Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi a megfelelő óvodai viselet? fórum

Mi a megfelelő óvodai viselet? (beszélgetős fórum)


1 2
38. trapiti (válaszként erre: 37. - Happy83)
2012. szept. 6. 23:33

Pontosan tudom, hogy a széttaposott, kijárt használt cipő mennyit árt (bár gyanítom a habklumoánál nem többet).

De attól még hogy egy cipő egy-két alkalommal volt a gyerek lábán, nxugodtsan hordható, szép számmal lehet ilyeneket kifogni az aukciós oldalakon, pl. udvari cipőnek kiválóak.


Másrészt viszont nekem nem mérvadó már ne is haragudj, hogy mit ad a gyerekére a munkanélküli szülő... attól hogy szerinte, meg óvónéni szerint a habklumpa szuper, még nem lesz az. Kevés pénzből is megvan a módja, hogyan lehet normális egészséges cipőt adni a gyerek lábára.

37. happy83 (válaszként erre: 29. - Trapiti)
2012. szept. 6. 21:52

A használt cipővel több kárt tehetsz a gyerekf lábában, mint gondolod..

Ne haragudj, de szerintem nagyon is a pénztárcától függ, hogy ki mit vehet meg a gyerekének... Szerintem a munkanélküli szülő nem ígen fog. 5-7000ft adni egy cipőért, pláne,hogy oviba kell 3pár benti- udvari játszó- oviba járó- és sok helyen még külön tornacipőt is kérnek. Szerintem az a család,ahol havi100.000ft ból élnek 3-4 -en nem engedheti ezt meg magának..:-/Mert vagy öltözködnek vagy esznek és rezsit fizetnek. És hidd el nagyon sok család van hasonló helyzetben.

2012. szept. 5. 17:44
Lányokra télen csakis harisnya+szoknya, mert senki sem segít felvenni nekik a harisnyát ha kimennek az udvarra, hanem viszik harisnya nélkül csak nadrágban.:(
2012. szept. 5. 17:30
köszönöm a hozzászólásokat! Még arra gondoltam hogy télre amikor igazi overalos hideg van ilyen passzes aljú nadrágot vinnék Amit be tud tűrni a zokniba így fel tudja venni rá az overalt és a harisnya is meg van oldva.
34. b8103f009a (válaszként erre: 1. - D550c57e19)
2012. szept. 5. 09:17
Én mindig melegítőt adok rájuk az oviba. Jó időben rövidnadrág, térdnadrág, póló. Szerintem a farmer nem kényelmes, még a gumis derekú sem egész nap játszani, és ahol nem pizsamáznak, aludni sem. Igazából én azt sem engedném, hogy papucsba legyenek,(nálunk nem is engedik),szandit, vagy olyan vászoncipőt lehet viselni, ami rögzítve van a lábra. (balesetek elkerülése végett) A szoknyát is balesetveszélyesnek tartom, pl az udvaron, mert fennakadhat mászókán, csúszdán...stb.
2012. szept. 5. 08:22

Köszönöm a véleményeket..


a cipő kérdés az más, abból, bár lehet nem illik a melegítőhöz úgy, de bőr magas kérges szandit vittem neki. Ezt a márkát veszem mindíg, nagyon bevált, és az 1-2 évvel ezelőtti maradék modelleket szoktam megvenni 5-6000 Ft-ért.És a felső kapocs rész nem kapocs hanem tépőzás, egyedül könnyen tudja fel és levenni.


Nálunk pl a habklumpa(mert van neki , mert "mindenkinek van") totál nem nyerő, nem szereti jordani, de eszembe sem jutna ráadni az oviba.


Egy kislányt szerinem egyszerűbb csinosan és kényelmesen öltöztetni egyszerre mint egy fiút...

2012. szept. 4. 21:43

Én sem tudnék több 10 ezerért cipőt adni a gyerek/ek lábára, de habklumpát sem adok.

Sőt általában az óvonő vélemyényére sem adok, éppen azért mert általában azt veszik figyelembe (tisztelet a kivételnek), hogy minél kevesebb gond legyen vele. Persze Őt is megértem :)

31. macs77
2012. szept. 4. 21:37

Kislányom most kezdte az ovit, előtte bölcsis volt, így főleg azokat a tapasztalatokat tudom leírni, ill. amit eddig az oviban viselt.

Bentre sort (-most amíg még meleg van), leggings, könnyű szabadidőgatya. Télen harisnya-szoknya kombináció (ha mennek az udvarra, szoknya le, harisnyára kinti gatya/overall, csak fel kell rá húzni.) A lényeg h egyedül is tudjon öltözni. A bölcsiben még segítettek nekik, de az oviban már önállóan kell öltözniük.

Lábára: tépőzáras szandál, amit könnyen tud fel-le venni, és tartja a lábát. Habklumpát, vászoncipőt nem vennék.

30. trapiti (válaszként erre: 28. - Happy83)
2012. szept. 4. 21:29

Szerintem nem pénztárca függő. Az én lányomról lenézik a ruhát, mert mindig annyira csinos. A legtöbb cuccát használtan veszem, csak egy kis odafigyelés kérdése.

A cipő dettó... 10ezrekért is hihetetlen hogy miket képesek a gyerek lábára adni.

29. trapiti (válaszként erre: 28. - Happy83)
2012. szept. 4. 21:28
Nem kerül több 10 ezerbe, csak egy kis utánajárás. 5-7.000 körül már újonan is kapható, de még egy jó állapotú használt szandál is jobb mint a habklumpa!
2012. szept. 4. 21:20
Szerintem meg pénztárca függő, hogy ki mit ad a gyerekre az oviban....én sem adtam rá farmert, hacsak nem volt valami program...melegítő nagyon megfelelő viselet....cipő kérdés...olyan kell amit könnyen fel tud venni a gyerek....nálunk a tepozaras vászon cipőket részesítették előnyben....persze mindenki tudja nem a legjobb....igazán jó az ortopéd szandál lenne....de sajnos a mai világban kevesen tudják megtenni, hogy több 10 ezreket fizessenek ki csak cipőre....
27. dbf191fd2d (válaszként erre: 3. - Homern)
2012. szept. 4. 21:12

Epp ma neztem el a kislanyokat a homokozoban voltak akik szoknyaban ultek le a homokba... Sose adnek a lanyomra szoknyat, ha tudom hogy megy homokozo kornyekere is... Nem tunik tul higienikusnak, hogy gyakorlatilag a bugyiban ul a foldon.


Amugy en leggingseket vettem neki nyar elejen.

Bolcsibe meg elment mert ott segitettek neki oltizni, de az oviban eleg sokat kinlodik oltozeskor

vele, igy valszeg en is veszek neki par melegito al

sot.

26. trapiti (válaszként erre: 23. - Kakukkfű)
2012. szept. 4. 20:58
Egy normális szandál sem csúszik.
25. trapiti (válaszként erre: 22. - Voltam...leszek)
2012. szept. 4. 20:58
Semennyire sem, tönkremegy benne a lábuk. És akinek már volt ilyen a lábán, pontosan tudja, hogy hiába a lyukak, ahol érintkezik a lábával, ott izzad is. Arról nem is beszélve, hogy ki tudja milyen anyagok oldódnak ki belőlük... egyszer vettem egy ilyet magamnak, a végén ki kellett dobni, mert nem lehetett a papuccsal egy légtérben megmaradni, olyen higító-szaga volt...
2012. szept. 4. 20:56

Műanyag, ezért beleizzad, és csúszik.

Tartása nincs...és sorolhatnám.

Ja, de divatos.....:(

23. kakukkfű (válaszként erre: 22. - Voltam...leszek)
2012. szept. 4. 20:53
Lyukacsos, szellőzik, nem izzad bele a lába. És ezek a cipőcskék nem csúsznak a vizes fürdőszobában, ha a gyerekek kipancsolják a vízet!
22. voltam...leszek (válaszként erre: 18. - Kakukkfű)
2012. szept. 4. 20:50
Ezzel a műanyag papucs-borzadályokkal nem értek egyet...lehet, hogy könnyű le-fel venni, és így nincs gondja a dadusnak, na de mennyire egészséges a gyerek lábának?
21. trapiti (válaszként erre: 18. - Kakukkfű)
2012. szept. 4. 20:49
Farmerből is vab többféle, a gumis derekú, puhább anyagúval semmi gond szerintem.
20. trapiti (válaszként erre: 18. - Kakukkfű)
2012. szept. 4. 20:49

Kétségbeejtő, hogy óvónő létedre habklumpát ajánlasz a gyerek lábára!!!! 8-10 órát vannak óvodában a gyerekek, a lehető legrosszabbat teszel a lábuknak ha ilyen semmire se jó lábbeliben járatod. Nálunk is nagy divatja van, a fél csoport ebben jár, aztán csodálkoznak ha a gyerek a saját bokája mellet jár :(

Bőr szandál való bentre, amelyikibe nem rohad bele a lába, magas kéreggel, hogy jól tarsa a bokájukat. A legjobb ha szupinált, de ne legyünk telhetetlenek... egy jó felépítésű hagyományos fazonú magasabb szárú szandál már megteszi.

19. trapiti (válaszként erre: 17. - Pen80)
2012. szept. 4. 20:46
Nem is kell :) Nálunk egyébként kifejezetten támogatják, hogy a kislányok szoknyában legyenek.
2012. szept. 4. 20:46

Farmert nem adnék rá, mert azt nem egyszerű a kicsi kezecskéknek gyorsan kigombolni a pisilésnél (ugye mindig az utolsó pillanatban rohannak ki a játékba belemerült gyerekek), és ráadásul kényelmetlen, merev, nyomja a pocijukat a hajladozásoknál. A melegítő kényelmes, puha, a legideálisabb játszóruha! Felülre pólót (nem inget!) Benti cipőnek olyat, ami szellőzik, könnyen fel tudja venni önállóan. Ezek a most kapható színes műanyag lyukacsos szandál-papucsok nagyon jó, praktikus viselet a kicsiknek!


Én ezt ajánlom, mint óvónő! :)

17. Pen80 (válaszként erre: 15. - Trapiti)
2012. szept. 4. 20:38
A lányom csak januárban megy, de nálunk is nagy a szoknya-őrület, nem fogom tudni megállítani. :)
16. trapiti (válaszként erre: 12. - Homern)
2012. szept. 4. 20:07
Jóidőben kintre pamut rövidnacit szoktam kintinek vinni, a homokozó meg a csúszda miatt.
15. trapiti (válaszként erre: 4. - Voltam...leszek)
2012. szept. 4. 20:06

Hát az én lányom nagyon kiakadna ha rövidnadrág-pólóban akarnám oviba vinni... ;)


Nálunk szoknya+általában pamut felső, kötényruha egyszínű felsővel, harisnya vagy leggings zoknival.

Benti cipőnek nyitott vagy zárt orrú szandál, amíg kicsik addig inkább tépőzáras.

Udvarra melegítőnaci pulcsival, télen mellénnyel, vagy overall.

14. homern (válaszként erre: 9. - 06718ca650)
2012. szept. 4. 19:56
:D lehet :)
13. 7636c30290 (válaszként erre: 1. - D550c57e19)
2012. szept. 4. 19:55

Nálunk a melegítő a szokás,praktikus,kényelmes,nem úgy mint a farmer.

Vannak rövid nadrágban is,harisnyával alatta,de az olyan idétlen!

12. homern (válaszként erre: 8. - Voltam...leszek)
2012. szept. 4. 19:55
nem csak te,nem is emlékszem mikor volt rajtam utóljára harisnya,nagyon nyomós indok kell hogy felvegyem :D de a piciket láthatóan nem zavarja,nem vakaróznak,nem húzgálják ,egyedül ébredés után kell segíteni felvenni a kicsiknek.sokkal rosszabb amikor jó időben szoknyában hozzák a szülők szerencsétlen kicsit és nem tud csúszdázni csak áll ott és nézi a többieket..ha már öltözködéről van szó :)
11. d550c57e19 (válaszként erre: 9. - 06718ca650)
2012. szept. 4. 19:54
Mi is falu vagyunk akkor megnyugodtam:D
10. d550c57e19 (válaszként erre: 8. - Voltam...leszek)
2012. szept. 4. 19:54
Ha lányom lenne mondjuk egy kis pamut legging-et el tudok képzelni, esetleg pamut gumis szoknyával, de a harisnya nekem iskemény lenne:) Még a 100%pamut is...:)
9. 06718ca650 (válaszként erre: 3. - Homern)
2012. szept. 4. 19:53
milyen ünnepségen voltál? :D persze csak vicceltem. ;) én szinte csak mackós ovist láttam még, elvétve farisat, de biztos a falusi levegő teszi. :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook