Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Lisztérzékenység miatt reflux betegség fórum

Lisztérzékenység miatt reflux betegség (beszélgetős fórum)


2012. szept. 11. 10:52

Kedves mindenki!


Az allergia vizsgálat gabona allergiát mutat ki ha van, ez lehet kukorica,búza,rozs, árpa stb..

Ebből jó esetben egyre allergiás valaki.


A glutén orvosi nevén coeliákia genetikai (autoimmun betegség)

Allergia vizsgálattal nem mutatható ki!!!


HLA vér vizsgálattal nézik.

A levett vért BP-en gén laborban vizsgálják.


A kettőt nem szabad összetéveszteni!!


A gabona allergiánál azt az egy-két féle gabonát kell kerülni, míg a glutén=coeliákiásnak minden gabonát szinte kerülnie kell, még nyomokban sem tartalmazhat!!


Ehet: kukorica, rizs, hajdina lisztet Gluténmentes jelölésüt!

6. zizabella (válaszként erre: 5. - Évili84)
2012. szept. 10. 15:00

Nálam egyszer ételintolerancia vizsgálaton kimutatták a glutén érzékenységet, utána megtükrözték a gyomrom, és ott derült ki a reflux, meg a savas dolog. Vettek a vékonybélből is boholyvizsgálatra mintát és az rendben volt, azt mondta a doki hogy ehetek glutént is.

De azért valami mégsem jó...gyógyszereket már szedtem a protonpumpa gátlókat, de ezekkel csak egy darabig jó, és életem végéig meg nem szeretném szedni.

Most péntek óta nem eszek glutén tartalmú kajákat, és mintha nem égne úgy a gyomrom és a torkom, nem köhécselek állandóan.

5. Évili84 (válaszként erre: 3. - Zizabella)
2012. szept. 9. 13:43
A gyógyszertárban lehet kapni glutén allergia tesztet, kb. 3000 ft az ára. Érdemes lehet megnézni, hogy van-e gluténérzékenység. Egyre kell vigyázni a tesztnél, hogy nehogy buborékos legyen, mert akkor hamis eredményt mutat. Én így jártam vele.
4. Nelyca (válaszként erre: 3. - Zizabella)
2012. szept. 8. 22:40
Én tudom, hogy mennyi problémát okozhat, van ,,szerencsém" benne. Remélem segíteni fog a refluxodon, jobbulást kívánok!
3. zizabella (válaszként erre: 2. - Nelyca)
2012. szept. 8. 21:38

Én most fogom kipróbálni, amúgy is többféle bajom van, de most a refluxom jött elő nagyon.

A glutén sok problémát okozhat, sokan nem tudják, még az orvosok is csak legyintenek rá.

Valóban nagyon drága a gluténmentes kaja, kb 3-szor annyi mint a többi, dehát a gyógyszerek sem olcsók.

2012. szept. 8. 21:27
Szerintem a reflux kezeléséhez nem kell mindenféle gluténtartalmú élelmiszert kizárni. Lehet, hogy a fehér liszt és társai okoznak ilyen problémát, na meg még ezen felül rengeteg minden okozhatja (savas gyümölcsök, zöldségek stb...) Maximum egészségesebb étkezés, a gluténmentes étrend nem túl változatos, és elég költséges is, akinek nem muszáj annak semmi esetre nem javasolnám! Bár én nem értek hozzá, ez csak egy vélemény:)
2012. szept. 8. 21:13

Most olvastam róla, hogy a reflux betegséget sok esetben a glutén tartalmú élelmiszerek is kiválthatják.

Lehet, hogy sokan nem is tudnak róla, hogy esetleg ettől van a bajuk.

Próbálta már valaki glutén mentes diétával kezelni a refluxát?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook