkra, mert sérti a sajátunkat.


Francois de La Rochefoucauld

2012. szept. 16. 11:29

Volt valami félreismerhetetlen az emberben, valami, ami csaknem kiabált, csak nem kellett süketen elmenni a parancs mellett. De "nem védekezni", az majdnem annyi, mint cselekedni, mint megtenni azt, amihez lusták vagy gyávák vagyunk, talán ez a legnehezebb, ez a beleegyezés a másik akaratba, melyet nem is eszméletünk, inkább csak személyiségünk belső, másíthatatlan törvénye parancsol nekünk.


Márai Sándor

2012. szept. 15. 14:02

Ismerd magadat és magad által az embereket; ez ismeret nélkül tudományod holt tudomány. (...) Magunknak magunkról számod adni, már ez is felette nehéz és hosszú figyelem s gyakorlat következése: másokról pedig ítéletet hozhatni, nemcsak felette nehéz, de felette bizonytalan.


Kölcsey Ferenc

2012. szept. 15. 14:02

Mindenki kényszeresen és állandóan csak bírálja, amit csinálsz. Azt hiszik, jobban ismernek, mint te saját magad. Legyen a hitük szerint. Csakhogy sok minden más is van bennem, amiről nem tudnak, sok minden, azon az egy testre szabott figurán kívül, amit szeretnék megmutatni a világnak.


Heath Ledger

2012. szept. 15. 14:01

Ritka az az ember, akit annak tartanak, ami valójában. (...) Nem vagyunk mindig azok, akiknek látszunk, és szinte sohasem azok, akiknek álmodjuk magunkat.


Peter Soyer Beagle

2012. szept. 15. 14:01

A hiúság az egyik tulajdonság, ami megkülönböztet bennünket az állatoktól, így talán büszkének kellene lennünk rá.


Stef Penney

2012. szept. 15. 14:01

Csak kevesen hisznek teljesen önmagukban; - és e kevesek közül egyesek belülről kapják e hitet, afféle szükséges vakságként vagy szellemük részleges elsötétüléseként - (mit látnának, ha önmaguk mélyére tudnának pillantani!), míg másoknak e hitre szert kell tenniük: mindaz, ami jót, bátrat, derék dolgot csak művelnek, először érvként szolgál a bennük lakozó szkeptikus ellen: őt kell legyőzni, meggyőzni és ehhez szinte egy zsenire van szükség. Ők az önmagukkal elégedetlen, nagy emberek.


Friedrich Nietzsche

2012. szept. 15. 13:58
Madarat tolláról,embert barátjáról.
2012. szept. 15. 07:11

Csak kevesen hisznek teljesen önmagukban; - és e kevesek közül egyesek belülről kapják e hitet, afféle szükséges vakságként vagy szellemük részleges elsötétüléseként - (mit látnának, ha önmaguk mélyére tudnának pillantani!), míg másoknak e hitre szert kell tenniük: mindaz, ami jót, bátrat, derék dolgot csak művelnek, először érvként szolgál a bennük lakozó szkeptikus ellen: őt kell legyőzni, meggyőzni és ehhez szinte egy zsenire van szükség. Ők az önmagukkal elégedetlen, nagy emberek.


Friedrich Nietzsche

2012. szept. 15. 07:11

Kevés dolog van, amiben nagyobb örömünket leljük, mint a mások hibáinak kijavításában.


Anthony de Mello

2012. szept. 15. 07:11

Mennyire vagyunk képesek valakit igazán kívülről és igazán tárgyilagosan megfigyelni? Mennyire hiteles a véleményünk akár arról az emberről is, aki mellett évtizedeket töltöttünk el? Mit tudunk arról, hogy min tűnődik mosolya mögött? Csak annyit tudunk, amennyit magunkon, önmagunkon megfigyelve és kísérletezve megtanultunk az emberiségről; ez az egyetlen igazi alaptanulmányunk, amelyet csupán színez, kiegészít, s a tőlünk teljesen eltérő példák sokkhatásával hitelesít a tapasztalat. Ez a külső tapasztalat - a "másokat tapasztalásunk".


Bodor Pál

2012. szept. 15. 07:11

Semmi sajnálat, semmi szomorúság: nem változott semmi. Rájöttem, hogy ahányszor úgy éreztem, bámulnak az emberek, az arcuk csak absztrakt kép volt. Egyik sem volt tükör, hogy visszaadja a kifejezést, amiről azt gondoltam, csak én viselek, az érzéseket, melyeket csak én éreztem.


Sarah Dessen

2012. szept. 14. 20:50
Ezt Joshi mondta az egyik műsorában: ha valakire vádlón mutatsz a mutató ujjaddal, gondold át, mert 4 ujjaddal magadra mutatsz.
2012. szept. 14. 19:24
Mindig elárasztották ékszerekkel, de virágokkal soha. Pedig a virág sokkal többet jelentett volna neki. Ám valahogy ösztönösen megérezhették, hogy ő nem olyan, mint egy virág. Sokkal inkább gyémánt és nem rózsa. Csillogó jéghidegség árad belőle, és nem illatos törékenység. Soha egyetlen férfi sem küldött neki rózsát.
2012. szept. 14. 19:24

Az ember természetét átalakítják a tragédiák. A jellemét is. Aztán egy idő után észrevétlenül megváltoznak az igényei. Azzal együtt a céljai, vágyai. Megváltoztam én is.


Berkesi András

2012. szept. 14. 19:23
Mindnyájunknak annyi portréja van, ahány ismerőse. Ha tetszik, ha nem: képünk kirajzolódik embertársaink tudatában. Jogunk van egyet magunknak is odatennünk ezek mellé.
2012. szept. 14. 19:22
Valahányszor észreveszem, hogy valami zavar a másik emberben, nem ártana átgondolni, hogy amit látok, az legalább (...) annyira rólam is elmondható.
2012. szept. 14. 19:22
Kit ismerhet egyáltalán az ember? Gyakran azzal is beérném, ha önmagamról bármi olyat állíthatnék biztonsággal, amit nem tudok pár percen belül ugyanilyen magabiztosan megcáfolni.
2012. szept. 14. 19:19
Ha meg akarsz ismerni valakit, ne azt nézd, hogy mit mondanak róla az emberek, hanem azt, hogy ő mit mond az emberekről.
2012. szept. 14. 19:11
ez teljesen igaz
2012. szept. 14. 19:10

A legtöbb ember azt gondolja, hogy ha őszinte, akkor ezzel mások visszaélhetnek. Pedig ez nem így van. Ha én őszinte vagyok, és kimondom, ami velem történt, megszabadulok a tehertől. Egy. Kettő: ha valaki ezt így vagy úgy kiferdíti, és elmondja másnak, akkor abból megtudom, hogy valójában milyen ember.

- Csernus Imre

2012. szept. 14. 18:59
Mindig mást hibáztatunk. Vagy a körülményeket tesszük felelőssé életünk nagy traumájáért. De valójában csak egyetlen ember létezik, aki tönkre tud tenni bennünket. Csak egyetlen embernek áll hatalmában, hogy teljesen elpusztítson minket, ha hagyjuk. Nekünk magunknak.
2012. szept. 14. 18:59
Csak akkor kezdünk valamely erényünknek nagy értéket tulajdonítani, amikor észrevesszük, hogy ellenfelünkből hiányzik.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook