Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hajhullás, szőrösödés 19 évesen? Kis túlsúly is párosul hozzá! Inzulin rezisztencia, mennyibe kerülnek a vizsgálatok? fórum

Hajhullás, szőrösödés 19 évesen? Kis túlsúly is párosul hozzá! Inzulin rezisztencia, mennyibe kerülnek a vizsgálatok? (beszélgetős fórum)


2012. szept. 11. 11:31
Tudom erre fel vagyok készülve,csak lenne már a kezemben az ára :(
21. Bcicus
2012. szept. 8. 01:02

Mensmentis weboldalán fent vannak a laborvizsgálatok árai dea legjobb ha sztk-s doki hajlandó kiírni bár ez ritka.

Szóval Mensmentisebn a vérvételek ára kb 25ezer ft lenne, plussz a konzultáció 12ezer majd 3-4 havonta 10ezer, de megéri.

20. c1e9612cd3 (válaszként erre: 19. - Erzsike33)
2012. szept. 7. 14:08
és az biztos? Vissza lett azóta kontrollálva?
2012. szept. 7. 14:01
Volt vérvételem a pajzsmirigyem jó volt,egyedül az AST-m volt magas.Ez nőgyógyászati gyulladásra utalt.1-2 héten belül irány a labor!
2012. szept. 7. 13:42
Túlsúly,arcszőrzet erősödés(bajusz),hajhullás...ezek nekem is megvoltak,és még sokkal több tünet ezekmellett.Én kértem a körzetimet, hogy adjon beutalót vérvételre és nézesse meg a TSH szintemet is( mert mindenki ezt javasolta) és kiderült, hogy pajzsmirigy alulműködésem van. Előtte 1 évig jártam ide-oda de egyik doki se mondott semmit,és amikor meg lett a diagnózis,elkezdtük kezelni egy magán endokrinológussal, aki voltaképpen családtag, de mind1,nem ez a lényeg. Sztem is kéne kérned egy vérvételt, ahol nézik a hormonodat is!
2012. szept. 7. 13:27

Értem köszönöm:)


Hát nálam a teherbe eséssel nincs és nem volt semmilyen próbléma,és a menszeszel sem.

Inkább a hajhullás és a szőrösödés ami teljesen kikészít:(

2012. szept. 7. 13:19
Ezek a tünetek leginkább inzulinrezisztenciára utalnak. (Sajnos nekem is az van), igaz a hajam nem hullik, ill. nem látványos. Tűű jó, bár én még nem voltam nála, mert a kh.-ban (ahol dolgozom) sikerült mindent megcsináltatni és ott derült ki az inz.rez. Fogyni nem sokat, szőr nem sokat javult, de a mensi totál beállt és jön a 2. baba. Sok sikert !
2012. szept. 7. 13:13
Nekem ugyanezek a tünetek vannak.És nagyon félek a PCOS-től! Sajnos hónapok óta csak halogatom azt orvost, az arcom pedig már tönkrement a gyantázástól...
14. mosolyka1111 (válaszként erre: 1. - Erzsike33)
2012. szept. 7. 13:08

Szia!

16 éves lányomat Tűű dokihoz hordom a Mensmentisbe.

Az első konzultáció 12 ezer, a többi 10 ezer.

Érdemes úgy menned, hogy már viszed a labor leleteket, akkor már tud érdemeben mondani valamit. Ha most kérsz időpontot, akkor is 2 hónap, mire Tűű-höz bejutsz (nekünk 3 hónap volt). Előtte el tudod intézni a labort.

Mivel ezt a hormonlabort háziorvos nem írhatja elő, ezért vagy keresel egy nődokit, aki felírja, vagy elmész magán laborba, több is van, ha gondolod, priviben írok párat. Ott viszont Te mondod meg, hogy milyen vizsgálatot kérsz, általában kell LH, FSH, ösztrogén, progeszteron, prolaktin, totál tesztoszteron, szabad tesztoszteron, SHBG, TSH, t3, t4, és ami nagyon fontos, 3 pontos, terheléses cukor és inzulin vizsgálat (tehát mindkettő!!).

2012. szept. 7. 13:06
Iagából arra lennék kíváncsi,hogy aki volt a dokihoz és voltak hasonló tünetei,annak mennyibe kerültek a vizsgálatok?
2012. szept. 7. 13:06
Kérdeztem a házi orvost,endokrinológiára beutaló miatt,azt mondta ezt kérdezzem meg a bőrgyógyásztól,meg tettem,az annyit mondott,"hogy hát az nem úgy működik,ahogy maga elgondolja,vágja csak le a 6 szál haját tüsisre,akkor vissza nől" hogyne...
11. c1e9612cd3 (válaszként erre: 10. - Erzsike33)
2012. szept. 7. 13:03

akkor menj vissza, és mond el a többi tünetet is.

Vagy kérj a háziorvostól egyenesen az endokrinológiára beutalót.

10. Erzsike33 (válaszként erre: 8. - C1e9612cd3)
2012. szept. 7. 13:02

Voltam,több mint 1 éve.Volt nőgyógyászati gyulladásom,amire kaptam napi 5x gyógyszert,rosszul voltam tőle,vissza mentem újabb vizsgálat és akkor már nem mutatott gyulladást.

Menstruációs késés nem mindig van,kb 2-3 napot csúszik általában.

2012. szept. 7. 13:00
És voltam hajgyógyásznál is ő mondta,hogy menjek a mensmentis-hez,mert több mint valószínű hogy hormonális a hajhullásom,de láttam és olvastam Tűű dokiról így jutottam arra,hogy hozzá fogok elmenni.
8. c1e9612cd3 (válaszként erre: 6. - Erzsike33)
2012. szept. 7. 13:00
akkor menj nőgyógyászhoz vele! Ha PCOS, akkor mensi zavaroknak is lennie kellene
7. c1e9612cd3 (válaszként erre: 5. - 42af71f255)
2012. szept. 7. 13:00
már a google a barátom volt ismét :) de köszi :) tényleg nme értettem elsőre
6. Erzsike33 (válaszként erre: 4. - A14deb9047)
2012. szept. 7. 12:59

Voltam háziorvosnál,de elhiheted,hogy nem csinált velem semmit sem.

A bőrgyógyász annyit közölt,hogy vágjam le a hajamat kis tüsisre,majd attól jobb lesz.Ahha:)

2012. szept. 7. 12:57
Tűű a neve...
2012. szept. 7. 12:56
Első körben a háziorvos. Gondolom, van TAJ-kártyád... Ő adhat beutalókat; az öndiagnózist pedig felejtsd el!
2012. szept. 7. 12:55
mi az a Tűű doki? nem értem
2012. szept. 7. 12:55

Ja és van 10 kg túlsúlyom kb,ami sehogy nem megy le,de ha le is megy 2-3 kg az tuti,hogy csak víz:(


Volt egy terhesség megszakításom anno lehet,hogy ez is körze játszhat?

2012. szept. 7. 12:53

Sziasztok

Meg kérem a kedves modikat,hogy ne tegyék át a kérdésem más fórumhoz.


19 éves vagyok,a hajam tömege és szálai a negyedére csökkentek,a fenékig érő alig össze gumizható hajnak.A fejem tetjén a bőr totálisan látszik,alig tudom már takarni,lenegedni meg abszolút nem tudom:(

Mellette párosul a szőrösödés,főleg az áll,szemödök,és bajusz környékén.Borzasztó.

Tűű dokihoz akarok majd menni ezekkel a tünetekke,tud valaki valamit arról,hogy kb mennyibe kerülnek majd a vizsgálatok? Diák vagyok még,tehát ezért érdekelne.

Kérek mindenkit aki tud ezekről írja le nekem.

Köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook