Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ha valaki rákos, akkor az általános vérképen is mutatkozik eltérés? fórum

Ha valaki rákos, akkor az általános vérképen is mutatkozik eltérés? (tudásbázis kérdés)


2012. szept. 7. 14:31

[link]


Itt már foglalkoztunk a kérdéssel régebben.

18. globus
2012. szept. 7. 14:30
Nem feltétlenül. Tumormarker is adhat fals eredményt, ezért bizonyítékként nem, csak kiegészítő diagnosztikaként használják.
2012. szept. 7. 14:27

Nem minden esetben.

Viszont előrehaladott álapotban a vérsüllyedés értéke magas is lehet a szervezetben lévő gyulladás miatt, amit a daganat okoz.

Egy vérszegénység is utalhat daganatra a tápcsatorna valamely részében.

16. 5f64c00057 (válaszként erre: 1. - Erusss)
2012. szept. 7. 14:16

Én úgy tudom, hogy kimutatható. Nekem egyik családtagomat vitte el a rák, nagyon hirtelen lefogyott, köhögött is picit, aztán elment orvoshoz, kiderült hogy tüdőrákja van, és már haza sem engedték a kórházból. 1,5 hete volt hátra kb. :(

Nyilván ez már előrehaladott volt, de a fogyás mindenképpen szerintem a rákbetegségek kísérője.

Figyelni kell a testünk jelzéseire, és járni rendszeresen ellenőrzésekre.

15. virus2008 (válaszként erre: 1. - Erusss)
2012. szept. 7. 09:39

Én azért nem paráztatnám magam a helyedben.

Nem szabad úgy élni, hogy állandóan rettegsz, hogy majd meghalok, hogy majd rákos leszek...


Tudod a halál először is nem válogat, éppúgy,mint a rák.Egyszer jön lecsap bummm,aztán vagy túléled vagy elvisz.


Most lehet sablonnal jönni egészséges életmód bla bla,de az én ismeretségi körömben olyat vitt el a rák (agydaganat) aki mintapéldány volt az életmódjában.


Nem azt mondom élj egészségesen,de a lélekben, és fejben ne rettegj...


Amúgy vérképben tényleg kimutatható, valamelyik lymphocyta alapján feltételezhető, illetve ottvannak a tumormarkerek,de zsebből nem olcsó...


Ha pedig orvos kéri van amikor elsumákolják,mert drága...úgy ám...

2012. szept. 7. 08:53
Nem minden esetben.
13. Erusss (válaszként erre: 12. - 17f9a9b1c4)
2012. szept. 6. 17:57
de gondolom van más tünet...fogyás, stb
2012. szept. 6. 17:52
Sok esetben a vérkép nem mutatja, vagy már csak nagyon előrehaladott állapotban :( mikor már vannak más tünetek is.
11. katie_rose (válaszként erre: 9. - Erusss)
2012. szept. 6. 17:48

Az életre nincs garancia. :)

Járj rendszeresen nőgyógyászati szűrővizsgálatra, tüdőszűrőre, étkezz egészségesen, mozogj sokat stb. Azért ezek valóban hasznosak.

Nem kell mindig a legrosszabbra gondolni. De ha nagyon aggódós vagy akkor esetleg tényleg lehet tumormarker vizsgálatot kérni (de ez sem garancia semmire!), hátha az megnyugtat.

De nem minden rosszullétnek vagy ilyesminek van ilyen durva oka. Sőt legtöbbször valami banális dolog áll a háttérben.

10. Erusss (válaszként erre: 8. - Katie_rose)
2012. szept. 6. 17:45
ó én mindenre gyanakszom, csak nem járok a végére
2012. szept. 6. 17:45

Egy nap alatt 3 ismerősömet hallottam, h rákos.....nagyon elszomorodtam....a nagyon fiataltól az idősig....szomorú...sajnos minden gondolatom ezen jár.....rettegek a betegségektől, ahogy mindenki más.....rosszulléteim miatt voltam vérvételen ami (majdnem) jó lett...

de akkor ez nem ad nyugvásra okot

2012. szept. 6. 17:40
Gyanakszol valamire?
7. katie_rose (válaszként erre: 6. - Erusss)
2012. szept. 6. 17:40
Sajnos nem mindig... :/ Pont ezért ilyen veszélyes. Mire akár fizikai tüneteket produkál a beteg, vagy laboreltérést okoz már késő. :/
6. Erusss (válaszként erre: 3. - Katie_rose)
2012. szept. 6. 17:39
valahol csak látszik valami eltérés...vörösvértest-fehérvérsejt....vagy nem?
5. katie_rose (válaszként erre: 1. - Erusss)
2012. szept. 6. 17:38
Lehet kérni (általában fizetős) úgynevezett tumormarker vizsgálatot. Ezt valójában már diagnosztizált tumorok esetén szokták alkalmazni,de több helyen diagnosztizálásra is használják. (ez is egy vérvétel)
4. Erusss (válaszként erre: 2. - 008b8a4af2)
2012. szept. 6. 17:37
uhh fasza....:(így higyj a dokinak...
3. katie_rose (válaszként erre: 1. - Erusss)
2012. szept. 6. 17:37
Az függ attól,hogy milyen típusú a daganat illetve,hogy milyen stádiumban tart a betegség.
2012. szept. 6. 17:34

Páromnak nem látszott semmi, az orvos azt mondta, hogy minden ok, látszana a vérből, ha lenne valami....


Még jó, hogy nem hittünk neki!

2012. szept. 6. 17:33
Ha valaki rákos, akkor az általános vérképen is mutatkozik eltérés???

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook