Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szerintetek mennyire befolyásolja és hogyan? fórum

Szerintetek mennyire befolyásolja és hogyan? (beszélgetős fórum)


20. ina87
2014. jan. 8. 18:07
Ismerek olyat ahol anno a csaj anya ivott,igy mikor a csaj elkezdet buliba járni ő sem vettete meg a piát,az anyja tudta ezt és nem szolt rá a lányára.azt mondják h a gyerek azt viszi magával amit otthon lát.nemtudom h ki h van vele,hisz felnött korába magához valo esze meg van az embernek és ha ilyen helyzetbe lennék biztos változtatnák rajta azon legyek h ne olyan legyek mint a szülök amit láttot otthon!
19. Guruljka (válaszként erre: 1. - 96586135b9)
2014. jan. 8. 17:58
Hogy a szülő alkoholizmusa befolyásolhatja a gyerek idegrendszerét, az sajnos nagyon is létező probléma. A Te kérdésedben leírt, szerencsére enyhébb problémát pedig felnőve, és átgondolva, lehet ezen önuralommal változtatni, mert nem lehet egész életében erre hivatkozni.
18. Guruljka (válaszként erre: 15. - F64f0d9a69)
2014. jan. 8. 17:55

Én is A vércsoportú vagyok, de fát lehet vágni a hátamon egy darabig.

A varrást kivéve képes vagyok aprólékos munkákat is megcsinálni. Apró dolgok forrasztásához is kifejezetten van türelmem.


Nem hiszek a vércsoport-diétában/jellemzésben. Sem a másféle általánosításokban. Szégyen is lenne az én koromban, ha az eddigi tapasztalatokból semmit sem tudnék leszűrni.

2012. szept. 15. 06:12
Köszi a hozzászólásokat:)
2012. szept. 14. 17:09
A viselkedési minta ugyan adott, de kellő önuralommal, önkontrollal lehet egy adott magatartási formát elsajátítani.
15. f64f0d9a69 (válaszként erre: 1. - 96586135b9)
2012. szept. 14. 14:24

Szerintem ez így nem teljesen igaz.

Már pl. többször láttam egy műsort, ahol bemutatták, hogy az ételekben lévő színezékek és adalékok hogyan változtatják meg az emberek viselkedését. Néhányan elviselhetetlenek voltak.

(Spectrumon, azt hiszem)

Az én ismereteim szerint ez jellemző az "A" vércsoportú emberekre. Indulatosak, türelmetlenek.

Saját tapasztalatom is van bőven :((

2012. szept. 14. 14:04
az tuti, h szorongásnak, meg hasonlóknak jó táptalaj egy iylen szülő..... Viszont azt nem hiszem/ nem vallom, h törvényszerűen megjelenik a szülő alkoholizmusa a gyerek személyiségében. Igaz, nme mindegy, h az alkoholtól milyen lesz az a szülő (kötözködő, verekedő, vagy békésen lefekvő). És azt se hiszem/ vallom, h egy ember, amennyiben felismeri a saját korlátait, és a miérteket, nme tud, ha igazán akar változtatni.... Ez inkább egy jó takarózó szövegnek tűnik nekem... egyzserűbb anyámat okolni a saját hülyeségem miatt, mint elismerni, h ember vagyok, így hibáim is vannak, amiken megpróbálhatok változtatni.....
13. 74f8c12b8e (válaszként erre: 12. - 96586135b9)
2012. szept. 14. 12:30
Az megint nagyon jó,ha elismeri,és változtani szeretne.Szerintem semmi akadálya,hogy leküzdje ezt,sok sikert hozzá.
12. 96586135b9 (válaszként erre: 11. - 74f8c12b8e)
2012. szept. 14. 12:22
Én is ezt javasoltam neki, mert ő is érzi, hogy ez így nem jó. Főleg, hogy szeretne gyereket is előbb- utóbb. Így jött fel a téma. Fél, hogy ha most ilyen amilyen akkor, hogyan lesz türelme egy babához?
11. 74f8c12b8e (válaszként erre: 8. - 96586135b9)
2012. szept. 14. 12:11

Ha ő nem iszik,az nagyon jó.

Önuralmat meg lehet tanulni,meg konfliktuskezelést,vagy lehet inni nyugtatóteákat.

A legtöbb ember belefut gyerekkorában valamibe,amitől károsodhat.Felnőttként fel lehet ezt ismerni,és kezelni,egy részét.

2012. szept. 14. 10:46
Nálunk hasonló helyzet uralkodott mikor kicsik voltunk öcsémmel. Mára már egyik szülő sem alkoholizál, de persze én nem felejtem el azt az időszakot. Öcsém 4 évvel fiatalabb nálam, így ő lehet nem emlékszik rá és nem befolyásolta a személyiségét. Engem biztos, hogy megváltoztatott, mert ezt látva kialakult bennem, az hogy én milyen családot szeretnék és hogy az életben nem állnék össze olyan emberrel, akinek alkohol problémái vannak. Ha később derülne ki az alkohol probléma, akkor sem maradnék sokáig az illetővel. Egy esélyt kapna arra, hogy változzon, de ha eljátsza, akkor biztos vége lenne a dolognak. Soha nem tenném ki ilyennek a gyerekeimet. Igaz még csak a huszas éveim közepén járok és messze még a gyerek kérdés, de bennem ezt a hatást érte el. Nem lettem idegesebb természet, bár az alkoholt én se kedvelem. De szerintem ez nem is olyan rossz tulajdonságom.Szóval a kérdésre a válaszom az, hogy biztosan megváltoztatja az embert egy ilyen körülmény, de nem feltétlen negatívan.
9. 96586135b9 (válaszként erre: 6. - Cel)
2012. szept. 14. 10:01
Ezt nem tudom, hogy ivott-e az anyukája mikor terhes volt...ki tudja?
2012. szept. 14. 10:00

Köszi az eddigi hozzászólásokat!


Ami azt illeti elég sok mindent mesélt a gyerekkoráról, amiket látott átélt. Nem lop, családját szereti "csak" annyi baja van, hogy hamar elveszti az önuralmát...és hamar ideges lesz. ( És kifejezetten utálja az alkoholt...sose iszik:)


Szerintem is van benne valami. Nem lehet jó, ha a kisgyerek azt látja, hogy pl. az apukája hogy veri meg az ittas anyukáját. Sosem feldi el azt mondta. De hogy is lehetne.


Csak itt motoszkál a fejemben a gondolat. Hogy mennyit árthatunk a gyerek lelkének a mi hülyeségünk miatt. Én is anya vagyok..ezért gondolkodtam el ezeken a dolgokon:(


Már csak az is nyomot hagy egy gyerekben ha anya és apa veszekszik..akkor ez mit csinálhat a lélekkel és a személyiséggel?

7. 6b006fc769 (válaszként erre: 1. - 96586135b9)
2012. szept. 14. 09:58
A gyerekek gyakorlatilag lemásolják a szülők viselkedését, ha az anyja türelmetlen, ideges volt és ivott, akkor simán lehet. Márpedig lehet, hogy az idegesség ellen ivott.
6. cel (válaszként erre: 1. - 96586135b9)
2012. szept. 14. 09:47

Amennyiben az anya a várandósága alatt is alkoholizált, nagy valószínűséggel károsodott az ismerősöd idegrendszeri még a magzati élet alatt, így valóban lehetnek idegrendszeri problémái és ezt tetézte még a gyermekkori trauma.

Sajnálom.

2012. szept. 14. 09:39

Nekem apam es nagyapam volt az (es most anyu parja) aki iszik, es hulyesegeket csinal/mond. Kiskoromban folyton ivott apu, es vegul emiatt valtak is el. Azt tudom, hogy nekem "nem izlik" az alkohol. Kerulom, nem fogyasztom es ruhellem amikor ram akarjak tukmalni a piat egy bulin. Mindig elmondom, hogy anelkul is feltudok oldodni, nincs ra szuksegem. Kicsit olyan, mintha a mai fiatalsag mar csak ugy tudna jol erezni magat, ha iszik elotte. Szerintem ez problema.


Van benne valami amit irsz kedves topiknyito, de bizonyos esetekben nem lehet arra fogni, hogy mert a szulo ezt meg azt csinalta. Peldaul:


Nem lehet magyarazat ra, hogyha az illeto bolti tolvaj. Az o dontese, felelos a tetteiert. Mi van a masik szulovel, vagy rokonokkal? Nem letezik, hogy nincs egy helyes gondolkodasu, tisztesseges csaladtag, aki a gyereken segiteni akarna. Egyszer olvastam Csernus dokitol, hogy 18 eves kor folott az ember abszolut sajat tetteiert felel. Igy szerintem kar volna hosszu eveken at a gyermekkori dolgokra fogni mindent.


Az idegesseg szerintem lehet ennek a kovetkezmenye, mert olyan idegallapotba kerult a gyermekkori elmenyek utan. Batyam is agresszivabb es gyengebb tipus, mert nem kapta meg azt a hatteret es tamogatast sem az apjatol, sem a nagyapjatol. Nem volt ferfikep.

2012. szept. 14. 09:35

Szerintem van benne valami.

Ha folyton attól kellett félnie, mikor bántják, mikor lesz az anyja ideges, folyton feszült maradhat az ember, mert beivódik belé, hogy bármikor megtámadhatják, és neki meg kell védenie magát.

2012. szept. 14. 09:34
Ismerek olyan alkoholistát, aki azzal takarózik, hogy a szülei is ittak, ezért ő ebbe nőtt bele, ...meg olyat is, aki pont ezért egy kortyot sem iszik és kiegyensúlyozott.
2012. szept. 14. 09:31
Biztosan van benne valami.
2012. szept. 14. 09:06

Szerintetek mennyire befolyásolja és hogyan alakítja az ember személyiségét, viselkedését ha pl. az ember anyukája anno alkoholista volt?


Ismerősöm azt vallja, hogy pl. ő azért lett ideges típus és türelmetlen mert anno az anyukája rengeteget ivott míg ő pici volt.


Kérek mindenkit, hogy komoly válaszokat véleményeket várok! Aki esetleg kötözködni akar az ne írjon. Köszi...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook