Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » TANULÁS: ti mit tanulnátok? Szerintetek a mostani helyzetbe mit érdemes? fórum

TANULÁS: ti mit tanulnátok? Szerintetek a mostani helyzetbe mit érdemes? (tudásbázis kérdés)


1 2
2010. márc. 6. 19:45

autószerelő!??! inkább mást! lemenő ágazat, tuom, autószervizünk van!!!!! teljesen mindegy, de nyelv legyen, pl. vmi használható, ne eszperantó v. cigány, hogy a diploma legyen meg!!!!

talán kommunikácó!!!! abból nem lehet baj,!!

2010. márc. 6. 17:30
informatika vagy olyan szakma amivel egyedül is boldogulsz : fodrász, kozmetikus, autószerelő, festő stb.
51. Dite (válaszként erre: 50. - 5796fb1dbf)
2009. ápr. 6. 14:39
Ebben sajnos igaza van. Vagy ha sikerül neki akkor külföldön dolgozik a szakmájában vagy másban. Én is most fogok egy mester vizsgát letenni és a szakoktatóit.
2009. ápr. 6. 13:53
Sajnos a legtöbb hiába tanul akármit, akkor is munkanélküli lesz
49. McKenzi (válaszként erre: 39. - McKenzi)
2008. dec. 20. 12:21
2005 helyett 2003-at akartam írni, de a lényegen nem változtat :)
48. szabot.88 (válaszként erre: 43. - Petrikek)
2008. nov. 16. 21:56
Azért ez nem olyan egyszerű. Az én fiam gépésznek tanul, de ahhoz, hogy szakma legyen a kezében érettségi után most ott kellett még maradnia 2 évre technikumban. Most tanulják igazából a szakmát. Az első négy év inkább olyan alapozó.
47. McKenzi (válaszként erre: 45. - Icus)
2008. nov. 16. 20:13
Ha matek-fizika szakon tanul, akkor valószínűleg nem lesz gondja a műszaki tárgyakkal. Jó szakmák ezek, de vannak olyan szakterületek amik nincsenek jól megfizetve. Villamosmérnök (tervezőként)úgy látom, hogy a gépészmérnököket jobban megfizetik, talán azért mert a munkadíjak megmaradtak a korábbi arányoknál, a villamos tervezőknek pedig ma több feladatuk van, hisz ma már a legtöbb helyen kell az automatika és a gyengeáramú hálózatok díja is benne van. Mégis felét kapja meg a villamosmérnök a gépésznek, pedig a munka ma már ugyanakkora.
46. rexona
2008. nov. 16. 19:41
Orvos!
45. Icus (válaszként erre: 43. - Petrikek)
2008. nov. 16. 18:44

Szerintem pedig nem:( A vendéglátással is akkor, ha megcsinálja a főiskolát és elmegy pár évre egy hajóra, ahol még 2-3 nyelvet anyanyelvi szinten megtanul.

Kérdés az is fiú vagy lány az illető?

Nekem 2 fiam van. A nagyobbik most másodikod gimnazista matek-fizika szakon. Gyerekkora óta tanár akar lenni, szerintem nem tud megélni belőle... Javasoltam neki menjen villamosmérnőknek. Szerintem az most nyerő vagy gépészmérnőknek, de nem tudom mennyire műszaki beállítottságú. Sosem tanult műszaki tárgyakat. Közgáz, informatika végzettségű főiskolásokkal Dunát lehet rekeszteni... szerintem az igazi szakemberekre van szükség, akik tudnak termelő munkát végezni. Csak az a baj, hogy akik már főiskolát végeztek nem akarnak dolgozni, mindenki főnök akar lenni és irodában akar dolgozni... Kevés a melós, nem bírja már el ezt a nagy szellemivízfejet:(

2008. nov. 16. 17:44
Én magamból kiindulva valami (kétkezi) szakmát! Annak mindig lesz becsülete!
43. petrikek (válaszként erre: 41. - Icus)
2008. nov. 16. 17:23

Nyolcadik után én egy jó kis szakközépiskolába küldeném a gyerekemet (könnyen vagyok, még csak másodikos). Ott tanul szakmát is és érettségizik is, így tovább is tanulhat.

Szerintem a vendéglátással, közgázzal lehet kezdeni valamit, szigorúan (sok-sok) nyelvtanulás mellett.

Egy jó nyelvtudás sokmindennel felér.

2008. nov. 16. 17:18
én most számítógépes tanfolyamot végzek, a mai világba szerintem kell hogy valamennyit értsünk a számítógépekhez az alapokon kivül is amit otthon tanulunk. A következő amit tanulnék valamilyen nyelvet
41. Icus
2008. nov. 16. 16:59

Mire gondoltál? 8. után hova érdemes menni? Vagy esetleg érettségi után? Vagy egy megszerzett szakma mellé milyen kiegészítő tanulmányt érdemes folytatni?

Mert ahogy végig olvastam a fórumot, te csak kiírtál egy kérdést, de senkinek sem válaszoltál, semmire sem reagáltál? :((

40. petrikek (válaszként erre: 39. - McKenzi)
2008. nov. 16. 16:18
Ez tök igaz. Festő, asztalos, kárpitos, de egy jó fodrász is sokkal jobban keres, mint egy diplomás (nemcsak mérnök, hanem akárki). Az én fodrászom kb. 3000,-Ft-ért vágja a hajamat (rövid haj, semmi extra) kb. fél óra mindennel együtt. Saját üzlete van, nem fizet bérleti díjat, csak a rezsit és a saját költségét és annyian vannak nála, hogy van hogy hetekre előre nincs időpont.
39. McKenzi (válaszként erre: 32. - MelisUK)
2008. nov. 16. 12:23

Az nem is rossz, ahhoz képest, hogy a kezdő tervezőmérnökök kb. ennyit kapnak nettóban (sok helyen a gyakorlott tervezőmérnökök sem kapnak sokkal többet..)

Nekem 2005-ben (addig dolgoztam alkalmazottként) iszonyú hajtással jött ki kb. 130 ezer forintra. De más munkahelyen dolgozó ismerőseim sem kaptak 150-nél többet. Ezért van egyre kevesebb tervező, nagyon alul vannak fizetve, viszont könnyű munkahelyet találni. (felvételinél nem nézik sem a horoszkópod sem a külsődet :)))

Egy példa még: egy festő egy 80 m2-es családi ház kifestéséért 350.000 Ft-ot kap, míg egy villamos tervező kb. 100.000 Ft-ot.

2008. nov. 16. 12:12
Mennyit keres az átlag?
37. pymary
2008. nov. 16. 11:59
hogyan lehet úgy lopni, mint az államfőink.Röhely, de ...
36. 222ed6c486 (válaszként erre: 23. - BALOG75)
2008. szept. 6. 12:25
És ha nem?
35. enci2 (válaszként erre: 32. - MelisUK)
2008. máj. 29. 18:39
Festőnek szerintem megéri lenni. Azért az átlag emberhez képest jól keresnek, igaz többet is dolgoznak.
34. enci2
2008. máj. 29. 18:38
Őszinte legyek: semmit!! Na jó ez nem így van de akármilyen területet nézel mindenhol elbocsájtások vannak. Én ped., pszichológia szakon vagyok viszont sosem lennék pedagógus, amilyen idegi munka, egyáltalán nem éri meg!!
33. petrikek (válaszként erre: 32. - MelisUK)
2008. máj. 27. 12:48

HÁt igen, ez általában így van, hogy alkalmazottként nem annyira éri meg, bár vállalkozóként meg a sok-sok adó és járulék miatt nem biztos, hogy megéri. (Főleg,ha mindig adsz számlát)

De persze ritkán adnak szerintem.

Én mondjuk a fodrásznál, kozmetikusnál soha életemben nem láttam még számlát vagy nyugtát.

Így ugye jól keresnek. Itt inkább az a gáz, ha lebetegszik egy vállalkozó vagy netalántán nyugdíjba kell menni.

32. MelisUK (válaszként erre: 30. - Petrikek)
2008. máj. 27. 10:10

Festőnek is akkor éri meg, ha saját vállalkozásod van. Egyik ismerősöm festő, volt is saját vállalkozása otthon, mégis inkább Skóciában dolgozik alkalmazottként, mert sokkal jobban keres.

Azt mondta nemrég, h beszélt az egyik haverjával, aki otthon festő (nincs saját cége) és 140ezer a havi fizetése.

2008. máj. 27. 06:40

Érdekes kérdés, volt lőn egy tanárom, aki az éjszaka kellős közepés paragrafusokat magolt unalmában, a kérdésemre, hogy minek így válaszolt:"...sohasem lehet tudni, mikor lesz rá szükségem..." Csendben jegyzem meg, szüksége lett rá...

Nem az a fontos mit, hanem,hogy számodra legyen értelme. Sok sikert!

2008. máj. 27. 04:41

Festőnek tanulnék,

Nálunk most egy festő egy egy szobás lakást (36 m2) kb. 100-150 ezer forintért fest ki (2 nap alatt) számla nélkül. Ha mázolni is kell az 200 ezer fölött van. Ez nem is a legdrágább festő, hanem inkább az olcsó kategória. És időpontot kell egyeztetni, annyi a munka (neki).

Hol keresek én ennyit?

És még a mozgás is meg lenne oldva, nem ülnék a popsimon naphosszat az irodában.

A viccet félre téve: jó szakmát kellene tanulni.

2008. ápr. 27. 11:48

Engem most a protokol, etikett, viselkedéskultúra foglalkoztat.Érdekes dolgokat lehet olvasni, tanulni belőle!

Ráférne az emberekre ennek a témának a részletesebb ismerete.

2008. ápr. 27. 11:39
nyelvet
2008. ápr. 26. 16:42

Dzsetta, Szabozsu, nálatok a pont.

Százalékot nem tudok, de az 100%, hogy ahova felvesznek (ismerős, szerencse, esetleg (bocs!)tudás függvényében), csak azt kell tudni megismerni:(

Talán a mérnök-közgazdász képzettség előnyben van a többivel szemben, de attól is függ, hol laksz:(

2008. ápr. 24. 13:34
Nyelvet tanulnék, meg talán kommunikációt. De sajnos manapság nem az a fontos, hogy mit tudsz, hanem, hogy van-e ismerősöd az adott helyen. :(
2008. ápr. 24. 06:18
Nyelveket mindenképpen!!
2008. ápr. 23. 23:06

kommunikáció, gyógypedagógia, lélektan, bármi ami emberi. Ezt tanulnám.

Nyelv, kereskedelem, jogi, utazási, wellnes...ezt érdemes.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook