Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Zsíroskenyér zabálók fórum

Zsíroskenyér zabálók (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Zsíroskenyér zabálók

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
862. b3edc666c5 (válaszként erre: 861. - Banyaci)
2013. márc. 14. 22:22
:(((
861. Banyaci
2013. márc. 13. 18:17
A cikkben említett habókos öreget nerég holtan találták egy közeli tóban. A szóbeszéd szerint megölték.
860. Banyaci
2012. szept. 27. 21:49
Na igen. A munkahelyem kisz titkára lett a helyi pityesz elnöke a rendszer váltás után. Előtte pár hónappal még javában szervezte az ifjú gárdát. Ám ez már tényleg politika, be is fejeztem.
859. titzi (válaszként erre: 838. - 549be03e80)
2012. szept. 27. 18:50

ugyanazok fiai,unokai vannak most is

nem sokat változott

858. Gavrilo1 (válaszként erre: 857. - 549be03e80)
2012. szept. 27. 07:05
Azért ez sem igaz. Nézz szét az egyházak között, hol melyik legális vcagy illegális- és elvileg mindegyik országban ugyanaz a rendszer.
857. 549be03e80 (válaszként erre: 851. - Gavrilo1)
2012. szept. 26. 23:47
Az ami akkor illegalis volt,ma elismert es EGYHAZ.Ami ma illegalis az valoban illegalis:)Kulonbseg van a rendszerekben!:)
856. Banyaci (válaszként erre: 855. - A0c1361e44)
2012. szept. 26. 14:11
Nem anyummal volt baj valójában. Hanem azzal, hogyha valakimásképp gondolkodott azt ki kellet vetni a társadalomból. Nem anyu tehetett arról, hogy a környezete nem tudta elfogadni a kereszténységét. Apám egyébként egészen addig rendszer ellenes volt, míg kellemetlenné nem vált. Átélt egy sortüzet 56-ban. 18 évesen csak rosszkor volt rossz helyen. Volt ismerőse aki ott maradt. Pár évre rá ismerkedtek meg anyuval.
855. a0c1361e44 (válaszként erre: 854. - Banyaci)
2012. szept. 26. 13:52

Ez most is meg van, de most nem fogjuk a rendszerre.

Ugyan úgy megbélyegeznek gyerekeket, ahogy a fórumból is kiderül, bár én ezt sem hiszem annyira, mármint azt, hogy azért nem kap jó jegyet a gyerek, mert szegényebb a többinél. Főleg azért sem, amit látok, hogy ha kell, ha nem segítségre szólítják fel az embereket.


És most akkor szerinted tényleg anyukáddal volt a baj? Írásodból az derül ki számomra, hogy őt hibáztatod mindenért, bár lehet félre értem. Ha így van, elnézést! Tényleg nem boncolgatni akarom az életedet, csak számomra ez annyira hihetetlen, hiszen a környezetemben senkit nem ért sosem atrocitás, pedig elég vegyes volt a társaság (osztálytársak, kollégák, ismerősök, szomszédok, stb.).

854. Banyaci (válaszként erre: 853. - A0c1361e44)
2012. szept. 26. 13:37
Az a baj, hogy túl hosszú a történet és nagyon nehéz rendesen leírni. Én ezeket nem gondolom, hanem utána néztem. Így már nincs mibe belegondolnom. Sajnos apámat tényleg anyám miatt minősítették vissza. Művezetőként még nem ivott, csak amikor áthelyezték kezdett eljárni munka után. Akkor sem volt állandóan részeg. Na de mindegy is, már amúgy sem számít. Hidd el, sokáig kényelmesebb volt azt hinnem, hogy anyámnak más betegsége volt és minden csak rosszindulatú pletyka. Sajnos a munkatársai és a volt főnökei a rendszerváltás után sokat meséltek. Valamiért anyám útban volt. Sajnos a nagynéném férjét is bebörtönözték. Baptista lelkészként nem volt hajlandó jelenteni. Azt is csak én szeretném hinni, hogy az iskolában a tanár nem akarta engedni, hogy úttörőnek avassanak, mert anyám kapitalista csőcselék. A nővéremet megbéjegezték. Én végig szenvedtem az alsó tagozatos éveket emellett a tanár mellett. Ötödik félévkor költöztünk, másik iskolába kerültem. Félév előtt 18 egyessel indított útnak az előző iskola és olyan jellemzést adtak rólam, hogy az új iskolában a tanárok tartottak tőlem. Az én gyerekeim is már idejárnak. A volt tanáraim ma sem értik, hogy visszahúzódó csendes gyerekként, hogyan kaphattam ilyen jellemzést. A tanulmányi eredményem is jelentősen jobbak voltak. Alsóban a kettes volt nálam a jó jegy. A tanárom azt mondta, hogy nagymamámra való tekintettel enged csak át negyedikbe.
853. a0c1361e44 (válaszként erre: 852. - Banyaci)
2012. szept. 26. 13:06

Néhány éve kérik a beleegyezését a betegnek és hidd el, ugyan úgy kezelik, ha bekerül a kórházba, ahogy régen.

A sokkolás egy régi kezelési módszer volt. Szerintem az összes neurológián lévő betegen alkalmazták, függetlenül a hovatartozásától.


Ha te ezt akarod hinni legyen. Engem nem zavar! De szerintem belegondolhatnál a dolgokba.

Nem hinném, hogy apukádat azért minősítették vissza mert a felesége ilyen volt, hiszen azt gondolom, hogy tudták mitől olyan a felesége, hanem az ital miatt. Egy állandóan részeg ember nem tud egy csapatot vezetni, hiszen egy idő után saját magáért nem tud felelősséget vállalni.


Persze nem ők intézték a nyugdíjazást, hanem a dokik, de kérdem én, egy agyon sokkolt, begyógyszerezett, idegbetegnek titulált ember mire képes?


Foghatjuk a rendszerre felőlem, ha téged ez megnyugtat, de nekem más a véleményem...

852. Banyaci
2012. szept. 26. 12:59
Nem igazán. Mert ma, ha kérem sem fogják sokkolni a páromat a saját bele egyezése nélkül. Nagyanyámnak a párt volt a legfontosabb. A munkahelyéhet meg pláne nem volt köze a családjának. Apám egy tényleg kegyetlen ember aki művezetőből kismunkás lett mert a feleségét nem bírta jobb belátásra bírni. Talán anyám volt az egyetlen akit úgy nyugdíjaztak ki harmincöt évesen, hogy nem kérte. Ezt nem apámék intézték. Többé nem dolgozhatott ápolónőként.
851. Gavrilo1 (válaszként erre: 844. - 549be03e80)
2012. szept. 26. 12:45

Hát pártitkárhoz még igencsak fiatal lettem volna, még akár a rendszerváltáskor is. :-))

Az illegális egyházak mindig terítéken voltak és vannak- szerintem ez az illegalitás miatt teljesen átlagos dolog, nem kell ehez szocializmus.

850. ***blueeyes*** (válaszként erre: 849. - A0c1361e44)
2012. szept. 26. 12:35
Ez aztán egy merész megfogalmazás...
849. a0c1361e44 (válaszként erre: 848. - Banyaci)
2012. szept. 26. 12:27

Itt azt mondom, hogy a párválasztása volt rossz.

Nem?

Nem a rendszer tette tönkre, hanem a férje és az anyósa és persze nem azért mert vallásos volt, hanem azért, mert apukád egy alkoholista kegyetlen ember volt.

Ne haragudj!


Tehát amit leírtál az mind a családod bűne, senki másé...

848. Banyaci (válaszként erre: 845. - 549be03e80)
2012. szept. 26. 12:23
Nos az én anyukám is vállalta a hitét. Olyannyira, hogy nem volt hajlandó "leborulni" az akkori hatalom előtt. Ő mindig azt mondta, hogy ő csak Isten előtt hajlik meg. Neki nem elvtársai voltak, hanem testvérei. Őt is behívták beszélgetni.Majd a kórházban ahol dolgozott átrakták másik osztályra. Aztán már csak tűt válogathatott,mert az egyszemélyes munka volt. A nagyanyám akinek számos kitüntetése volt, ellene fordult, mert neki is szóvá tették a menyének a helytelen viselkedését. Apám munka után mindig ivott és akkor már a keze is eljárt, ha nem értett vele egyet anyám. Anyám összeroppant. Minket nagyanyámra meg apánkra bízott. Pesten a testvére elintézte, hogy jó kezekbe(keresztény orcosokhoz) kerüljön. Megállapították, hogy depressziós. Befeküdt pár napra a kórházba, hogy kicsit helyre jöjjön. Amikor hazajött azzal a hírrel fogadták, hogy a gyerekei gyógyszer mérgezzéssel kórházban vannak. Közben elhintették, hogy anyám pasival szökött el, csak a pasi dobta és hazajött. Na meg azzal vádolták, hogy miatta szedtük be a sok gyógyszert. Aztán egyik nap összeesett és a helyi pszichiátrián találta magát. Majd valamiért továbbküldték. Nem kérdezték lehet-e, bele egyezik-e, sokkolták. Aztán mindig, ha kellemetlen dologról kezdett beszélni elvitették. Ötször sokkolták. Gyakorlatilag mire hét éves lettem anyám csak egy kiürült borsóhéj volt. Még húzta 25 éveg aztán megölte magát.
847. ***blueeyes*** (válaszként erre: 840. - Gavrilo1)
2012. szept. 26. 11:11

Erre csak azt tudom mondani,hogy szerencséd volt....

Mert igenis voltak családok,akiket csupán azért tettek tönkre,mert templomba jártak.Az apám még az állását is elvesztette,mert nem volt hajlandó belépni a pártba.Mert ugye azt nem is lehet a kommunista elvekkel összeegyeztetni.Sokan éltek persze kettös életet,de az apám már csa egy ilyen csökönyös ember...

Mérnök létére-vezetö beosztásban-olyan embereket helyeztek fölé,akiknek csupán marxista esti egyetemük volt,azon kívül semmi szakmába vágó.Azok meg azzal villogtak,hogy ök ugyan olyan diplomások...Ha nem érintett volna személy szerint,még nevetni is tudnék rajta.Nem is csodálom,hogy ide jutott az ország,ahol sajnos most tart.

2012. szept. 26. 10:11

Brizzy, volt ott más is szerintem. Az apukám p.tag volt és ennek ellenére nem zavart senkit, hogy keresztelkedünk, stb.

Lehet tettét valóban olyat? És ezért volt az, amit írsz?

Nem akar senki cáfolni semmit, de nem mindenki élt át olyat, hasonlóan a holokauszthoz.

Elhisszük, csak fura és érthetetlen, hogy pusztán templomba járásért miért tettek volna valamit. Álltak a templomok, voltak papok is, így szabad volt, ha nem lett volna az, akkor lerombolták volna.

845. 549be03e80 (válaszként erre: 842. - Banyaci)
2012. szept. 26. 09:15
Na ez mar realis megkozelites!:)Nem volt szokas,es nem volt szabad!Hivatott a parttitikar,amikor csak VALASZOLTAM munkatarsaim kerdesere,hogy hagyjam abba a felforgato,allamellenes propagandat,mert ellenkezo esetben jelentest fog tenni a Partkozpontban.
844. 549be03e80 (válaszként erre: 840. - Gavrilo1)
2012. szept. 26. 09:11
Templom es a kisegyhazak kozott,kulonosen az illegalisok kozott,oriasi volt a kulonbseg!!!Nincs veletlenul egy parttitkar is aforumon(esetleg te voltal az,nagyon szeretenek a mi oldalunkrol cafolni:)) aki majd hatarozottan fogja allitani,mindenrol amit irtunk szemenszedett hazugasg?:)))
2012. szept. 26. 08:57
A párom fiát is titokban kellett megkeresztelni, pár évvel a rendszerváltás előtt mert az édesapja kieg tiszt volt.
842. Banyaci (válaszként erre: 841. - A0c1361e44)
2012. szept. 26. 08:11
A katolikusokat megtűrte a rendszer. Nem tudom, hogy miért, de így volt. Ha valaki esetleg Baptista volt, nyíltan vállalta ésmég esetleg a kommunizmus negatív oldalát sem tagadta, annak annyi volt. Valójában kereszténynek nem szabadott lenni. Nem volt "szokás" Istenről beszélgetni a munkahelyen.
841. a0c1361e44 (válaszként erre: 840. - Gavrilo1)
2012. szept. 26. 07:41

Én sem emlékszem ilyenre, és valóban még elmesélésből sem.

Nálunk is voltak keresztelők, esküvők, temetések, első áldozás, bérmálkozás, stb. és soha semmi nem volt belőle.


Én azt gondolom, hogy ahol volt, ott más is lehetett...

840. Gavrilo1 (válaszként erre: 837. - 549be03e80)
2012. szept. 26. 07:37
Érdekes én a mi családunknál, rokonoknál, barátokmnál sőt még elmesélésből sem hallottam ekkora üldöztetésről. Nálunk mindenki járt templomba, sőt az egész környék. Komoly vallásos élet volt a kerületben, a pap szervezett zenés esteket, táncházat, szinelőadást- mindezt az 50-es években. Mindeki meg volt keresztelve. Soha semmiféle atrocitás nem ért senkit sem.
839. Gavrilo1 (válaszként erre: 827. - Titzi)
2012. szept. 26. 07:34

Kár hogy ez így nem igaz. Szép is lenne ....

Ott sokkal nagyobban lopnak- lásd az állandó magas szinten történő hatalmas bukásokat a csalások, lopások miatt.

Talán nem az emberekben van a hiba, hanem hogy rá vannnak kényszerülve hogy úgymond hazahordják a melóhelyről a cuccost- mert drága, nincs pénzük stb.

838. 549be03e80 (válaszként erre: 836. - Titzi)
2012. szept. 25. 23:46
Lasd elobbi valaszom.Na ja ,a kepmutatas es a gerinctelenseg jellemzoje volt akkoriban a vezeto retegnek:(
837. 549be03e80 (válaszként erre: 835. - A0c1361e44)
2012. szept. 25. 23:44
Nyugdij elott allok:(Vszinu mert ifjusagi vezeto voltam az egyhazban,es ezekre kulonosen vadasztak,csakugy mint a papokra.
836. titzi (válaszként erre: 833. - 549be03e80)
2012. szept. 25. 15:54

szörnyű. és azt tudod miért akartak ilyen hévvel a vallásos meggyőződésből kinevelni? az kinek és mire lett volna jó?


amúgy,Rákosi és még sok elvti gyerek koptatta a legjobb egyházi iskolák padjait otthon és külföldön egyaránt!!!azt érdemes tudni,hogy önmaguktól a nívót nem tagadtak meg:D

835. a0c1361e44 (válaszként erre: 833. - 549be03e80)
2012. szept. 25. 10:41

Te hány éves vagy?

Engem sosem környékezett meg senki és a férjemet sem. A szüleimet talán, de ők úgy gondolták mi ne foglalkozzunk ilyenekkel, mert ez az ő dolguk.

lehet azért nem érintett minket ilyen mértéken mert nem voltunk vallásosak.

834. a0c1361e44 (válaszként erre: 832. - Titzi)
2012. szept. 25. 10:38

Nekem vannak régi ruháim. Pl. több pulcsim van, amit tini koromban vettem. Az egyik nagy kedvencem egy vékony kézzel kötött, elől és hátul is v kivágásos, amit 1984-ben vettem 150 Ft-ért:)

Akármikor felveszem azt hiszik nem rég vettem több ezerért:) Valamint van több blúzom is, ami hasonló korú és pólóm is.

Nagyon szeretem őket, mert még mindig szépek, jó az anyaguk és mindig divatosak szinte.


A cipő az egy más kérdés. Bár spájzoltam volna azokból is. ez a mostani tompa orrú divat nekem nem tetszik és a hegyes orrú sem, valamint szinte mind kényelmetlen, bár ez csak az én bénaságom a férjem szerint:) Anyósom mindig borsószem hercegkisasszonynak szólított ezek miatt:)

833. 549be03e80 (válaszként erre: 829. - Titzi)
2012. szept. 25. 10:33
Minden este vart a kocsival a parttitkar,es tomte a fejem az evolucioval,vagy kifejeztetten erre a celra kikepzett parttagok melle raktak dolgozni,es 8 oran keresztul ment az agytekeres.Sokkal ravaszabb,mint a fizikai buntetes,vers,stb.Amit egyebkent szinten kaptam:(Vagy felajanlottak nagyon jol fizeto allast,munka es felelosseg semmi,HA eleflejtem a "vallasos orultsegemet".Amikor a gyerekeimet is elkezdtek atnevelni,akkor dontottem,es nem bantam meg.Itt a kereszteny iskolak a legjobb nevelest adjak,ahova az enyiemik jartak felveteli nekul mehettek az Egyetemre,annyira magas volt a tanitas szintje.Mindharom fiu magas kepesitessel dolgozik vezeto allasban,sajat business,szoval nem bantam meg!:)Emlekszem egy szinten kereszteny baratom mondta:"Isten bocsassa meg a buneiket,mert en nem tudom:)(persze fontos a megbocsatas a sajat erdekeben is,minden embernek,mert az egeszsege latja a karat)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook