Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mennyit lehet keresni pl.németországban alapszintű munkával? fórum

Mennyit lehet keresni pl.németországban alapszintű munkával? (tudásbázis kérdés)


2012. dec. 8. 22:58
Ki tudja, hogy Németországban, Carlcheimben, a húsfeldolgozóban mennyi egy magyar fizetése, és fizetett szabadság jár-e?
2008. dec. 26. 12:23
Németországi minimálbér: 1248 Euró bruttó.
17. ad04b33206 (válaszként erre: 16. - 580dbd446c)
2008. dec. 15. 20:34
a mindennapos hasznalati cikkek olcsok...ezzel azert vitatkoznek. Ok a mosopor es az öblitö esetleg nemely takaritoszer olcsobb. A babakaja talan, de nem minden. Pl tapszer nem, mert itt nem lehet receptre iratni. es ha mar a mindennapos dolgoknal tartunk: pekaru! katasztrofalisan draga. A legolcsobb zsemle 30 cent, a legolcsobb kenyer 2,40 euro. Amugy sok ar attol is függ hogy helyileg hol van az ember. Nem csak az elvezeti cikkek dragak (bar szerintem az alkohol nem dragabb, viszont a cigi pl ketszerese az otthoninak) hanem a szolgaltatasok. Automosas pl . Mig otthon 1200-1500 forintbol total komplett mosast kapsz, itt ebböl max keziben mosod le. Vagy fodrasz. Egy nöi fodraszat (festes, mosas, vagas, szaritas) 100 euronal kezdödik. ES akkor meg eleg szar tömegfodrasznal voltal. Egy ferinak ugy 20-30 euro. A pedikür, manikür, kozmetika, szollarium es egyeb szolgaltatasokat mar nem is emlitem. ok, ez nem letkerdes de kegyetlen draga.
2008. dec. 15. 16:25
Férjem egy évig volt kint Hannoverben. Amit hazahozott az 1400euro+ itthon minimálbérre volt bejelentve és azt megkapta forintba. Amúgy a munkabérpapírján az volt rajta hogy a keresete 2600euro!!! Csak az itthoni cég jól levette ezt mindenféle költségekkel, pl ingyen szállás, de a papíron rajta volt hogy 200euro/hó, és rossz munkásszállás volt, bár máshol meg konténerekben laktak. Nem tudom, hogy a céget kiírhatom-e , inkább nem írom, de nekik itthon volt egy telephelye ahol betanította az embereket és innen küldte el őket a külföldi telephelyre. Ez napi 8-10 órás heggesztés volt, vagy betonacél hajlítás, vagyis az ezt végző gép számítógépes programozása. Viszont németországban olcsó volt a kaja, és a mindennapos használati cikkek, pl. mosópor, bébikaja...stb. és azt onnan hozta haza. Az élvezeti cikkek pl, cigi, pia az viszont többszöröse az itthoninak.
15. ad04b33206 (válaszként erre: 14. - Gjacint)
2008. dec. 15. 14:48
melyik cegnel? en meg offenauban lakom es Wimpfenben dolgozom :)
2008. dec. 14. 22:50
én most is kinnt vagyok itt melozom heilbronnba egy husgyárba! 900-1200 ig keresek plussz az otthoni minimál bér!üdv
13. ad04b33206 (válaszként erre: 12. - D9d8721118)
2008. dec. 10. 21:15

nagyon egyet ertek. Mi az hogy alapmunka?

egyaltalan nem könnyü. Rohadtul nehez papirt beszerezni. Föleg hogy tartomanyonkent mas a feltetel a munkavallalashoz. A minimalber amugy szinten nem meghatarozhato. Letezik egy olyan hogy minijob, itt nem kell adozni, nem kell semmit fizetni, de nem is kapsz erte semmi juttatast (betegbiztositas, nyugdij, stb) es ez ugy van meghatarozva hogy 400euro bazis fizetes, ami aztan lehet hogy csak 200 lehet hogy 300 de lehet hogy 150! Amugy szinte minden alapmelot, amiröl itt ti beszeltek mostansag 400 bazison hirdetik, es pl Kreis Heilbronnban nem kapsz külföldikent munkavallalasit olyan könnyen, söt nagyon is nehezen minijobra!! 60 km-rel arreb meg mar megint mas a rendszer.

Es igen, lehet hogy jol hangzik a 800 euros fizu, de egy szoba-konyha-wc-s kis lakas melegen (viz,fütes) 300 eur minimum, ha nem több, ehhez jön meg az aram, es ugye enned is kell, közlekedni is kell, stb. Szoval nem marad több mint otthon.

2008. jún. 22. 15:22

Szerintem nem olyan könnyűbekerülni ilyen "alaphelyekre".


Sokan vannak akik ilyen állás miatt mennek ki.

2008. jún. 22. 15:21
Kinek mi az alapmunka?
2008. jún. 22. 11:33
Németországban sem leányálom az élet,amióta bevezették az Eurot.korábban sokkal jobb volt a Marka. Aki 2000 Markat keresett,az most 1000 Eurot kap,de ami korábban 1 Marka volt, az most 1 Euroba kerül.Egyre többen spórolnak és discontokba járnak, ami korábban "égő" volt.A külföldieket nem veszik emberszámba a németek,általában.Csak az él meg ott külföldiként ,aki nagyon kitartó és szívós.Sokan álmodoznak arról,hogy külföldre mennek a jó kereset reményében ,de ott a mindennapokat át kell vészelni és ez a nem könnyü.1000 Euro alatt nem érdemes munkát vállalni,mert nem jön ki az ember sehogy.A másik,hogy érdemes odafigyelni a hivatalos papirokra"legalitás"ra gondoltam,mert nagyon sok és szigorú az ellenőrzés.A szerződésben leírtakat meg ritkán tartják be ,gondoltam itt a bérekre is.Úgy lehet jobban kijönni,ha valaki olcsó helyen lakik,esetleg még a kajáját is meg tudják neki oldan.Különben gyorsan elfolyik a pénz. Én ezeket már mind átéltem ,azért mondom,vigyázzatok!
9. ildicica (válaszként erre: 6. - 533bb4d1fe)
2008. jún. 22. 11:14
németből csak az a perfekt ,aki annak születik!Bocsi. Én német tanár vagyok,már csak tudom. Ilyet nem lehet állítani.
8. a7a90ace89 (válaszként erre: 4. - MelisUK)
2008. jún. 19. 05:14
Ausztráliát óvatosan kell megközelíteni. Ugyanis nehezen engednek be alkalmi munkavállalókat. Ezt onnan tudom, hogy a rokonunk itthon volt (Sydneyben lakik) és a szomszéd lény nála érdeklődött kinti munka iránt. Alapfokú angol tudás mindenképp szükséges.
2008. máj. 27. 10:23
¨hàäät az sem mindegy hogy külföldi,példàul magyar személyröl van szo vagy egy németröl.àtmeneti munkàért tuti kevesebbet kapsz,kb 200-300 euro,de ha valaki kinnt él,éàs folyamatosan dolgozik kaphat 500 -600 eurot,egyébként felmérések alapjàn egy àtlagos ember havi 600 eurot keres,egy gazdag 2000-3000 eurot.beosztàstol függ,meg iskolai végzettségtöl
2008. jan. 29. 00:26
Az én lányom gyerekekre vigyázott Kölnben,nevetséges 200 euróért,koszt és kvártélyért,plusz nyelvtanfolyamot fizettek neki.Marasztalták nagyon,úgyhogy még egy évet maradt,nyelvvizsgát tett,ezért nem bánta meg,németül perfekt.
2008. jan. 28. 16:49
A legegyszerűbb tényleg a pincér, szobalány vagy mosogatói állás.
2008. jan. 28. 16:48
Nem tudom, hogy mennyi a minimálbér Németo-ban, de meg lehet nézni neten, ha érdekel és akkor máris tudni fogod, h óránként mennyit fizetnek ezekre az állásokra. Ha sok pénzt szerentél, akkor Nagy-Britannia jobb választás lenne, de a legjobb Új-Zéland vagy Ausztrália, csak ezekre a helyekre vízum kell. És ha németül már tudsz, akkor angolul fél év alatt megtanulsz kint. Nekem is gyorsan ment:)
3. Dina2 (válaszként erre: 2. - Kismarcsi)
2008. jan. 28. 14:42
Pl.pincér, szobalány, takaritás, benzinkutas meg hasonló, esetleg fizikai munkás helyek, ahová könnyebb bekerülni
2008. jan. 28. 14:39
Mi az az alapszint?
2008. jan. 28. 14:38
Mennyit lehet keresni pl.németországban alapszintű munkával?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook