Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Milyen irányban lenne érdemes továbbtanulnom? fórum

Milyen irányban lenne érdemes továbbtanulnom? (tudásbázis kérdés)

16. pumukli1985 (válaszként erre: 15. - Tavasz007)
2012. szept. 9. 09:26
Igazából semmi...de nem szeretem őket...jó.lehet h a szarházi erős kifejezés,elnézést érte!De akkor sem szeretem őket.
15. tavasz007 (válaszként erre: 13. - Pumukli1985)
2012. szept. 9. 00:23

szarhazi???? :))

mi bajod a kulfoldiekkel?

14. f624cfc9cc (válaszként erre: 13. - Pumukli1985)
2012. szept. 7. 22:53

Köszönöm!

Megértettem a lényeget,és azt a hivatást fogom választani,amit mindig szívesen fogok csinálni.


Gratulálok a kislányodhoz.:)

2012. szept. 7. 15:17

Figyelj csak!

Én egészségügyben dolgozom...nem keresem magam halálra....sőt!!!!DE,IMÁDOM!!!

Lehet h nem tudok minden hónapban új cipőt venni magamnak(ez lehet rossz példa),de legalább nem úgy indulok el minden reggel dolgozni h basszus már megint menni kell,de utálom...stb...,hanem lelkesen,várakozva,hogy vajon mit hoz a mai nap...nagyon szeretem amit csinálok,jó is vagyok benne,és azért éhen se halok...

Mondjuk most itthon vagyok a 3 hónapos kiscsajommal,de a lényeg,hogy szeresd amit választasz és szívvel-lélekkel csináld,mert egy életre ezt választod (jobb esetben)...érettségi után én idegenforgalmat tanultam,de rájöttem h nem lennék képes egy életen át szarházi külföldieknek jópofizni...

Alaposan gondold át!!! Csak ennyit akartam kihozni ebből,bocs a hosszúságért :)

12. virus2008 (válaszként erre: 11. - F624cfc9cc)
2012. szept. 7. 15:05

Lehetetlen azért nincs,van egy két hely ahol mindig túl nagy a túljelentkezés,de az sem lehetetlen.pl lsd orvosi,BCE egy-két szak


De én mindenképp úgy látom, hogy főként mérnöki diplomával lehet érvényesülni (műszaki,és informatikai területen),emellett gazdasági területeken...


Persze itt az is kérdés, hogy mennyire akarod, hogy a munkád egyben a hivatásod is legyen.

Csak általában a hivatás nem ad megfelelő anyagi színvonalat,kivéve ha a kettő jól fizetős.


De ha ragaszkodsz hozzá, akkor válaszd nyugodtan,

nem lebeszélni akarlak.

11. f624cfc9cc (válaszként erre: 9. - Virus2008)
2012. szept. 7. 14:37

Köszönöm.:)


Milyen szakok vannak,amikre nem szinte lehetetlen bejutni ösztöndíjjal,és Magyarországon is jól keresnek?

2012. szept. 6. 13:51
Ha gyerekekkel szeretnél foglalkozni tanár bármely szak ami érdekel.A nővérem is biosz-kémia szakon végzett nem volt olyan durva a kémia.
9. virus2008 (válaszként erre: 2. - F624cfc9cc)
2012. szept. 6. 08:52

Először is véleményem szerint nem mérvadó, hogy milyen jegyeid vannak miből,bár tény hogy pont alapján számít.


Viszont az álmaidat ne szegje az, hogy most milyen a helyzeted,van két éved fel tudod magad húzni jegyben.Különórát kéne venned...


Orvosi egyetemre elég nehéz bejutni bent maradni még nehezebb, a kémia tényleg "nehéz".


Egyetemen sokkal többet, és nagyobb részletességgel tanulsz én is biológia mániás voltam középsuliban ,egyetemen volt kb 4-5 féle bioszom, és kémiám, illetve fizikám hát kemény volt...és kiröhögöm így már mennyire azthittem tudok mindent középsuliban...

Bár én mérnöki pályán vagyok...


Én azt javaslom ezek nagyon szép hivatások, csak nem jól fizetnek valljuk be, de ha esetleg kimész külföldre akkor jó lesz.

Bár ebben a korban nehéz eldönteni a jövőt.

2012. szept. 5. 22:45

Köszönöm a válaszokat,utánanézek a szomatopedagógiának.:)

Természetgyógyászoknak egy vizsga van,vagy diplomát kell szerezniük?

2012. szept. 5. 21:37

Esetleg gyógytornász?Ha elvégezted utána elsajátíthatsz rengeteg technikát és akár specializálódhatsz valamilyen gyerekekkel foglalkozó ágához...

Vagy szomatopedagógia...itt tuti tudnál segíteni nekik,de lelkileg mennyire viselne meg az más tészta...nézz utána ennek is...ha gondolod

2012. szept. 5. 20:46
mondjuk a természetgyógyász az nem rossz és illene is az érdeklődési körödbe
2012. szept. 5. 20:44

Tehát a reál tantárgyakat kedveled, inkább ebben kellene gondolkodnod akkor.

Mert amiket felsoroltál inkább a humán beállítottsághoz húzna.

2012. szept. 5. 18:33
Amit múltkor mesélétél, a konduktor. Azzal mi a helyzet? Szerintem pont hozzád illő foglalkozás lenne. :) Vagy óvónő? Bár igaz, az nem az egészségügyben van. A gyerekpszichológus is jó, de szerintem ott annyi szomorú esettel találkozik az ember, hogy képtelenség nem beleőrülni. Szerintem neked ez a konduktor állás teljesen testhezzillő lenne. :)
2012. szept. 5. 18:25
bocsi ha kicsit összevissza lett.:)
2012. szept. 5. 18:25

16 éves lány vagyok,10.osztályos.

Régen gyerekorvosnak készültem,de rájöttem,hogy nem fog menni.Imádom a biológiát,nagyon érdekel,jó is vagyok belőle.A kémiát is szeretem,érdekel,de ebben nagyon küzdenem kell,és sokat kell tanulnom,és még így sem vagyok ötös.Szóval gondolom az orvosin lévő kémia nekem már nagyon sok lenne,na meg érettségizni is kellene belőle emelt szinten..

Matekot szeretem,de ebből is küzdenem kell az ötösért,fizikához egyszerűen én buta vagyok,nem megy.

Nyelvekből jó vagyok,irodalom-történelem amit szeretek még.


Imádom a gyerekeket,velük szeretnék foglalkozni! Lehetőleg segíteni rajtuk.

Ezért is gondoltam sokáig a gyerekorvosra..

Óvónő is szóba jött,de az legfeljebb akkor,ha sikerül külföldön tanulnom (hajtok rá).


Szívesen lennék még természetgyógyász,illetve pszichológus,azon belül is inkább gyermekpszichológus.


Szeretnék az egészségügyben dolgozni,de nem orvosként,és nem is nővérként-ápolóként.

Vagyis orvosként jó lenne,de bekerülni,ösztöndíj nélkül nem is tudnánk fizetni,meg ennyi évet tanulni,hát nem igazán.:)


Mit tanácsoltok,minek lenne érdemes tanulnom,ezen leírás alapján mi lenne nekem való?


(4.7-es átlagú vagyok amúgy egy erős gimiben)

2012. szept. 5. 18:24
Milyen irányban lenne érdemes továbbtanulnom?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook