Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mért jó nekünk az önkiszolgáló pénztár? fórum

Mért jó nekünk az önkiszolgáló pénztár? (beszélgetős fórum)

1 2
2012. szept. 7. 15:01

Szerintem gyors és praktikus.

Nekem is kellett eddig kis segítség, de bele lehet tanulni és akkor gyorsabb.

2012. szept. 7. 14:56

Néha én is használom, de eddig mindig kellett hívnom segítséget. Múltkor szétszakadt a hagymás zsákom, és szanaszét gurult, ezek után sehogy nem tudtam jól lehúzni, nem akarta érzékelni. Ha már 1 üveg bort is veszek, kell a segítség. De legalább addig se idegeskedek a sorállás miatt, inkább csinálom magamnak.

Hát ezért jó.

37. Iodine
2012. szept. 6. 18:57

Az alap kerdesre valaszolva.A multik azt nezik,hogy hol tudnak csokkenteni a kiadasukon,es esetlegesen felgyorsitani a kiszolgalast,vagy tobb opciot is kinalni a vasarloiknak a fizetesi modra.Ok nem a mukaado szempontjabol kozelitik meg a kerdest,hanem a kiszolgalo szemszogebol,hogy megtobb elegedett vasarlojuk legyen.

Ez szerintem ugy lenne eredmenyes,ha tovabbra is megtartanak az adigi kasszas letszamot es pluszba lennenek az onkiszolgalos kasszak.


Mondom,ahol en elek itt igy mukodik.De sajnalattal olvasom,hogy otthon nem.

36. Iodine (válaszként erre: 35. - Ditta67)
2012. szept. 6. 18:51
Ezzel egyet ertek.
35. Ditta67 (válaszként erre: 31. - Iodine)
2012. szept. 6. 18:45

Lehet sztrájkolni,de a fejlődést megállítani nem!

Én is gyorsabban haladok ott!

2012. szept. 6. 18:42

Én minden reggel az önkiszolgálóban húzogatom a cuccost.

Azért jó, mert mindenki fél használni, ezért ott sosincs sor, én pedig pikk-pakk végzek. Na ezért.

33. Havran (válaszként erre: 31. - Iodine)
2012. szept. 6. 18:41
No én igy is teszek nem fizetek ott sőőőőőt be sem teszem a lábam oda többé.CSAK!!!!!!! ezzel az a gond kevés vagyok én egyedül ehhez.
32. Havran (válaszként erre: 22. - Bd55e3f068)
2012. szept. 6. 18:40
hát valami ilyesmi,de tudod mit nem ez a válaszom a kérdésre,hanem nekem ez jutott az eszembe erről az egészről,nem látom benne a jót,de tuti velem van a gond.
31. Iodine (válaszként erre: 28. - Ditta67)
2012. szept. 6. 18:40

Akkor nem a dolgozok teljes koru kivaltasara...szoval aki akar tovabbra is fizethet a penztarosnal.Lehet rosszul irtam,en csak a sajat tapasztalataimat tudom leirni.Itt, ahol mi elunk,vannak ugyanugy kasszasok teljes idoben,plusz az onkiszolgalo kasszak.


Amugy meg egyszeru,akkor sztrajkoljon akinek nem tetszik az uj rendszer,ne fizessen ott,es hatha visszahozzak a regi rendszert!

30. Iodine (válaszként erre: 27. - A14deb9047)
2012. szept. 6. 18:36
Nem ertem a "kerdest".Szerintem nincs olyan ember, aki ne tapasztalna.Hisz minden mindennel osszefuggesben van.
29. spinneli (válaszként erre: 1. - Havran)
2012. szept. 6. 18:35
A munkáltatónak jó-kevesebb pénz.
28. Ditta67 (válaszként erre: 26. - Iodine)
2012. szept. 6. 18:31

De,munkabér kiváltására találták ki! 6-8 pénztár tud működni 2 pénztárossal-6 ember bérét megtakarítja 1 műszakban.

Én használom,mert nem kell sorban állni,sokan idegenkednek tőle.

27. a14deb9047 (válaszként erre: 25. - Iodine)
2012. szept. 6. 18:27
A változással semmi gondom. Tapasztalom évtizedek óta... Nem tudom, mennyire tapasztaltad a saját bőrödön... :(
26. Iodine (válaszként erre: 20. - Havran)
2012. szept. 6. 18:24

Egy multi se engedheti meg maganak,hogy egyaltalan ne legyenek penztarosai.Az emeberek kis szazaleka hasznalja az onkiszolgalo rendszert.Ezt nem a dolgozok kivaltasara talaltak ki,hanem egy fajta plusz szolgaltatasnak.Aki akarja hasznalja alapon.Kb mint az ATM bankautomatak,igy nem mindenki a bankba rohangal penzt ki meg betenni-az automata szolgaltatas egy plusz csupan,aki akar tovabbra is mehet a "bankos kisasszonyhoz".

Szerintem nincs ezen semmi felhaborito, nem veled vegeztetik el a munkajukat,mivel valasztas kerdese,tehat nem vagy rakenyszeritve,hogy ott fizess.

25. Iodine (válaszként erre: 21. - A14deb9047)
2012. szept. 6. 18:17

Ilyen alapon indultatnank onnan is,hogy feltalaltak a kereket,es az mennyi valtozast hozott az eletben...

Negativkodni,meg sopankodni mindig lehet(ne) valamin.

Szerintem meg amennyi elonye van a modernizacionak,epp annyi hatranya is.Innentol mar csak nezopont kerdese,hogy kit hogy erint.Az elet orok valtozas.

24. 9242a6388c (válaszként erre: 20. - Havran)
2012. szept. 6. 18:13

Szerintem inkább csak arról van, szó, hogy aki kevesebbet vásárol csak pár árucikket, az ne álljon sorba, így szeretnék meggyorsítani a vasárlást, csökkenteni a sorban állást.

Nem hiszem, hogy arról szólna a dolog, hogy a "munkájukat velünk végeztetik"...


Az hogy mindenki valóban lehúzza azt, amit vásárol, és becsületesen kifizesse, az a társadalmon múlik, rajtunk embereken.

Azt gondolom, hogy van ahol működik ez a rendszer.

23. Iodine
2012. szept. 6. 18:11
Mi kulfoldon elunk es itt evek ota hasznaljuk ezt a fajta fizetesi modszert.Emellett termeszetesen mindig vannak penztarosok is a kasszakban,igy csak valasztas kerdese,hogy melyiket hasznaljuk.Egyaltalan nem bonyolult.Le kell huzni a vonalkodokat,majd a szatyorba pakolni,amit a vasarlas vegeig nem szabad elmozditani az erzekelorol.A vegen a kivalasztott modon-kartyaval vagy kpval fizetni.A rendszerben van egy program,ami a sulyt erzekeli,meg kamera a penztarak felett,amin figyelik,hogy mindent felpakoltunk e.De ha valaki nagyon lopni akar az biztos talal ra modot,ehhez nem kell onkiszolgalos kassza...
22. bd55e3f068 (válaszként erre: 20. - Havran)
2012. szept. 6. 18:07
Ez a válaszod a kérdésre?
21. a14deb9047 (válaszként erre: 20. - Havran)
2012. szept. 6. 18:06

Ahogy leszedték a jegykezelőket az autóbuszokról, előtte a villamosokról, trolikról; felszámolták a katonaságot... és még folytathatnám estig.

Egyszerűen feleslegesek vagyunk...

20. Havran
2012. szept. 6. 18:00
Nos ez mind szép és jó amiket irtatok.Lehet én vagyok a hülye,sőőőőőőőt biztos,de felháboritónak tartom,hogy a munkájukat velünk végeztetik el,tudom nem kötelező,de ha ez bevállik akkor elöbb utobb csak igy lehet majd fizetni.??Mi lesz azokkal az emberekkel akik a pénztárban ülnek????????Tudom ez nem egy-két hónap,hanem évek,de nincs még elég munkanélküli??????????Ma egy ilyen helyen jártam kb 50 péntárból 2 müködött,nem véletlen sporolni kell.Nem vagyok pénztáros ne értsetek félre nem azért aggodom az én szakmámat már megölték a multik és a "válság".Csak elgondolkodtam,hogy mi lesz majd a késöbbiekben ezekkel az emberekkel,és kiváncsi voltam más véleményére is.
19. katie_rose (válaszként erre: 16. - 6ee0ffb012)
2012. szept. 6. 18:00

Szerintem egyszerűbb a kassza. Főleg,hogy én vásárlóként mivel gyakorlatlan vagyok, néha hosszú másodpercekig keresném,hogy hol van a vonalkód az adott terméken. A pénztárosoknak csak nagyobb rutinjuk van ebben.

Habár egy idő után biztos belejön az ember. :)

18. viva70 (válaszként erre: 16. - 6ee0ffb012)
2012. szept. 6. 17:59
Én is erre gondoltam. Mert ugyanúgy ott kell állni. Különben a felét sem fizetnék ki egyesek.
17. viva70
2012. szept. 6. 17:58
Biztos jó dolog..., de nekem nem tetszik. Lehet régimódi vagyok...:D
16. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 13. - Katie_rose)
2012. szept. 6. 17:57
Akkor akár be is ülhetne kasszázni,hisz így nem váltottak ki egy helyet sem vele :S
2012. szept. 6. 17:53
Meg ahol hordozható leolvasóval kell bevinni a cikkeket, ott pontosan számol is a készülék, hogy hol tartunk.
14. bd55e3f068 (válaszként erre: 10. - Viva70)
2012. szept. 6. 17:52
Nem véletlen, hogy magyarországon nem olyan elterjedt. Amúgy csak átfutni a tételeken gyorsabb, mint a pénztárossal való fizettetés.
13. katie_rose (válaszként erre: 10. - Viva70)
2012. szept. 6. 17:49
Áll ott mindig 1-2 segítő... gondolom ők figyelnek vagy ilyesmi.
12. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 10. - Viva70)
2012. szept. 6. 17:46
Jogos!
2012. szept. 6. 17:45
Én imádom. Nem bénázik sosem a pénztáros, utólag nem kell visszamennem, mert valamit elütött - és nem kell a blokkot sem átnéznem, mert látom folyamatában, hogy mi van. Többnyire gyorsabban is végzek, mintha a pénztáros csinálná. Ráadásul senkivel nem kell öt percet elbeszélgetnem arról sem, hogy milyen édesek a gyerekeim, vajon azért sír-e a kicsi, mert éheztetem vagy azért, mert nem öltöztettem fel rendesen és fázik. Szóval ha van, akkor csak önkiszolgáló pénztárnál fizetek már.
10. viva70
2012. szept. 6. 17:44
Meg, mi van akkor, ha valaki nem húz le minden tételt? Hogy ellenőrzik?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook