Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kell a kemoterápia..? fórum

Kell a kemoterápia..? (tudásbázis kérdés)


27. globus (válaszként erre: 24. - 9b10f3d7ff)
2012. szept. 9. 18:18

Tudomásom van egy onkológusról, aki saját 80 éves rákbeteg édesanyját nem kezeli. Úgy értem, hogy hagyományos orvosi kezelést nem kap. A néni vékonyka, mint a cérnaszál, de évek óta önellátó, kívülállók számára "semmi baja nincs".

Mi a különbség? Az, hogy ő nem tudja, mi baja van. Van, akit a tudat megöl.

26. kisj
2012. szept. 9. 16:42

A szomszédasszonyom 1 hete halt meg.

Szinte biztos vagyok benne, hogy a 2. kemoterápia vitte el és nem a rák:(

2012. szept. 7. 00:23

1-2 infúziós kezelés is elég szerintem- Páromnak is negatívok lettek a leletei miután eltávolították az egyik zacsiját. Az első után ment dolgozni, de a 2. eléggé megviselte.

2 évig nem lehet gyerekünk papírforma szerint, dok iszerint 1 évet elég várni vele... mi várunk kettőt...

A sugarat már nem engedtem volna neki...

24. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Virag32)
2012. szept. 7. 00:17

Szia!

Ez egy nagyon nehéz kérdés amit magatoknak kell eldönteni.

Van aki kemo mellett is meghal, és szerencsére vannak jó páran akik kemoterápiát kaptak és a kritikus éveken túl vannak. Szomszédom a Kékgolyó utcai onkológián dolgozik,édesanyja melldaganatos, levették a mellét nálunk jóval gazdagabb országban (mert ott él) úgy gondolták nem lesz gond, most kemoterápiát kap, utolsó esélye, mert áttétek képződtek.

Érintett vagyok a témában, testvérem 2 éve halt meg,én nem tudom a kemotól, vagy az áttétektől romlott az állapota rohamosan, de ahogy elkezdték neki adni rá 4 hónapra meghalt.

Az biztos nincs 2 egyforma szervezet mindenki mindenre másképpen reagál.

Sokat számít a hit, hogy valamiben higgyen Édesanyád, hogy ettől ő meggyógyul véglegesen.

Vannak gyógyhatású készítmények, gombák amik tényleg jók, erősítik a szervezetet. Az orvosról hallottam én is aki az E.ho TV-én mond sok dolgot el a rákgyógyításról, hiteles is volt addig, amíg nem hallottam, hogy a szerencsétlen kétségbeesett emberekről egyre több és több pénzt húz le. :((

Még az orvos sem tud igazán mit kezdeni ezzel a kérdéssel, ha a családtagjáról van szó.

Kívánom Nektek, hogy Édesanyád gyógyuljon meg véglegesen, és töltsetek még el együtt sok-sok boldog évet!

23. Havran (válaszként erre: 15. - Sasmadar2)
2012. szept. 6. 23:51
Nem tudom,hogy élt e volna,de láttam őt amikor csak a természetgyógyász kezelte és láttam őt amikor már mindennel mérgezték őt.Hidd el volt különbség.
2012. szept. 6. 23:46
21. Chrissy28 (válaszként erre: 3. - Virag32)
2012. szept. 6. 23:29

Elhiszem, hogy nagyon megvisel, hogy édesanyádnak ilyen betegséget kell átélnie.

Ha nem bíztok az orvosban aki anyukádat kezeli, akkor mondanám, hogy kérjetek másod véleményt.

De, és ez személyes vélemény, nem szabad kizárni, hogy a kemo igen is szükséges lenne édesanyád esetében. Ma már a szerek amit a kemora használnak is sokkal jobbak, mint mondjuk 10-15 évvel ezelőtt, és sokkal pontosabban is tudnak kezelni. Inkább csak kellene egy jó kórházat keresni.

Nem vagyok a természetes gyógymód ellen, sőt nagyon is hiszek benne, de a mellrák egy komoly dolog. Szerintem orvosi szakértelmet igényel.

De ezt ti mint család tudjátok legjobban eldönteni.


Van egy kollégám, aki 2008-ban bélrákot élt túl. Most tüdő- és májrákkal kezelik, és a kémo a rákot teljesen eltüntette. Szóval a kémo mellett is lehet szólni.


Sok sikert, és kitartást! Anyukádnak felépülést kívánok!

2012. szept. 6. 23:23

Megtaláltam ezt a dokit akit mondtam. Érdemes megnézni legalább a videót.

[link]

19. sasmadar2 (válaszként erre: 12. - Havran)
2012. szept. 6. 23:18

Még anynit, hogy egy ismerősöm most augusztusban ment el. Neki is tavaly októberben azt mondták, hogy 3 hónap.

Mivel volt pénze így No-ban kezeltette magát, meg természetgyógyászati kezelése is volt, élni is nagyon akart, a munkájában még betegen is nagy sikereket ért el, de sajnos belehalt. Pedig nagyon akart élni még csak 43 volt. :(

2012. szept. 6. 23:17
Anya természetgyógyász, és járnak hozzá olyanok is, akik rákosak. Sokkal jobban vannak, még az orvosok is elismerik. :)
17. fbf357da85 (válaszként erre: 15. - Sasmadar2)
2012. szept. 6. 23:15
erről van szó egyébként. ha nincs kontrollcsoport, nincs következtetés.
16. fbf357da85 (válaszként erre: 3. - Virag32)
2012. szept. 6. 23:13

Nem igazán a gyógyszermaffia áll mögötte, hanem inkább valamiféle tudományos valószínűségszámítás, hogy ha "elég sok mindent elpusztítunk, akkor elpusztulnak a gonoszok is".



Ez persze nem mindig - sőt sokszor - nem működik, de nekem személyesen, aki orvosnak aspiráltam, mindig iszonyú rosszul esik, amikor az emberek azt hiszik, hogy az orvosok valami "mögöttes érdekből" hozzák a döntéseiket. Mármint tényleg van orvoslátogató, meg gyógyszernyomás, de azért minden orvos vagy lélekben gyógyítónak készülő összezuhan, amikor azt hallja, hogy őt valamiféle anyagi dolgok vezérlik.. egy orvosnak tényleg az a legfontosabb, hogy a beteg mosolyogjon és jól legyen, ilyen szakma ez! És az, hogy a tudomány ilyen béna és sehol nem tart, csak frusztrál, mert a hozzátartozók azt hiszik, az orvosnak meg kell tudni javítani mindent.. pedig ez sokszor nem sikerül, mert nem ismerjük eléggé a természetet.

15. sasmadar2 (válaszként erre: 12. - Havran)
2012. szept. 6. 23:12

És honnét tudod, hogy kezelés nélkül élt-e volna 4 és fél évet? Lehet, hogy még ennyit sem.


Az a gond, hogy az ilyen eseteknél sosem tudhatod 100%-osan, hogy mi volt az oka a gyógyulásnak.

14. sasmadar2 (válaszként erre: 3. - Virag32)
2012. szept. 6. 23:10

Nagyon sokféle kemo létezik. Egyáltalán nem biztos, hogy tönkre teszi az egész szervezetet. Sőt ma már jóval fejlettebb szerek vannak és több növényi alapanyagú.

Persze az emberek csak rosszat hallottak róla, mert régen nem is voltak ilyen célzott szerek, mint ma.


De a tudatlanság gyönyörködtet, hogy az emberek mennyire tájékozatlanok.


Mondjuk amit a dokiról írtál én tuti másik orvoshoz mennék.

13. lillenet (válaszként erre: 3. - Virag32)
2012. szept. 6. 23:07

Szia!


Keress rá a Szivárvány Új Medicina Fórumra a gugliban. Vagy arra, hogy germán gyógytudomány.

Fantasztikus embereket találsz majd amellett, hogy megtalálod, mire vezethető vissza a rák Anyudnál.


Szerintem nem kell a kemo.

Ha negatívak a leletei, válassza inkább a C vitamin kúrát. Már törvényi joga van rá minden betegnek, járjatok utána, ezt is megtalálod majd az oldalon.


Jó olvasgatást és mielőbbi gyógyulást kívánok!

12. Havran
2012. szept. 6. 23:05
Édesapámnak csontvelőrákja volt,mikor kiderült egyből kemot akrtak adni neki,azt mondták ha nem kezdi el,max 3 hónap.Mi megdumáltuk aput,hogy ne kezdje el,mert sajnos megkellett őt dumálni.Egy természetgyógyász kezelte,egy hónap alatt 50%-al jobbak lettek az eredményei.Folymatosan járt be a korházba,természetesen megdumálták őt és csak elkezdte,de mellette szedte a természetgyógyász szereit is.A betegség kiderülte után még 4 és fél évet élt,sajnos már nem lehet velünk.Szanaszét kezelték őt mindenféle sza......al(bocs ezért)A végére már eléggé legyengült volt,korházba került csúnya amit irok,de 2 hét alatt eltették láb alól,én legalábbis ezt igy éltem meg.Azt mondta az orvosa,hogy ennél brutálisabb kemo nem létezik amit most kap,hát ez lett a vége,lábon ment be és soha nem jött már haza.Álmunkba nem gondoltuk,hogy ez lesz.Mielött bekerült a korházba igaz gyengén,de teljes életet élt,kertészkedett,fát vágott stb......Nem lehet megmondani másnak,hogy mit tegyen,sokat gondolok azóta is arra,ha én kerülnék ilyen helyzetbe mit választanék.
11. foxika (válaszként erre: 3. - Virag32)
2012. szept. 6. 23:03
Tokéletesen sikerult nincs a daganatos betegségeknél. A kemót nem irkálják fel nyakra fore mert ezek drága gyogyszerek vagy ha akarod mérgek. Átéltem a kemot átéltem a sugarazást és lehet hogy annak koszonhetem hogy annyi év után még itt vagyok. Az onkológus doktornom a legaranyosabb a világon, engem mint embert kezelt mert volt merszem kérdezni,is és ha valami nem tetszett morogni is de mindig mindenre válaszolt és megmagyarázta mit miért. Honnan tudod hogy anyukádnál semmmi sem indokolja? Mi van akkor ha valahol a szervezetében bolyong egy pár rákos sejt ami arra vár hogy letelepedjen és újra fejlodjon? Ugye nem hiszed el amit írok? Nekem ezt így magyarázták el és így hallottam más betegektol is akikkel annyi év alatt osszefutottam.
2012. szept. 6. 23:01

Sajnos a rák az egyik olyan terület, ahol az orvosok is gyakorlatilag a "bevált protokoll vs szúrópróba" alapon próbálkoznak. (És ez nem az orvosok hibája.)


Nekem - családi eset kapcsán - egy indexes topik segített nagyon sokat:


Rák, avagy a szomorú valóság

[link]



(és külön az agydaganatosooknak vagy agyi áttéteseknek, ami extra brutálisan és gyorsan támad:

[link]

)


Nagyon remélem, hogy hoxa nem törli ezeket a linkeket, csak mert 2 pixellel kilógnak a fórumkeretből. Ez a két topik a legnagyobb emberséget, humanitást tanítja mindenkinek, aki a rákkal találkozott, évtizedes történelme van, és rengeteg erőt lehet belőlül meríteni. A még élő topiklakók maximálisan segítőkész forrásai annak, hogy hol lehet CT-t csináltatni, humánusan temettetni, fájdalomcsillapítani, bármi.


Szomorú, és mégis közösségi fórumok ezek, minden rákos betegnek és hozzátartozójuknak ajánlottak.

9. pista55 (válaszként erre: 8. - Pista55)
2012. szept. 6. 22:59
Ezt virágnak akartam írni.
8. pista55 (válaszként erre: 6. - Megi04)
2012. szept. 6. 22:58
Én sem értek hozzá. Az ECHO tv-ben szokott lenni az orvos válaszol műsorban egy doktor aki ezzel a témával foglalkozik. Lehet, hogy érdemes lenne valahogy utána keresni és kikérni a véleményét.
7. virag32 (válaszként erre: 6. - Megi04)
2012. szept. 6. 22:57

Pontosan így gondoljuk mi is!

Ez az orvosok számára egy bebiztosítás, hogy ne legyen belőle később bajuk. Annyira örülnék, ha lenne lehetőség egy olyan orvossal konzultálni, aki nem így gondolkodik!!

2012. szept. 6. 22:51
A kemo szerintem nekik önigazolásra kell,hogy később ne tudd beperelni,ha baj lenne.Ezzel nem azt mondom,hogy NEM KELL!!!! Nem értek hozzá(hála Istennek!)Sokak szerint,azon múlik,hogy AKAR-E élni,és MENNYIRE?Ha olyan agresszív,akkor a kemo is hiába való szenvedés sajnos!:(((
5. pista55 (válaszként erre: 4. - Virag32)
2012. szept. 6. 22:51
A tévében láttam egy dokit, az biztosan nem ajánlaná, csak sajnos nem tudom a nevét.
4. virag32 (válaszként erre: 3. - Virag32)
2012. szept. 6. 22:47
Az onkológus azt mondta, tízből kb. két orvos van, aki nem a kemoterápiát ajánlja. Nos, én ebből a kettőből szeretnék legalább egyet megismerni. :))
2012. szept. 6. 22:46

Sziasztok!


Dióhéjban megírom a gondomat.

Anyumnál mellrákot diagnosztizáltak júniusban. Megműtötték, tökéletesen sikerült. Az őrszemmirigyben találtak áttéteket, ki is vették egyből, és a nyirokcsomókat is, amik viszont negatívak lettek teljesen.

Anyum elment az onkológushoz, aki közölte,hogy muszáj mégis a kemoterápia a sugár mellé, mert "ez a protokoll." Azt szeretném kérdezni, ismertek olyat, vagy van közöttetek olyan, aki nem ment kemoterápiára és mégis jól van? Ugyanis képtelenek vagyunk elhinni és megérteni, mire jó totálisan tönkretenni valakinek a szervezetét (vagy mondjuk ki, gyakorlatilag elpusztítani), miközben semmi nem indokolja???? A rák a mellben maradt úgymond, kivették, minden OK, a helyét besugarazzák, minek kellene ez az iszonyatos, szinte túlélhetetlen procedúra??


Az orvos, akinél volt, egy tipikusan leleteket gyógyító, ellenséges nő volt, látszott, hogy meg sem kísérli egészében nézni a személyt, csak a leletét, és folyamatosan a protokollra hivatkozott.


Hiszek benne (vagyis hát ez szerintem tény), hogy az ilyen orvosi döntések mögött a gyógyszermaffia áll, és az orvosok anyagi érdeke, hogy felírják a kemót, ha kell, ha nem, nyakra-főre.


Az lenne a kérdésem még,hogy nem ismertek esetleg olyan orvost, aki személyeket gyógyít és nem leleteket? Bármilyen segítség jól jönne. Köszönöm.

2. pista55 (válaszként erre: 1. - Virag32)
2012. szept. 6. 22:46
Ebben szerintem nincs egyetértés még az orvosok körében sem.
2012. szept. 6. 22:42
Kell a kemoterápia..?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook