Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Az új köznevelési törvényről ( óvoda- iskolakezdés) fórum

Az új köznevelési törvényről ( óvoda- iskolakezdés) (beszélgetős fórum)


11. Szilvamama (válaszként erre: 9. - Csucsumucsu)
2012. szept. 14. 19:10
Nekem úgy jött le, hogy nem kötelező, a szülő eldöntheti. Vagy nem? :((( Hétfőn lesz iskolaérettségi vizsgálat, minden csemete megy, kivéve egy kisfiút, aki a legfiatalabb a csoportban, és tuti nem mehet semmiképpen sem, meg egy kislány, aki tavaly már volt, csak az anyukáa visszafogta éppen amiatt, hogy a bandával maradhasson...
10. Szilvamama (válaszként erre: 1. - Csucsumucsu)
2012. szept. 14. 19:06
Éppen tegnapelőtt volt szülői a témában :) A jelenlegi állás szerint - mire ti odakerültök úgysem ez lesz érvényben szerintem - aki betölti a 6. életévét augusztus 31-ig, az szeptember 1-én megkezdheti az iskolát. Abban az esetben, ha ez áll fenn, mint nálatok, te eldöntheted, hogy be akarod-e adni 6 évesen az isibe, vagy csak a következő évben. Akkor az utolsó évét ismétli, tehát a nagycsoportot járja 2x. Nálunk van néhány kicsi, aki csak a nyáron fogja tölteni a 6-ot, de elméletileg mehetnek suliba. Ott a szülők hatalmas dilemmában vannak, hogy szakítsák-e ki a csoportból, akikkel 3-4 éve együtt vannak (már bölcsibe is együtt jártak), és maradjanak még egy évet, vagy menjenek a többiekkel suliba, és van olyan gyerek is, aki 1,5 évvel idősebb náluk. Nem irigylem őket. Szerencsémre a lányom decemberi :) Viszont jövőre a tesóm kisfia beleesik, mert augusztusi.
2012. szept. 14. 13:59

Közben megtaláltam:


[link]


A hatályba lépést figyelembe véve tehát először azokra vonatkozik a tankötelezettség kezdetéről szóló új szabály, akik 2013. augusztus 31-éig betöltik a hatodik életévüket, tehát 2007. szeptember 1-je előtt születtek.


Ránk elvileg érvényes, a fiam 2007. augusztusi.

Marha jó...

8. 7a23ed9179 (válaszként erre: 7. - Csucsumucsu)
2012. szept. 14. 10:57
Ezt nem tudom:(
7. csucsumucsu (válaszként erre: 3. - 7a23ed9179)
2012. szept. 14. 10:51

A most 5 éves lányom 4 évet jár oviba, a kiscsoportot ismételjük. Szerintem is az lenne a jó, ha a nagycsoport lenne duplázva, hiszen ott többet tanulnak, többfelé is elviszik őket. (Pont ezért nem engedik azt ismételni - drágább).


De! A most kiscsoportot kezdő 3 éves fiam hány évig fog oviba járni? Eddig azt hittem, ő is négyig, de ez az új törvény vonatkoik ránk is, vagy csak a következő tanévtől lép érvénybe?

6. 7a23ed9179 (válaszként erre: 4. - Csucsumucsu)
2012. szept. 14. 10:50
Akkor változott a határ, de szerintem pár napos eltéréssel te is kérheted, hogy mehessen iskolába, ahogy mi is tettük.
2012. szept. 14. 10:50
Én ezzel nem foglalkozom. Én ha lehetne hagynám még egy évet. A kislányomat a termnete miatt nem engedték el ideében. Szeptemberben kezdődött a suli,és ő Januárban már a nyolcat töltötte.))
4. csucsumucsu (válaszként erre: 2. - B99048cdfc)
2012. szept. 14. 10:47

Tehát ti is 7 évesen kezditek az ovit.

Most visszahozták azt a törvényt, hogy aki szeptember 01-je előtt született, 6 évesen kezd, aki utána, az 7 évesen.

Ez azért gáz nekünk, mert a szept. 4-én született lányom másodikos lesz, amikor a 2 évvel később született augusztusi fiam ezek szerint elsős.

Nagyon igazságtalan!

2012. szept. 14. 10:44
Most május 31. a határ, az utána született gyerekek lesznek évvesztesek. Az én lányom júniusban született, és a kiscsoportot járatták vele kétszer. Ez azonban intézményfüggő. Átvittem egy másik oviba, ahol ezen kiakadtak, mert náluk az utolsó évet járják kétszer és szerintük ez a helyes.A második kiscsoport után iskolaelőkészítőbe rakták, mert mi jeleztük, hogy szeretnénk iskolába küldeni, ha lehet.A középső csoport kimaradt, vagyis egy hónap alatt bepótolta, amit ott tanulhatott volna, a fejlettsége lehetővé tette az iskolaelőkészítő csoportot, és most elsős, júniusban volt 6 éves. Én nem bántam meg ezt a döntésemet.
2012. szept. 14. 10:34
Mi a negyedik évünket tapossuk. Vegyes csoportban jártunk. És a kiscsoportot jártu kétszer. Október 31.-én leszünk hat évesek,és jövőre megyünk iskolába.
2012. szept. 14. 10:27

2012. szeptember 1-jével lép életbe az új Nemzeti Köznevelési Törvény. A legtöbb intézkedés azonban késleltetve illetve fokozatosan kerül bevezetésre...


Ha az én fiam idén augusztusban tölti a 3. évét, mikor kell suliba mennie? 6 vagy 7 évesen? Most az ovit kiscsoportosként kezdtük el, jövőre ismételjük ugyanezt vagy már középsősök leszünk?

Van valaki, aki tud pontos dátumokat ezzel kapcsolatban?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook