Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Fundamenta lakástakarék vagy Otp LTP? Melyik a jobb? Melyiket éri meg elkezdeni? fórum

Fundamenta lakástakarék vagy Otp LTP? Melyik a jobb? Melyiket éri meg elkezdeni? (tudásbázis kérdés)

26. 3aa914ed63 (válaszként erre: 25. - 6c14741f0e)
2017. márc. 15. 10:31
A tényekből "kifelejtetted", hogy van az OTP lakástakaréknak is 3%-os változata. Mondjuk, nem is ott vagy ügynök.
2017. márc. 14. 01:14

A 30% megmarad, a költségeket /betéti kamatot a Fundinál így dolgozták ki.


30%-ot megkapja az ügyfél a saját befizetésekre, +plusz kap hozzá 1-3% betéti kamatot. Az 1% kb. a számlanyitási/módosítási díjakat mind fedezi ha valaki rendesen fizeti. A 3%-al már szinte minden költséget tud fedezni.(persze nem egy lakáskölcsön kamatát vesszük)


A számlavezetési díj pedig 1800Ft/év. csak nem ez ette meg a 300.000 Ft felét/harmadát :)



A topic címére válaszolva, ami most különbség a két cég terméke között:


A betéti kamat:

- OTP: 0,1%

- Fundi 1%-3% (terméktől függően)


Állami támogatás mértéke ugye ugyanannyi.


Számlanyitási díj: (amivel megy a trükközés és a hirdetményekben való feltételek eltüntetése.

-Fundinál mindig van, mindig is volt, és mindig is lesz, de nincs rejtélyes levonás, felmerülő plusz költségek, elkéri de betéti kamatként visszaadja.

Aki fizeti, annak valójában eltűnik szép lassan.



- Lakáskölcsön kamatok:

- Fundinál Fix 3,9% a végén egy keret összeg, megtakarítás mértékétől függ, de persze lejáró, vagy 4 éves megtakarítási időn felül lehet igényelni Lojalitás kölcsönként akár 8 millió Ft összeget kedvezményes kamaton. (jelenleg 5,2%, de ebben a lakásszámla miatt újra van állami támogatás, így korrigálja a visszafizetett éves díjat, 2,7-3%-ra.



- OTP-nél ez a termék a megtakarítás végén, a megtakarítás indításának idejétől függ, egy rejtett hirdetményben találhatjuk meg, az akkori aktuális piaci kamaton adják a Fix kölcsönrészt, illetve megpróbálnak betolni a kereskedelmi banki részükbe a piaci kamatozású kölcsönökre, ott nagyobb nekik a profit.


Nem lehúzó kampányt próbálok csinálni belőle, ezek tények!

24. gabbbicica (válaszként erre: 1. - Aranka vagyok)
2016. szept. 9. 13:56
nekem a cégem kifizette helyettem az OTP kezdő költségeit...én ezért választottam ezt. Kérdezd meg a cégednél vagy az OTP-nél hogy nincs e ilyen szerződésük egymással...
2016. szept. 9. 11:08
Én öt évig fizettem a fundát, mert négy év után nem volt mire költenem. Tehát öt év után azaz 2016 januárban vettem igénybe. Ez azért aránylag simán ment, de sokat telefonáltam ide-oda. Az a 30% a lényeg, hogy mindent egybevetve nem volt, csak kb 15-20 %. Számlanyitási díj, számlavezetési díj, meg volt még valami.... plusz számlamódosítási díj, amikor nem vettem fel négy év után, ezek mind költségeim voltak. Mondjuk ha azt nézzük az a 15-20 % is valami. De akkor sem 30%. Jelenleg LTP-nk van, mert kötelező volt amikor megvettük a házat. Azt mondták semmit nem kell majd tennünk, mert ha lejár, automatikusan törlik, és jóváírják a jelzáloghitelre. Egyszer kaptunk vmi értesítés, hogy 900 Ft-ot levontak számlavezetés címen. Jelenleg egy éve és egy hónapja van LTP-nk, de fogalmam sincs hogy mikor mennyit kamatozott, vagy vontak le. Remélem segítettem valamit.
22. NNNNN
2016. szept. 6. 12:23

sziasztok,


hasonló cipőben járok.. van vkinke most aktuálisan tapasztalata?

2014. máj. 3. 21:57

Mindhárom pénztárral volt már szerződésem (most is 3 élő szerződésem van), így gyakorlatból mondom a tapasztalatom:

Soha nem pont 48 hónap múlva lesz szükséged LTP összegére, mert a lakás vagy telek vásárlási lehetőségek időben változóak, ezért fontos hogy idő előtt milyen feltételekkel lehet igénybe venni.


OTP-t nem ajánlom, mert átvertek és folyamatosan átverik a szerződőket: 2006 óta Általános Szerződési Feltételekbe írták, hogy nem adnak áthidaló kölcsönt, azaz nem lehet idő előtt felhasználni a szerződéses összeget. mégis ezt hazudják az üzletkötők.


ERSTE-t sem ajánlom, mert azt is nyitottam a pénztár indulásakor (2011), és ott is azt ígérték, hogy lesz áthidaló 2 év múlva legkésőbb. Most 2014 van és banki nyilatkozatom van arról, hogy év végéig semmiképpen nem adnak áthidalót.


A Fundamenta volt az egyetlen pénztár ahol már 2010-ben is kaptam áthidaló kölcsönt a LTP szerződésemre és idén is kapok(2014), és amibe betörlesztették a lejáró LTP-t a futamidő+3 hónap végén. Természetesen az áthidaló kölcsön kamata nem 3,9% hanem 6,9%, de csak arra az időszakra amíg le nem jár a LTP szerződés és be nem törlesztődik. Azután 3,9%-al megy tovább a hitelrésze.

20. Bugyus
2012. okt. 9. 12:20
A lakasszamlak torvenyi szabalyozas ala esnek, igy a szamlanyitasi dij is! Utolag azt levonjak aprankent. De magaban a megtakaritasban nincs igazan kulonbseg. Komolyabb elteres a szolgaltatasokban van, lehet. A Funda a Szemelyi Bankarokkal azt gondolom itthon magasan viszi a primet. Az Otp es Erste a megszokott banki menetet tudja. Az Erste sok evi hatranyban van a konkurensekkel szemben es nem hiszem, hogy komolyan labdaba rughat, egyszer mar belebukott ebbe itthon. Az Otp azert egy biztos pont itthon, mig a Funda nemcsak itthon, de Nemetorszagban is piacvezeto lakastakarekpenztar legsikeresebb leanyvallalata. Ha hitel is kell, akkor viszont csak a Funda, teljes visszafizetes tekinteteben akar 7 szamjegyu lehet a kulonbseg, lakaskolcson szakaszban a Fundanal garantaltan "nullszaldos" a konstrukcio -pl. 8milliora 8,16 milliot fizetsz vissza...
2012. szept. 9. 20:52
Köszi a hozzászólásokat. Picit jobban átlátom a dolgokat mint tegnap. :) Valójában több minden szól a Fundamenta mellett ezek szerint is. Köszi: Ari
18. df09bac22a (válaszként erre: 1. - Aranka vagyok)
2012. szept. 9. 09:42
Párnába varrás x)
2012. szept. 9. 09:03
Nekünk OTP van egy fél éve.Egyébként mindkettő ugyanaz és ugyanannyi támogatást ad az állam rájuk.
2012. szept. 9. 08:11
Mi régebben is kötöttünk Fundamentát és most 2 hónapja is. Teljesen jó, megvagyunk vele elégedve. Az Otp-s nem tudom, hogy milyen, de itt a Fundamentánál úgy van, hogy állami kamattámogatásra kötöttük, vagyis amikor lejár akkor magasabb összeget fogunk kapni, mint amennyit mi befizettünk.
2012. szept. 9. 07:32

Fundamenta!Nagyon gyors,korrekt ügyintézés!

OTP-előttem már leszerepelt párszor (de az ismeretségi körben másnál is).Én oda biztos nem mennék!

2012. szept. 9. 06:51
Nekünk is OTP van, mi elégedettek vagyunk vele. A fundamentát nem ismerem.
13. dogiz
2012. szept. 9. 06:49
Nekünk volt mind a kettő, igaz szabadfelhasználású volt, de teljesen korrektül kiutalták mind a kettőt
2012. szept. 9. 00:07
Én mikor kötöttem, akkor megnéztem, és az otp volt kedvezőbb, de már nem emlékszem miben. A szerződéskötési díjat elengedték, az biztos, de nem is ebben, hanem a konstrukciói jobbak voltak.
2012. szept. 8. 23:23
amikor mi kötöttük az otp-n kívüli bankok a fudementát árulták, lehet, hogy azóta már van saját konstrukciójuk, de akkor én utánajártam, és az otp a számlavezetési és szerződéskötési díj teljes elengedése miatt kedvezőbbnek jött ki - elvileg hitelt nem tervezünk rá felvenni, ha lejár
10. homern
2012. szept. 8. 23:08
pár hónapja az erste banknak volt nagyon jó akciója.a későbbi hitelfelvétel fix,a többihez képest kevés kamattal,és nem változnak a feltételek,ezt biztosítják amit aláírtunk.ez is állami támogatásos.egy hónapig sem tartott az ajánlat ha jól emlékszem. érdemes várni és nézelődni folyamatosan.ja,ők is elengedték amit szerződéskötéskor be kellett volna fizetni.
2012. szept. 8. 22:51
tudtommal a fundamenta kamata sokkal olcsóbb bármely bankénál - és pár évente tovább csökken
8. patyoma (válaszként erre: 4. - Mocori)
2012. szept. 8. 22:38

ja, egyéni tapasztalat kell:)

Hát mi kötöttünk a gyerekekre is, ezért vagy 250ezer Ft lett volna csak a szerződéskötési díj, így számunkra egyértelmű volt, hogy amikor az OTP akciót csinált náluk kötöttük.


Ja, különben alapból a fundamentánál kevesebb a szerződéskötési díj, úgy rémlik.

2012. szept. 8. 22:35

az OTP-nél szokott lenni kötési akció, amikor a szerződéskötési díjat elengedik. A fundamentánál még soha nem volt ilyen. Tavasszal és karácsony előtt szokott lenni ilyen akció. Több tízezreket lehet vele spórolni.


Az OTP több plusz hitelt ad rá, de magasabb kamatra.


Ha csak a saját megtakarításodat és az állami támogatást akarod felvenni akkor tök mindegy melyiket választod.


Nincs nagy különbség, összességében ugyanott van az ember, mindegyik rabló, egyik se azt akarja, hogy te járj jól:)

2012. szept. 8. 22:33
mi a kulonbseg a 2 kozott? mit mondtak roluk? nekem otp-s van, en elegedett vagyok azzal is..
2012. szept. 8. 22:32
Az a helyzet hogy megjallgattam mind kettő kínálatát, de egyszerűen véleményekre-tapasztalatokra vagyok kíváncsi. Mivel nem tudok dönteni. Kavarognak a számok előttem.
2012. szept. 8. 22:28
Kérdezz meg egy OTP-st :) és pl. menj Raiffeisen Bankba, ott Fundamenta van.
2012. szept. 8. 22:27
:)
2012. szept. 8. 22:22
Fundamenta
2012. szept. 8. 22:16
Fundamenta lakástakarék vagy Otp LTP? Melyik a jobb? Melyiket éri meg elkezdeni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook