Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kezdő háziasszony problémák!! Hogyan osszam be okosan a pénzt? fórum

Kezdő háziasszony problémák!! Hogyan osszam be okosan a pénzt? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2013. febr. 18. 09:13

Nagyon jó kis "Háztartáskönyv"-et lehet kapni, a Corvina kiadó gondozásában. Abban tételesen tudod vezetni, típus szerint a kiadásokat és bevételeket.

Kezdetben talán ez jobb is, mint a kockás füzet, ösztönzőbb, áttekinthetőbb.

2013. febr. 18. 09:11
Csak a címre reagálva: az attól függ, mennyi az a pénz.
59. Szilvamama (válaszként erre: 54. - Csipkerózsika)
2012. szept. 19. 13:36
:) Imádom gyerekkorom óta! Lehet, hogy a margarin segít rajta, mert azzal nem olyan száraz. De sok lekvárral finom, az tuti!
58. hatlabutyuk (válaszként erre: 55. - Csipkerózsika)
2012. szept. 19. 13:11
Én mindegyik friss kenyérszeletet papírkéztörlőbe csomagolom, zacskóba rakom, így kerül a fagyasztóba. Szobahőmérsékleten enged fel. Valóban olyan, mint a friss kenyér.
57. cirmoscicajaj (válaszként erre: 52. - Szilvamama)
2012. szept. 18. 17:25
köszi,ilyenről még nem is hallottam :)))
2012. szept. 18. 16:36
Én a kenyeret mindig fagyasztóba teszem frissen,és annyit veszek ki naponta,ami kb kell!Mindig ugyanolyan finom frissek a szeletek.
55. Csipkerózsika (válaszként erre: 53. - Gevi1931)
2012. szept. 18. 16:17
A kenyér és péksüti fagyasztását én azért nem ajánlanám, mert felengedve nem olyan finom, mint frissen... Nálunk ez csak akkor jön szóba, ha valamiért véletlenül túl sok kenyér van - mondjuk mindketten veszünk egyszerre - ilyenkor lefagyasztunk egyet, ami kiengedés után jó mondjuk bundás kenyérnek.
54. Csipkerózsika (válaszként erre: 52. - Szilvamama)
2012. szept. 18. 16:14
Igen, ez az, csak az olvasztott margarin helyett mi kefirt teszünk bele és megy bele sütőpor is. Isteni finom, főleg még melegen. Rengeteg lekvár belemegy, mivel amúgy száraz.
2012. szept. 18. 15:40

Minden esetre egy füzetbe írd le, hogy havonta mennyi lisztet, cukrot sót, margarint, konzerveket vagy még sorolhatnám mosóport stb. használsz? Ha

teheted ezeket vedd meg egyszerre, aztán jöhetnek a főzni valók, amit megint írd fel, például az a cél, hogy egyszerre sok mindent vegyél meg ne keljen minden nap szaladgálni a boltba, mert ezt-azt közben meglátsz és ott azt is veszel amire nincs is szükséged.

Kenyeret, péksüteményből is vehetsz sokat a mélyhűtőben el áll.

52. Szilvamama (válaszként erre: 51. - Cirmoscicajaj)
2012. szept. 18. 14:48
Én így szoktam: kukoricalisztet, kukoricadarát összekeverek csipet sóval, cukorral, tejjel, tojással és olvasztott margarinnal. Hagyom állni kicsit, hogy a dara megszívja magát :) Én dobok bele 1 csomag sütőport is mostanában, kicsit lazítja. Asszem ennyi :) Kemény lekvárból szaggatok a majdani kockák közepébe tölteléket, és mehet a sütőbe :) Isteni finom!
2012. szept. 18. 06:40
kukoricaprosza,az mi?
50. Csipkerózsika (válaszként erre: 37. - S.zsazsa)
2012. szept. 15. 22:12
A lekvár szuper túrógombóc mellé, kukoricaprószába szaggatva, a palacsintát már írták, egy egyszerű kevert tészta - ami a receptje szerint gyümölcslepény lenne - is elkészíthető úgy, hogy lekvárt dobálsz bele evőkanállal gyümölcs helyett. Lehet kelt buktát és barátfülét is készíteni vele. (A lekváros kenyér ezekhez képest tényleg nem valami megindító... :) )
2012. szept. 15. 18:43
Egyebkent a legjobb dolog a lejart kajak kenyszerbol kidobasa ellen az, ha hetente kitakaritjuk a hutot, nem komplett leolvasztasra es hasonlokra gondolok hanem 5 perc alatt kipakolni mindent az asztalra, belul gyorsan kitorolni es ugy visszatenni gyorsan mindent hogy kozben azok amik hamarosan lejarnak, elol legyenek es azon a polcon ami a leginkabb a szemmagassagban van hutonyitaskor. Hetkozben is lehet nezegetni, mi az ami nemsokara lejar de heti 1 pakolaszassal nagyon szep attekintheto lesz a huto hosszutavon is
2012. szept. 15. 18:41

mi lekvárt nem igazán eszünk (mert nem szeretjük)csak ha kell valamibe akkor veszünk a piacon!!!

Amikor a páromnak örömet akarok szerezni azt csinálom,h megcsinálom a gombóctésztát,(ugye burg.+liszt)és nem szilvát teszek bele, hanem lekvárt.megmondom őszintén,nem igazán szeretem így mert kifolyik,összeken stb.de sajna elment az anyukája és ő így csinálta mindig.

lekvárt lehet tenni husokba tölteléknek pl.szilvalekvárral töltött p.szeletek,vagy köretnek (a sós hús és az édes marhajó együtt)

vagy sütikbe lehet rakni.ha gondolod el is adhatsz belőle.


mi nagyon csórók voltunk régen gyerekkoromban,sokszor ettünk kását,(tejjel,cukorral ha tellett rá)de ált. üresen.

hála égnek nem szükségből,de néha csinálok.

47. Pan Dóra (válaszként erre: 1. - S.zsazsa)
2012. szept. 15. 13:22

Én is azt csinálom, amit az egyik előttem szóló: kifizetem a számlákat, aztán a maradék osztva a napok számával. Ez még nem jelenti a elköltendő pénzt, nem muszáj mindnek a fenekére vágni, de többet tilos! Úgyis lehetnek váratlan kiadások, a napi "maradékot" erre tartalékolom.


Kenyér helyett általában zsemlét veszek, ha ez nem fogy el, megszárítom, és prézli lesz belőle vagy zsemlegombóc. A szikkadt kenyér jó melegszendvicsnek, bundás kenyérnek.

Joghurtból inkább legyen kevesebb, mint kidobd, felvágottból is. Nálam mindig van itthon májkrém, zsír, margarin, lekvár, és ha valaki az éhhalál szélére kerül, ez már megmenti :)))


Havonta 1-szer csinálunk nagybevásárlást, a LISTA azért fontos, mert én különben elcsábulok. Figyelem az akciókat és a márkatermékeket, mert ezeken is rengeteg pénzt lehet megspórolni (persze ki kell tapasztalni, hogy melyik üzletlánc melyik márkaterméke jó!).

Nem dőlök be a multik fillérekért kínált akciós portákáinak (200 Ft-os virsli, 100 Ft-os kóla), mert nálunk ezek a kukában landoltak :(

Inkább megveszem a drágább termékeket kisebb tételben, de szeretem tudni, hogy minőségi kaja kerül az asztalra. Nem esszük vele magunkat degeszre, de jóleső érzéssel nyugtázzuk, hogy megint finom falatok jutottak nekünk :)

46. Ficánka5 (válaszként erre: 21. - Inkábbíjász)
2012. szept. 15. 11:25

Lehet, hogy "elolvastam felette" és kaptál már választ, akkor bocsi.

A kérdésedre:


Én vagy vajjal, margarinnal, vagy csicseriborsóval

turbózom a megmaradt leveshúst, vagy pörköltet.

Darabológépbe, vagy turmixba teszem, hígítónak mehet bele oliva, vagy joghurt. Ízesítőnek valamilyen zöldfűszer, só, bors, hagyma, fokhagyma, kaliforniai, vagy zöldpaprika, stb.

De mehet hozzá pl.túró, juhtúró is.


Konkrétan leírni nem tudom,mert hűbele módjára odaállok a gép elé és ami eszembe jut és ízre passzol hozzá, akár két evőkanálnyi pörköltből is

remek kencét kreálok 1-2 napra.


De van ezekhez egy remek irodalom is, Polcz Alaine

szakácskönyve, amit ha máshol nem, egy jó antikváriumban biztos lehet kapni. Nagyon jó ötletek vannak benne, hogy anyáink, nagyanyáink hogyan tudtak a hasukon spórolni, mégis jól élni.

De nem csak spórolós, hanem nagyon finom, régi hagyományos magyar és erdélyi ételek is vannak benne, az ő csodálatos "körítésével". Szóval ez nem egy hagyományos szakácskönyve, hanem egy elnyűhetetlen olvasmánya lehet idősnek, fiatalnak egyaránt.

Igaz én az írónő minden könyvét szerettem, lehet elfogult vagyok.

45. f758a7200f (válaszként erre: 34. - Cirmoscicajaj)
2012. szept. 15. 08:40

Ez tok jo ez az elnevezes ra:))))


Mi is igy szoktuk, mondjuk en soha nem fozok akkora adagokat hogy 2-3x ugyanazt egyuk (hacsaknem direkt de azt azonnal elteszem, nem maradek), viszont a maradek az igy is van es pont 1-1fore ez vagy az. Szoval en merek mindent fozes elott is de ha marad, az 1fos adag, ezert 2-3 nap alatt pont annyi maradek gyulik ossze, hogy van 3-4 fele kaja de 1fore, en is igy kipakolok az asztalra es lehet valogatni, kinek mit melegitsek:))))))


Ezek utan igy nevezem majd! Vadaszvacsora!!

44. Szilvamama (válaszként erre: 37. - S.zsazsa)
2012. szept. 15. 08:25
Olcsó és nem ráz, valamint a lekvárt is nyeli: palacsinta, császármorzsa, piskótatekercs, rakott zsemle.
43. 74f8c12b8e (válaszként erre: 37. - S.zsazsa)
2012. szept. 15. 07:06
Máglyarakásba: szikkadt kiflit leöntesz forró tejben elkevert sok lekvárral,ez az alja,rá reszelt alma,tetejére cukros tojáshab-egyszerűsített recept:) guglizz utána ha finomítani akarod.
2012. szept. 14. 22:56
Mindent kétszer írtok, mindent kétszer írtok? :DD
2012. szept. 14. 22:23
Egyébként szeretek főzni, de csak ha szabad napos vagyok, 12óra munka után már semmi kedvem!
2012. szept. 14. 22:21
Mi is 2-3 napig általában ugyanazt esszük! Nagyon szeretjük a gyümölcsleveseket mind a ketten, szinte mindig azt eszünk, éppen abból, ami jó áron van! Utána pedig sütök muffint, palacsintát, virslit, tojást, császármorzsát, fasirtot...Csinálok valamilyen tésztát, párolok vagy rántok zöldséget, húst hetente 1 vagy 2 alkalommal készítek! Mindig listával megyek bevásárolni hetente kb egyszer, kenyérért lemegyünk, ha elfogy, szerencsére ritkán csábulok el!Reggelit itthon készitem!
2012. szept. 14. 22:20
Én egyébként szeretek főzni, de csak, ha szabad napos vagyok, 12 óra munka után, már nincs kedvem!
2012. szept. 14. 22:18
Mi is 2-3 napig általában ugyanazt esszük! Nagyon szeretjük a gyümölcsleveseket mind a ketten, szinte mindig azt eszünk, éppen abból, ami jó áron van! Utána pedig sütök muffint, palacsintát, virslit, tojást, császármorzsát, fasirtot...Csinálok valamilyen tésztát, párolok vagy rántok zöldséget, húst hetente 1 vagy 2 alkalommal készítek! Mindig listával megyek bevásárolni hetente kb egyszer, kenyérért lemegyünk, ha elfogy, szerencsére ritkán csábulok el!Reggelit itthon készitem!
2012. szept. 14. 22:04

köszönöm a sok hozzászólást és a rengeteg ötletet. Ez nálunk is gond, hogy nem szívesen eszik a férjem másnapos kajákat, meg a fagyasztottól is húzza a száját, bár azt nem mindig szoktam neki megmondani, hogy éppen fagyasztottat eszik... Amúgy szoktam én is lefagyasztani amikor valamiből többet készítek.


Van egy csomó lekvárunk, de nem igazán megy nálunk a lekváros kenyér, valami ötletetek esetleg hogy mibe tudnám felhasználni őket, csak foglalják a helyet a hűtőben, és felbontva már csak ott tudom tárolni...?

36. Szilvamama (válaszként erre: 18. - Kira88)
2012. szept. 14. 18:42
Bizony, kis háztartásnál simán esszük 2-3 napig ugyanazt ebédre. Elsősorban azért, mert annyira keveset semmiből nem tudok főzni, hogy egy felnőtt + egy gyerek egy étkezésére elfogyjon. Inkább 2 nap, sőt, ha marad akkor vagy a lányom vacsira - ha kedvenc - vagy én még 3. nap ebédre is megeszem :)
35. Szilvamama (válaszként erre: 15. - Zebracsikó)
2012. szept. 14. 18:39
Ennyit akartam én is mondani. Lehet 10-15 dekát is kérni, annyi tuti nem megy tönkre :) Általában mindig van itthon csomagolt virsli, konzerv májkrém, olajoshal, ha kifutná éppen a felvágott.
2012. szept. 14. 18:17

szia.

Anyukám mindig azt tanította,h ételt nem dobunk ki! persze ez néha elkerülhetetlen.

amikor sok a hűtőben a kaja,nem főzünk ilyenkor van Vadász-vacsora (mindenki azt eszik amit talál)

és kiürül a hűtő,nem kell kidobni.

nekünk szerencsénk van,mert apóséknak van kertjük onnan hozzuk ált.a zöldséget,burgonyát.sokan azt gondolják,h ááá 80 ft kilója a burgonyának?az nem sok!de hosszú távon sokat ér.

nyáron szoktam gombócokat csinálni,még nyersen berakom a fagyóba és ha nincs lóvé (mert volt ilyen)csak előveszem és kész.pl.karajt akkor veszünk csak ha jó árban van,felszeletelem,adagonként fagyóba,és kész is.Bármilyen hús lehet.

33. zebracsikó (válaszként erre: 18. - Kira88)
2012. szept. 14. 17:38

Én max. 2-szer tudom ugyanazt megenni, de leginkább egyszer szeretem.

Szívesen főzök inkább.

32. mosolyka1111 (válaszként erre: 31. - Inkábbíjász)
2012. szept. 14. 17:16
Igen, sertéshúsból is finom:)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook