Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Honnan tudhatom meg hogy van-e, és ha igen milyen DVD író a gépemen? fórum

Honnan tudhatom meg hogy van-e, és ha igen milyen DVD író a gépemen? (tudásbázis kérdés)


1 2
2012. szept. 5. 23:08
Nagyon örülök, hogy megoldódott a gondod!!! Ha bármikor segítségre szorulsz, csak írj nyugodtan! Mjad én is jobban megtanulom, mert én is sok képet veszítettem már a figyelmetlenségem miatt, nem árt lemezre menteni őket. Köszönöm a tippet is, megnézem ezt a másik progit!!! Jó éjt!
2012. szept. 5. 21:00

Drága segitőkész Fórumtársaim! Képzeljétek el, hogy jártam! A szomszédasszonyom fia becsöngetett hozzánk egy szerszámért és meséltem neki, hogy szenvedek a képek letöltésével. Bejött és nem több mint 10 perc alatt minden képet és videót lemezre másolt nekem a Ashampoo Burning programmal, amit el is magyarázott és tényleg nagyon egyszerű.

Mégegyszer szeretném nagyon szépen megköszönni a hozzám való türelmeteket és maximális segitőkészségeteket. Biztos találkozunk még veletek itt a fórumon, mert nekem még elég sok problémám adódik a hozzánem értésem miatt, a szomszédom fia meg vidéken lakik és nincs kéznél mindig. Mégegyszer nagyon köszönök mindent.

2012. szept. 5. 17:30

Csak igen-t kellett volna nyomnod azt hiszem, és indult volna a letöltés.

A Burning Rom-ot is csak indítani kellett volna, azt hiszem.

De majd én is megnyitom mindjárt, és akkor együtt látjuk.

Skype van a gépeden? Úgy könnyebb lenne!

2012. szept. 5. 17:01
Szia Guruljka! Én is itt vagyok bár nem teljes erőbedobással mert még nálam vannak a gyerekek, úgyhogy még fel-fel kell ugranom a géptől, de kb. 6 után már teljes odaadásommal a gépé vagyok. Különben reggel próbáltam feltölteni a CDBurner XP-t, de azzal sem jártam sikerrel, mert angolul valami olyasmit irt ki, hogy donload NET Framework kérdőjellel. Lehet hogy még ezt is fel kellene töltenem ahhoz, hogy aBurnert letudjam tölteni?
2012. szept. 5. 16:48
Én is itt vagyok már, Bogyóka! :D
2012. szept. 5. 11:03

Hello! Én továbbra is azt mondom ne foglalkozz a Neróval. Helyette töltsd le a CDBurnerXp-t. Ezt írd be a gugliba, a harmadik találat(csip) jó is lesz neked. Ott a letöltés gombra kell kattintani, és ha lejött telepítsd a gépedre(5 MB az egész, kibontva 12 MB helyet foglal el). Kicsi, de mindent tud amit tudnia kell. Ha elindítod, bejön az kezdőoldal, ott kiválasztod a legfelső lehetőséget, ADATLEMEZ!, majd rákattintasz. Bejön egy lap, ahol látod a géped struktúráját a könyvtárakkal, mappákkal, meg fájlokkal együtt. Baloldalt lesznek a könyvtárak, ha vmelyikre rákattolsz, az megjelenik jobb oldalt is, ott aztán megkeresed azt a mappát, ahol a képeid vannak, és áthúzod alulra, a program meg szépen berakja mindet. Ha megvagy vele,kattints a legelső gombra(ÍRÁS!), majd bejön egy ablak, ahol megkérdezik tőled, ogy hogyan szeretnéd megírni a lemezed. Ha nyitva hagyod, később még tehetsz rá képeket, ha a lemez lezárását választod, akkor viszont nem. Kiválasztod ami kell, és már el isindul az írás.

Sokkal egyszerűbb, próbáld ki, vagy csak olvass utána, milyen sokan ajánlják a felcicomázott Nero helyett. ;) Na, szép napot, remélem összejön! ;)

34. Guruljka (válaszként erre: 33. - Bogyoka53)
2012. szept. 4. 23:00

Holnap belefogunk újra, jó???

Mikor érsz rá jobban a gépnél lenni?

2012. szept. 4. 21:17
El kellett mennem az uncsikáimért, lefektettem őket most vetem bele magam megint a próbálkozásba. Most jutottam el a Nérónál a Burning Rom-hoz de itt teljesen elakadtam. Azt hiszem feladom, mert beleőrülök, hogy ilyen tehetetlen vagyok. Nagyon köszönöm a segitségeteket. Pedig nagyon szerettem volna pici uncsikáim képeit lementeni, mert képes vagyok a sok nyomkodásommal letörölni még a képeket is.
32. f303be5590 (válaszként erre: 26. - Virus2008)
2012. szept. 4. 17:50
:D:D:D
2012. szept. 4. 17:45

Nem forszírozom a Win7-et, nálam tapasztaltabbak is sikítófrászt kapnak a váltáskor, úgy hallottam...


Bogyoka53, írogatod a képeidet? Sikerült? Vagy segítsűnk még?

2012. szept. 4. 17:35

Nekem is egy régi Nerom volt, asszem még a 6-os verzából. Na, az jó is volt egy darabig, de újabban vhogy mintha nem ismerné fel az újabb filmformátumokat. BDrip-eket írtam ki vele, és a DVD-lejátszó nem akarja lejátszani(pedig megkéne hogy bírkózzon vele), sőt még a gépemen is akadozik. Azért váltottam erre, ez a legfrissebb, és frankó, hogy értem, mit csinálok közben. :D

Úgyhogy én még mindig a CDBuner XP-re szavazok, ami a nevével ellentétben Win7-en is nagyon jól működik.

29. Guruljka (válaszként erre: 27. - A97b9a4e4e)
2012. szept. 4. 17:28

Cengettyűcském, a lányom istallálta a gépemet pár évvel ezelőtt. Még mindig nem mentettem lemezre, pedig vesztek el már képeim, és mindig megfogadom...

Ő is ingyenes nérót tett fel, de hát ugye nem ástam bele magam a témába...

Pedig jól jönne néha csak belökni egy lemezt a mentés és keresgélés helyett. °_° :D

2012. szept. 4. 17:25

Köszi, nekem most ezzel segítettél, és lehet, a fórumindítónak is. De ha jól veszem ki, az ő nérója mintha angolul lenne.


Megtennéd, hogy kicsit idefigyuzol, amíg sikerül a másolás? Én is csak alig tudom, de nagyon szeretnék segíteni.

2012. szept. 4. 17:24
A Néro tele van egy csomó felesleges dologgal, annak aki csak írásra használja, szerintem elég a CDBurner is, és nem is fogja le a gépet se. Nem tudom miért a fizetős programokat kell nyomatni, amikor nagyon jó kis ingyenes alternatívák is vannak már. Nekem is az volt előtte, de mióta Burnerem van, le se csrélném másra. :)
2012. szept. 4. 17:18

Először is ne keverjük a szezont a fazonnal,feltehetően egyszerűen képeket akar kiírni, és nem image fájlt!

De amúgy ez most lényegtelen...


Nero-t kell használni:

1.elindul a nero legfelül a gördítőbe kijelölni a dvd-t amire írunk


2.alatta kijelöljük dvd rom udf-et

3.Többmenetes v sem.Legyen többmenetes mert akkor írható hozzá

4.Info, iso,címke nem fontos (címke fotók xy)

5.A végén a lezárás, és sebesség fontos,ha többmenetes nem zárjuk le


6.Új gomb megnyomása

7.Csak át kell balra húzni amit ki akarunk írni, ennyi!!!

8.Felül írás gombra kattintuk...



Remélem érthető.

2012. szept. 4. 17:15

Olyan aranyos, hogy így nekiállt ügyködni, ugye?

Én telefonon visítoztam a lányomnak...:D

24. Júlia* (válaszként erre: 23. - Júlia*)
2012. szept. 4. 17:15

[link]


ezt nyisd meg gyorsan!!!

23. Júlia* (válaszként erre: 20. - Bogyoka53)
2012. szept. 4. 17:12
Szerintem azt tanuld meg, ami fent van. Csak elsőre kínai, másodjára már menni fog, de legyen neked is egy füzeted erre, én mindent írtam, kezdő koromban.
2012. szept. 4. 17:11

No megvan, hogy egy ablakban a jobb oldalon van, amiből válogatni szeretnél?

Rákattintasz a JOBB egérgombbal, előjön egy ablak, abban arra katt, hogy Összeállításba másolás!

Mgjelenik a bal oldaloi listában.

Amikor kéaszen van az egész lista, fent az ablak tetején arra katt, hogy Írás. Az ábra egy lemez képe, egy kis égő gyufa ábrájával. Arra katt, és máris csinálja!

2012. szept. 4. 17:06

Nem lenne egyszerűbb.

Éppen tegnap írtam képet, várj csak...van valami, hogy írás, arra kattintani kell. Próbálom nézni, csak nincs lemezem most.

2012. szept. 4. 17:01
Lehet hogy jobban járnék tényleg ha feltelepiteném az ajánlott CDBurner XP-t, azon jobban kitudnék igazodni szerintetek?
2012. szept. 4. 16:56
kijelöltem egy képet, rákattintottam a megnyitásra de nem történt semmi. A fájlnévnél nem jelent meg semmi és én sem tudom mit kell beirni.
2012. szept. 4. 16:43

Nagyon egyszerű, ne ijedj meg!

A kép=image, record=felvétel...én azt sejtem, hogy az Image recorder DVD lesz az (kép felvétel DVD-re).

Az a kép kerül a lemezre, amelyiket megnyitottad.

Vagy az az album. Tehát arra kattintasz, az kijelölődik, és a címe odakerül az alsó csíkba...akkor Megnyitás vagy Mentés, vagy esetleg milyen angol szó, amit látsz?

2012. szept. 4. 16:26
Előre is köszönöm, hogy van türelmetek hozzám, elmondom meddig jutottam. Behoztam a Nérót, kijelöltem rajta a lemezre mentést. Bejött egy oldal ahol mindjárt az kérdezi, hogy melyik irót akarjuk használni pl. pioner DVD-RV DVR-lllD /DVD/ vagy pioner DVD-RV DVR-lllD /CD-R/RW, vagy image recorder DVD, vagy image recorder /CD-R/RW. Sajnos nem tudom, hogy milyen iróm van, nem tudom hol lehet ezt megnézni. Ha ezt tudom akkor rákattintok a Lemez CD/DVD-kép elmentett projektra, akkor bejön az az oldal ahol nekem a képek vannak. Fajl nevet kér de oda sem tudom mit kell beirni. Eddig jutottam, tele kérdésekkel. Azt tudom, hova kell rakni a lemezt. Jó lenne a levezetésem, ha tudnám azokat amiket nem tudok ? pl milyen irót akarok használni, meg a fájl nevet/
2012. szept. 4. 16:22
Most néztem, ingyen letölthető a netről.
2012. szept. 4. 16:21
Szerintem egy "néző" progi kellene. Mint pl. a PowerDVD.
2012. szept. 4. 16:18

Ha már itt vagytok,én is kérném a segítségeteket!

Van egy HP laptomom,benne író olvasó!Csakhogy én nem tudok megnézni lemezeket vele,mert egyből írni akar.Ezzel mi lenne a teendő szerintetek?Elóre is köszi

2012. szept. 4. 16:10

Bogyoka53, néha nyomj egy frissítést, különben nem látod, hogy írogatunk!

Vagy válts egy másik fórumra vagy oldalra, és vissza.

2012. szept. 4. 16:09

El van kapálva. Csak itt van valaki, aki szeretne segíteni magán és a gépén, és dicséretes, hogy belevág. (Én először nem mertem...)Igyekezzünk segíteni, hogy sikerüljön. :D

Nekem is a Nero-t tették fel, mert aki installálta, ezt szerette. Vagy ez volt elérhető, nem tudom. De a felülete bonyolultabb, mint a kezelése, az tuti.

2012. szept. 4. 16:03
Igazad van, bocsánat.Tényleg bunyek voltam, és nem mindig egyértelmű az, ami nekem igen.Csak azért ajánlottam neki a CdBurnert, mert azt hiszem magyar fejlesztés, és sokkal egyszerűbb a kezelőfelülete is. Nem akartam rosszat, Isten látja lelkemet. De a kaziért bocs, az túlzás volt.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook