Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Amióta iskolás lett nem eszi meg a zöldséget a gyerekem fórum

Amióta iskolás lett nem eszi meg a zöldséget a gyerekem (beszélgetős fórum)


2016. ápr. 23. 15:47
Éppen elég zöldséget hall az órákon.
10. 093a17e5d8 (válaszként erre: 2. - F1e23b97ee)
2012. szept. 13. 10:25
Fura. Én jobban szerettem a menzás főzeléket mint az otthonit. Viszont utáltam, hogy állandóan gusztustalan lében úszó raguszerű húsos ételek voltak tésztával.
2012. szept. 13. 09:06
Én meg ma körtét csomagoltam neki a tízórai mellé. Azt mondta, "megpróbálkozik" vele. :S
2012. szept. 13. 08:42
tegnap ezzel próbálkoztam: mivel szereti a tésztasalátát, hát csináltam neki, de a tésztán kívül nem tettem bele mást, csak paprikát...több színűt, meg egy kevés sonkát. Na, meg majonézt, fűszereket. Nagyon ízlett neki, nem látta benne a zöldséget.
7. mothertiger (válaszként erre: 6. - Melonka)
2012. szept. 10. 22:12
Én MultiTabs Immuno Kidet adok neki, folyamatosan. Ami zöldséget-gyümölcsöt hajlandó megenni (alma, paprika, paradicsom), azokat pedig annyiszor adom, ahányszor lehetséges, anélkül, hogy megutáltatnám vele. Jobbat nem tudok én se. :P
6. melonka (válaszként erre: 4. - Mothertiger)
2012. szept. 10. 09:14
attól tartok, hogy hosszú távon ez nagyon nem lesz jó...úgy értem meggyengül az immunrendszere...vagy ilyesmi.
2012. szept. 10. 09:13
az a gyanúm, hogy az iskolai kis barátnő van rá ilyen hatással...próbálok mindenféle trükkökhöz folyamodni, érdekes neveket kitalálni a kajáknak, de megkóstolni se hajlandó, mondván ő ezt nem szeretni, holott azt se tudja milyen az íze...a felvágottakat bezzeg megenné....meg a mindenféle műkajákat, csipszeket....."mert mások megehetik"...
4. mothertiger (válaszként erre: 1. - Melonka)
2012. szept. 10. 09:08

Nálunk ugyanez van, annyi különbséggel, hogy az én fiam sosem ette meg a gyümölcsöket, zöldségeket, születésétől kezdve.

Mintha róla írtad volna a soraidat...

És én sem tudom a megoldást. :/

De nem kell neki, nem erőltetem, mert képes kihányni mindent. :P

Van olyan étel, amit még nem is kóstolt meg, mégis azt mondja rá, hogy utálja. Ha ráveszi magát, hogy megkóstolja, még a szájában sincs a falat, máris öklendezik tőle. :P

3. homern (válaszként erre: 1. - Melonka)
2012. szept. 10. 09:05

a húst nem kell erőltetni,nálunk a családban minden egyes gyereknek volt ilyen korszaka,5-6 éves kortól felső tagozat körülig nem bírtak ránézni sem a húsra..és ezt rengeteg szülőtől hallottam még.lehet máshogy is pótolni azt amit a hússal kapna a szervezete.

zöldség-gyümölcs...mondta miért nem eszi?látta,hogy mások minden ebédkor félretologatja és cikinek tartja megenni?ez a jobbik eset,meg lehet beszélni vele.ha azért nem eszi mert most valamiért nem kívánja,rosszul lesz ha a szájába kerül,akkor türelem,mint a húsnál,esetleg becsempészni apránként más ételekbe.

2. f1e23b97ee (válaszként erre: 1. - Melonka)
2012. szept. 10. 09:02
Ezen nincs mit csodálkozni. Azok a főzelékek amit az iskolába adnak egyszerűen szörnyűek. Én a mai napig imádom a főzeléket /az otthon készítetteket/, de amit a suliban adtak azt csak dupla adag kenyérrel tudtam lenyomni, mert annyira szörnyű az ízük. Mai napig, ha rá vagyok kényszerülve, mondjuk egy továbbképzés kapcsán, hogy üzemi kaját egyek, ezen belül is a főzeléket a felét otthagyom.
2012. szept. 10. 08:53
A segítségeteket szeretném kérni,milyen trükkökkel veszitek rá a gyereket, hogy megegye a zöldséget, gyümölcsöt. A probléma nélunk tavaly kezdődött, amikor iskolás lett a gyerek...kislány, most másodikos. Csak a "szemetet" eszi/enné és inkább nem eszik, csak ne kelljen megenni a főzeléket, salátákat, gyümölcsöt...és újabban már a húst sem akarja megenni, pedig az nagyon szerette.Édességet nem sokat eszik, néhanapján egy kis csokit, de ez minden.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook