Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha valaki a gépjárművével duplájával hajt, mint amennyi a megengedett, akkor mi történik? fórum

Ha valaki a gépjárművével duplájával hajt, mint amennyi a megengedett, akkor mi történik? (tudásbázis kérdés)


1 2
47. Kamillka (válaszként erre: 22. - Mkjudit)
2012. szept. 12. 13:38
Vagy aki nem tudja, h mire való a belső sáv és ott tötymörög fej fej mellett a külső sávban lévővel- rühellem az ilyeneket
46. 80ASIQ (válaszként erre: 45. - F303be5590)
2012. szept. 7. 19:01

Egyszer péntek délután három órakor kaptam azt a feladatot, hogy három városban, három hivatalban intézzek el ügyeket. Kis dolgokat. Elindultam. Átlagsebesség 140 km/h. Mindet el tudtam intézni, jóllehet, volt olyan hely, ahol már a hivatalnokon volt a kabát, hogy hazamenjen. Elsírtam bánatom, ő papír elő, egy mondat ráír, aláírás, pecsét, mehetek. Élmény volt!


(Én sem hinném el másnak...)

2012. szept. 7. 18:24

ha nem látja senki és nem történik baleset,akkor hamarabb odaér


de azzé ne vegyél rá mérget

44. töprengő (válaszként erre: 43. - 80ASIQ)
2012. szept. 7. 14:49
Ki lehet magyarázni mindent..
43. 80ASIQ (válaszként erre: 42. - T_marcsi)
2012. szept. 7. 14:05

Bárkire haragudhatsz, de saját magadra ne! Te jól csinálod!

Látod, milyen aljasok!

Ugye azt mondják, csalánba nem üt a menykő, lehet azért ússzák meg gyorshajtók. De az sem biztos, hogy megússzák, csak jól állnak pénzileg és kifizetik a büntetést vagy ők protekciósok és el tudják intézni, hogy megússzák. Nem tudom, hogy létezik-e még olyan, hogy valaki ismerettségből kifolyólag el tudja intézni, hogy ne büntessék meg.

Az viszont biztos, hogy a celebekség enyhítő körülmény.

Kíváncsi vagyok, hogy a szlovákiai Eva Rezesova mit fog kapni. Egy riportban egy ügyvéd elmondta, hogy mennyi enyhítő körülmény szólhat mellette. Pl ha közvetlenül a vezetés előtt ivott vagy kábítózott, akkor nem biztos, hogy a balesetkor hatott-e már a pia vagy a drog. Meg más egyebeket is mondott. Azt már én teszem hozzá, hogy a hölgy milliomos volta is lehet, hogy enyhítő körülmény. Lefogadom, hogy a minimumot fogja kapni.

Jól elkanyarodtunk az eredeti címtől, de ha már így belejöttünk... :)

42. t_marcsi (válaszként erre: 41. - 80ASIQ)
2012. szept. 7. 13:15
Eddig én se tartottam be, az "úthibák 20" táblákat, de ebben a hónapban kétszer is bemértek olyan helyen, ahol álmomban nem gondoltam volna (előzés közben, ami szerintem disznóság - mind a két alkalommal)... úgyhogy inkább tartom a 20-at :( Közben meg fortyogok, egyrészt magamra hogy betoji vagyok, másrészt arra, aki elszáguld mellettem dudálva, mutogatva, miközben jönnek szemből, és nekem kell lehúzódni, hogy nehogy leüssenek az útról... Az ilyeneket miért nem mérik be soha? :(
41. 80ASIQ (válaszként erre: 38. - T_marcsi)
2012. szept. 7. 12:02

Vezetés nélkül nem lehet rutint szerezni? :DD


Én nem tartottam be a saját javaslatomat. A jogsi megszerzése után (21 éves voltam) lényegében rögtön vettünk egy Ladát 60 ezer forintért (1978-ban, régi szép idők!) és bizony, rögtön vezettem is. Hát tényleg nem ment egyből símán! Nem mertem volna sebességet váltani, néha lefulladdt a kocsi, néha sivító gumikkal indultam. Első nagyobb utam a debreceni virágkarneválra vezetett, de megoldottam! Utána haverokkal szórakozni, diszkóba. Bennem az nem volt meg mint sok mai fiatalban, hogy nyomás, ami belefér... Féltem, óvatos voltam és bizonyos piszkálódó megjegyzéseket elengedtem a fülem mellett. Rá is fázhattak volna, ha meg tudnak hülyíteni! :D

Aztán szép lassan belejöttem. Arra még emlékszem, hogy akkora lendülettel jöttem ki egy mellékutcából, hogy majdnem elütöttem két biciklist. Talán akkor jöttem rá, hogy nem kell félni a fékezéstől, sebességváltástól.


Idegesít engem is, ha valaki egy 20-as táblát is betart, de az is igaz, hogy olyan aljasak a "mérnök urak", hogy akár ott is bemérhetik az embert és semmiképpen sem dudálok rá azokra akik viszont betartják. Ezt el kell tudni viselni.

40. zebracsikó (válaszként erre: 18. - Panka78)
2012. szept. 7. 11:11
nem akarja kifizetni, vagy azért röhög, mert meg se kottyan neki ekkora összeg?
2012. szept. 7. 11:07

A jó vezetéshez születni kell!

A tanuló vezetőn is látni nagy százalékban, hogy neki való-e vagy teljesen mindegy, hogy mennyit fog gyakorolni. Tisztelet a kivételnek. Akikről én írtam az egy sem a tanuló vezető, nem is fiatal,hanem 30-as 40-es emberek "alszanak" a volánnál! Miért nekem kellene tolerálni őket, de ha látják, hogy előzök akkor dudálnak mutogatnak csak magukat nem veszik észre.

38. t_marcsi (válaszként erre: 29. - 80ASIQ)
2012. szept. 7. 10:41

És ha ne vezessen egy évig, akkor hogy legyen rutinja? :)


Inkább türelem kellene, nem előítélet... Te is voltál kezdő vezető, nem hiszem hogy egyből hiba nélkül, rutinosan vezettél...


Én inkább azoktól venném el, akik a 20-as táblánál 50-nel dudálva, alig beférve elém vágnak, hogy miért lassúskodok, mikor úgyse mérnek (meg különben is rutinból vezetnek, mert a 20-as tegnap még nem volt ott), és az utolsó pillanatban index nélkül kivágnak elém, ha rájuk merek netán dudálni, akkor megállnak, vészvillogó, kiszállnak és elkezdenek ordibálni hogy mi bajom van... na az ilyenektől venném el... idegbetegeknek nem való a jogsi!

37. töprengő (válaszként erre: 32. - 80ASIQ)
2012. szept. 7. 10:11

Akkor már ketten biztosan vagyunk akik nem szakemberek.

Kell a píz az államkincstárnak, logikusnak tűnik ez a büntetésesdi. Oda mennek a büntik, úgy tudom.

36. a6bc29c843 (válaszként erre: 33. - 80ASIQ)
2012. szept. 7. 10:07
Igen, erről beszélek. Na kíváncsi leszek magamra. Most kezdem. :))
35. 80ASIQ (válaszként erre: 31. - Tomika32)
2012. szept. 7. 10:04
Ezt hogyan kell érteni? Én 50 helyett mentem nem rég talán 78-cal és 45 ezer forintot fizettem. Hogy miért mentem ennyivel az egy másik történet. Nem passzióból.
34. kisj (válaszként erre: 18. - Panka78)
2012. szept. 7. 10:02

Az ilyen emberektől elvenném a jogsit.

Örökre.

33. 80ASIQ (válaszként erre: 30. - A6bc29c843)
2012. szept. 7. 09:59
Vannak akik nincsenek tisztában képességeikkel. Amíg rutintalan, addig óvatos, de amikor kezdi "érezni" a jármúvet, akkor elbízza magát.
32. 80ASIQ (válaszként erre: 27. - Töprengő)
2012. szept. 7. 09:57
Nem vagyok szakember én sem, csak beszélgetések alkalmával mondják, hogy most inkább a pénzre mennek. Nem is foglalkoznak büntetőpontokkal.
2012. szept. 7. 09:57
hát 100 ezer forint a minimum .. büntetés sajnos
30. a6bc29c843 (válaszként erre: 29. - 80ASIQ)
2012. szept. 7. 09:57
Szerintem a rutinból vezetőknél is elég gyakori a baleset. Sőt.
29. 80ASIQ (válaszként erre: 26. - A6bc29c843)
2012. szept. 7. 09:56
Egy évig ne! Kb annyi idő kell, hogy kellőképpen megrutinusodjon az ember. Kb. 10 ezer km.
28. töprengő (válaszként erre: 18. - Panka78)
2012. szept. 7. 09:51

Olyan jól keres, hogy mellényzsebből kiteszi az asztalra?

Vagy majd a szüleitek..

Azt hiszem tavaly az én kicsi vőm is gyorsabban hajtott a balcsi környékén. 20 km el lépte túl kb..

Persze az apukájának küldték a csekket.

27. töprengő (válaszként erre: 11. - 80ASIQ)
2012. szept. 7. 09:46

Van benne valami...

Újból elkapják, újból fizet. De akkor már tényleg elveszik a jogsit, mert visszaesőnek számít.

Szerintem. Nincs jogsim, csak a józan paraszti ész szól belőlem.

26. a6bc29c843 (válaszként erre: 22. - Mkjudit)
2012. szept. 7. 09:43
Ez jó, friss jogsis ne is üljön kocsiba?
2012. szept. 7. 09:42

Nem tom. Nemrég hallottam egy " vicces mondatot erre ".

Gyorsan mentam az autóval, és elvették a jogsit. Páncélszekrény nem billeget utána ;).

24. t_marcsi (válaszként erre: 22. - Mkjudit)
2012. szept. 7. 09:39
A baleset az miatt van, akit zavar hogy lassan mennek előtte, és türelmetlenül-meggondolatlanul reagál a helyzetben (ész nélkül előz, logikátlan és hirtelen dolgokat csinál). Idegesítő valóban, ha valaki nagyon lassan megy, de lehet hogy épp tegnap kapta meg a jogsiját, vagy valami műszaki probléma van az autóval és felelősségteljesen dönt, mikor nem siet. Szerintem nem kellene általánosítani (vannak béna sofőrök, ezt nem tagadom).
23. t_marcsi (válaszként erre: 18. - Panka78)
2012. szept. 7. 09:37
Fizet, vagy ledolgozza. Lehet hogy azért nevet, mert már "megszokta"? ;)
2012. szept. 7. 09:36
Én azoktól is elvenném a jogsit, akik óriási dugókat csinálnak azzal, hogy nem bírnak haladni. Nagyon sokszor miattuk van a baleset...Én előírnám a legkisebb kötelező haladási sebességet is,aki nem tud lépést tartani a többivel menjen gyalog. Ennek ellenére a testvéred azért durván túllépte a korlátozást ez már tényleg életveszélyes.
21. 80ASIQ (válaszként erre: 18. - Panka78)
2012. szept. 7. 09:35
Örül, hogy hozzájárulhat a bevételi oldal növeléséhez.
20. Panka78 (válaszként erre: 19. - 2fb18d5637)
2012. szept. 7. 09:35
Előbb írtam az összeget, de én azt hittem, hogy 50%-nál ugrik a jogsi is.
2012. szept. 7. 09:33
A kapott csekken nincs semmilyen összeg?Egyébként kapni fog egy levelet, amin van egy ügyiratszám.A www.police.hu oldalon megadja a rendszámot, és ezt az ügyiratszámot,ott lesznek a képek az autóról, valamint hogy mennyivel mérték be, és az összeg is.
18. Panka78 (válaszként erre: 14. - Virus2008)
2012. szept. 7. 09:33
240ezer ft-ra büntettek, az idiótája meg csak nevet rajta.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook