Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Segítsük egymást kreatív ötletekkel! Ki hogy rendszerezi a dolgait otthon, hogy praktikus legyen? Minden megoldás érdekel! fórum

Segítsük egymást kreatív ötletekkel! Ki hogy rendszerezi a dolgait otthon, hogy praktikus legyen? Minden megoldás érdekel! (beszélgetős fórum)


16. winny (válaszként erre: 13. - 2f661e7cc5)
2012. szept. 7. 20:47
Nekem még akkor se-:)
15. 2f661e7cc5 (válaszként erre: 2. - Kisj)
2012. szept. 7. 20:41
Szia)
14. 2f661e7cc5 (válaszként erre: 1. - 0cb56f6772)
2012. szept. 7. 20:36
Utalom a fogasokat.Ha fogasrol van szo2 balkezes vagyok.
13. 2f661e7cc5 (válaszként erre: 3. - Winny)
2012. szept. 7. 20:35
Ugyan ez a helyzet.Az ajtoba van egy apro szonyeg. Valojaban volt mig a gyerek nem kezdet el tanulni kiskanalal eni.Ezelot 6 eve. Azotta nincs szonyeg, csak ha itt alvos vendeg jon.
2012. szept. 7. 19:15
Még egy tipp, ha valaki a cipőket dobozostól tartja, úgy értem, mikor el kell tenni, mert más évszak jön, de amúgy is, előfordul, hogy sok a cipő és egy részét dobozokban kell tartani. Szép az egyforma doboz is, pl. becsomagolni egyforma csomagolópapírral, de ha gyakran előfordul, hogy nem tudod, melyik dobozban melyik cipő van, akkor elég lefényképezni az összes cipőt és minden dobozra ráragasztani annak a cipőnek a fényképét ami benne van. Ezt annyira elegáns megoldásnak találom:) Nekem már nincs rá szükségem mert van 2 polc az őszi-téli cipőknek és 2 a tavasz-nyáriaknak és csak annyi, hogy évszakváltáskor helycsere, és amit nem használok azt felülre teszem. De ha dobozban kellene tartanom a cipőket, én így csinálnám
2012. szept. 7. 19:10

Ja, amikor elhatározzuk, hogy márpedig egy területet teljesen üresen hagyunk, az a jó benne, hogy ilyenkor más sem mer letenni oda semmit, hogy ne rontsa meg a harmóniát:) És ha mégis, akkor azonnal feltűnik, így esténként mikor ilyen rendrakós sétát csinálok, 1-1 dolgot nagyon hamar vissza lehet tenni a helyére.


Amikor viszont ilyen vegyes lerakodós hely van, szinte mindenki csak növeszti, odarak még egy valamit, mondván, ott úgysem volt rend előtte se. A nagyon lerakodásra hívogató helyeket úgy biztosítom be, hogy direkt odateszek egy vázát, vagy egy kis keretes fotót, hogy ne is jusson eszükbe!!!:DDD Régebben kis terítőket tettem, de rájöttem, hogy az is fogja nagyon a koszt, így ahol lehet kerülöm. Ráadásul, ha a nap odasüt akkor megmarad a helye a bútoron és nem szép

10. f758a7200f (válaszként erre: 1. - 0cb56f6772)
2012. szept. 7. 19:05

Nincsenek szőnyegek, csak 1 a nappaliban. Nincs elő sehol semmi, értsd a fürdőben semmi, egyáltalán nem, csak a kézmosószappan és fogkefés pohár. A fogkefét is elrejtettem volna, de elektromos így nem találtam módot, hogy hova vezessem a kábelt:) Nagyon könnyű így takarítani. Teszek kis kosárban kéztörlőket a fürdőkben, így a vendégek azt használják és utána megy a mosásba, de amúgy szép, színben harmonizál és olcsón lehet akár megvarrni, akár venni a piacon, szín szerint összeválogatni.


A konyhában nincs elő semmi, teljesen tök üres munkalap, csak egy vágódeszka dísznek és a timer. Mindent mindig elpakolok és csak annyi cuccunk lehet, ami elfér a szekrényeken belül, legyen az konyha, fürdő, szobák. A konyhában ez tök jó, mert ott a por az ilyen ragacsos por, a főzés közbeni pára miatt. De így, hogy nincs kint semmi, nem kell a tárgyakat is folyton letörölgetni:)


Ezenkívül, a konyhában nem hagyok elő konyharuhát és szappant sem, meg rongyokat, minden a mosogató alatti fiókban van. Így nem csinál rendetlenséget és csak én tudom, hogy ott van, ha kezet akarok mosni főzés közben, nekem szabad. A többieket ezzel arra ösztönzöm, hogy igenis használják a fürdőt kézmosásra és ne lábatlankodjanak!:)


A fűszereket, mivel nem tartom ezeket sem kint, egy kosárba tettem, fedő nélküli doboz is megteszi. Egy magasabban lévő polcon vannak, de ha kell egy fűszer, akkor nem kell felmásznom, sőt, nem kell összedöntögetnem minden más fűszert, hanem kihúzom ezt a kosárkát és leemelem az egészet, kiveszem ami kell és visszateszem, olyan ez, mint egy magasan lévő "fiók". Rengeteg időt spórolok vele, és a nehezen elérhető helyeket is ki tudom használni mindennapos dolgokra (általában oda fel teszi mindenki amit ritkán használ, de aztán fel kell mászni, hogy keresgélj, ha valami hátul van akkor az előtte lévő dolgokat elmozdítani stb. Így, hogy egy dobozban rendezed el, nincs ez a probléma. És a fűszerek nem nehezek, ezért könnyedén vissza lehet tenni.


Az újságokból kivagdosásról úgy szoktam le, hogy volt régen egy csomó újságom, rengeteg helyet foglaltak el, hát én is elkezdtem kivágni ami kellett és a többit kidobtam. Évekkel ezelőtt csináltam ilyen mappákat belőle. Nemrég a kezembe kerültek, gyorsan átnéztem őket és rájöttem, hogy már nem tükrözik a mostani érdeklődési körömet, sőt mi több, kár volt vele ennyit dolgozni, dobtam ki a francba. Csak azt sajnálom még, hogy ennyi ideig tartogattam...De biztos van akinek hasznos, még mindig jobb, mint megőrizni minden újságot:)

9. kisj (válaszként erre: 8. - 9f98008a3b)
2012. szept. 7. 18:24
Sí, sí comprende :D
8. 9f98008a3b (válaszként erre: 5. - Kisj)
2012. szept. 7. 18:22

Ej no!

Hogy praktikusan elrendezze a dolgait otthon. ;)

Comprende!???

2012. szept. 7. 18:20
a kutyák cuccát is kimostam feltakarítottam a helyüket, lenyírtam a körmüket valamint holnap fürdés lesz nekik
2012. szept. 7. 18:18
nálunk sincs csak két szőnyeg egy a hálószobában az ágy előtt valamint a nagyszobában a dohányzó asztal alatt van
5. kisj
2012. szept. 7. 18:18

Az adatlapod képe alapján szinglinek tűnsz.

Minek az a sok takarítás?

2012. szept. 7. 18:17
én ma mindent megcsináltam átválogattam a nyári ruhákat ami olyan már eltettem előszedtem az őszi ruhaféléket meg van mindennek a helye. a cipőket is összepakoltam, kimostam valamint kitakarítottam. az újságokat mi zsákba gyűjtjük majd leadjuk ha megtelik.
2012. szept. 7. 18:15

Falun élünk.A tartozik a kert ki-be járkálunk.Így nincs szőnyeg!

Feltörléssel tisztán tartható.

2. kisj
2012. szept. 7. 18:14
utálom a házimunkát:/
2012. szept. 7. 18:11

Én találtam egy ilyet, és nekem ez nagyon tetszik: Senkit sem arra biztatok, hogy állandóan takarítson (főleg nem vegyszerekkel), inkább arra, hogy tudatosan vásároljon és okosan rendszerezzen. Pl. fele annyit sem kell port törölnöd, ha fekete helyett világos színű bútort választasz vagy olyat, ami polcok helyett üvegajtós szekrényekkel van tele… Ugyancsak praktikusabb a simább felület, mint a barázdákkal teli, mondjuk egy új ház ajtóinak kiválasztásánál… (Általában sokkal olcsóbb is. )


Tizedannyit sem kell a levetett ruhákat pakolásznod, ha teszel fel néhány plusz fogast, esetleg minden családtag szobájában elhelyezel egy szép szennyes kosarat… A fürdőszobai csendélet elemei közül alig néhányat használ az ember rendszeresen, mégis mindenhol ott van a temérdek illatszer vagy tisztítószer, hogy szívja a port és foglalja a helyet… Ha állandóan tele van a mosogató alá rejtett szemetes, akkor valószínűleg kicsi a családnak, nagyobbat kell venni, és könnyebben elérhető helyre kell tenni…


A polcokon rogyadozó apróságokat díszes dobozokban vagy albumokban is lehet tárolni, ahol nem kell őket állandóan törölgetni, s az eredeti állapotukat is sokkal inkább megőrzik… millió módja van annak, hogy a több órányi pakolászást, takarítást lerövidítsd. Nézz végig az otthonodon, aztán gondolkozz!


Szabj határt azoknak a dolgoknak is, amik folyamatosan gyűlnek. Én például kineveztem az egyik szekrényben egy polcot, ahol gyűlhetnek az újságok. De amint az tele van, szelektálok. Ha valamelyik cikkre még szükségem van, azt kivágom belőle és elteszem egy mappába, viszont az újság többi részét kidobom. Nem várom meg, amíg tele lesz a mellette lévő polc, meg a felette lévő polc, meg az alatta lévő polc… Ugyanígy eldöntöttem, mennyi az a játékmennyiség, aminek még van értelme egy gyerekszobában. Ha azt elérjük, mert tele vannak a dobozok, ismét szelektálok, elajándékozok. Nem várom meg, amíg mozdulni sem lehet a porosodó, évek óta elő nem vett játékoktól…

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook