Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Cesar Millan - A csodálatos kutyadoki fórum

Cesar Millan - A csodálatos kutyadoki (beszélgetős fórum)


1 2 3
69. bowie (válaszként erre: 68. - 171925f409)
2013. jan. 5. 09:51
Biztos, hogy nem rontassz, csak, amit eltervezel, azt vidd véghez. Tehát negyedóra múlva ne add fel, mert akkor tudja, hogy ő a főnök.:)
2012. dec. 30. 09:42
Kutyám nagyon rángat húz ugrál és nem tudom érdemes e így kiképző nélkül kipróbálni egy két módszert nem e rontok még jobban a kutya viselkedésén
67. ivi79 (válaszként erre: 65. - Bowie)
2012. szept. 15. 09:22
igen, és egy nagy kutyás barinőm szerint iszonyat makacs, nehezen kezelhető, későn érő fajta. szal átlag kuty 1éves korára felnő, addig a beagle ezt 2évesen éri el
66. Pahet a vadász (válaszként erre: 57. - 74e6802bff)
2012. szept. 15. 09:20
megnéztem :) elrontottam pár dolgot ezek alapján :)
65. bowie
2012. szept. 15. 09:18
a beagle-k örökmozgók és játékosak azt mondják.:)
64. ivi79 (válaszként erre: 61. - Guruljka)
2012. szept. 15. 09:14

ha megnézed a képeim közt,(ottvan kiskorában meg frisskép is), inkább beagle az erős benne és csak szinre tacsis, de zömökségre meg erőre kb egy roti bújt el benne, pedig csak 15kiló 1évesen(ma van szülinapja)..bár fajtiszta beaglet nem ismerek h ö mennyire lenne erös, és ilyen örökmozgó, csak az elhizott lustaságokat látom mindenhol. pasim szerint cheagle, hát néhány képet elnézve, nem tartom kizártnak. akkorákat ugrik, mint vmi cirkuszi kutya:D

régen 14évig volt egy vad németjuhász és vmi vörös szánhúzó keveréke, ö baromi erös, de szófogadó, jó házörző, utána lett a félévesen erdöben talált szintén németjuhász(szomszédok kiengedték a nagy hóba, 3hét után a kapunál várt), ő inkább bújós szeretetéhes tipikus kidobott kutyi volt. 15évesen a kezeim közt halt meg:(

én is pumit akartam, de aztán jött füli, akit vmi kispics kapott ajándékba pasijától, de összevesztek, lepasszolta nagyanyjának aki kiengedte utcára.ismerös befogadta, de nekik volt már 2nagykuty, füli meg senkinek nem kellett, igy elhoztam én..

63. bowie (válaszként erre: 61. - Guruljka)
2012. szept. 15. 07:59

A nagyszüleimnek tacskójuk volt..anno 1980ban kapták meg az édesapámtól, akkor amikor a bátyám megszületett...tündér egy állat volt!:)) Soha senkit nem bántott, mi még akár ha ráültünk is eltűrte...nagyobb koromban felolvastam neki, ő pedig ült és hallgatta, mert tudta, hogy ezzel mekkora örömet okoz.

Azt utálta, ha a szomszédok hozzánk értek, akkor sem csinált semmit, csak ugatott, mindaddig, amíg el nem engednek minket.:) De be tudtak tőle jönni, sokakat kifejezetten kedvelt. Gondolom mindazokat, akik kölyökkora óta jártak a nagyszüleimhez. A kaját azért ki tudta nézni az ember szájából..:))) 19 évesen pusztult el...soha nem lesz többé olyan szuper kutyához szerencsém...

62. Pahet a vadász (válaszként erre: 58. - Kamillka)
2012. szept. 15. 07:42

a tér felé mindig fix pórázzal... hazafelé póráz nélkül sokszor. Az az érdekes, hogy póráz nélkül tud normálisan közlekedni. Ha póráz van rajta, akkor olyan mintha valami nagy húsos fazék vonzaná, csak megy csak megy...valamint ha a férjem is velünk van, akkor kettőnk között jön nyugisan. szóval össze vissza :D

A férjemet rajongásig szereti /engem is, de én vagyok igazán az akire hallgat/ ő kényezteti, én nevelem. A kényeztetést itt úgy kell érteni, hogy ölelgeti, nyakába ugrik, hemperegnek a földön stb :)én csak simi és kész. Különben rám se hallgatna.

61. Guruljka (válaszként erre: 49. - Ivi79)
2012. szept. 15. 05:16

Ivi79, én nagyon régóta vagyok kutyás. nagyjából 1970 óta. Minden kutyát szeretek, és megvan az a néhány fajta, akiket boldogan tartok/tartanék bármikor.

Sajnos a helyi rendelet csak kettőt enged, így pumi keverékem és komondorom van, mint számomra ideális páros.

Ezt csak azért írtam le, hogy tudd, nem a levegőbe beszélek.

Egyetlen egy kutyafajta van, amelyet soha de soha nem fogok többet tartani, és ez a tacsi. Bármilyen keverékben jelenik is meg külsőleg, a tacsi-szellem egy ici-picike gén-részletben megbújva is tud olyan önfejű, hatalomra vágyó, nagypofájú, kis piszok kutyává lenni, mint amilyen a Tied.:D

Imádom a jól nevelt tacsikat, ennek ellenére, tévedés ne essék!!! Mert van olyan ember is, aki a fentebb felsorolt tulajdonságoktól tökéletesen mentes tacsit tart. És még csak nem is mind vadász, hogy azt lehetne mondani, jól kimozogja magát a tacsija.

Egyszerűen van ilyen ember, akinek valami csoda-ereje van a tacsikhoz.

Nagy többségünk vagy elajándékozza ellenőrzötten jó helyre a kutyát, vagy eltűri, hogy a kutya határozza meg a napját és tegye el a nagymamát.

Nem tudod megnevelni, csak elszenvedni.

60. Kamillka (válaszként erre: 59. - Ivi79)
2012. szept. 15. 00:29
Nyakorvvel nem tud annyira huzni, mint hammal.
59. ivi79 (válaszként erre: 58. - Kamillka)
2012. szept. 14. 21:14
miért nem jó a hám? én is azt használok(bár nemigen sétálunk, csak ha vhova menni kell), de stabilabbnak tünik mint a sima nyakörvcsatt
58. Kamillka (válaszként erre: 56. - Pahet a vadász)
2012. szept. 14. 21:08
Mivel setaltatod? Ha flexi, akkor csereld le fix porazra es a ham sem a legjobb. Mar ez is segitseg lesz, h ne huzzon annyira.
2012. szept. 14. 17:38

Ezt a 6részes filmet ajánlom a figyelmetekbe.. durván 1 órás, magyar felirattal. Sok minden megérthető belőle Cesar módszereiről, átfonja a nevelési elveit...


[link]

56. Pahet a vadász (válaszként erre: 54. - Kamillka)
2012. szept. 14. 17:30

Mondom, semmit nem csináltam máshogy, mint szoktuk. nyáron volt otthon egy hónapot, de már velünk van több hete. Szóval ez sem lehet. Ha nagyon ki kell mennie, akkor az ajtó mindig nyitva van, kimegy. Most is így volt, ajtó nyitva, ami közvetlen az ágy mellett van... De nem kiment, hanem felment az ágyra és ott pisilt. És mondom, eddig soha ilyen nem volt! A 4 év alatt. Mikor pici volt, akkor úgy szokott rá a szobatisztaságra,/nem tudom jó módszer-e vagy sem, nekem ez vált be, hogy az ágyban aludt és tudta, hogy reggel mikor mennie kell szól, és viszem. Ez kb fél éves koráig így volt, ott aludt velem, majd rájött hogyan kell lemászni az ágyról. De azóta még ha kérjük hogy jöjjön fel, akkor sem jön. Ezt direkt próbáltuk ki. Ha feltesszük, akkor egy perc és már lent is van. Nem szeret ágyon lenni./

Az hogy nem figyelünk rá ahogy hazajövünk és amikor elmegyünk, az nem feltétlen a pisilés miatt kell... hanem mert sok esetben ő akar diktálni. Merre menjünk, rettenetesen húz, stb stb. Egy akaratos spániel :)

55. ivi79
2012. szept. 14. 17:28

beleolvastam a kutyapszichológia könyv ugrálós kutya részébe, és ott irja h a vezér ráhajtja nyakát az alárendelt tarkótájékára.. mi csomószor aludtunk így:S söt a lábamra is mindig igy ráteszi a nyakát, mintha védelmezne..

pár órája nemigazán foglalkozom vele, oylan kis depis lett. nemsokára jön haza anyám, remélem meg tudja állni h megölelgesse

54. Kamillka (válaszként erre: 51. - Pahet a vadász)
2012. szept. 14. 17:18

Marmint, h azert nem fog agyba pisilni, mert ignoraljatok mikor hazaertek? En nem hiszem, hogy fog tudni parhuzamot vonni a ketto kozott, bar hasznos lehet bevezetni, ha nem tudtok tole bemenni a hazba annyira tulzasokba esik oromeben.


Nem telefonaltal, vagy neteztel tobbet ahelyett, h mentetek volna setalni v a delutani jatekot varta esetleg? Ez nem feltetlenul annak a jele, hogy atvette a falkavezerseget. Te irtad nem, hogy most kerult vissza hozzatok? Lehet ez is kozrejatszik. sok sikert a visszaszoktatashoz! :) Esetleg ivartalanithatjatok is, ha a szukak miatt borul meg a viselkedese. Nalunk az elso tuzeles elotti idoszak volt rettenttes. Azota is gyagyas olyankor, pedig mar 3 eves. Doki szerint sajnos vannak olyan kutyak, akik ezt rosszabbul elik meg :S

53. bowie (válaszként erre: 52. - 7275fd03fa)
2012. szept. 14. 17:11
Igen, kint is várja az enyém..figyel...lassú, óvatos farkcsóválás, ha ránézek a csóválás gyorsul, ha megszólalok és hívom meg rohan.:)))) Olyan édesek!
52. 7275fd03fa (válaszként erre: 45. - Bowie)
2012. szept. 14. 17:05
Én meg arra szoktattam rá a kutyát ezzel a "nem figyelőssel", hogy nem csak azért mehetek ki az udvarra hogy vele foglalkozzak.
51. Pahet a vadász (válaszként erre: 50. - Kamillka)
2012. szept. 14. 16:47

fiú, és rengeteg tüzelő szuka van a környéken. de Semmit nem csináltam máshogy, mint szoktam. szóval ezért nem értem.

Most ez a nem figyelek rá dolog nagyon bevált. Férjem is így jön már haza és megy el itthonról. Reméljük megmarad ez a jó hatása a dolognak :)

50. Kamillka (válaszként erre: 35. - Pahet a vadász)
2012. szept. 14. 14:27
Nem fog tuzelni? Esetleg ha kan- tuzelo szuka nincs a kornyeken? Vagy pisivel buntetett:) nem figyeltel ra. Egeszsegugyioka is lehet a bepisilesnek.
49. ivi79 (válaszként erre: 44. - Pahet a vadász)
2012. szept. 14. 13:05

mi most kizártuk a konyhába(egy ráccsal, amit végre nem ugrik át mint pici korában), de órákig nyüszög..minden tiszteletem azé aki ezt birja idegekkel:D

megpróbálom ezt a hazaérek és leszarom dolgot, de nem sok reményt füzök hozzá:(

48. air (válaszként erre: 47. - Bowie)
2012. szept. 14. 12:57
...csak télen:)))
47. bowie (válaszként erre: 46. - Air)
2012. szept. 14. 12:52

Szia!

Más téma, de talán nem haragszanak meg érte. Csak egy kérdés: Szoktál még csíráztatni??

46. air (válaszként erre: 45. - Bowie)
2012. szept. 14. 12:48
XD
45. bowie
2012. szept. 14. 12:42

Az, hogy nem is figyelsz rá, amikor hazaérsz, az nagyon jó dolog. Nálam nagyon bevált!!!

Régen mindig egyből ráköszöntem, rohant, ugrott, csaholt, tökmindegy, hogy összeszőrözött, kiszakította a harisnyát, stb..és hiába szóltam rá, hiába löktem arrébb...

Aztán abban a Hallgassunk a kutyánkra című könyvben olvastam ezt és kipróbáltam. A kutya csak állt és nem értette, hogy mi van...nem jött oda se..határozottan léptem be az ajtón, és határozott léptekkel haladtam, mintha ott se lenne...aztán majd mikor már átöltöztem, akkor köszöntem neki, ő meg mint akit rakétával lőttek ki, úgy rohant örömében.:)))

Épp így érvényes, hogy ha elmegyünk sem köszönünk neki. Igaz, már kinti kutya, de ezekhez akkor is tartjuk magunkat.

44. Pahet a vadász (válaszként erre: 43. - Ivi79)
2012. szept. 14. 12:36
igen, valóban :D most ez zajlik éppen, és tudod mi az érdekes? hogy nem jön ki azóta a helyéről, mióta nem szólok hozzá.. látszik rajta hogy letargiába esett.. komolyan sajnálom... de azért na! nehogy már a kutya diktáljon... :)
43. ivi79 (válaszként erre: 42. - Pahet a vadász)
2012. szept. 14. 12:23

amit linkeltél oldal azt irja h a falkavezéri poziciod sérült ez annak a jele is lehet..

érdekes ez a falkából kizárás módszer, de kiváncsi lennék mennyire lehet ezt kivitelezni valójában. 1levél nyugtató minimum kell hozzá:D

42. Pahet a vadász (válaszként erre: 41. - Ivi79)
2012. szept. 14. 12:14
akár mikor kimehet. Most is nyitva volt az ajtó.. és nem ment.. inkább felugrott az ágyra, és oda..
41. ivi79 (válaszként erre: 39. - Pahet a vadász)
2012. szept. 14. 12:03

nem lehet h simán csak pisilnie kellett, és kertben megszokta h bármikor lehet nem kell szólni? vagy megérzett vmi más szagot rajtatok és bejelölte az ágyat h az az övé?


azt h nem foglalkozom vele mikor hazaérek próbáltam, de nehéz kikerülni, mert már az ajtórésben ott les, azonnal ugrik rám, vagy ha épp kintvan akkor ajtótól a kapuig sprintel és majd felborit, összekoszol, szétkarmol.. ezt is szó nélkül kéne tűrni vajon?

2012. szept. 14. 11:41

találtam tegnap egy jó oldalt.. nem tudom olvastátok-e:


[link]


itt elég sok mindent leírnak..


az tény, hogy elszúrtuk azt a részt, hogy mikor jövünk megyünk ő az első. Itt pedig azt írja, hogy amikor megjön valamelyikünk, akkor nem a kutyát kell köszönteni először, hanem a családot... ezt tegnap már alkalmaztuk is

és valóban a kutya kezelhetőbb volt.. stb stb.. nagyon érdekes oldal

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook