Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mosogatószer ízű edények a mosogatógépből fórum

Mosogatószer ízű edények a mosogatógépből (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
123. Sylvia81 (válaszként erre: 122. - Lillus-M)
2012. szept. 24. 19:26
Milyen gyanta? És az hol van a gépben? :o
122. Lillus-M (válaszként erre: 14. - Málnabogyó)
2012. szept. 24. 16:53
Azt mondta a szerelő nekem, hogy só mindenképpen kell. Nem a só lágyítja a vizet, hanem a gyanta. A sóra azért van szükség, hogy regenerálja a gyantát.
121. bowie
2012. szept. 20. 14:07
Küldöm őket.:))
120. M0ncsa (válaszként erre: 119. - Bowie)
2012. szept. 20. 14:04

:DDD tipikus pasi :) Megjegyzem, nekem a sajatommal mazlim van; oko-bio-kornyezetvedelem szempontjabol talan meg nalam is "rosszabb" :)


Szloveniaban lakom, raadasul falun, ugyhogy a gyogyszertar meg a nagybevasarlas ugy altalaban egy elore megtervezett projekt :) Szoval nem az van, hogy elugrom a gyogyszertarba, hanem az, hogy beulok az autoba, autozok 30 km-t, stbstb. De koszi a natrium tetraborat elnevezest, sztem ebbol mar ki lehet indulni (legkozelebbi nagybevasarlaskor :D) Sokmindent meg nem is lehet kapni itt, vagy csak netrol rendelve, meregdragan (mososzodat, peldaul).


Amugy meg, ha van vmi bevalt tisztitoszer-recepted (szappan, folyekony szappan, tisztitoszer erdekelne, meg az after shave is), kuldd el pls priviben (hogy ezzel mar ne offoljuk ezt a szegeny topikot).


Hazikeszitesu receptekrol szolo topik amugy van jonehany itt a hoxan, majd rakeresek, lehet, h ott kellene folytatni az eszmecseret :)

119. bowie (válaszként erre: 118. - M0ncsa)
2012. szept. 20. 13:25

Jó, hozzáteszem azt is, hogy ő mondjuk megveszi magának a L...ei vagy Vita..nges vacak vitaminokat is..én magamnak meg a gyereknek csíráztatok...ő viszont nem hiszi el, hogy a csírában olyan sok vitamin lenne, merthogy attól nincs rosszul..a fentebb említettektől pedig igen, rosszul van, szédül, meg zöldet pisil...mert annyira sok benne a cucc, hogy kiüti..hozzáteszem, ősztől tavaszig meg van fázva, fáj a torka, nekem meg nincsen semmi bajom.:)

Na de idén végre talán sikerült meggyőznöm..mostmár csak azon izgulok el ne kezdjen fájni a torka, nehogy megkapjam, hogy na ugye ő megmondta..:))) Azért ő szereti, hogy ilyen kis "bionőcije" van, mert ugye én itthon készítem a szappan, folyékony szappant, tisztítószereket, parfümöket, izzadásgátlót meg hát mindent, amit lehet..most épp after shave-et próbálgatok, csak nem találtam még meg a megfelelő illót hozzá, hogy az illata se legyen rossz. Szóval ő azért ezzel büszkélkedik szerencsére.

Mert te hol laksz, hogy utána kell nézni a bóraxnak? Itt a bórax port a patikában talán natrium tetraborát néven adták ide, merthogy itt nálunk, ha valaki bóraxot kér, akkor valami folyékony formáját kapják, talán izzadásgátlásra, nem tudom..szóval engem kijavított, hogy akkor nekem a nátrium tetraborát kell, ami szintén bórax..dehát akkor kérem úgy..:)))

118. M0ncsa (válaszként erre: 117. - Bowie)
2012. szept. 20. 13:11

Igy van. De erre valo a google (mert biosz-kemia szak ide vagy oda, nem tudhat az ember eppen mindent, nem?) :)


Boraxot sima lustasagbol nem adtam hozza, nincs itthon, ki kellene keresni a szloven nevet, talalni uzletet, ahol aruljak, bah. A francnak sincs kedve ezzel foglalkozni.


Nagy mennyisegben meg barmi karos lehet, meg a sima viz is :) A NaCl-bol pl. (igen, tudom, konyhaso, meg mielott valaki lenne kedves felvilagositani :D) 23 gramm egyszerre letalis dozis, most gondolj bele! Felboritja ugyanis a szervezet ionhaztartasat. Occso modja az ongyilkossagnak :D


Mas: alaposabb mustra utan arra a kovetkeztetesre jutottam, hogy nem a zsiroldassal volt a gond, hanem az egyes edenyek "muanyagsagaval". A fem- es uvegedenyeket (pedig brownie-t csinaltam, ami aztan jo zsiros) gyonyoruen elmosta. Csak a nyavalyas plasztikon maradt az a vekony matt reteg.

Meg az is gyanus, hogy az also forgokar reszben eldugulhatott, mert az "emeleten" szebben elmosogatott. Majd lecsekkolom, mi lehet a gond :)

117. bowie
2012. szept. 20. 12:56

Hát igen..mert nézd, végül is nem tudhatjuk, hogy egy bizonyos vegyület alatt mit adnak el nekünk, nem?:))


Itt van ez a bórax is...csomó helyen félnek, hogy milyen ártalmas stb....holott a popsikrémekben is van belőle..

Ráadásul utána is olvastam, mert egyből elkapott az ideg, hogy jajj az meg már milyen méreg, dirrekt mérgezik a gyerekemet a patikusok...na de kiderült, hogy ugyebár nem is mérgező, a kísérletekben állatok vettek részt, akiknek a szervezetébe olyan nagy mennyiségű bóraxot kellett juttatni töményen, hogy valamilyen káros mellékhatásról lehessen beszámolni..hogy ha annyi c vitamint bezabálok egyszerre, is megdöglök.:))) (itt nem merem már beírni se, hogy akkor most a bórax is lehet, hogy ugyanaz, mint a....:DD) Tehát ahhoz, hogy nekünk embereknek bajunk legyen tőle, kilószámra kellene töményen enni.

116. M0ncsa (válaszként erre: 115. - Bowie)
2012. szept. 20. 12:44

Igy-igy.

Amugy teljesen jokat irt, csak azt nem ertem, hogy az emberek miert nem veszik a faradsagot, hogy visszaolvassonak 4 oldalt (mert nem egy 50 oldalas topikrol van szo), mielott belevau.


Panadol es algopirin ugyanaz LOL :D Ez aranyos :)

115. bowie (válaszként erre: 110. - Guruljka)
2012. szept. 20. 12:35

Tudjuk, hogy az aszkorbinsav a C vitamin. Azért került szóba csak, mert mosogatógéphez való mosóport gyártottunk, a recept szerint citromsavval, míg Moncsa aszkorbinnal (35 fokon mosogatva).

Azt, hogy ugyanaz a citromsav meg az aszkorbinsav pedig a párom mondta, aki nem igazán dől be a gyógyszereknek, savaknak..stb..szerinte a panadol és az algopirin ugyanaz, mint ahogy tegyük fel a natrium benzoát is az, mint ami a szalicil volt..mint ahogyan a pr---ol uno ugyanaz, mint a s---allo..stb..ő úgy gondolja, hogy ilyen vegyületek eladásával csapnak be minket embereket, hogy megvegyük akkor is, ha a másikból van itthon. Mint ahogyan hiába van itthon rendes cukor..vesz az ember porcukrot is.

Ennyi volt a lényege az egésznek.:)

Egyébként úgy tudtam, hogy a c vitamin nemcsak a hőre, hanem már önmagában a levegőre is érzékeny..legalábbis anno az anyagismereti órákon ezt tanították nekem.:)

114. M0ncsa (válaszként erre: 113. - Bd55e3f068)
2012. szept. 20. 12:34
:DDDD
113. bd55e3f068 (válaszként erre: 112. - M0ncsa)
2012. szept. 20. 12:28

Az aszkorbinsav szerintem is C-vitamin, és a citromsav más ;)

Még nyomatékosítok is: szerinted nem? :D

112. M0ncsa (válaszként erre: 110. - Guruljka)
2012. szept. 20. 12:23

Neked is koszonjuk :)

Meg valaki, aki feltetlen kenyszert erez ra, hogy leirja, hogy az aszkorbinsav = C vitamin != citromsav? Hajra, hajra, most szoljatok, itt a soha vissza nem tero alkalom, hogy ne minden oldalon kulon, hanem egy oldalon tobbszor le legyen irva ugyanaz!

111. M0ncsa (válaszként erre: 109. - Bowie)
2012. szept. 20. 12:16

Ja, valoszinuleg ez a kulonbseg. En a feloras programon mosok 35 fokon. A hosszu programot csak ritkan, befottesuvegek fertotlenitesekor peldaul - amugy a rovid program eleg szokott lenni, kar az idoert, vizert es energiaert :)


Ja, a zsiros fedot eltoroltem szaraz mosogatoronggyal, es csudiszep tiszta :) Szoval az a "homaly" csak egy igazan vekony reteg volt, szora sem erdemes :)

110. Guruljka (válaszként erre: 97. - Bowie)
2012. szept. 20. 12:16

Az aszkorbinsav a C-vitamin maga. És hőre nagyon érzékeny, 60°-on már gyorsan bomlik. Ha csak egy pillanatra felforr, már vége Csökken a savanyú íze is, de ez azt is jelenti, hogy semmilyen főtt ételben nincsen C-vitamin, de a csipketeában sincs. A patikai forró italporos C-vitaminosban se sok.

A citromsav más vegyület, használják a konzerviparban is, de takarításra is kiváló. (Fugák tisztítása, asztallap, vágódeszka letörlése, a vizes rongyra vagy szivacsra szórva.) Nem hőérzékeny, de nem is vitamin, csak savanyű.

109. bowie (válaszként erre: 108. - M0ncsa)
2012. szept. 20. 12:03

Pedig tegnap íni is akartam, hogy volt 2 nagyon zsíros műanyag ételhordó fedővel benne és azokat is tökéletesen mosta el. Bár én a 3 órás programot használom 65 fokon, és a 2 órásat, ami 70 fokos olykor. Szóval itt ebben lehetnek különbségek akkor.


Mindenesetre örülök, hogy bejött!:))

108. M0ncsa
2012. szept. 20. 11:37

Nos, megvan az eredmeny :)))


Az edenyek tobbseget gyonyoruen elmosta, egyedul a nagyon zsiros muanyag fedom maradt egy kicsit "matt". Valoszinuleg a zsiroldo hatasa nem olyan jo, mint a tabie. Ettol fuggetlenul ezentul ezzel mosok, a nagyon zsirosakat meg max. leoblitem elotte, abbol ugyis keves van :)


Meg egyszer nagyon koszonom a receptet!!

107. bowie
2012. szept. 20. 11:19
erre rá is hapciztam.:))
106. M0ncsa
2012. szept. 20. 10:49
Nah, es eljott a pillanat, tesztelem a port :) Most ugrik a majom a vizbe :D
105. M0ncsa (válaszként erre: 101. - Vikibaba1)
2012. szept. 20. 08:59
Koszonjuk az elmes hozzaszolast. Sikerult bebizonyitanod, hogy nem olvastad vissza a forumot.
104. M0ncsa (válaszként erre: 99. - Málnabogyó)
2012. szept. 20. 08:58

Csakis :) Tartositas mellett antioxidans hatasa is van (nem barnul meg a befott/lekvar).

Ha jol atfozod, es az uveg teteje hermetikusan zar, evekig elall. Nekunk meg vannak tavalyelottrol lekvarjaink, semmi bajuk (kiveve, hogy meg kell enni, mert idovel veszit a minosegebol, vitaminok lebomlanak, stb.)

103. bowie (válaszként erre: 101. - Vikibaba1)
2012. szept. 19. 20:27
Nálunk aszkorbinsavat is kiadnak az egyik patikában 200 grammot. Vagy csak mert ismernek és tudják, hogy kenyérhez viszem? Mondjuk ugyanígy kapok tőlük glicerint is, ami néhány városban állítólag receptköteles..nem tudom, én 20 dkgosat szoktam venni az biztos, hogy ne kelljen minden héten járogatni.:)
2012. szept. 19. 17:43
hozza egy keves viz...teszta es kesz a mosogatoleves...ocso
2012. szept. 19. 17:23
Az aszkorbinsavat azt hiszem mindenki ismeri C vitamin néven. Patikában 10-20 g-nál többet nem nagyon adnak ki. 10g olyan 150-200 forint környékén lehet.
100. bowie (válaszként erre: 98. - M0ncsa)
2012. szept. 19. 16:54
Szerintem sem olcsó, mert 20 dkgosban szoktam azt is venni, meg most a citromasavat is úgy vettem nemrég, és úgy rémlik, hogy a citromasav olcsóbb jóval.:)
99. málnabogyó (válaszként erre: 94. - M0ncsa)
2012. szept. 19. 16:54
Befőttbe tartósítószer helyett? Citromsavat? Vagy aszkorbinsavat? Kellene indítani egy ilyen fórumot is. Jó kis háztartási és tartósítási tippek egy helyen :)
98. M0ncsa (válaszként erre: 97. - Bowie)
2012. szept. 19. 15:28

Nem ugyanaz :) Mas a keplete, molaris tomege, olvadaspontja es egyeb tulajdonsagai, stb. :)

[link] >>> C6H8O6

[link] >>> C6H8O7


Aszkorbinsavat gyogyszertarban kerdezd meg, mennyibe kerul; nekunk anyu vett egy egykilos pakkungot, es fogalmam sincs az ararol. Mondjuk nem hiszem, hogy olcsobb lenne a citromsavnal, de egy probat meger, hatha megis :)

97. bowie (válaszként erre: 96. - M0ncsa)
2012. szept. 19. 15:06

A párom szerint is lehet aszkorbinsavat is a citromsav helyett (mondjuk ő szerinte egy és ugyanaz a kettő igazából, csak más néven adják el..hát nem tudom:D), a következőt majd kipróbálom én is azzal, mert az is van itthon. Aztán, ha azzal is jó lesz, majd megnézem melyik az olcsóbb, és az lesz a befutó.:))

Köszi szépen! írd majd meg azért, hogy milyen az aszkorbinnal is.:))

96. M0ncsa (válaszként erre: 95. - Bowie)
2012. szept. 19. 13:12

A citromsav valoban baciolo, de nem azert, mert citrom-, hanem mert -sav :) A befottekbe is ezert rakjak, tartositoszer gyanant. Savanyusagokban ezt a celt szolgalja az ecet, az is sav ugyebar. Mas savakat is lehetne hasznalni, de ezek a legkevesbe egeszsegkarosito hatasuak. Azert irtam, hogy aszkorbinsavat rakunk a befottekbe, es mukodik :)


Nade, mint mondottam volt, amig nem probaltam ki, nem mondok semmit, majd beszamolok, ha "elmosogattam" :) Pont a hsz-ed elolvasasa elott kapcsoltam be a gepet, bosszankodtam is rendesen :D Most varhatok az ujabb adag koszos edenyre.


Eredmeny nagyon jol hangzik, gratulalok! Mar alig varom, hogy en is letesztelhessem :)


Tovabbi kellemes vegyszermentes babavarast ;)

95. bowie (válaszként erre: 94. - M0ncsa)
2012. szept. 19. 13:05

Igen, de a citromsav az a leírás szerint, vagyis a hozzászólásokban olvastam, hogy baciölő, és azt hivatott benne szolgálni. Ezt nem tudom mennyiben váltja ki az aszkorbinsav, én azt kenyerekbe szoktam rakni.:))


Na de a lényeg lányok! Lejárt a mosogatógép, kinyitottam, szuper!! Ugyanolyan minden, mint tablettával, nem maradt egy foltos, egy piszkos edény sem, a poharak gyönyörűek lettek. Én illót nem tettem bele,így arról nem tudok nyilatkozni. Szóval egy mosogatáshoz egy csapott evőkanálnyi szer elég, és az eredmény tényleg tökéletes lett.


és így illó nélkül egy mosogatáshoz elegendő szer 12-14 ft...:) Szóval még meg is éri jócskán.


Jah!! Meg is nyaltam egy tányért.:DD Semmit nem érzek, pedig babát várok, és most tényleg mindent egyből kiszúrok. És ahogy szagolgatom sincsen semmi de semmi szaga.

94. M0ncsa (válaszként erre: 93. - Bowie)
2012. szept. 19. 11:33

Miert ne lenne jo? Legalabb C vitamin, es nem vegyszer. A befottekbe is azt rakjuk, eddig tokeletesen bevalt.

Node, nyugtaval dicserjuk a napot, majd beszamolok :)

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook