Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kinek mi vált be altatáskor? fórum

Kinek mi vált be altatáskor? (beszélgetős fórum)


1 2
37. manita1111 (válaszként erre: 11. - Mimi mami)
2012. szept. 14. 23:41

Hali!


Engem is hátsimizéssel altattak kiskoromban és annyira bevált, hogy a mai napig megkérem rá az apukámat ha ott vagyok.

Ja, 32 éves vagyok.............

36. Kukacc (válaszként erre: 35. - Yankees)
2012. szept. 11. 12:01

Igen, én is észrevettem már.

Meg van, amikor álmában hüppög, meg szipog, nyöszörög. Ez szerintem biztos, hogy a rémálmoktól van.

2012. szept. 11. 11:55

valahol azt olvastam, hogy csak 2 éves koruktól álmodnak, ekkor jönnek majd a rémálmos időszakok.

De nekem meggyőződésem, hogy már most is álmodnak, mert a kisfiamnál is, ha napközben nagyon megijed valamitől (pl. amikor legelőször látta/hallotta a robotgépet) akkor tuti, hogy felsír éjszaka. 10 hónapos

34. Kukacc
2012. szept. 11. 07:37

Jó reggelt!

Ismét nehéz éjjelünk volt, bár jobb, mint az utóbbi napokban.

Sokszor vissza tudtam altatni a saját ágyában is, mert simiztem, vagy az arcomat odatettem a kiságyhoz, hogy meg tudja fogni.

2-szer szopiztattam.


Azért kérdeztem, álmodnak-e, mert talán rosszat álmodik, azért sír ilyen sűrűn fel. Vagy ez butaság?

2012. szept. 10. 22:23
Nekem meggyozodesem, hogy almodnak, igen!!!
32. Kukacc (válaszként erre: 31. - Cooltim)
2012. szept. 10. 21:18

:)

Így van.

Most változtattam kicsit, mert a kiságy oldalsó rácsát kivettem és a Mi ágyunk mellé toltam közvetlenül az Övét. Nemrégen elaludt, és csak letettem a kiságyába, így, ha megriad, vagy felsír, ugyanúgy meg tudom vigasztalni, mint amikor köztünk alszik.

Álmodnak egyébként a babák??Az ilyen korú babákra gondolok :)

31. cooltim (válaszként erre: 30. - Kukacc)
2012. szept. 10. 20:13

Azert ez nalunk csak kb. fel eve van igy. Es mar 3 eves... :-)

Szoval, marad a turelem!!!

30. Kukacc (válaszként erre: 26. - Cooltim)
2012. szept. 10. 19:50

Köszi Neked is!

Picit irigyellek, az éjjel 1-szeri keléssel kiegyeznék én is :)

29. Kukacc (válaszként erre: 25. - Pan Dóra)
2012. szept. 10. 19:48

Uh, nem lehetett könnyű 2 babával...


Én is próbáltam közénk venni, de az sem jött be.

Azért kérdeztem, nem tud-e valaki valamit, amit esetleg nem próbáltam.


Köszi :)

Nem lettem okosabb, de jó azért tudni, hogy egyszer ennek is vége lesz :D

28. Kukacc (válaszként erre: 27. - Fzsuzsa76)
2012. szept. 10. 19:47

Köszönöm, hogy megosztottad a tapasztalatodat, akkor nincs más hátra, mint tényleg ki kell bírni.

:)

Csak olyan rossz érzés, mert amikor ennyire felsír, mindig félek, hogy valami baja van, fáj valamije, vagy ilyesmi....

27. fzsuzsa76 (válaszként erre: 24. - Kukacc)
2012. szept. 10. 15:31
Szia.Velünk ugyanez volt a szitu.A hálónkban az ágyunk mellett volt a kiságya és ott aludt a kislánykám.Első pillanattól kezdve nagyon jól aludt, nem kellett altatni, csak ritkán, ha beteg volt, vagy foga jött.Baba kiságyba be, cumi be és már aludt.Aztán egyszer csak jött egy olyan időszak, h a kiságyba sem lehetett befektetni, mert megfeszítette magát és üvöltött.Hosszas ringatás, altatás, éjszakai többszöri ébredés, sírás, stb.Sajnálom, h nem tudok vlami jobbat mondani, de valóban ki kell bírni és túlélni:-( Mert nálunk is ahogy jött, úgy elmúlt a probléma.Állítólag valami fejlődési ugráson (?) esett átt, és arra reagált így.Sajnos nem emlékszem pontosan meddig tartott, mert már 5 éve volt:-)
2012. szept. 10. 15:22

Az en lanykam most 3 eves. Nalunk 3 honapos koraig az olben elalvas jott be, aztan kapott cumit es elaludt nyugiban az agyikojaban szepen. Aztan jottek a fogacskak es ejjel tobbszor ebredt! Marha faradt voltam en is. Kentem az inyet, massziroztam. Aztan azota sem alussza at az ejzakat sajnos! :-( legalabb egyszer ebred meg. Sajnos ez sok esetben gyerekfuggo! En mar hozza szoktam, h ejjel jelenesem van egyszer!

Igazan jo tanacsot en sem tudok adni. :-(

Kitartas!!!

25. Pan Dóra (válaszként erre: 12. - Kukacc)
2012. szept. 10. 14:55

Ki kell bírni :))) Igaz, én is belerokkantam egy időre, de túléltem. Sovány vigasz, igaz?! :)


Egyébként én megpróbáltam magam mellé venni, akkor nyugi is lett volna, csakhogy az ikertesója azonnal felébredt és ordított, ha a húgát kivettem a kiságyból :(((

Na, ma tőlem nem lettél okosabb :)))

24. Kukacc
2012. szept. 10. 14:04

8 foga jött ki eddig. Az összes metsző kinn van, most nem látom, hogy jönne foga.

Tudom, hogy nem éhes éjjel, csak általában a cici az, amire azonnal megnyugszik...Bár mint írtam is, mostanában arra sem.

Azért nem értem, mert az elalvással eddig nem volt sosem gond. Letettem a kiságyban, zenélő forgó bekapcsol, cumi bead, és aludt.

Most viszont nemhogy nem alszik el benne, üvölt, ha beteszem. Ha mélyen alszik és úgy teszem le, tuti, 25-30 percen belül felébred és nem nyugszik meg, míg magamhoz nem veszem.

Aludhatna köztünk is, Férjemet sem zavarná, és persze engem sem, viszont így reggelente alig tudunk kikelni az ágyból, főleg, hogy jobbra-balra, össze-vissza forgolódik, az ágy utolsó négyzetcentijét is körbejárja.


Emiatt kértem tanácsot, nem azért, mert felébred éjjel, nem várom el, hogy átaludja az éjszakát.

Csak nem vagyok benne biztos, hogy ez "majd kinövi, ki kell bírni" szituáció.

2012. szept. 10. 13:18
Fogzás? Nem lehet, hogy fáj az ínye?? Gondolom már erre is gondoltál. Nálunk akkor volt ilyen felébredés ha a foga jött%jön. Mi ilyenkor adunk neki kúpot és úgy tudott aludni. Itt arról is szó van, hogy mind2-en hulla fáradtak vagytok már:(((
2012. szept. 10. 13:17
fogakkal hogyan álltok egyébként?
2012. szept. 10. 13:15

a párom egy darabig az etetőszékben furikázta, erre lazult le napközben:)))

mostanság sétálgatok vele kicsit, ha már látom, hogy csetlik-botlik, és kezd nyügi lenni, esetleg leülök vele a babzsákfotelbe és kap cumit, ilyenkor párszor kuksol, hogy mit csinálok, felnéz, de mivel be van csukva a szemem és így uncsi vagyok, elpilled, utána berakom az ágyába.

az esti elalvással nincs, nem volt gondunk. kopp-kopp-kopp

20. secret! (válaszként erre: 17. - Kukacc)
2012. szept. 10. 13:09
Mert nem azért sír, mert éhes, ne mindig a kajára gondolj, ha sír. Más probléma is lehet.
19. Kukacc (válaszként erre: 15. - Secret!)
2012. szept. 10. 13:08

Szia :)

Mi saját szobát nem tudtunk hazaérkezésekor biztosítani, most van félkész állapotban. Így most mi kiköltöztünk a nappaliba, ő maradt a mi hálónkban, de már kiköltözött utánunk....

Napirendünk van, de nem ragaszkodom túlzottan hozzá.

18. Kukacc (válaszként erre: 10. - Cippora)
2012. szept. 10. 13:07

Csak nagyon ritkán kapja be a cumit.

Cumisüveget nem ismeri, így nem tudok vizet/teát adni neki, mert ezeket csak pohárból issza.

17. Kukacc (válaszként erre: 11. - Mimi mami)
2012. szept. 10. 13:06

Ezt még nem próbáltam, de azt hiszem, kipróbálom, hátha beválik. :)


Az a legnagyobb gond, hogy ha mellettünk/köztünk alszik, akkor is felsír félóránként és sokszor azt sem tudom, mit csináljak, mert se cicin, se cumival nem akar megnyugodni.

16. Kukacc (válaszként erre: 6. - Dominós)
2012. szept. 10. 13:04

Köszi a tanácsot.

Passzolom.

2012. szept. 10. 13:04
Hazaérkezéstől saját szoba, egyedül alvás, betartott napirend, és kész. 2 hónapos korától átalussza az éjszakát, kivéve ha nagyon éhes. Napközben ha akar és fáradt alszik, ha nem, akkor nem. Nekem mindegy, ő érzi, mikor kell alvás. Nem erőltetem a katonás rendet, boldog, kiegyensúlyozott baba.
14. Kukacc (válaszként erre: 9. - Basset)
2012. szept. 10. 13:04

Köszönöm szépen :)

Mikor kisebb volt, én is bebugyoltáltam, és bevált, most azonban az a helyzet, hogy már áll, és kapaszkodva jár, így 1 perc alatt behergeli magát, ha nem tud szabadon mozogni :)

2012. szept. 10. 13:02

most épp semmi.... :D

dél óta próbálom altatni,de lázad... :D

27 hónapos... :D

12. Kukacc (válaszként erre: 7. - Pan Dóra)
2012. szept. 10. 13:02

Nem az éjszaka átalvásáról van szó,hanem arról, hogy ne félóránként ébredjen.

És igen, azért vagyok gyesen, ezzel semmi gondom nincs.

Egyéb tanács? :)

11. mimi mami (válaszként erre: 1. - Kukacc)
2012. szept. 10. 12:26

Szia/ Leírom nekem mi vált be!


12 hós a lánykám, és hetek alatt alakult ki ez az altatási módszerem:)

Mikor már olyan fáradt, hogy ásítozik, meg a feje a vállamon van akkor kicsit ringatom és éneklek neki, vagy a hátát simizem. MIkor érzem, hogy ellazult, akkor leteszem az ágyába. És lefekszem mellé.

Persze ő először nézegeti, hogy ott vagyok-e még. Ezt megcsinálja párszor és alszik is. De van, hogy simiznem kell az arcát vagy a hátát.

De így is van hogy 15-20 perc kell ahhoz, hogy elaludjon.

Remélem tudtam segíteni és kitartás!!


Ja és ennek a módszernek az még az előnye, hogy van olyan, hogy hamarabb elalszom mint ő:))))))

2012. szept. 10. 11:36
Cumi?
2012. szept. 10. 11:14

Szia!


Én is olvastam a Sutyorgót, nekem sem jött be a letesz-felvesz, de ugyanott olvastam arról, hogy egy viszonlag nagy lepedőfélébe belecsavarta a gyereket, mint egy kis gubóba. Nekem ez bejött, igazából mindkét gyereknél. Becsavartam a babát, így nem tudott kapálózni, kicsit ringattam, mikor megnyugodott, letettem, még kicsit ott voltam az ágya mellett és kijöttem. Ritkán nem aludt el. A fiam az szinte végig becsavarva maradt, a lányom mindig hamar kifészkelődte magát, de ő is elaludt általában. Nekem bejött ez a módszer, meg lehet esetleg próbálni.

2012. szept. 10. 11:07
Az én kisfiam 9 éves. Amikor megszületett sokáig első gyerek révén csak kézben aludt el, ringatva, ez sajnos kb. 1 éves koráig ment így. ( utólag belegondolva mi rontottuk el) aztán jött a kiságyban alvás de mellette kellett maradni, és kb olyan 1,5 éves kora óta alszik egyedül. Igaz azt is hozzá kell tennem, hogy rettentő hasfájós volt 3 hónapos koráig, így maradt a ringatás, kézben altatás. De hála isten sikerült 1,5 éves korára elérni, hogy magától, egyedül aludjon el, sok türelem, küzdelem árán! :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook