Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fűző, hasszorító, haspánt szülés után fórum

Fűző, hasszorító, haspánt szülés után (beszélgetős fórum)


2010. jan. 25. 13:36

sziasztok! én a 3.baba után használtam, mert egymás után hamar jöttek a gyerekek, és úgy láttam, jobban tágul a pocim. nagyon jó volt, bánom, hogy az első 2-nél nem használtam, mert ezzel az első pillanattól fogva "rohangálni" tudtam a kórházban, nem kellett fogni a pocimat, és nem fájt minden lépés, hanem teljesen jól éreztem magam! igaz augusztusban szültem, nagyon melegített, így nem volt kellemes, de kibírtam! kb 6hétig használtam, de nem volt rajtam egész nap, pont a nagy meleg miatt, mert néha megőrültem a 35fokban..Viszont már a 4-5.napra nagyon szép lett a pocim, jó ne várjatok deszkahasat!!! de sokkal jobb, mint enélkül, szebb lett, szerintem. Viszont a tornát nem javasolják kb 6 hónapig, főleg, ha csak szoptattok, mivel a torna során felszabaduló

méreganyagok átmennek a tejbe, és így azt a pici issza meg, én is utánaolvastam a neten és tényleg így van. szóval nekem a baba egészsége fontosabb volt, mint a pocakom, viszont 8hónapos korától lassan és fokozatosan én is tornáztam, és kitartással szép pocitok lesz. :) Amíg nem jön az újabb baba....

2010. jan. 17. 09:49

hali!

Én fűző mániás vagyok!Szerintem nem csak szülés után lehet hordani az ilyesmit hanem egy egész életen át!Alakot valamennyire formál,de nem "csodaszer" a fogyásra.

szóval:

CSINI FŰZŐK+TORNA!:)

2009. dec. 25. 13:14

Sziasztok!


10 napja szültem császárral, szerintetek mikor lehet elkezdenei a gyakorlatokat, úgy emlékszem, azt mondta a doki nem megerőltetően lehet a 2-3 héttől hasizomgyakorlatot, olvastam a fórumot, akinek vannak ilyen jellegű edzéstervei, leírásai légyszi küldje át...


A haskötőt nem tudom mennyire kell erőltetni, nekem is sokat visszament a hasam bő egy hét altt, de még messze az igazitól, de 6 hét, mire a méh kb. visszahúzódik...


szóval várom a tanácsaitokat, mikor mit lehet...

Köszönöm


A.

23. aaaaabbbbb (válaszként erre: 17. - Falevel)
2009. dec. 3. 13:38

Szia!

Nemsokára mi is szülünk és nagyon örülnék, ha nekem is elküldenéd a hasizomgyakorlaokat!

Köszi!

22. SZs13 (válaszként erre: 18. - Falevel)
2009. okt. 9. 13:39
Szia! Megvannak még ezek a gyakorlatok, légy oly kedves, és nekem is küld el! A segítséget előre is köszönöm szépen!
21. 2bc7365ec9 (válaszként erre: 18. - Falevel)
2008. júl. 6. 22:08
Légyszíves nekem is küldd el a hasizomgyakorlatokat! Köszönöm
20. falevel (válaszként erre: 19. - Ildikóisó)
2008. jún. 8. 20:48
Elküldtem neked mail-ben; jó és eredményes edzést!
2008. jún. 7. 22:41
Légyszi nekem küld el a hasizomgyakorlatokat! Egy éve szűltem, de úgy nézek ki, mint aki megint terhes!
18. falevel (válaszként erre: 17. - Falevel)
2008. jún. 2. 13:34
Hasizomgyakorlat javaslatokat is kaptam, ha vakit érdekel, írjon, elküldöm.
2008. jún. 1. 22:35

Kaptam használható infot szakembertől (nevét, foglalkozását kérésre megadom priviben), megosztom veletek is; íme:


"A hasszorító használata szakmailag csak erős túlsúlynál és/vagy nagyfokú hasizomszétválásnál indokolt. Az első két hétben naponta 10-12 órára, majd fokozatosan csökkentve az időt a 4. 5. hét végére le kell szokni róla. Ugyanakkor mellette intenzív hasizomgyakorlatokat szükséges végezni.


A tünetek döntik el, hogy szükséges-e. Érdemes szakemberrel megbeszélni, mert az ok nélküli használata viszont többet árt, mint használ. (Lásd. kikarózott paradicsom, csak addig áll még a karó tartja.)


Ha egyik kóros helyzet sem áll fent, akkor a szülést követően, minél előbb hasra kell fordulni és így megkezdeni az előbb említett gyakorlatokat. Nagyon egyszerűek, ugyanakkor mégis hatékonyak és segítik a hasizmok mielőbbi regenerálódását, a gerinc korai stabilizálását is."

2008. ápr. 19. 18:50
Azota megszuletett a lanyom, nem hasznaltam haspantot, es szepen lement a hasam mar egy het utan. Persze nem lapos meg, de nem is log. Bar en meg nagyon fiatal vagyok. Hozzateszem, nekem terhesseg elott sem volt lapos hasam.
15. daroki (válaszként erre: 10. - Cirmesitompika)
2008. ápr. 19. 17:48
Sztem sem kell aggódnod még,adj időt magadnak!!A csíkokkal nem fogsz tudni mit kezdeni.Ha sikerült lefogynod és ott maradt a kinyúlt bőr ami nagyon zavar,akkor érdemes felkeresni egy plasztikai sebészt.A kinyúlt bőr tornával nem fog eltünni:(
2008. ápr. 19. 16:13
Érdeklődöm a kérdésekről máshol is, amint választ kapok megosztom veletek, ha valakit érdekel. (a kérdések továbbra is: kell-e használni, mennyi ideig, milyen időtartamra)
13. 14775640c4 (válaszként erre: 10. - Cirmesitompika)
2008. márc. 28. 14:44

kedves!ha te öregszel mit szóljak én?hm,?

én hozzád képest mint az országút:(( olyan öreg. szal:császár mindkettő nekem. az egyiket 31 évesen a másikat 33 évesen szültem

egyiknél sem maradt egy deka hasam sem.

én biza utólag sajnálom. mert j lett volna kis párnácska mindenhova, hogy ne legyek sovi:((

nem öregszel. csak megnyúlt kissé.ez van.

jó sok torna és lemegy.

12. falevel (válaszként erre: 10. - Cirmesitompika)
2008. márc. 28. 14:43
Lehet, hogy egyszerűen csak kevés a 7 hónap... nekem az volt. Sportolsz is? Mert az segíthet...
11. falevel (válaszként erre: 9. - Sz.Csirke)
2008. márc. 28. 14:40
Sajnos én nem tudok semmit az óraszámokról, ha valaki informál megköszönöm.
2008. márc. 27. 18:32
Én 7 nónapja szültem császárral. Az orvosom ajánlotta a hasszorítót. Használtam is sokáig, de a hasamra nézek, és hányok. Az elsőt majd hét éve szültem, természetesen, de alig maradt hasam és csíkok se voltak. Talán öregszem??
2008. febr. 7. 23:40
En hallottam, bizonyos oraszamban ajanlott csak naponta. Tudjatok hogy az mennyi?
2008. febr. 2. 23:05

Köszi "birogaby" :-)Anyukámnak is adtak annakidején, bár nem császárral szült. De itt ma erre se védőnő, se szülésznő, se doki, senki nem hívja fel a figyelmet.


Mindenesetre a nővérem ma megnyugtatott: mindketten természetes úton szültünk, csak ő 2 évvel hamarabb: neki mára lement a hasa ;-). Persze a torna nem mellékes kérdés...

2008. jan. 31. 15:34

Nálunk aki császárral szül,annak már a mûtét után a doki felteszi a hasszorítót,és legalább 4-6 hétig javasolja a folyamatos használatát.

Mivel én is így szültem,használtam egy ideig,de mivel a legnagyobb melegben(július)szültem,egy idô után nem bírtam magamon tartani,annyira melegített,így itthon már nem mindig viseltem.


Amiért az elsônél nem használtad,szerintem a második után nyugodtan használhatod,talán annyiban segít,hogy a mostaninál jobban ne nyúljon a kötôszövet.

2008. jan. 27. 17:08

Köszi a hozzászólásokat!


A torna: tudom, hogy nagy szerepet játszik, tornázom is, de szeretném tudni mit tegyek legközelebb.


Egyébként annyit megtudtam még, hogy a kötőszövet meglazulását akadályozza meg. Ilyen alapon viszont, ha első szülésnél nem használtam, lehet, hogy a másodiknál már felesleges?...

2008. jan. 27. 10:03
hallottam olyat hogy vizes lepedőt tekertek rá jóóóó szorosan és hasonlók....nincs tapasztalatom,szóval nem tudom,biztosan nem árthat.Én a pocakom nem pusztán a szülésre fogom,szóval fogalmam sincs jó lett volna e...
2008. jan. 27. 05:56
én jó szoros gatyót hordtam amint hazaértem a kórházból:)) nem igen maradt felesleg rajtam, tán még 1kg se, de azért a bőr csak megnyúlt.. torna és szoros cucc csodákra képes:)
2008. jan. 27. 00:35
Sajnos én sem használtam, és én is nagyon megbántam! :( Nem hallgattam az anyukámra sem pedig figyelmeztetett, még hasszorítos bugyit is kaptam tőle. A kórházban pedig azt mondták, hogy semmi nem szükséges a szoptatástól szépen visszahúzódik a hasam, persze azóta a hasam semmit nem változott! A következő szülésnél nagyon fogok erre figyelni!
2. ec63a7fc29 (válaszként erre: 1. - Falevel)
2008. jan. 26. 22:29
TORNA!!!
2008. jan. 26. 22:27
Mi a véleménetek a szülés utáni hasszorításról? Én nem használtam, és most már bánom, mert, bár hájnak látom azt, ami a hasamon maradt, félek, hogy mégsem fog lemenni. Milyen elven működik a hasszorító? Második baba születésénél érdemes azért használni, ha az elsőnél nem tettem? Milyet javasoltok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook