Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogy szoktassam le a köpködésről? fórum

Hogy szoktassam le a köpködésről? (beszélgetős fórum)


18. Ancsa19860211 (válaszként erre: 16. - Happy83)
2012. szept. 5. 13:50
Nem büntetem ezzel, csak adok neki egy kis időt, hátha rájön, hogy mégis éhes és akkor megeszi köpködés nélkül. Tegnap nem jött be. Evett egy kis pogit ebéd helyett. Bezzeg az uzsonnánál az első falatot kivéve nem köpött többet, meg vacsinál se. Ma délben megette ugyanazt a tököt, amit tegnap nem akart. Szóval tényleg nem tudom, mitől függ nála.
17. egypt (válaszként erre: 16. - Happy83)
2012. szept. 4. 21:56
Az nem zsarolás vagy büntetés, ha köpködésnél kiveszi a székből. Nem az ételt vonja meg a gyerektől, hanem az étkezést állítja le. Ha a gyerek köpködi a kaját, azt is, amit szeret, akkor nyilván nem igazán éhes még és nem akar enni, hiszen akkor azt csinálná köpködés helyett. Te mégis mit tennél, ha köpködne? Hagynád, hogy az egész adagot kanalanként a szájába vegye, majd kiköpje?
16. happy83 (válaszként erre: 5. - 6f257fd90e)
2012. szept. 4. 21:29
Étellel zsarolni, fegyelmezett nem szabad, mert komplexust okozhAt a gyereknél....az étel nem szabad, hogy jutalom illetve a megvonásA büntetés legyen....
15. egypt
2012. szept. 4. 14:05
Szerintem egyszerűen jó játéknak tartja, azért csinálja.
14. egypt (válaszként erre: 13. - Ancsa19860211)
2012. szept. 4. 14:05
Persze, el fogja hagyni. Próbálj nagyon türelmes és higgadt maradni, és csinálj úgy, mintha egyáltalán nem érdekelne. Az mondjuk jó ötlet, hogy ha köpködni kezd, kiveszed a székből.
13. Ancsa19860211 (válaszként erre: 12. - Egypt)
2012. szept. 4. 14:03
Hát ez is jó móka lehet... Szóval gondolod, hogy csak hóbort-féleség? De vajon meddig tart még, mert ez hónapok óta megy és semmivel nem lett jobb...
12. egypt (válaszként erre: 9. - Ancsa19860211)
2012. szept. 4. 13:55
Tehát mégis csak türelmetlenkedsz... Nem kéne sokadszorra sem. Tudom, milyen nagyon bosszantó, de gondolj arra, hogy milyen pici még! A lányom 21 hónapos, elméletileg már több esze van, mégis gondol egyet, és lerakja a kanalat, aztán elkezd kézzel enni, levest, főzeléket, mindent, aztán megdörzsöli a szemét, megigazítja a haját... Hiába kérem, elmondom ezerszer, hogy kanállal eszünk, azt mondja erre: "Nem, kézzel akarok enni!" Idegesít, de vele nem idegeskedem emiatt, úgyis majd leszokik róla.
11. Ancsa19860211 (válaszként erre: 10. - Tündér74)
2012. szept. 4. 13:45

Nem az "illedelem" a legnagyobb baj, hanem főként, hogy nem tudom hova tenni ezt a dolgot, nem értem, miért csinálja, vagy mit akar kifejezni vele:(

A másik baj az, hogy a gyerekkel együtt türelmet sajni nem adtak:( Más dologgal pedig tényleg nem tud felhúzni. Másik különös szokása, hogy mielőtt ad babapuszit, tekergeti az orrom, ami borzalom tud lenni, mert többször volt már, hogy úgy belekapott a belsejébe, hogy vérzett is, de még ezzel sem tud felidegesíteni. Egyedül ez a kaja dolog...

10. tündér74 (válaszként erre: 1. - Ancsa19860211)
2012. szept. 4. 13:38

Szia! Ahogy írták már, nagyon pici a babád. Nem a kisbaba kor az, amikor meg kell tanulni illedelmesen enni.:)

Szerintem nem olyan nagy tragédia ha kiköpdösi az ételt, folytasd az etetését ha mégis kéri, idővel majd leszokik róla.

Azt viszont biztos érzi a kislányod, hogy Te ezért nagyon ideges vagy.

Ha csak egy-két étkezésnél csinálja ezt és a többinél nem, akkor ne aggódj.

9. Ancsa19860211 (válaszként erre: 8. - Egypt)
2012. szept. 4. 13:04
Nem türelmetlenkedem én, csak akkor, mikor már sokadszorra csinálja. Ha nem kéri, bőven elég lenne becsuknia a száját vagy elfordítania fejét. De azért bosszantó, hogy vacakolok vele, hogy megcsináljam neki a sütőtököt pl, amit se én, se a párom nem szeretünk, csak egyedül ő, neki kedvence volt régebben, odateszem elé nagy örömmel, hogy de jól fog belőle enni, ehelyett a pofámba köpi és nem hajlandó. Van, mikor 2 falatot kiköp, utána eszi, egyszercsak megint köpi. Nem értem, mi ez. Mert sajnos az sem egyértelmű ilyenkor, hogy nem kéri. És ha nem kéri, aggaszt, hogy miért nem akar enni, mint pl ma.
2012. szept. 4. 12:55
14 hónapos, borzasztó pici még... Szerintem sokkal több türelem kéne hozzá, lehet, hogy pont az idegességed és türelmetlenséged ellen lázad így. Semmiképp sem kéne emiatt idegeskedni vele meg "csúnya szóval" szólni hozzá. 14 hónapos csak!
7. Ancsa19860211 (válaszként erre: 6. - Ancsa19860211)
2012. szept. 4. 12:46
Ja, azt kifelejtettem, hogy ma még csak 3 szelet kekszet evett meg reggeliként úgy 10 óra magasságában, ergó gyakorlatilag semmi nincs a gyomrában.
6. Ancsa19860211 (válaszként erre: 5. - 6f257fd90e)
2012. szept. 4. 12:44
De, épp ennél tartunk. Leraktam játszani, majd 10 perc múlva vissza az etetőszékbe, ugyanez a műsor. Újra kivettem, le játszani, majd újból kaja, de most a tegnapi maradék főzelékből adtam neki (tegnap 2 pofira tömte), most ugyanúgy kiköpködte. A pogácsát azért hajlandó megenni, úgyhogy most azt majszolja, mert egyelőre feladtam a főzelék dolgot.
5. 6f257fd90e (válaszként erre: 3. - Ancsa19860211)
2012. szept. 4. 12:39
Úgy esetleg nem próbáltad, hogy ha kiköpi, akkor kész, nincs több falat egy darabig?
4. kisj
2012. szept. 4. 12:39

Nálunk is volt ehhez hasonló korszak.

Az etetőszékét a konyha közepére raktam (hogy kicsit távolabb legyen a kényesebb pontoktól), aztán a kezébe nyomtam egy kanalat.

Nem húzta fel az agyamat, meg nem tartottam ezt -ahogy írtad- undorító szokásnak sem.

A kutya felnyalta, a többit meg takarítottam:)

3. Ancsa19860211 (válaszként erre: 2. - Kisj)
2012. szept. 4. 12:32

Ez nem "berregetés" . Nem játszik ilyenkor a falattal, hanem nem eszi meg!!!! 3x annyi ideig tart egy etetés, és nem értem az okát, hogy mi az, hogy 1x 2 pofira tömi ugyanazt az ételt, másodszorra meg összeköpi vele az egész konyhát.

Mégis, mitől függ? Nem győzök utána takarítani, meg foltokat tisztítani, arról nem is beszélve, hogy a kaja a kutya előtt landol. Mert ugye, ha rászólok, akkor hisztizni kezd, sír, stb. Felhúzza az agyam. Semmi mással nem tud így felhúzni.

2. kisj
2012. szept. 4. 12:28

Ne már!

Egy kis kaja "kiberregtetés" miatt aggódsz?

Meg gyomorideged van?

Én annak idején sok minden miatt pánikoltam, de ilyesmiért eszembe se jutott:)

2012. szept. 4. 12:24

Sziasztok!

14 hónapos kislányom már hónapok óta művel egy undorító szokást: kiköpködi az ételt. Azt még csak megértem, ha olyat kiköp, ami nem ízlik neki, de sokszor ízlelés nélkül csinálja. Pl berakom az első falat gyümölcsöt a szájába, élből köpi is vissza, meg se kóstolja. Utána rájön, hogy nem olyan rossz az és megeszi. Eleinte azt gondoltam, csak a nem szeretem dolgokkal csinálja ezt, mert először csak a krémtúrót meg a joghurtot köpte ki, itt nem csak az első kanállal, hanem szinte 3x kellett a szájába raknom minden falatot. Ezeket ki is iktattam, gondoltam, biztos nem ízlik neki, vagy nem tetszik az állaga. Ma pl a sütőtökkel csinálta, ami korábban a kedvence volt: öklendezett és kiköpte. De nem csak úgy simán, hanem sugárban, a ruhájára, etetőszékre, én ruhámra. Minden nap legalább 1-2 étkezésnél megcsinálja ezt a showműsort. Pedig biztos vagyok benne, hogy eltelik elég idő a két étkezés között, úgyhogy ez se lehet a baj. Már gyomoridegem van, ha kaja következik, mert hiába kérem szép szóval meg csúnyával is, nem hajlandó erről leszokni.

Nektek volt ilyen tapasztalatotok? Ha igen, hogy sikerült megoldani? Ugye nem marad ez mindig így?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook