Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Sterilizálás, de hogyan, mivel? fórum

Sterilizálás, de hogyan, mivel? (beszélgetős fórum)


2012. okt. 27. 16:18
Nekem a MAM termékek váltak be cumik, sterilizáló... Nagyon jó minőségű és nem drága!
24. LauraJones (válaszként erre: 23. - Tbt0801)
2012. szept. 20. 07:17

Szia! Köszönöm a tippet! Fél óráig kell főzni?

Nem hittem volna. Úgy hogy nagyon köszönöm az infokat.

2012. szept. 19. 15:55

Sziasztok!

Anyatejleadó anya voltam, így le tudom írni, hogy Náluk mi is az elvárás, hónapokig csináltam, soha semmi gond nem volt.

Az üvegeket pelusba belekötni, hogy minden a víz alatt maradjon, a vízbe egy kiskanál citromsavat, vagy kis mennyiségű citromlét kell önteni a vízkő ellen. A cuccot felforralni, majd forrástól számított 30 percig hagyni bugyogni, majd leönteni, s peluson megszárítani. Ahhoz hogy ne szaporodjanak el a bacik, ezt minden nap meg kell csinálni egyszer.

2012. szept. 12. 18:01
Nem kell nagy faxni. Csak legyen tiszta.
2012. szept. 12. 16:35
már=nap :-D
2012. szept. 12. 16:34

Hát nem tudom,igaz mindenki azt csinál amit akar és úgy ahogy akar de eleve nem kell minden már sterilizálni az üvegeket.Én nem tettem!

Amúgy meg épp nemrég főztem őket!

Nekem ez tökéletes nem tudom miért mondja más hogy macerás

2012. szept. 11. 20:18
Én a kifőzést választottam,de mikor tápszeres volt a lányom,és nagyon megszaporodtak a cumisüvegek,akkor beszereztem egy mikrós sterilizálót.4000 Ft nem nagy összeg,és szerintem nagyon megérte nemcsak árban időben is.
18. mkriszti81 (válaszként erre: 15. - Andi6020)
2012. szept. 11. 19:06
na így van, ezt még kifelejtettem :)
17. mkriszti81 (válaszként erre: 1. - LauraJones)
2012. szept. 11. 19:05

minden baba cucc bírja a 100 fokos vizet, mindre rá is van írva, hogy forró vízben főzd ki legalább 5 percig, tehát nyugodtan beleteheted a szilikonosakat is


vízkő ellen: mindig önts hozzá egy csurranásnyi ECETET, nem lesz ecet-szaguk (csak amíg forralod)


Én vettem egy külön nagy fazekat erre a célra (amiben nem főtt még semmilyen zsíros étel), és csak abban csináltam.


Még egy tipp: az apróbb tárgyakat egy textil pelenkába kösd bele (mint egy batyut), könnyebb kihalászni a vízből.

2012. szept. 11. 16:30

Nekem Aventes mikrós sterilizálóm van és Aventes cumisüvegek...semmi bajuk nincs attól h nem kifőzöm...

Amúgy meg a gumis részek már csak azért sem mennek tönkre meg nem lesz semmi bajuk meg a babának sem mert azt azért nem árt lecserélni...egy idő után elhasználódnak...

15. andi6020 (válaszként erre: 1. - LauraJones)
2012. szept. 11. 16:22

Fazék és víz.


Pár hónap, és úgyis hagyni fogod az egész sterilizálós hókamókát a fenébe.

14. lucka
2012. szept. 11. 16:18
hát szerintem ha a mikrósból kioldódik valami, az a forró víztől ugyanúgy kioldódik. De tényleg a kifőzés a legegyszerűbb, és ha teszel a vízbe egy kis citromlevet, akkor nem vízkövesedik.
2012. szept. 11. 16:18
A MAM termékek mikróban önsterilizálósak olyanokat vettem. Ami meg nem ilyen,azt ki fogom főzni.
2012. szept. 11. 16:17
nekem a mikros sterilizalo valt be. Tommee Tipee uvegeket hasznaltam,es a sterilizalom is az volt.
2012. szept. 11. 16:17
köszönöm mindenkinek :)
2012. szept. 11. 16:16

mindegyik gyereknél vettem egy kis lábost,amit csak erre használtam

esténként mosogatás közben meg is volt

pelusra borogatva szépen csepegtek

2012. szept. 11. 16:16
Nekem volt mikrós sterilizálóm, de hamar átszoktam a forró vízben való kifőzéshez. Nem ment tönkre egyik szilikon cumi se. :)
2012. szept. 11. 16:15
Nekünk mikrós volt, nem gondolom, hogy ezekből a műanyagokból már bármi is kioldódik, szerintem nem engedélyeznék őket pont erre a célra.
7. 111e183830 (válaszként erre: 5. - LauraJones)
2012. szept. 11. 16:15

üvegből aventos volt,de az olcsóbbakat is simán kifőztem

rárakható cumiból a szilikonosok mind bírják a kifőzést

ahogy cumikból is a szilikonosokat simán ki lehet főzni(mam,dm)

6. LauraJones (válaszként erre: 3. - Bd55e3f068)
2012. szept. 11. 16:13
De azt talán nem 100 fokon "főzi" ki, hanem hosszabb ideig tartja magas hőfokon, azzal sterilizál, nem?
5. LauraJones (válaszként erre: 2. - A14deb9047)
2012. szept. 11. 16:12
Igen, erre gondoltam én is, de a sógornőm azt mondja, hogy ő is próbálta, és neki tönkre mentek a cumik. :S Esetleg erre van tapasztalata valakinek? Milyet kell venni? Melyik bírja?
2012. szept. 11. 16:12

Én a micrós sterilizáló megoldást választottam, szerintem sokkal könnyebb, mint főzőcskézni.


Soha nem volt gond ebből, szép, egészséges a kislányom:-)

3. bd55e3f068 (válaszként erre: 1. - LauraJones)
2012. szept. 11. 16:11
A jó minőségű szilikon bírja a forró vizet. A mosogatógép sem tud mást, csak forró vízzel tisztítani.
2. a14deb9047 (válaszként erre: 1. - LauraJones)
2012. szept. 11. 16:10
Forró víz. Évezredeken át bevált módszer.
2012. szept. 11. 16:09

Sziasztok!

Babavárás előtt állok, és próbáltam jó módszert találni arra, hogyan lehet sterilizálni a cumisüvegeket, cumikat...

Alapvetően 3 módszert ismerek:

- forró vízben kifőzni

- mikróban gőzzel, vagy elektromos kütyüben gőzzel sterilizálni

- folyadékkal sterilizálni


Az utolsót a férjemmel mindjárt el is vetettük, mert, hogy az vegyszer, nem jó.

A mikróban a műanyagból kioldódnak mindenféle vegyi cuccok, ezt ezért vetettük el.

És végül maradt a kifőzés, ami először azért volt necces, mert a kemény víztől hamar elvízkövesedik a dolog, és utóbb pedig azért vetettük el, mert az új szilikon és egyéb anyagú cumik tönkre mennek, kinyúlnak a hőtől.


Most akkor mi a jó megoldás??? Van még valami esetleg, amit kihagytam volna?


Gondoltunk arra, hogy a mosogatógépen van sterilizáló "funkció". Szerintetek ez biztonsággal használható???

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook