Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha utánvétellel adok fel egy kisebb csomagot, akkor a postai költséget nekem kell kifizetni a feladáskor vagy azt a vevő fizeti utólag? fórum

Ha utánvétellel adok fel egy kisebb csomagot, akkor a postai költséget nekem kell kifizetni a feladáskor vagy azt a vevő fizeti utólag? (tudásbázis kérdés)

15. 3640c42151 (válaszként erre: 13. - Nemmaci)
2012. szept. 5. 13:39
Ez így igaz!
2012. szept. 5. 12:56
Köszönöm a válaszokat :) Megoszlanak a vélemények...
13. nemmaci (válaszként erre: 9. - Baby0309)
2012. szept. 3. 19:11

az utalás a legbiztonságosabb!!!

az utánvétel csak felesleges pénzkidobás.



Miért biztonságosabb az utánvétel?

ha nem veszik át a küldeményt, akkor a feladó elbukta a feladási díjat és a visszakézbesítést is neki kell kifizetnie, ha vissza akarja szerezni a feladott küldeményt.

a másik részről pedig, ki tudja mi van a becsomagolt küldeményben? mikor kifizeted az utánvételt, nem látsz bele... aztán már nincs mit tenni...

12. Peggy73 (válaszként erre: 1. - Baby0309)
2012. szept. 3. 18:55
Az, hogy ki fizeti a postaköltséget, azt előzetes megbeszélés tárgyát képezi a vevővel. Utólagosan hozzácsapni a vételárhoz már nem annyira korrekt.
2012. szept. 3. 18:49

Én többször utaltam már előre, de csak olyannak, akinek már több száz adás-vétele volt, illetve eléri, vagy legalábbis megközelítik a pozitív visszajelzései a 100%-ot. Amúgy nem túl biztonságos. Nem értem, mi a gond az utánvétellel, azzal elvileg nem lehet visszaélni, vagy igen? :-O

De tényleg jól írták a többiek, az utánvétel összegét nem szabad kitölteni, meg kell kérni a postán, hogy számítsák ki, mennyi a postaköltség, és azt hozzá kell adni a feladandó tárgyak összegéhez. Segítenek, no para. :-)

10. c5d1635e99 (válaszként erre: 7. - Salabakter)
2012. szept. 3. 18:40
Soha,nem utalnék előre.
9. Baby0309 (válaszként erre: 7. - Salabakter)
2012. szept. 3. 18:36

Szoktak is előre utalni amúgy?? Mert én meg előre nem utalnék...jobban mondva nem mernék.


Utánvétellel meg csak akkor kapja meg a csomagot,ha fizetett.

8. salabakter (válaszként erre: 5. - Baby0309)
2012. szept. 3. 18:20
Dobozba is teheted,60x40cm és 10cm magas.Ez is levél,ha nem több 2kg-nál-
2012. szept. 3. 18:16
Én soha nem adnék fel semmit (nem is vennék)utánvéttel,az aukciós oldalon be is írom az opcióként,hogy ajánlott levélként előre utalás után,stb.
2012. szept. 3. 18:10
De mehet portósan is, akkor nem kell fizetned feladáskor.
2012. szept. 3. 18:06

Köszönöm szépen....akkor abba a nagyobb,belül "bélelt" levélbe is bele lehet tenni a zselét? Abba belefér ugyan,csak kérdés,hogy ezt engedik-e...pl egy kisebb pólót és egy nadrágot is adnék fel,sztem az is mehetne ebbe,ha nincs 2 kiló...és akkor ennek az árát is beleveszem az eredeti árhoz??

Na,amúgy a postán úgyis elmondják,csak nem akarom,hogy úgy nézzenek rám,mint ,akinek fingja nincs az egészről...ami igaz is :))) Köszi még egyszer!

2012. szept. 3. 17:58
A cuccot úgy kell csomagolnod, hogy ne "kotyogjon", úgy nem veszi fel a posta. Ha tégelyes a cucc, akkor pl. külön szalvéta, majd egy kisebb doboz, vagy bélelt boríték. Egyébként kb. mindegy, hogy mibe csomizod.
2012. szept. 3. 17:57

2kg-ig mehet levélként, akkor a postaköltséget te fizeted, de az utánvételi összeghez hozzá tudod adni és úgy kifizettetni a vevővel. Azaz csak a postán töltöd ki az összeget.

2kg felett csomag, ott már van olyan lehetőség, hogy a feladási díjat a címzett fizeti, akkor neked nem kell semmit fizetni, ellenben többe kerül a postaköltség. Persze itt is lehet, hogy hozzáírod az árhoz, így kicsit jobban jár a vevő.

2012. szept. 3. 17:53

Van pár termékem,amit megvennének utánvétellel,de még soha nem adtam fel így semmit és nem tudom a menetét.

Mindegy egyébként,hogy mibe teszem a terméket? Pl műkörömhöz való zseléket adnék fel...azokat milyen dobozba tegyem? Azért az gondolom erősen rázkódik,amíg elér a vevőhöz.

2012. szept. 3. 17:50
Ha utánvétellel adok fel egy kisebb csomagot, akkor a postai költséget nekem kell kifizetni a feladáskor vagy azt a vevő fizeti utólag?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook