Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhességi vészes hányás...van/volt valakinek? fórum

Terhességi vészes hányás...van/volt valakinek? (beszélgetős fórum)


1 2
2019. okt. 31. 16:33
Sziasztok! 6 hetes terhes vagyok ikrekkel. Ez az első terhességem ami lombikkal sikerült, nagy is volt a boldogság és még most is az csak beárnyékolja a " reggeli rosszullét". Ez mondjuk nálam este szokot kezdődni olyan 23-02:00 között ami olyan hajnal 04:00 ig tart. Ekkor érzem hogy nem vagyok túl jól és ki is megyek elfoglalni a fürdőszobát de semmi sem jön sehol. Álltalában 2-3 óra mire a beleim beindulnak és utánna mindenhonnan akar jönni minden EGYSZERRE.Nem vagyok alapjáraton egy erős testalkat és mindezek ellenére diétáznom is kéne az IR- m miatt de mindentől rosszul vagyok.A dokim említette a kórházat már, ha leadok 1-2 kg beutal 1 hónapra.Nem szeretnék bemenni. Ha bemennék ott tudnának segíteni a folytonos hányingeremen + gyomorégésemen? Vagy ugyan úgy meglennének a tünetek? Bármi trükk vagy praktika érdekel,ha vki tudna valamit ajánlani az ne tartsa magában. A segítséget előre is köszönöm.
2019. szept. 26. 21:12

Nekem az elsővel párszor sikerült kórházba is kerülni, infúzióra...pedig akkor csak napi 1 hányás max 2 volt.



Mostani terhességem alatt 4 is van, de úgy, hogy próbálok cselekkel visszatartani, de nem mindig jön be.

Tegnap is már aludtam mire azt vettem észre öklendezem és paff, jött is.


Nagyon gyenge vagyok.

Ha ez még folytatódik szerintem újra kórház lesz.


Megjegyzem... A környezet általában nem segít a kismamának, mert azt hiszi normális, igen egy szintig az.

48. H.ANITA77 (válaszként erre: 47. - Bridzsy001)
2019. aug. 6. 17:57

Sziiia :)))

Végül meddig voltál rosszul? Remélem minden rendben lett idővel :))

Be mentél végül a Kórházba? Vagy találtál valami házi praktikát rá?

2018. nov. 22. 21:19
Sziasztok! Látom régen volt az utolsó bejegyzés,de remélem van még itt valaki :) Hogy vagytok? Milyen volt a szülés? Szeretném én is megosztani a tapasztalataimat. 7,5 hetes terhes vagyok,kb az 5. héttől kezdődtek a rosszúlléteim és azóta csak rosszabodott. Minden nap hányok,napi 10szer kb,szinte minden kijön belőlem.Próbálom pótolni a folyadékot,de pár korty után már ki is jön.Táppénzre kellett mennem,mert már a munkámat sem tudtam ellátni. Most pihenek,alig kelek fel az ágyból,de ha mégis,azonnal émelyegni kezdek aminek szintén hányás a vége.A korházat remélem elkerülöm,de ha így folytatódik,muszáj lesz infúziózni.Egyszerűen kibírhatatlan.Olyan gyenge vagyok már,mint a harmat. :(
46. Eperbogyo (válaszként erre: 45. - Novicia)
2017. jan. 12. 14:13
Szia hogy vagy novicia? Én 7-8 hetes lehetek és vasárnap óta kezdődött a hányás. Az első terhességemnél is megküzdöttem volt kórházi infúzió minden. Most lehet hogy megint bemegyek mert 1-2 pohár víz és egy szelet kenyér marad bent naponta. Nekem főleg az a tünet hogy ki akar ugrani a szívem ver a víz majd megfagyok.levagyok gyengülve a nap 80% fekszem. Hiába vagyok már egy ilyenen túl mentálisan teljesen kivagyok nem látom a végét ennek az egésznek. Sok puszi és kitartás a sorstársaknak!
2016. dec. 1. 10:17

Sziasztok!


Én már írtam ide 4 évvel ezelőtt, a 38. hozzászólás az enyém.

Biztos bolondnak néztek, de én bevállaltam a 3. babát is. :)

Utólag már én is annak tartom magam :)


Egy pillanatig sem gondoltam, hogy ez jobb lesz, mint az előző kettő volt, számítottam rá, hogy kb. a 6. hét végén elkezdődik majd, a lányokat is erre treníroztuk, hogy ne érje őket váratlanul.

Ehhez képest már az 5. hét 5. napján elkezdődött, miután már napok óta émelyegtem.


Még csak két napja kezdődött, és azóta fekvő üzemmódban vagyok :(

Szerencsére Gábor, a férjem, mindent átvállalt, nekem csak növesztenem kell a bébit. :)


Legnagyobb problémám, hogy máris érzem, hogy nem tudok foglalkozni a lányokakkal. Nemcsak hogy nem etetem/öltöztetem/fürdetem őket, de játszani sem nagyon tudok velük.

Olgi már 5 és fél éves, Vera 3 múlt. Reméljük, jól viselik majd....


Továbbra sincs semmi konkrét dolog, ami segíthetne. Ma pl. krumplipürét eszem, és viszonylag jó. Tegnap este ittam 2 pohár jéghideg tejet - szép lassan - lefekvés előtt, az ágyban.


Aki hány, és rosszul van, továbbra is üzenem, hogy sajnálom, és hogy nincs egyedül. És hogy feküdjön le, pihenjen.

Hiába tudom, hogy egyszer vége lesz, de most borzasztó távolinak tűnik a 18-19. hét.

2016. szept. 13. 21:30

Udv mindenkinek,

De jo hogy mostansag is vannak bejegyzesek.

En kint elek Angliaban, most vagyok 11 hetes,es hapi 4-5 alkalommal hanyok, minden kijon belolem amit delutan eszek, valamint este, akkor is altalaban ures gyomorral fekszem le.

Elalvas elott egy szem negro cukorka, napkozben par korty kola ami sokat segit a nap folyaman.

Nekem ez az otodik terhessegem, ami annyit jelent van egy 4.5 eves kislanyom es volt harom vetelesem, ja es pajzsmirigyalulmukodesem is van.

A kislanyommal vegig hanytam a 9 honapot, majd csaszar utan 5 hetre epemutet lett a vege.

Kitartas mindenkinek aki hasonlo cipoben jar, nem kell feladni, mert megeri a szenvedest.

2016. aug. 4. 00:12
Persze, ez szinte alap... egy ideig.
42. nyx_
2016. aug. 3. 23:38
Én is infúziót kaptam, de nekem csak ideiglenes megoldás volt. Kaptam tápanyagot, így kevésbé voltam legyengülve.
41. Vadvirágeső (válaszként erre: 2. - Homern)
2016. aug. 3. 23:30
Van még itt valaki? Homern, megkérdezhetem ki volt a dokid? Hozzáértő orvost keresek, és nem olyat aki azt mondja az egész a fejemben van!
40. 2016
2016. jan. 4. 17:50

Tudom, hogy régi a topik, de megfogadtam, hogy megosztom a tapasztalataimat. Az elsö terhessegem alatt az elso 3 honapot vegig hanytam, ejjel, buszmegalloba, barhol, barmikor.A masodik alatt még rosszabb volt, 3 honap utan kicsit csillapodott, majd egyik nap újra ramtört, már a sima vizet is kihanytam.Néhány nap alatt eljutottam oda, hogy nem tudtam kimenni a fürdöszobáig. Kb 4-5 kilót fogytam a 3, 5 hónap alatt. Bementünk a kórházba, laposkúszásba. Azonnal infúzióra tettek, és pár óra alatt, szó szerint, kb 2-3 óra alatt megszünt a hányingerem, és soha a terhesség alatt vissza sem jött. Ami miatt leírtam, hogy azt javaslom mindenkinek, hogy ne jusson el erre a szintre, hanem jelezze az orvosának, kérdezze meg lehet-e ilyen infuziót kapni. Persze én is jeleztem, de nem vett elég komolyan, én meg nem tudtam, hogy egy ilyen rövid és egyszerü megoldás segíthetett volna.

Remélem lesz akinek segítettem :-)

39. adry06 (válaszként erre: 38. - Novicia)
2013. jan. 11. 18:01
én is ebben szenvedtem és kb 4 hónapban múlt el, mintha elvágták volna. Mondanom sem kell se inni, se enni nem tudtam csak feküdtem mint aki nagyon beteg.Nem tudom egyeseknél miért alakul ilyen szélsőségesen, valakik meg tök jól viselik a kezdetektől a végéig.
2012. dec. 14. 16:25

Sziasztok!


Én most 11 hetes terhes vagyok a második babámmal, 3 hete kezdődtek a hányások, az ágyból sem bírok kikelni. Az első gyerekünk másfél éves, vele ugyanígy volt a 7. héttől. (Egyszer-kétszer lógott a levegőben a kórház, mint ahogy most is, de eddig elkerültem.)


Az égvilágon semmi nem segített, akkor sem, most sem, csak az idő. A 19. héten éreztem először a mozgását, és pár nap alatt elmúlt az a durva hányinger, de végig hányogattam.

Most sincsenek illúzióim. :)

Azt hittem, most más lesz, de nem lett.


Nekem az az egyik legnehezebb, hogy a környezet sokszor nehezen érti meg, miért nem tudom "összeszedni magam", meg tippeket adnak, hogy csináljak valamit, stb.

És senki nem érti, hogy képtelen vagyok bármire, alapdolgok (mint zuhanyzás) is nehezemre esnek. Még ha fekve éppen nincs is hányingerem, mihelyt függőlegesbe kerülök, azonnal émelygek, és rövid időn belül hányok is...


Hát ennyi, aki hasonló cipőben jár, annak őszinte együttérzésem, sajnálom, és vigasztalja a tudat, hogy nincs egyedül.

És hogy egyszer csak vége lesz. :)

37. Szamó
2012. szept. 26. 11:10

Kár, hogy "eltünt" a fórumindító.......

Kíváncsi lennék, hogy van/nak!

Remélem minden rendben......

36. Szamó
2012. szept. 14. 08:54

Hogy vagy Adry????

Csillapodott a hányás? Voltál dokinál?

35. Szamó (válaszként erre: 34. - Living Dead)
2012. szept. 13. 07:49

Drukkolok neked, hogy ne így legyen!!!!!


A terhességnél nem a máj a probléma, hanem a hormonok és az, hogy "idegen valami" van a testünkben. Ha a tested ezt "le tudja rendezni" magával, akkor nem lesz semmi baj a májaddal!!!!!! Szerintem nincs nagy összefüggés a kettő között.... Nem mindegy, hogy a májad problémás vagy a terhességed..... Természetesen nem árt, ha ezt előre megbeszéled az orvosoddal!!

2012. szept. 12. 18:00
Jajj... ezért félek én is a gyerekvállalástól, mert én kb. 5-18 éves koromig a fél életemet végighánytam, orvostól orvosig, infúziók többtucatját megkapva. Mint kiderült, valamiféle májfunkciós problémám volt/van, de az utóbbi pár évben meg tudom előzni. Viszont nagyon tartok tőle, hogy intenzíven előjön a terhesség alatt.
33. a14deb9047 (válaszként erre: 32. - Szamó)
2012. szept. 12. 17:56

Gondolom, a régi sem...

Sokat tudnak az orvosok, de nem istenek...

ne is legyenek azok, bár a tudomány néha már feszegeti a határokat...

32. Szamó (válaszként erre: 31. - A14deb9047)
2012. szept. 12. 17:48

Én hónapokig bújtam a netet, orvostól orvosig futottam, de semmi válasz :(((

A mai orvostudomány igazából nem tud ezzel mit kezdeni :((((

31. a14deb9047 (válaszként erre: 30. - Szamó)
2012. szept. 12. 16:39
Nem tudom az okát... Bevallom, nem is néztem utána.
30. Szamó (válaszként erre: 29. - A14deb9047)
2012. szept. 12. 16:32

Igen, nekem is ezt mondták....


Csak azt nem értem, hogy nekem miért ilyen a szervezetem, hogy 3 babából 3-at "idegennek" érzett :(((

Szerencsésnek érzem magam, hogy van 2 fiacskám :)))

29. a14deb9047 (válaszként erre: 27. - Szamó)
2012. szept. 12. 15:33
Azt mondták az orvosok neki, hogy elpusztítja a baba jelenléte, mert valami miatt a szervezete testidegennek észleli... és belehalnak mindketten.
28. Szamó
2012. szept. 12. 11:31

Az a baj, hogy külföldön van olyan gyógyszer, ami megállítja a hányást és nem árt a babának, csak Magyarország nincs törzskönyvezve, így nem adható!


Amit adhatnak, az nem adható terhesség alatt. Azt mondták, hogy 1-2 nap alatt megállna a hányás, de épp a baba miatt nem adhatják. Jó mi?


Marad az infúzió, a vitaminos és szenvedés....

27. Szamó (válaszként erre: 25. - A14deb9047)
2012. szept. 12. 11:28

Mint nálam.....


Tiszta szívből sajnálom!

26. Szamó (válaszként erre: 24. - Katie_rose)
2012. szept. 12. 11:28

Igen, ésszel! A nőgyógyászom konkrétan hülyének nézett, amikor 3. alkalommal közöltem vele, hogy terhes vagyok. Mindent láttam az arcán, csak örömöt nem.... De volt aggódás, félelem, kétely.....


Úgy voltam vele, hogy ha nem adok még egy esélyt, akkor azt egész életemben bánnám! Inkább bevállaltam, hogy esetleg elveszítek még egy babád, de megpróbálom. Rosszabb lett volna úgy leélnem az életem, hogy "mi lett volna, ha....."


Igazából akkor lenne teljes a család, ha lenne egy pici lányunk is. Nagyon vágyunk rá! De már nem merem.... Nem akarom..... Nagyfiam sokszor kéri, hogy legyen még egy kislány tesója is. Még nem érti.....

2012. szept. 12. 11:27

Egy ismerősöm volt, aki kórházba került, infúzióra kötötték, de ennek ellenére is tovább hányt... mesterségesen táplálták, az is kijött belőle.

Sajnos abortusz lett a vége.

24. katie_rose (válaszként erre: 22. - Szamó)
2012. szept. 12. 11:09

Az orvosok csak ésszel gondolkoznak (és ez a dolguk). De anyaként az ember sok mindent másképp lát gondolom.

A lényeg,hogy végül "teljes" a család. :)

23. Szamó
2012. szept. 12. 11:06

A lényeg az egészben, hogy komolyan kell venni a terhességi hányást, nehogy úgy bepörögjön a dolog, hogy boruljon a máj majd a vese!


A doki dönti el, hogy kell-e infúziós pótlás. Mindenképp menj orvoshoz!!!!

22. Szamó
2012. szept. 12. 11:05
Ja, és ha a dokikra hallgatok, akkor most egy fiam van! És egyke lenne, mint én és a párom.....
21. Szamó (válaszként erre: 20. - Katie_rose)
2012. szept. 12. 11:04

Köszi a kedves szavakat!


Igencsak meg kellett küzdenünk a fiainkért, de MEGÉRTE!!!!

Párom nélkül nem ment volna..... Nagyon sokat segített!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook