Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 16 hónapos babámnak milyen márkájú (viszonylag olcsó és jó) cipőt vegyek? fórum

16 hónapos babámnak milyen márkájú (viszonylag olcsó és jó) cipőt vegyek? (tudásbázis kérdés)


1 2
32. homern (válaszként erre: 31. - B-zs)
2012. szept. 7. 22:01

szerencsére én még nem találkoztam olyan ortopéd dokival aki siestát ajánl :) már nem sokan lehetnek...

cipőorr: big cipővédő motorozáshoz,minden cipőnk olyan,mintha új lenne :)

31. b-zs
2012. szept. 7. 12:39

Amit én cipővásárlásnál szem előtt tartok, tartsa a bokát, könnyű legyen, hajlékony legyen a talpa, és bőrcipő legyen. Az ortopédorvosok a Siestát javasolják első körben, ami nekem megfizethetetlen. A Salus cipő és társai, mivel nem orrvédős bevonattal készülnek, a gyerekeim laza egy hónap alatt lyukasra motoroznák..

A szomszéd kislányra csak Siestát adnak a szülei, mégis probléma van a lábával, ez szerintem örökletes dolog.

A lányomnak lúdtalpa van, balettra jár, remélem idővel korrigálja a sok mozgás, lábtorna. A védőnő is azt mondta, hogy a napi lábtorna sokkal többet jelent, mint akármilyen drága cipő, ami csak, persze évszak függő, max napi 2-3 órát van a gyerek lábán. Ettől függetlenül azért nem mindegy, mit adunk rájuk..

30. t_marcsi (válaszként erre: 28. - Jak27)
2012. szept. 7. 10:48
Ezért írtam, hogy mindenki a saját tapasztalatai alapján ad tanácsot :)
29. jak27
2012. szept. 7. 10:25

Még valami, és aztán igérem nem osztom itt az észt. Szóval, a dokikban ezt sem szeretem: mindig mindenért a szülő a hibás, és ezt élvezettel vágják az arcunkba. Tmarcsi, ahogy nálatok is, az orvos egyből azzal jött, hogy miért nem emelős cipő van rajta, közben át sem fut az agyán, hogy vannak olyan gyerekek is, akik siestában nőttek fel, és mégis lúdtalpasok...

Szóval, hasonló hibáztatásban volt részünk neurológusnál. Azt merték nekem mondani, hogy rosszul motiválom a lányt, és azért nem mozog... Közben meg olyan izomhipotóniája volt, hogy még a vak is látja, de szerintük csak lusta és dagadt. Jah, annyira lusta volt, hogy még a dokinő sem tudta megcsinátatni vele a háziként adott feladatot, mert annyira gyengék voltak az izmai...

28. jak27 (válaszként erre: 27. - T_marcsi)
2012. szept. 7. 10:10

Nem akarok okoskodni,remélem nem haragszol érte, de lehet, hogy harántemelős cipő mellett is lúdtalpas lett volna a gyereked.

De ahogy írod: nincs egybehangzó vélemény, mindenesetre nekem logokusabb az, hogy ha meg van támasztva a talp, akkor pihennek az izmok, és nem erősödnek, és mikor megszűnik a támaszték,jönnek a gondok. Nekem gyógytornász mondta, hogy sima belsejű cipőt vegyek, én rá hallgatok.


Kicsit off, bocsi:van még egy megosztó dolog.Lányom csípője laza volt. Az ortopéd doki azt mondta, rakjak rá rugu betétet. A gyógytornász meg azt, hogy ne. Én az utóbbira hallgattam, és láss csodát, teljesen rendben a lányom csípője mindenféle merevítő viselése nékül. Sokan inkább a dr-re hallgatnak, pedig nem mindig az övék a leghasznosabb tanács, csak ugye sokan hanyatt vágódnak a doktori titulus előtt.

27. t_marcsi (válaszként erre: 26. - Pen80)
2012. szept. 7. 09:34
Mi saját káron tapasztalva a harántemelőshöz. És nem győzködök senkit, mindenki azt választja a gyerekének, amit jónak lát :)
26. Pen80 (válaszként erre: 23. - T_marcsi)
2012. szept. 7. 09:22
Igen, ez is az a téma, amiről írnak/mondanak mindent, a szülő pedig eldönti, "hova áll be".
25. Pen80 (válaszként erre: 24. - Cippora)
2012. szept. 7. 09:21
Annyiért tényleg fölösleges, a minőség a lényeg. :)
2012. szept. 7. 08:52
Zetpol,Teddy Shoes,Bobby Shoes- eddig ilyen cipői voltak a lányomnak,mind jó volt.Ha teljesen egészséges a kicsid,akkor felesleges pénzkidobás tizenezrekért venni cipőt.
23. t_marcsi (válaszként erre: 17. - Homern)
2012. szept. 7. 05:44

Mikor kicsi volt a fiam, nem harántemelős (azt hívon ilyennek, ha a talpán a belső talpívnél meg van emelve a cipő ilyen kis halmocskával, nem tudom ez-e a neve) cipőket vettünk neki, de jó minőségű szandikat. Nagyon csúnya lett a lába, így orthopéd szakorvoshoz kerültünk, aki azzal kezdte, hogy miért nem harántemelős cipő van a gyereken... így a kicsinek már egyből ilyet fogunk venni.


Megoszlanak a vélemények, nálunk a nem harántemelősnek lúdtalp lett a vége. Mégegyszer nem kockáztatok!

22. Pen80 (válaszként erre: 21. - Homern)
2012. szept. 7. 00:03

A siestával nekem is ez a bajom.

Nem Bp-n lakunk, itt csak a brendon van, de az semmi ilyen tekintetben. Viszont akkor majd körülnézünk ott, köszi!

21. homern (válaszként erre: 19. - Pen80)
2012. szept. 6. 22:12

superfitet?brendonban,humanicban,és igazából a gyerekcipő boltok 80%-ban van,most 2 hónapja a jászai közelében vettük,azt hiszem kukucska a hely neve

a siestákban is egy akkora bumszli emelő van,én nem adnám a kicsire,pedig annyian odavannak érte..

20. jak27
2012. szept. 6. 21:02
Nekünk az Elefanten vált be nagyon, vagy a Bären-Schuhe is jó, azt tudja, mint az E., de kicsit olcsóbb.
19. Pen80 (válaszként erre: 17. - Homern)
2012. szept. 6. 20:43

Ez jó, mert szerintem pont nem magas a harántemelője :))

Superfitet hol szerzel be? Én csak neten látom és most nem merem onnan venni próba nélkül.

18. mkriszti81 (válaszként erre: 16. - T_marcsi)
2012. szept. 6. 20:42
azért jobb a salus :)
17. homern (válaszként erre: 12. - T_marcsi)
2012. szept. 6. 19:46
a d.d. step harántemelős? :(( pedig gyorsan megnéztem és így külsőre elég jónak tűntek.akkor maradunk a superfitnél.
16. t_marcsi (válaszként erre: 15. - Mkriszti81)
2012. szept. 6. 18:45
A Szamosnak a supináltja 12000 ft volt, aztán kiderült hogy nem is kell :(
2012. szept. 6. 18:19
Ha supinált kell, abból nekünk a Salus vált be, 7000-ért vettünk szandált nyárra.
14. b-zs (válaszként erre: 12. - T_marcsi)
2012. szept. 6. 17:38
Nálunk is ez a nyerő, nemrég vettem 3 párat:D
13. b-zs (válaszként erre: 1. - Yda)
2012. szept. 6. 17:37
a nagyobbaknak D.D. Stepet veszek, sokat motoroznak és nagyon jó orvédős kis cipőket gyártanak. A legkisebbnek Maus Tanoda cipőt vettem, 7-8 ezer Ft körül van, harántemelős. 16 hós babának én inkább az utóbbit javasolnám, mert jól tartja a bokát.
2012. szept. 6. 16:54
D.D.Step. Elég jó magas a haránt emelője, és tartja a bokát. A nagyfiamnak is ilyet veszünk a mai napig. Neten rendelem mindig, és még sosem csalódtam :)
11. homern (válaszként erre: 9. - Pen80)
2012. szept. 6. 16:53

az elefanten tartósságáról sajnos nem tudok nyilatkozni,de a felépítése jó a picik lábának az biztos.

superfites tapasztalatom van inkább,azok elnyűhetetlennek bizonyultak :))

10. Pen80
2012. szept. 6. 16:17
Falcon nagyon jó még - nekünk.
9. Pen80 (válaszként erre: 5. - Homern)
2012. szept. 6. 16:16
Azok is bejöttek, csak kényesebbek - legalábbis nekünk csak a hótaposó bírta tovább elefantenből, mint a ddstepek. Mondjuk biztos gyerek-függő is.
2012. szept. 6. 16:16
Elefanten cipők nagyon jók!
2012. szept. 6. 16:14
Nekünk szandink még nem volt,de cipőnk onnan van jó pár darab,és nagyon szeretjük őket:)!
6. Pen80 (válaszként erre: 3. - Suzanne7)
2012. szept. 6. 16:13
Szerintem is jók és nem is kényesek. Nekünk a szandálok nem jöttek be, de a cipők igen.
2012. szept. 6. 16:12
superfitet vagy elefantent vennék,neten vannak újonnan féláron is (előző kollekció,de ez nem igazán lényeges szerintem :) )
4. suzanne7 (válaszként erre: 3. - Suzanne7)
2012. szept. 6. 16:11
és ennek rugalmas a talpa!
2012. szept. 6. 16:10
D.D. Step cipőt,nagyon jó cipői,szandáljai vannak,és kívül belül bőr!6000ft körül vannak az őszi cipők.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook