Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Regisztrált élettársi viszony fórum

Regisztrált élettársi viszony (beszélgetős fórum)


1 2
51. eeab532645 (válaszként erre: 43. - Spinneli)
2010. jan. 13. 12:26
Így van!!2 tanú és semmi cicó
50. neshama (válaszként erre: 49. - LoLiNa)
2008. márc. 10. 08:30

például arra, hogy ez az intézmény egy kiváló példa a megváltozott társadalmi igények jog általi követésére. (Juridizációs folyamatnak hívják a szaknyelvben)

Vajon mi lesz a következő?

Mert a törvény(tervezet) célja, hogy a társadalom jelentős változásait követve biztosítsa az együttélőknek a házassághoz hasonló jogokat.

De mikor jön el az az idő, amikor a jogok nem a partnerkapcsolattól válnak függővé?

Hisz a regisztrált élettársi viszony és a házasság is ugyebár előny az ingatlanvásárlási bankhitelnél, mert ugye ott két keresővel lehet számolni. És a szocpol is felvehető, új éptésű ingatlan esetén a még meg sem született gyerekek után is. Kérdem én: egy bank mitől tart fizetőképesebbnek, ha tudja, hogy el fogok menni szülni, kétszer is akár, hisz okiratban vállaltam (ha nem teszem, visszaveszik a kedvezményt). Akkor nem csak az egyik kereset esik ki, hanem a másikból még több megy el létfenntartásra. Mégis, könnyebb így bankhitelhez jutni, mintha az ember egyedülálló, kapcsolatok nélkül...

Hol a logika???

(bár lehet, hogy ez annyira szorosan nem is tartozik a fórum témájához...)

49. LoLiNa (válaszként erre: 48. - Neshama)
2008. márc. 9. 06:39
lássuk mire gondolsz:)
2008. márc. 8. 23:24
pedig szerintem maradt a témában olyan rész, ami nem került szóba, de megérne egy-két misét:)
2008. márc. 8. 23:23
érdektelenség miatt behalt a fórum...
46. spinneli (válaszként erre: 44. - Éden74)
2008. febr. 15. 11:58

egyedül az anyakönyvvezetői költségekről

a lakodalom gyűrű és egyebek nem kötelező dolgok, ha így akarod viszont valóban tejelned kell.

de házasságot kötni annyi hogy beikszelsz egy időpontot fizetsz némit az anyakönyvvezetőnek, bemész és kijösz.

erre gondoltam.

45. LoLiNa (válaszként erre: 35. - Citromos)
2008. febr. 15. 10:12

egyetértek... :)


De akkoris... csak a normális párokra...

44. éden74 (válaszként erre: 43. - Spinneli)
2008. febr. 14. 21:28

Miről beszélsz?Hol élsz te???

Milyem pár ezer forint.

43. spinneli (válaszként erre: 42. - Éden74)
2008. febr. 14. 20:54

ez mind csak mellékes.

esküvőt köbö párezer forintért lehet tartani, ha nagy lagzit akarsz, gyűjts.

2008. febr. 14. 20:48

Ja és a ruhát nem is számoltam.A legolcsóbb gyűrű 50.000 Ft.


Nem lenne baj, ha nem lenne hitelünk és a párom nevén a ház amit felújítottunk.A bank aláíratott egy lemondó nyilatkozatot miszerint a párom nevén lévő ingatlanból semmikor igényt nem tartok.Tul.kép bármikor kirakhatja a szűtömet.Csak azért mert éllettárs vagyok.

41. mikusk
2008. febr. 14. 20:34
nálunk a zenéért nem kell fizetni, sőt volt aki gyerekpezsgőt hozott, a virág meg szerintem nincs 10.000,-Ft. Bár lehet, hogy ezért néhány helyen pénzt kérnek.
40. éden74 (válaszként erre: 38. - Mikusk)
2008. febr. 14. 20:32
Pezsgő, zene, virág.....
39. spinneli (válaszként erre: 37. - Éden74)
2008. febr. 14. 20:24

faragd le a lakodalmat és a gyűrűt.

oszt meg is van.egyik sem kötelező.

38. mikusk (válaszként erre: 37. - Éden74)
2008. febr. 14. 18:28
Mi kerül az anyakönyvön 12.000,-Ft-ba?
2008. febr. 14. 17:41

Idén vagyunk 8 éve együtt.Újból megterveztük a házasságot, gyűrű 50.000 Ft, 12.000 Ft anyakönyv.,szűk családi kőr kb. 100.000 Ft.

Már megint vállatvontunk "hagyjuk majd jövőre"...

Ilyen is van.

36. neshama (válaszként erre: 35. - Citromos)
2008. febr. 12. 21:40

és még egy igen fontos különbség: azonos neműek is regisztrálhatnak, míg házasodniuk nem lehet.

nem is igazán a heteroszexuálisoknak ltt kitalálva ez az intézmény, csak mivel tilos a diszkrimináció, ezért nem lehetett a törvényt csak a homoszexuálisokra vonatkoztatni.

2008. febr. 12. 13:53

A regisztrált párkapcsolat 2009.jan.1-től egyenlő a házasság jogi értelmezésével, kivéve 2 apróságot, örökbe fogadás és névviselés.

De akkor miért ne házadosjunk??

A válási procedura is ugyanaz.

Csak azért, hogy ne legyen valami a hagyományos keret?

Én biztosan meghatóbbnak tartom a házasság intézményét í Nászindulóval, stb...

Gondoljátok csak me!...

34. ec63a7fc29 (válaszként erre: 31. - Neshama)
2008. febr. 2. 11:00
Nem olyan rossz az, egyszerre tud férfi és nő is lenni egy gyereknevelésben.
2008. febr. 2. 10:49

28,31.

Teljesen egyetértek,mindennel,szóról,szóra.

32. mestengo (válaszként erre: 31. - Neshama)
2008. febr. 1. 21:42
a homosexuálisok szempontjából tényleg jó. de heteróknál...? sztem ott nem sok érrtelme van.
31. neshama (válaszként erre: 30. - Mestengo)
2008. febr. 1. 21:38

Nem, ez tipikusan az az eset, amikor végre a más emberek is kapnak hasonló jogokat, végre csökken a diszkrimináció.

Ez a törvény nem a heteroszexuálisokról szól, ebben a fontos, hogy már a homoszexuálisok sincsenek kirekesztve. Nem többletjogokat kaptak, hanem végre nekik is vannak jogaik, mégha nem is teljesek ezek. De legalább haladás.


Hangsúlyoznám, hogy heteroszexuális vagyok, boldog és kiegyensúlyozott családi életem van, férjjel, gyerekkel, célokkal.

De úgy gondolom, hogy pontosan a gyerekeink jövője miatt nagyon fontos, hogy csökkenjenek az előítéletek (naivitás lenne hinni, hogy megszüntethetők), és csökkenjenek a megkülönböztetések.


Hisz gondoljunk bele, nem is olyan rég még a nők sem voltak egyenjogúak. Ma már igen, mégha ez sajnos sokszor csak papírforma is marad.

Amikor a női egyenjogúságért folyt a harc, akkor is sokan voltak, akik ellenezték, mégis megtörtént, és a történelem azt mutatja, hogy idővel a társadalom is elfogadja a változást.

Remélem, a mi gyermekeink korosztálya számára már az lesz a természetes, hogy mindenki egyenlő...

2008. jan. 31. 22:49
már nem azért,de sztem ez tipikusan az az eset, amikor nem házasodunk össze,de nem is járunk... áthidaló megoldás. hülyeségnek tartom sok szempontból...
29. mothertiger (válaszként erre: 28. - Neshama)
2008. jan. 31. 22:31
Igen, nekem is ez a véleményem, de ezt már egy másik fórumban ki is fejtettem.:)
2008. jan. 31. 20:10

Maximálisan egyetértek mindazokkal, akik úgy gondolják, hogy az örökbefogadási jogukat sem lenne szabad korlátozni.

Amíg tele vannak a nevelőotthonok elhagyott gyerekekkel, akik senkinek sem kellenek, úgy vélem, igazán nagy hiba megfosztani ŐKET a lehetőségtől, hogy szerető családban nőjenek fel.

Hisz Terry Black is örökbefogadott három gyereket (pedig eredetileg csak egyet tervezett), akiknek sokkal jobb dolguk van nála, mint akár a tulajdon édesanyjuknál lenne.

Vagy nekik is intézetben lenne a helyük, csak azért, mert Terry más???

Maga a védőnő és a gyámügyes is úgy nyilatkozott, hogy BÁRMIKOR (nem előre bejelentve) ment hozzájuk, mindig az elvárhatónál is sokkal jobban el voltak látva a gyerekek, és látszik, hogy SZERETETBEN vannak nevelve...

2008. jan. 30. 19:36

szerintem jo dolog a regisztrált élettársi kapcsolat. a házasság nem kötelez semmire...ha ott akarja hagyni egyik fél a másikat akkor otthagyja...ha meg akarja csalni megcsalja..

ugyanugy elvagyok az xy párokkal, mint az egynemüek párkapcsolatával. semmi bajom velük. öszintén szolva sztem diszkrimináció pl az is hogy nem fogadhatnak örökbe... nem az a lényeg hogy apa anya vagy egyikböl kettö van e hanem az hogy hogyan nevelik a gyereket, hogy milyen ember lesz belöle..

26. spinneli (válaszként erre: 19. - Mikusk)
2008. jan. 30. 16:12
az meg hogy ellenérzéseid vanna velül szemben szíved joga, de nem befolyásolhatja a munkádat, azt hiszem mindannyian akik emberekkel foglalkozunk elmondhatjuk, hogy x és y emberrel nem szívesen munkáskodom, de megtesszük, mert ez a dolgunk.
25. spinneli (válaszként erre: 19. - Mikusk)
2008. jan. 30. 16:11

a külsőségektől?

továbbra sem értem, ha teszem azt a gyermekeiddel sétálva megláttok két nőt vagy férfit kézenfogva akkor bedugod a fejüket a homokozóba azzal a jelszóval, ha nem látják nincs is?

vagy mitől félksz, orgiát rendeznek a hivatalodban?

nem értem.

2008. jan. 30. 12:42

Ajánlom mindenki figyelmébe a Madárfészek című filmet.

Talán segít ,az ellenérzések leküzdésében.

23. 0c97fbb607 (válaszként erre: 21. - Mikusk)
2008. jan. 30. 12:40

Azért ,mert te nem tudod megérteni,még az is lehet telje "család".

A neveltetés pedig nem azon múlik ,hogy kik neveli a gyereket ,hanem az hogy HOGYAN!:)

2008. jan. 30. 12:04
Mikusk teljessen egyet értek veled, de ha az igazi boldogságukhoz ez kell akkor nem tudunk elle tenni semmit! Nem szólhatunk bele az életükbe, nekik az a normális , nekünk 1fiú 1lány.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook