Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Pénzügyi számviteli ügyintéző + mérlegképes könyvelő fórum

Pénzügyi számviteli ügyintéző + mérlegképes könyvelő (beszélgetős fórum)

1 2
2013. júl. 22. 19:25
Az iskolámban vállalkozás és bérügyintéző képzés indul, ez is jó lesz 2 év múlva a mérlegképes könyvelőhöz?
2013. márc. 9. 11:23
Az nem baj, hogy nem lesz diplomám? Gondolom egy közgazdasági szakon szerzett diplomával és a mérlegképes könyvelő tanfolyammal jobban el tudnék helyezkedni, de diploma nélkül is el lehet?
2012. nov. 5. 17:12

Az a tanfolyam elég könnyű. Egyáltalán nem nehéz.


Hacsak nem még a mérlegképest is el akarod végezni utána.


Egyébként egy ha egy mérlegképes könyvelő mellett dolgozol, mint "segéd" adatrögzítő, ahhoz el sem kell azt végezni.

29. jogico
2012. nov. 5. 12:09
Szeretném megkérdezni,hogy egészségügyi képesítéssel mennyire nehéz egy pénzügyi-számviteli tanfolyamot elvégezni?Anyósom mérlegképes könyvelő,szerintetek könnyebb ha nála dolgoznék és gyakorolnék,mert ő szerinte addig nála nem tudok dolgozni,amíg azt el nem végzem.Mások szerint viszont könnyebb lenne a tanfolyam,ha nála dolgoznék.Inkább 1 éves sulit végeznék,mint 5 hónapost,mert úgy nehezebb.Olyan információkat szeretnék,akik ezt el is végezték és biztos információval tudnak nekem ebben segíteni.Köszönöm szépen.
2012. szept. 27. 16:42
Értelek. Írok privát üzenetet.
2012. szept. 27. 16:40
Debrecenbe, Hajdú-Bihar megyében lakom, nem szertnék messzebre menni.
2012. szept. 27. 16:38
És hová szeretnél tovább menni? Pest? Debrecen?
2012. szept. 27. 16:36
Most a pénzügyi szakügyintézőn és a számviteli szakügyintézőn gondolkodom, a 2011-es ponthatárokat megnézve lehet felvennének. Ehhez van valami hozzáfűzni valótok? (Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat, sokat segítettetek :) )
24. poly13
2012. szept. 25. 22:36

Gondold át, most még fiatal vagy, lehet nehéznek tűnik..

amikor én két dolog között választottam annak idején, akkor nem tudtam, hogy mit választok... igaz nem voltak akkor ennyi változások, a világ egyre jobban gyorsul, vele kell pörögni, mondom én majdnem 50-esként.....


Mindenkinek azt tanácsolom, hogy ami nehezen sajátítható el, a nyelv tanulásra összpontosítani kell, de nem csak tanulni, hanem tudni használni is, na meg minimum érettségi, profi számítógépes tudás... ez egy jó alap, erre lehet bármit tanulni... minden szakma változik, de talán nem ennyire élesen...


Főiskolán a matek nagyon fontos, de tanár segítségével /magán, vagy csoportársak korrepetálásával sok munkával azért túl lehet rajta lenni... a többin is...


viszont,ha gazdasági irányultságú vagy egy gazdasági jellegű főiskolán elvégzed az alapokat, kapol egy diplomát, és gazdasági területen nem csak könyvelési munka van... termelési , anyaggazdálkodási stb. ami meg egészen más jellegű.. talán a vendéglátó, turisztikai sem rossz,ha könyvelési szándékod még meg van, mindenképp én a diploma megszerzését tartanám fontosnak, mint egy OKJ-s, mert a szabályozás előbb utóbb a tendenciáját követve kötelezővé teszi, nem mindegy, hogy idősen kapol egy átmeneti szabályt, hogy 3 éven belül végezd el, mert nem dolgozhatsz önnállóan, amikor már képes leszel rá... az én korosztályom nagy része tíz éve hasonló változást élt át...

Magán emberként is követned kell a világ dolgait, ne feledd,...

Mivel sokrétű ez a terület ezért szerintem mindig lehet valamelyik vonalon elhelyezkedni....

2012. szept. 24. 22:37

Köszi, hát már nem tudom mihez kezdjek...

Nem vagyok "egy hülye gyerek" :) de szerintem ide az én eszem kevés. Az a baj, hogy nem szeretnék életem nagyrészében tanulni, viszont olyan munkát sem szeretnék amiből nem tudok megélni....ha valakinek van tippje, tapasztalata várom :)

22. poly13
2012. szept. 23. 20:19

Piacképes szakma, de nem egészen azt tartalmazza amit szerintem gondolsz...

Nem csak könyvelni kell, igazából, ha el akarsz helyezkedni majd valamikor vele, akkor a körbe tartozó ismereteket tudnod kell.

Csak egy kis ízelítő: adó jog, polgár jog cégjog, vállalkozási jog, a BTK-t sem árt, ha ismered,

Meg kell ismerkedned bérszámfejtéssel, munkaüggyel... stb. határidők pontos betartása, annak ellenére, hogy sokszor rimánkodni kell az anyagért... ne felejtsük el, hogy állandóan változik.. élethosszig tartó tanulást jelent...


ha minden vizsgád sikerül, akkor kb. 3 év múlva elmehetsz valahova 3 évre gyakorlatra... ha szerencséd van, akkor mindent megtanulsz és átlátod a rendszert... önnálló felelőségteljes munkára leszel alkalmas, az elején én nem igazán ajánlom, hogy egy területen ragadj le.


A jövedelmek és az ügyfélkör sajnos csökkenő tendenciát mutat, ezt kalkuláld be... amúgy ez minden szakmában magyar mentalitás, hogy egymás aláigérnek, hogy megszerezzék a munkát, részint érthető is. mellette mindenki panaszkodik, hogy milyen keveset keres. Ez van a vállalkozói szektorban...


ha bankban akarsz dolgozni, vagy postán, akkor pénzintézeti szakirányt válasszál...


A legnehezebb vizsga először a pénzügy, majd utána a számvitel, nagyon sokan többszöri nekifutásra teszik le....


Nem árt, ha több nyelven beszélsz, és akkor vagy piac képes, ha a nemzetközi szabályozást is ismered, ezt kevesen ismerik.....


Ha most fogsz érettségizni, akkor viszont a gazdasági főiskolát ajánlom, magasabb képzés és utána a mérlegképes, mivel ma már a diploma is a követelmények közzé számít...

itt viszont kemény a matek, vízválasztó...


Ha ezen a területen végig tanulod a "vonalat" akkor viszont nagyon sok társterületre elmehetsz, és majd kialakul..

2012. szept. 23. 11:21
Van köztetek BGF-es?
2012. szept. 9. 12:56
lehet hogy egy városban jobb a helyzet, itt egy kizsákmányoló vállalkozó csinálja...
19. 06718ca650 (válaszként erre: 18. - 45b4ec3330)
2012. szept. 9. 12:52
a posta szerintem haldoklik, legalábbis errefelé így látom.
2012. szept. 9. 12:48

Nem rettentem el, még itt vagyok :)

Az a baj, hogy fogalmam sincs hova menjek továbbtanulni... Ráadásul nem vagyok egy mintatanuló. Már azon is gondolkoztam hogy jó lenne postán dolgozni, de attól már tényleg elrettentem... Debrecenben milyen iskolákat ajánlotok?

2012. szept. 6. 20:24
Azt hiszem a kérdés kiíróját jól elrettentettük. El is tűnt :D
2012. szept. 6. 19:28
Na jó! Most hogy jól felhúztam magam, megyek inkább citromos sörözni. :D
15. 06718ca650 (válaszként erre: 14. - SzánI.)
2012. szept. 6. 19:26
ez minden szakmára igaz, kevés pályakezdőt keresnek sajnos. engem is általában a tapasztalat hiányára hivatkozva utasítanak el.
2012. szept. 6. 19:25

Amiket mostanában olvastam hírdetést, több helyre is keresnek több év tapasztalattal könyvelőket, angol vagy német tárgyalóképes tudással.

Úgyhogy aki kezdő, állati nehezen tud elhelyezkedni.


Mert először kell három év tapasztalat, majd regisztráltathatod magad.

13. 06718ca650 (válaszként erre: 11. - SzánI.)
2012. szept. 6. 19:23
nem, ez egy borzasztó szakma. határidők szorítása, egyezzen minden mindennel oda vissza, keresztbe is, keresni a filléreket órákig, napkig. de most vegyük el mindenki kedvét? :)
12. 06718ca650 (válaszként erre: 8. - SzánI.)
2012. szept. 6. 19:21
egyik szakma sem túl piacképes mostanában. attól hogy van mérlegképese valakinek, nem biztos hogy könyvelő lesz. sokféle pénzügyes munkakörhöz jó lehet. bár annyira nem vagyok ebben ártas az igaz.
2012. szept. 6. 19:21
Igen, amíg az ember nem kerül bele valamibe, addig azt gondolja, hogy sokkal jobb lenne az a szakma. De aki ebben van, tudja mi a helyzet.
2012. szept. 6. 19:21
Takarékszövetkezetben, de hitelekkel, betétekkel, meg ilyen csupa számokkal:)
2012. szept. 6. 19:19
ha érdekelne és olyan lenne a végzettségem, már lehetne normális munkám. de nem ezt tanultam, rosszul is vagyok tőle, pedig állítólag van hozzá agyam. most nem is tervezek belevágni, még, de ki tudja mit hoz az élet. (azért remélem nem ezt fogja.)
8. SzánI. (válaszként erre: 6. - 06718ca650)
2012. szept. 6. 19:19

Jó neked!!! Én nem így látom.


Egyébként honnan tudod hogy piacképes?

7. SzánI. (válaszként erre: 5. - AnitaZoé)
2012. szept. 6. 19:18

És hol dolgozol? Bankban?


Mert megint más könyvelőirodában, mint bankban.

6. 06718ca650 (válaszként erre: 4. - SzánI.)
2012. szept. 6. 19:18
én úgy látom elég piacképes.
2012. szept. 6. 19:17
Naná, én gazdasági informatikát meg banki szakügyintézést tanultam, és most ebben is dolgozom úgy, hogy a matekérettségi 3-asért olyan hálás voltam. mint kb. egy lottóötösért:)
2012. szept. 6. 19:16

Piacképes lehetne, ha nem lenne annyi könyvelő, akik fillérekért elvállalják a könyvelést.


A kezdő fizu minimálbér. Pár évig.

2012. szept. 6. 19:16

Nekem is csak közgazdasági érettségim volt és úgy mentem pénzügyre, aztán most mérlegképesre.

Pénzügyön úgyis az alapokról szokták kezdeni az anyagot, mert sokan vannak akik még előtte nem nagyon tanultak számvitelt, könyvelést.

Véleményem szerint piacképes szakmák, megéri elvégezni.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook