Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Első töltött káposztám 1,5 órán keresztül főtt tartaléklángon, de még kemény... fog ez még puhulni? Mennyi kell neki? fórum

Első töltött káposztám 1,5 órán keresztül főtt tartaléklángon, de még kemény... fog ez még puhulni? Mennyi kell neki? (tudásbázis kérdés)


1 2
2013. okt. 18. 20:11
Külön megfőzőm a rizst, és lemosom, ugykeverem a húsiba, tojás nélkül, 2 órűt lassú lángon fözöm.
2012. szept. 10. 14:59
A töltött káposzta attól kemény , ha kevés benne a rízs. Sokáig sem szabad főzni,mert olyan lágy lesz a rízs, hogy kenyérre lehet kenni. Max 50 perc, aztán hagyod fedő alatt még puhulni. Tojás sem kell bele, így sem hullik szét.
30. b8103f009a (válaszként erre: 29. - A6bc29c843)
2012. szept. 9. 14:16

Én ma torosat csináltam, nyamm :D Nagyon szeretem a káposztát, majdnem mindenhogy.


Egyébként én a töltött kápit úgy szeretem, ha nem laza a töltelék, ezért teszek bele tojást is.

29. a6bc29c843 (válaszként erre: 25. - Kisj)
2012. szept. 9. 14:02

vagy valami gasztrokibic. :)


fuu de megenném most a t.kápit. :)

28. Ano85 (válaszként erre: 25. - Kisj)
2012. szept. 9. 13:57
Igen,a fasirozottba en is teszek.A kaposztanal gondolom az lehet a helyzet,hogy a kaposztalevelek szepen osszetartjak a tolteleket,es a fazekba is szorosan egymas melle rakosgatjuk oket.
27. Ano85
2012. szept. 9. 13:53
Tojast en sem teszek bele,megis szepen osszeall a toltelek.A tojastol nekem kicsit "ragos" lesz.Ha a hus nem friss,attol is maradhat kemeny,olyan gumis allagu.En a rizset is nyersen,kemenyen teszem bel,es mindig jol megfo,finom,puha.
26. b8103f009a (válaszként erre: 24. - B8103f009a)
2012. szept. 9. 13:52
Ja, és a rizst én is mindig nyersen teszem bele.
25. kisj (válaszként erre: 21. - A6bc29c843)
2012. szept. 9. 13:51

érdekes módon a fasírozottba kell..na, ezek a konyha rejtelmei

ha valami sztár séf lennék, talán még az okát is tudnám

24. b8103f009a (válaszként erre: 1. - Anneeeeee)
2012. szept. 9. 13:51
Én kb 1,5-2 órán át szoktam főzni (forrástól számolva) mielőtt beleteszem a rántást. Annyi idő után lehetetlen, h nyers maradjon. Szerintem felesleges agyonfőzni, nem lesz finomabb tőle. Nem kóstoltad a gombócot mielőtt betöltötted? Utólag is lehet sózni, én mondjuk jobban szeretem főzéskor az ízlésünk szerint. Nem sok bele a rizs, vagy a tojás? Én kb 2 kg húshoz egy nem egészen tele csészényi rizst teszek, és 3 tojást.
23. Ficánka5 (válaszként erre: 16. - Kisj)
2012. szept. 9. 13:49

Ez 100% igaz, én sem rakok bele tojást és pont azért, hogy ne álljon össze. Ezt így csinálta anyám is, akinek "világhíres" káposztái voltak, tőle tanultam. 3 féle húsból készült, kolbászka is volt benne.

Hja régi szép idők, amikor még ilyet főzhettem, most csak pulyka, vagy csirke a hús benne és be kell vallanom, hogy nem is az igazi, pedig mindent elkövetek.


Én este főzöm mindig, úgy 10-11-re elkészül, elkapcsolom alatta a gázt, aztán ő is, én is elmegyünk aludni. Próbáljátok ki egyszer, mennyivel másabb íze lesz a káposztának.

22. d71ef05a8e (válaszként erre: 8. - Anneeeeee)
2012. szept. 9. 13:47

Mivel már nem fogod sokáig főzni, az aprókáposztára szórt sót tényleg nem fogja felvenni a töltelék, de ez nem targédia, a tányéron felvágva még meg lehet sózni.


ha nem a túl sok rizs a baj, akkor lehet, hogy csak azért tűnnek keménynek a gombócok, mert picit szorosabban tekerted fel a káposztákat, így nem volt helye a húsnak, hogy megduzzadjon. De biztos, hogy 1,5 óra fővé sután, ha mindnehol érte a folyadék, már nem nyers a hús.


Én úgy szoktam csinálni, hogy félig megpárolom a rizst, és viszonylag lazán tekerem fel (tojást nem teszek a töltelékbe), és így széthullósabb, lazább a töltelék.


De az ízén ez sem ront, ha kicist keményebb.


Én a helyedben max. fél órán át főzném még, hogy megnyugodjak, tovább teljesen felesleges.


Biztos finom lesz, jó étvágyat hozzá!

21. a6bc29c843 (válaszként erre: 19. - Kisj)
2012. szept. 9. 13:46
hmm...érdekes, én 1 tojást szoktam beletenni. Egyszer a fasírozottba elfelejtettem tenni, az istenért nem akart összeállni, de nem is jöttem rá mi baja, csak napokkal később. :)
20. kisj
2012. szept. 9. 13:41
rizst csak nyersen rakok bele
19. kisj (válaszként erre: 17. - A6bc29c843)
2012. szept. 9. 13:40

Nem tudom, de összeáll:)

Sokáig az volt a kényszerképzetem, hogy tojás nélkül széthullik. De nem.

Még a töltött paprika pucér (paprika nélküli) gombóckája sem esik szét.

2012. szept. 9. 13:39
egyébként szerintem keményre főzitek a rizst. én félig megfőzöm, aztán fedő alatt párolom, úgy teszem bele, soha nem volt kemény a gombócom.
17. a6bc29c843 (válaszként erre: 16. - Kisj)
2012. szept. 9. 13:37
neked mitől áll akkor össze, ha nem kell bele?
16. kisj
2012. szept. 9. 13:34

A tojástól is meg tud keményedni a töltelék, föleg azért, mert az nem is kell bele.

Volt már többször is, hogy az enyémekkel ping-pongozni is lehetett volna, mert tojást raktam bele

15. acuko (válaszként erre: 12. - Ficánka5)
2012. szept. 9. 13:30
Igen. Ez pontosan igy van! 3-4 óra főzés, utána hagyni kell fedő alatt. legjobb délelőtt elkezdeni, minél hamarabb, és akkor is csak este lehetne belőle enni, vagy inkább másnap.
14. zzmm
2012. szept. 9. 13:27

A rizs kemény benne? Ha igen, fog még puhulni, ha nem, akkor már nem nagyon.. Lehet túl száraz a hús.

Fedő alatt főzöd?

13. genia
2012. szept. 9. 13:21

Szia!

Foleg akkor kemeny a toltott kaposzta ,ha a hus tul szaraz keves benne a zsiradek a legfinomabb hasaaljabol de meg igyis adok hozza olajat vagy pici zsirt ez a titka minnel zsirosabb annal puhabb,es igen mi ugy szeretjuk ha teljesen meg van fove a 1,5 nem sok van amikor 2 ,2,5 oraig is fozom fugg hustol es rizsfajtatol is.

2012. szept. 9. 13:20

A jó káposztának 3-4 óra főzés kell, lassan bugyogva, utána fedő alatt kell hagyni érni min.1-1,5 órát. Ne mondja senki, hogy nem, kóstolja így meg előbb. Én először hagyom fedő alatt teljesen kihülni és tk.először melegítve esszük. Köztudott, minél többször melegítjük, annál finomabb.


A sóval még nem késtél el, hiszen még kemény, főznöd kell. De kemény lehet attól is, hogy nagyon zsírtalan a hús, vagy sok rizst, esetleg gerslit tettél bele, de lehet baja az is, hogy nem mostad meg ezeket eléggé. De baj lehet az is, hogy túl szorosra tekerted a tölteléket, nem hagytál helyet a dagadásra.


Hát csak ennyi baja lehet. De reméljük, hogy csak a főzési idő volt kevés. Fel a fejjel, senki sem úgy született, hogy tud t.káposztát főzni. Hidd el, sikerülni fog!!!

2012. szept. 9. 13:20
Mennyi tojást tettél bele?
2012. szept. 9. 13:18

Anyukám is szokott csinálni, és ő nagyon sokáig szokta csendes lángon főzni. Tovább, mint másfél óra. Óvatosan szedd át másik főzőedénybe, és közben sózd meg az aprót, és a töltelékeket egyaránt. Szerintem valamennyit felvesz belőle maga a töltelék is.


Remélem nem mondtam hülyeséget, én még sosem csináltam, de láttam sokszor, Anya hogy csinálja.

9. a6bc29c843 (válaszként erre: 8. - Anneeeeee)
2012. szept. 9. 13:15
Ellensúlyozd. Legyen sósabb a leve.
8. Anneeeeee (válaszként erre: 6. - Acuko)
2012. szept. 9. 13:14
Haha de a töltelék attól nem lesz sós jól gondolom? Ez az oldal is kezd lemenni a gyakorikérdések szintjére... én csak tanácsokat szeretnék nem kinevetést. És igen a töltelék a kemény nincs benne sok rízs. ÉRtelmes válaszokat pedig köszönöm
7. a6bc29c843 (válaszként erre: 6. - Acuko)
2012. szept. 9. 13:12
:D
6. acuko (válaszként erre: 1. - Anneeeeee)
2012. szept. 9. 13:11
Sót úgy kell hozzáadni, hogy fogod a sószórót, megfordítod, és ráhinted a kajára. Ilyen egyszerű.
5. a6bc29c843 (válaszként erre: 4. - Era06)
2012. szept. 9. 13:11
Én félig puhára főzve, nyersen soha.
2012. szept. 9. 13:10

Lehet, hogy túl sok rizst tettél bele ezért kemény, nem tud dagadni.

Vagyis én nyersen rakom bele

2012. szept. 9. 13:09

Lehet, hogy nem főtt a kicsi lángon??

A mennyiségtől is függ, mikor van kész!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook