Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hány ml-t eszik a baba pépből? fórum

Hány ml-t eszik a baba pépből? (tudásbázis kérdés)


1 2
33. mkriszti81 (válaszként erre: 31. - Hajni107)
2012. szept. 4. 15:15

lehet, de régen nem is tudtak annyi mindent, mint most, hogy mi mit okozhat (pl glutén és társai)

persze mindenki megevett anno mindent, de ki tudja, most miért van annyi allergiás ember... :)

2012. szept. 4. 15:06
mi is csak felnőttünk...
2012. szept. 4. 15:06
Mostanság nagyon papír forma szerint akarnak csináltatni mindent. Védőnő mondta hogy most már 4hós kortól lehet adni a babának kekszet, de mondta hogy egy évvel ezelőtt 8hónapos korig nem volt ajánlott. most akkor hogy is van ez? régen volt jó amikor még nem görcsöltették így rá az embert...
30. hajni107 (válaszként erre: 27. - Mkriszti81)
2012. szept. 4. 14:59
hát kicsit ez is úgymond löketet adott az irányába hogy elkezdjük.
29. gabi.k (válaszként erre: 15. - Hajni107)
2012. szept. 4. 14:59

válassz ki 1 embert, és csak azt hallgasd meg. úgy csináld.

de idővel úgyis ráérzel.

émlékszem én is hogy útáltam a hozzátáplálást. aztán szépen ment magától, amint elmúlt a görcsösségem :-)

tudják a babák hogy mikor mire van szükségük még, ilyen korban legalább is :-)

2012. szept. 4. 14:58

Azt hiszem, egyikünk sem eszik egy akárki által előre megszabott mennyiséget...hát a baba sem fog!

Meglepő, hogy mennyire ízlik vagy mennyire utálatos nekik némelyik kaja. Az én fiam kicsi korában minden variációban kihányta a banánt. Nem próbálkoztunk tovább, valamikor negyobb korában már magától megette, gond nélkül.

Viszont imádta a krémtúrót, kapott is naponta legalább kettőt, persze nem a banánosat. Hogy ez fehérjének nagyon is elég volt és nem erőltettük a húst, azt nem kötöttük a védőnő orrára. Húsevő lett, de később csak, amikor már Apja adogatott falatokat a szájába. Sosem volt dundi, egyikünk családjában sem volt kövér vagy nagydarab férfi, nálunk vékonyak, de erősek. De rendben fejlődött, úgyhogy nem is nagyon firtatták aztán, hogy mit eszik.

És akkor még ez nem volt divat, de én felvettem, ha sírt, bármikor! Megölelgettem, úgy tettem vissza, nem dajkálgattam sokáig, de a legöbbször megnyugodott hamar. Van ám, hogy csak az anyját szeretné érezni kicsit, miért ne lehetne?

És ha éhesnek találtam, bármikor kaphatott enni is. Én se nézem az órát, hogy mikor eszem!!!

27. mkriszti81 (válaszként erre: 23. - Hajni107)
2012. szept. 4. 14:58

örülök :)


Az én kislányom is szinte az elejétől fogva tápszeres, ezért kezdtem időben a hozzátáplálást.

Alap szabály, hogy amit már öklendezés nélkül elfogad és meg tud enni, azt lehet adni nyugodtan és a baba igényei szerint, úgysem nyitja ki a száját, ha már jóllakott.

A kislányom azóta már 16 hónapos, jó evő, mindent megeszik.


(amúgy együtt szült anyukákkal vagyok egy klubban, ott az a tapasztalat, hogy aki később (5 hónaposan) kezdte a hozzátáplálást, ott most is evés-gondok vannak, van, aki még a mai napig sem hajlandó elfogadni a kanalat sem, míg a mi gyerekeink már önállóan csipegetik a rántott hústól kezdve mindent...)

26. hajni107 (válaszként erre: 25. - Zebra25)
2012. szept. 4. 14:58
:) igen pedig azt hittem ez a nap sose jön el :D. örülök hogy a kisfiad ennyire rajong azért a tökért :) sok vitamin van benne, nem tudom Adrika mennyire fog érte rajongani :)
25. Zebra25 (válaszként erre: 19. - Hajni107)
2012. szept. 4. 14:53

jaj tényleg:)

naaaaa, hát akkor szuperul alakulnak a dolgok, látod csak idő kellett neki. Akkor csak így tovább:)

Nemsoká jön a sütőtök, azt is imádják a babák. Legalább is az Én fiam elélne csak sütőtökön:)

24. gabi.k (válaszként erre: 7. - Hajni107)
2012. szept. 4. 14:50

én 8 hónaposan váltottam ki az első étkezést.

akkor kb 150-200 ml-t evett meg.

7 hós koráig csak szopizott.

most változó hogy eszik.

23. hajni107 (válaszként erre: 22. - Mkriszti81)
2012. szept. 4. 14:43
köszi! olyan jó olvasni :D komolyan megnyugtat..
22. mkriszti81 (válaszként erre: 10. - Hajni107)
2012. szept. 4. 14:41
így csinálod jól :)
21. hajni107 (válaszként erre: 18. - Guruljka)
2012. szept. 4. 14:41
köszönöm szépen, jól esnek a szavaid :)
20. hajni107 (válaszként erre: 17. - KissnéNiki)
2012. szept. 4. 14:40
Hú a mindenit de jó étvágya van :). nem baj csak nőljön nagyra! :)
19. hajni107 (válaszként erre: 16. - Zebra25)
2012. szept. 4. 14:39
nem akarom elsietni. hát mi úgy keztük hogy huu 3 és fél hónapos lehetett mikor próbálkoztunk védőnő tanácsára akkor borzalom volt indítottam is egy fórumot akkor is :). segítettél akkor is amúgy, emlékszem a nevedre. aztán mivel nem ment pár napra abba hagytuk. aztán 2-3 hete kóstoltattam vele most már szépen elfogadja ma almát meg őszibarackot kapott. eddig még ezek lecsúsznak :). egyébként kislány, Adrienn :)és a Te babód? hogy hívják? :)
18. Guruljka (válaszként erre: 13. - Hajni107)
2012. szept. 4. 14:38

Aranyos Kisanyuka vagy.

Persze hogy a legjobbat akarod...csak a sok aggódás közben éppen a legfontosabb nem sikerül!!!

Mégpedig a Nyugodt Anya.

A baba megérzi és átveszi s szorongást, emiatt akár az étvágya vagy az emésztése is romolhat. Csak nyugodtan, bátran! Ha ráérzel a saját kis Picurkád igényeire, ha ki tudod figyelni, milyen típusú dolgokat szeret, akkor semmi baj nem lehet.

17. KissnéNiki (válaszként erre: 7. - Hajni107)
2012. szept. 4. 14:34

Szia! Nekem 7 hónapos a kisfiam! 3 hónapos volt amikor elkezdtük a gyümölcsöket, 4hónaposan ette már a főzelékeket, mellette tápszert eszik nem anyatejes!


Amikor megkóstolta a gyümölcsöt már második alkalommal bevágott egy fél üveggel...amikor pedig a főzeléket elkezdtük már élből megevett egy üveggel (kecskeméti bébi kaja)...én azt gondoltam ennyi bőven elég neki egy evésre, de ő nem így gondolta...ráivott még 120ml tápszert!!

16. Zebra25 (válaszként erre: 15. - Hajni107)
2012. szept. 4. 14:34

Akkor is ráértek még, nem muszáj elsietni.

Én azt mondom, hogy ami szerinted a megérzéseid szerint jó azt próbáld meg.

Az anyai megérzésnél nincs szebb és pontosabb dolog a világon.

És a kisfiú vagy kislány?

lehet írtad csak közbe Én is babázok:)

hogy áll a kajákhoz? mindent elfogad?eszik szépen?

15. hajni107 (válaszként erre: 14. - Zebra25)
2012. szept. 4. 14:29
Tápszeresek vagyunk sajna jóformán a kezdetek óta. Hát biztos hogy idő kell neki amire ezeket az ízeket meg állagot megszokják. Sajnos kapkodom csak a fejem, hogy mit tegyek mert mást mond a védőnő mást a környezetem és itt is teljesen másokat olvasok. de majd kialakul nálunk is ám :)
14. Zebra25 (válaszként erre: 10. - Hajni107)
2012. szept. 4. 14:27

Mi 6 hós kora után váltottuk ki az első étkezését

nem tudom, hogy anyatejesek vagytok e vagy tápszeresek?

szerintem a babád majd fogja diktálni az iramot, amennyit jólesően megeszik annyit adj neki és ha kér utána még cicit vagy tápit akkor adhatsz neki nyugodtan

idő kell mire megérik rá a gyomruk és megszokját ezeket az ételeket

13. hajni107 (válaszként erre: 12. - Guruljka)
2012. szept. 4. 14:24
köszi, teljesen igazad van. csak talán túl aggódom, mindenből a legjobbat szeretném neki, mint más Anyukák is :)
2012. szept. 4. 14:22

Hajni, bízd a babára!!! Nincs két egyforma baba, felnőttként is mind mások vagyunk.

A mi időnkben még nem volt ennyi megszorítás, és ennyi féle érzékenység sem. Jobb volt talán az immunrendszerünk, nem volt ennyi adalékanyag sem, és tisztább volt a levegő is.

No de azt akarom mondani, hogy ha jóllakott, akkor nyugodtan fog aludni, és ha kicsit hamarabb kér újra enni, mint 3 óra, akkor mi történik? Na bumm!!!

Előfordulhat az is, hogy éppen többet alszik, mert töményebb kaja van a pociban. Nem kell kétségbe esni, lassan változik az alvásidő, és a napi ritmus is. Nagyon jól teszed, ha nem erőlteted a kispicurkádat. Hangolódj rá, és rá fogsz érezni, no meg ő is "mutatja", mi ízlik, mi nem, és mit kér.

11. Vimitu (válaszként erre: 3. - Hajni107)
2012. szept. 4. 14:18

Szia!

Ne keress ilyesmit, annyit eszik amennyi jól esik neki :)

Az én fiam 100 ml-t evett kezdetekkor ha nagyon éhes volt. Ma (21 hónapost) ez picit talán több lett.


Nem baj ha kevesebbet eszik a statisztikánál csak szépen gyarapodjon. Fiacskám is annyira jól felhasznál mindent a kajákból és nagyon jó húsban van így, annak ellenére hogy alig eszik.


/Természetesen tiszta ideg voltam akkor, hogy éhen hal :D /

10. hajni107 (válaszként erre: 8. - Zebra25)
2012. szept. 4. 14:15
én már nem tudom mit tegyek mindenki mást mond :D el sietni se akarom de tényleg annyian mondanak sokfélét. itt a környékünkön valaminek 5hós fia van 3 étkezést már kiváltottak. sokan már 4hósan egyet. szóval nem tudom mi a jó, de amíg a kicsim elfogadja és nem fáj tőle semmije addig próbálgatom. nem erőltetem neki de evett minden panasz nélkül :)
9. hajni107 (válaszként erre: 5. - Zebra25)
2012. szept. 4. 14:13
arra gondolsz amit szüléskor kaptunk abba a baba csomagba?
8. Zebra25 (válaszként erre: 7. - Hajni107)
2012. szept. 4. 14:13

óh, hát akkor még picike ahhoz, hogy kiválts egy étkezést szeriintem

csak szépen lassan

2012. szept. 4. 14:09
pépes étel én csinálom neki. mi 4és fél hónaposak vagyunk, 2-3 hete kóstolgatunk és ma már jóval többet elfogadott, el is aludt most :) csak arra vagyok kíváncsi elég lesz e neki 3órán keresztül.
2012. szept. 4. 14:08

aventes

bocsi

2012. szept. 4. 14:08

vagy van az a abentes tárolópohár, na egy olyannal evett meg és utána már nem kellett neki több

persze most 8 hós és már 2 olyannal is megeszik egyszerre

2012. szept. 4. 14:07

Tejpép vagy pépes étel?

És függ attól is, hány hónapos korról beszélünk, mindenki máskor váltotta ki őket ugyanis... és hogy mi mindent eszik az a baba még a nap folyamán


mi 3 hónaposan kezdtük gyümölccsel, 4 hónaposan a főzelékkel, ha arra gondolsz, üveges főzelékből először pár kanállal, majd egyre többet, úgy 5-6 hónapos kora körül úgy emlékszem, megette az egy üveggel (a kisebbik üveggel, ami 150ml)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook