Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hány hónapos kortól kaphat tejtermékeket a baba? fórum

Hány hónapos kortól kaphat tejtermékeket a baba? (tudásbázis kérdés)


1 2
2012. szept. 18. 23:59

Sziasztok!


A babának 9 hónapos kortól adható joghurt.


Tej, tejdesszertek,saj, 12 hónapos kortól adható

43. e32d76b828 (válaszként erre: 42. - Egypt)
2012. szept. 17. 17:50
igen,en is valaszkent az "es?"re gondoltam...Piri allergia is kialakulhat ha nem vigyazol,nos erted-e mar...nem kell ehhez allergeeeeologus...kis biosz no meg logika ennyi
42. egypt (válaszként erre: 41. - E32d76b828)
2012. szept. 16. 21:11
És?
41. e32d76b828 (válaszként erre: 40. - Egypt)
2012. szept. 16. 21:05
ezt nem vitatja senki de ha tehetne erte arra mar nem sokan hajlandoak...a szenny mindenutt ott van az olcso elelmiszertol a ruhazatig,hasznalati eszkozokben nem ragoznam...nos nincs kifogasom mert ralatasod van eme dolgokra de vajh Pl Te kikoltoznel egy TV nelkuli erdoszelre ahova a madar sem jar...fat vagnal,kerteszkednel,allatokat nevelnel,forrasvizet hasznalnal ha a gyermeked hasonlo cipoben jarna?NOS?nem tenned meg...a kenyelmesseget valasztanad a velejaro rakfenekkel egyetemben...tevednek?
40. egypt (válaszként erre: 39. - E32d76b828)
2012. szept. 16. 14:56

Ha módodban áll, kérdezz meg egy allergológust az allergia okairól és kialakulásáról, el fogja magyarázni, miért lett olyan gyakori manapság. A környezetszennyezés a fő oka a kialakulásának, ugyanis a pollenek természetes anyagok, de a szennyező anyagokhoz kapcsolódva megváltozik a szerkezetük, és ez vált ki allergiás reakciót.

A gyermek immunrendszerének erőssége alapvetően genetika, szerencse kérdése. Akinek erős van, kibír mindent, másnál jobban kell figyelni.

2012. szept. 15. 16:58
bocsanat h beleszolok de volna egy keresem...ha modotokban all...prsze sajna mar nem mindenki teheti meg...kerdezzetek ra Nagyszuleiteknel millen allegoriat ismertek fiatal eveikben...asszem csak csovalni fogjak a fejuket...vagy...nem ertunk ra effelere valaszt kaptok...so so az en velmenyem az ha egy par gyermeket vallal oda kell figyelni a taplalkozasra mert amit eszel olyanna valsz...a gyermek imunrendszerenek alap-pillereit a szulok,nagyszulok addigi eletvitele nagymertekben befolyasolja..."mint ez koztudott"de sajnos nem felfogott es megertett
2012. szept. 15. 14:30
Legjobb-állítólag-, ha 1 éves koráig nem találkozik vele, így kisebb az allergia kockázata Genetika válogatja.....
37. Nagynéedina (válaszként erre: 35. - Egypt)
2012. szept. 13. 22:50
Hát nekem a gyerekorvos sem ellenkezett, hogy 10 hónaposan ne adjam neki :) De nyilván azért is írtam, hogy soha nem fog megegyezni a két oldal. Szerintem mindenki a saját belátása szerint döntsön, és a fő, hogy tiszteletben tartjuk a másik véleményét. :)
36. 447396604e (válaszként erre: 34. - Egypt)
2012. szept. 13. 16:20
lehet
35. egypt (válaszként erre: 32. - Nagynéedina)
2012. szept. 13. 16:08
Attól függ, miről van szó, nem véletlenül van annyi kísérlet és megfigyelés ezzel kapcsolatban. Bizonyos dolgokat be kell vezetni már egy éves kor előtt, másokkal meg akár 2 éves korig is tanácsos várni (a tej pl. pont ilyen).
34. egypt (válaszként erre: 33. - 447396604e)
2012. szept. 13. 16:07
Ezzel csak az a gond, hogy sosem tudni előre, a gyerek mit hogyan tolerál akkor sem, ha a családban nincs allergiás. Nem ismerhetjük a gyerekünket ilyen szempontból.
33. 447396604e (válaszként erre: 32. - Nagynéedina)
2012. szept. 13. 15:16
szerintem egyénfüggő. így nem adok igazat senkinek. akinek a családjában van hajlam allergiára, az ne adjon, csak később. akinek nincs hajlam az adjon előbb. ennyi. mindenkinek magának kell ismernie a saját gyerekét.
2012. szept. 13. 15:01
Azt hiszem sosem lesz egyetértés a két tábor között. De pl. én is hallottam, hogy ha minél tovább húzódik a bevezetés, mondjuk 1 éves kor után, a gyerek szervezete annál inkább vált ki rá allergiás reakciókat, hiszen nem ismerte meg időben ezeket a dolgokat. Anyósom mind a 3 gyerekét 1 hetes korától fele-fele tehéntejjel etette, de soha egyik sem lett allergiás.
31. youlcsi (válaszként erre: 30. - Egypt)
2012. szept. 12. 20:54

jó... ne ragozzuk túl... nem értünk egyet, ahogy ezek szerint a gyerekorvosaink sem.


ne igazolja az idő, hogy bmelyik is tévedett!

30. egypt (válaszként erre: 28. - Youlcsi)
2012. szept. 12. 14:39

Pont ez lenne a cél, hogy aki hajlamos az allergiára, annál ne alakuljon ki. Ugyanis a hajlam nem azt jelenti, hogy mindenképp allergiás lesz, csak azt, hogy nagyobb rá az esélye, pláne ha nem figyelnek oda a hozzátáplálásnál.

A táp tehéntej alapú, de más formában van benne a fehérje, nem úgy, mint a rendes tehéntejben. Tápból sem véletlenül van HA-s.

29. egypt (válaszként erre: 27. - Youlcsi)
2012. szept. 12. 14:37
Ez a gluténre vonatkozik csak, ráadásul arra sem 4 hótól, ezt sokan cáfolják, csak 6-tól.
28. youlcsi (válaszként erre: 27. - Youlcsi)
2012. szept. 12. 13:23

ja, és már folynak arról a tanulmányok, hogy a tehéntejjel való minél korábbi találkozás (első pár hétig ismertetve 1-1 korty, utána tartva, hogy 5-6-8 hós korig nincs tejszármazék) mellett kisebb az intolerancia kialakulásának az esélye.


mondjuk azért ezt is túlzásnak tartom, de hát had kísérletezzenek az amerikaiak.


ha pedig a gyerek hajlamos az allergiára, mert ezt "hozta" otthonról, akkor úgyis allergiás lesz. a tápi is tehéntej alapú.

27. youlcsi (válaszként erre: 24. - Egypt)
2012. szept. 12. 13:18

nem a gyártóknak hiszek... de pl a glutént sem véletlen kell 4-7 hó között bevezetni... van olyan elmélet is, miszerint minél később találkozol vele, annál nagyobb a rizikó az érzékenységre.


egyébiránt 13 hós koráig szoptattam a gyereket... és mindig beszéltem védőnővel, orvossal... a 3hósan kezdett hozzátáplálást is megbeszéltük, és az orvos is helyeselte.

26. e32d76b828 (válaszként erre: 25. - Egypt)
2012. szept. 12. 09:05
hát ja a felmenök életvitelét is szem elött kell tartani ez biztos..az anno városlakó dédi ukje valszínű mindenféle allegoriát kap majd a tejtől...ebben nincs vita de a vidékhez és dologhoz szokott családdal nem lehet gond ha-csak a nagypapa nem vitte túlzásba a Rezegalic és kene haználatát mint a gyümölcsösben mint a keccóban...sajnálatos mert nem mindenkinek adatott meg az egészséges egészség ezzel 1e-t értek
25. egypt (válaszként erre: 22. - E32d76b828)
2012. szept. 11. 23:51

Ha masszív a szervezete, nem lesz baja tőle, ha viszont nem olyan szerencsés, akkor kórházban köt ki fehérjeallergia miatt, mint az én férjem egyévesen. Felnőtt korában meg számtalanféle allergiával küszködik, étel- és pollen egyaránt.

Én is kaptam hamar tehéntejet meg mindenféle cuccot, meg is lett az eredménye, egész nyáron fújom az orrom és tüsszögök.

24. egypt (válaszként erre: 20. - Youlcsi)
2012. szept. 11. 23:47

Ha gondolod, nyugodtan higgy inkább a bébikajagyártóknak, ha te őket megbízhatóbbnak tartod.

Nálunk szinte mindenki allergiás a családban, kínlódunk vele eleget, a gyerekeimnek ezt nem kívánom. Attól biztos nem lesz bajuk, ha a rizikós ételeket később vezetjük be, míg ha túl hamar, attól ugyancsak lehet, én pedig ha a gyerekemről van szó, nem kockáztatok.

23. egypt (válaszként erre: 19. - 342bae44d8)
2012. szept. 11. 23:45
A zsírban oldódók biztosan.
2012. szept. 11. 22:43
Hha hozzajutnal valoban tejtermekhez...a kerdes jo!az anyatej utan a leges legjobb amit tehetsz a gyermekedert...en 3 honap utan bevezeteskor vizzel higitottam picit a nyers tehentejet...eredmeny? nem ismertuk a gyermek-orvost es a felnott rendeleseket is kihagytuk.
21. Nagynéedina (válaszként erre: 2. - 342bae44d8)
2012. szept. 11. 22:11
Szia! Az én lányom 6 hónaposan kezdte krémtúróval és utána mentek a joghurtok is, minden. Semmi baja nem lett. Tápszeres volt, és 10 hónapos korától már a tápszert is tejjel váltottuk ki. Egyébként ahány embert kérdezel mindenki mást fog mondani :)
20. youlcsi (válaszként erre: 17. - Egypt)
2012. szept. 11. 21:26
az jó, ha az orvosnak hiszel... csak az orvos 10 éve még mást mondott, és 5 év múlva megint mást fog mondani...
19. 342bae44d8 (válaszként erre: 17. - Egypt)
2012. szept. 11. 18:11
akkor milyen vitamin marad benne?
18. Vortexia (válaszként erre: 16. - 342bae44d8)
2012. szept. 11. 16:45
hőkezeléssel tartósítják :)
17. egypt (válaszként erre: 16. - 342bae44d8)
2012. szept. 11. 15:27

Nem mérvadó, hogy a bébikajákban mi van, sajnos sok dolgot beletesznek már nagyon korán, ami nem ajánlott, én az orvosoknak jobban hiszek, mint a bébiételgyártóknak.

Azért állnak el olyan soká, mert magas hőfokon kezelik, így tartósítják. Ez bevett eljárás, semmiféle tartósítószer nem kell hozzá.

2012. szept. 11. 15:12

köszönöm

csak azt nem tudom, hogy a bébiételekbe miért teszik bele, már van pl málnás is 4 hótól, joghurtos, tejszínes is

meg egy dolgot nem értek: mi a csodától áll el a bébiétel, bár légmentesen, de fénytől nem védve 2 évig???????? hússal, hallal vagy annélkül, ha nincs benne tartósítószer

nekem ez nevetséges

még fagyasztva is 6 hót javasolnak a húsra

szerintetek?

2012. szept. 11. 14:17

ahogy Anika70 mondja...


az egy dolog, h az üvegesekben mik vannak, attól még hülyeség olyan korán adni!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook